Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα... ησυχίες και εδώ βλέπω!!!!!!!!! Ελπίζω να κοιμηθήκατε καλά!!! Μαρίνα εννοείς να κάνεις το καινούριο εσύ?? Να σου πω... και εγώ το σκεφτομαι... θα δω...


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημέρα!! πως πανε τα κεφια?

εγω μολις διαβασα κατι και εχω προβληματιστεί!!

για όσες έχουν καροτσάκια μακλαρεν, διαβάσατε για το πρόβλημα που δημιουργήθηκε?? μιλήσατε με κανεναν υπευθυνο? τι σκέφτεστε να κάνετε?? εχω τρομοκρατηθεί !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Τι έχει γίνει με το καρότσι της μακλάρεν;;

Για το εμβόλιο δεν ξέρω βρε κορίτσια...πολύ μπερδεμένα είναι τα πράγματα..οι μισοί γιατροί είναι υπέρ, οι άλλοι μισοί κατά...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολες. αλεκα ναι εννοω να κανω το καινουριο εγω και απο την αλλη φοβαμαι κιολας. απο βδομαδα θα παω στον γιατρο αν μου πει οτι ειναι ασφαλες για το παιδι(εγω ειμαι σκυλι δεν παθαινω τιποτα) θα ειμαι ηπρωτη που θα το κανω


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η βρετανική εταιρεία παιδικών καροτσιών MacLaren ανακάλεσε ένα εκατομμύριο

ελαττωματικά καροτσάκια της που είχαν πωληθεί στις ΗΠΑ κατόπιν σχετικού

αιτήματος της Αμερικανικής Επιτροπής Ασφάλειας των Καταναλωτών (CPSC), σύμφωνα με ανακοίνωση της επιτροπής αυτής.

"Το σύστημα άρθρωσης του καροτσιού εγκυμονεί κίνδυνο ακρωτηριασμού δακτύλων και κίνδυνο πρόκλησης τραυματισμού στο παιδί όταν ο καταναλωτής ανοίγει και κλείνει το καρότσι", διευκρινίζεται στην ανακοίνωση. "Η MacLaren έλαβε 15 διαμαρτυρίες για παιδιά που έβαλαν τα δάκτυλά τους στο σύστημα άρθρωσης του καροτσιού με αποτέλεσμα να υπάρξουν 12 περιπτώσεις ακρωτηριασμού δακτύλων στις ΗΠΑ", επισημαίνεται. Η ανάκληση αφορά όλα τα μονά και διπλά καροτσάκια με ομπρέλα της MacLaren στα οποία αναγράφεται η επωνυμία MacLaren στο προϊόν. Πρόκειται για τα μοντέλα Volo, Triumph, Quest, Sport, Quest Mod, Techno XT, TechnoXLR, Twin Triumph, Twin Techno και Easy Traveller. Τα μοντέλα αυτά, τα οποία κυκλοφόρησαν στην αγορά σε όλο τον κόσμο μεταξύ του 1999 και του Νοεμβρίου του 2009 με τιμή από 100 ως 360 δολάρια κατασκευάζονται στην Κίνα, διευκρινίζει η CPSC. Η αμερικανική αυτή επιτροπή καλεί τους καταναλωτές "να σταματήσουν αμέσως να χρησιμοποιούν τα προϊόντα αυτά μέχρι νεωτέρας" και να έρθουν σε επαφή με την επιχείρηση για να πάρουν ένα "δωρεάν κιτίο επισκευής" από την MacLaren USA

Link to comment
Share on other sites

αυτη η ανακοινωση βγήκε εχτες αν δεν κανω λάθος. μόλις μίλησα με τον αντιπρόσωπο της ελλάδας και θα με πάρουν πίσω γιατι μόλις το έμαθαν και αυτοι και δεν ξέρουν ακομη τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera koritsia!

Oles kala vlepw kai apo aupnies skizoume!

Tufla sth nusta hmoun x8es kai telika einai 8ema an koimh8hka 6 wres. Olo kati mou eftaige..Ax arxisame thn proponhsh mou fainetai!

Sxetika me to emvolio, egw skeftomai mhpws to kanw afou gennhsw..O mikros mas einai prostateumenos opote an to kanoume ki egw kai o Markos, logika kapws sigoureuomaste..h oxi? H giatros mou leei na mh to kanw twra pou eimai egguos padws. Berdemata!

makia polla polla


ZWBep1.pngxvMep1.pngJBlWp1.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολες. αλεκα ναι εννοω να κανω το καινουριο εγω και απο την αλλη φοβαμαι κιολας. απο βδομαδα θα παω στον γιατρο αν μου πει οτι ειναι ασφαλες για το παιδι(εγω ειμαι σκυλι δεν παθαινω τιποτα) θα ειμαι ηπρωτη που θα το κανω

Sxetika me to emvolio, egw skeftomai mhpws to kanw afou gennhsw..O mikros mas einai prostateumenos opote an to kanoume ki egw kai o Markos, logika kapws sigoureuomaste..h oxi? H giatros mou leei na mh to kanw twra pou eimai egguos padws. Berdemata!

makia polla polla

Εγώ στον Άγγελο δεν το κάνω... με τίποτα δηλαδή. Για αυτό του έκανα και της εποχιακής. Εν τω μεταξύ δεν πάει και παιδικό. Σκέφτομαι να το κάνω εγώ μια που θα δουλεύω και θα είμαι στους δρόμους, μόνο και μόνο για να μην κολλήσω το νεογέννητο. Από την άλλη η νονά του Άγγελου που είναι γιατρός στην Αγγλία, μόλις πέρασε τη νέα γρίπη και μου λέει μόνο μία ημέρα΄δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι. Κατά τα άλλα μου λέει ένα απλο κρυωματάκι. Τα εμβόλια εκεί τους τα κάνουν κανονικά (της νέας γρίπης), και παρενέργειες ως τώρα δεν εχουν.

Θα δούμε και εμείς. Πάντως για τον Άγγελο όχι, δεν θα του το κάνω.


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Η βρετανική εταιρεία παιδικών καροτσιών MacLaren ανακάλεσε ένα εκατομμύριο

ελαττωματικά καροτσάκια της που είχαν πωληθεί στις ΗΠΑ κατόπιν σχετικού

αιτήματος της Αμερικανικής Επιτροπής Ασφάλειας των Καταναλωτών (CPSC), σύμφωνα με ανακοίνωση της επιτροπής αυτής.

"Το σύστημα άρθρωσης του καροτσιού εγκυμονεί κίνδυνο ακρωτηριασμού δακτύλων και κίνδυνο πρόκλησης τραυματισμού στο παιδί όταν ο καταναλωτής ανοίγει και κλείνει το καρότσι", διευκρινίζεται στην ανακοίνωση. "Η MacLaren έλαβε 15 διαμαρτυρίες για παιδιά που έβαλαν τα δάκτυλά τους στο σύστημα άρθρωσης του καροτσιού με αποτέλεσμα να υπάρξουν 12 περιπτώσεις ακρωτηριασμού δακτύλων στις ΗΠΑ", επισημαίνεται. Η ανάκληση αφορά όλα τα μονά και διπλά καροτσάκια με ομπρέλα της MacLaren στα οποία αναγράφεται η επωνυμία MacLaren στο προϊόν. Πρόκειται για τα μοντέλα Volo, Triumph, Quest, Sport, Quest Mod, Techno XT, TechnoXLR, Twin Triumph, Twin Techno και Easy Traveller. Τα μοντέλα αυτά, τα οποία κυκλοφόρησαν στην αγορά σε όλο τον κόσμο μεταξύ του 1999 και του Νοεμβρίου του 2009 με τιμή από 100 ως 360 δολάρια κατασκευάζονται στην Κίνα, διευκρινίζει η CPSC. Η αμερικανική αυτή επιτροπή καλεί τους καταναλωτές "να σταματήσουν αμέσως να χρησιμοποιούν τα προϊόντα αυτά μέχρι νεωτέρας" και να έρθουν σε επαφή με την επιχείρηση για να πάρουν ένα "δωρεάν κιτίο επισκευής" από την MacLaren USA

!!!!!!!!!!

εχω μείνει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα τσουπρες! Το βραδι ευτυχως κοιμηθηκαμε εμεις!!!! Φτασαμε οταν κοιμομαστε να μας φαινεται περιεργο!!!

Εδω χαλασε ο καιρος και βρεχει με το τουλουμι!

Θελω να παω αυριο να κανω μια επαναληπτικη εξεταση ουρων...(πολλα υγρα βρε παιδια) και βαριεεεεμμμμααααιιι !Οσο για το εμβολιο κι εμεις την Πεμπτη θα κανουμε στη μικρη και στον αντρα μου της εποχιακης .

Την Δευτερα παω για το πρωτο καρδιοτοκογραφημα!!! Πω πω στον υπνο μου βλεπω συνεχεια οτι γενναω!!!!!!!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Οι ευχές σας έπιασαν τόπο και είμαι μια χαρά σήμερα!!! :-)

Για το εμβόλιο δεν ξέρω τι θα κάνω... Μήπως να το κάνω καλύτερα όταν γεννήσω; Πραγματικά δεν ξέρω...


XPsop2.png0xFtp2.pngsmiley-char090.gif
Link to comment
Share on other sites

Λούσυ μου εννοείς της εποχιακής έτσι????? Για πέιτε μου βρε κοριτσάκια. Μας συστήνουν να κάνουν εμβόλιο της νέας γρίπης όσες ασχολούνται με παιδιά μέχρι 6 μηνών. Αυτό δεν πιάνει και εμάς???? Θα ρωτήσω τον παιδίατρο....Ξέρω ότι τα μωράκια μέχρι 1 μηνα άντε 40 ημερών δεν κολλάνε κάτι. Είναι πολύ σπάνιο. Από Δεκέμβρη και μετά όμως περιμένουν έξαρση. Και καλά αν δεν έχει άλλο παιδάκι και είσαι σπίτι σου. Κλειδαμπαρώνεσαι μέσα, γίνεσαι κακιά και με όλο το σόι και καθάρισες. Αν έχεις όμως μεγαλύτερο παιδάκι και δουλεύεις, δεν είναι εύκολο.


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Λούσυ μου εννοείς της εποχιακής έτσι????? Για πέιτε μου βρε κοριτσάκια. Μας συστήνουν να κάνουν εμβόλιο της νέας γρίπης όσες ασχολούνται με παιδιά μέχρι 6 μηνών. Αυτό δεν πιάνει και εμάς???? Θα ρωτήσω τον παιδίατρο....Ξέρω ότι τα μωράκια μέχρι 1 μηνα άντε 40 ημερών δεν κολλάνε κάτι. Είναι πολύ σπάνιο. Από Δεκέμβρη και μετά όμως περιμένουν έξαρση. Και καλά αν δεν έχει άλλο παιδάκι και είσαι σπίτι σου. Κλειδαμπαρώνεσαι μέσα, γίνεσαι κακιά και με όλο το σόι και καθάρισες. Αν έχεις όμως μεγαλύτερο παιδάκι και δουλεύεις, δεν είναι εύκολο.

Καλημέρα! Συμφωνώ απόλυτα Αλεκάκι ότι πρέπεινα εξετάσουμε και τις συνθήκες...πχ εγώ κλεισμένη μες στο σπίτι, χωρίς δουλειά σε όλη την εγκυμοσύνη, χωρίς σινεμά-θέατρα και λοιπά (3 φορές μόνο βρέθηκα σε συνωστισμό στο ΙΚΑ και απλά ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΩ), πλέον ούτε τη μαμά μου δεν φιλάω όταν τη βλέπω, ε δεν θα κάνω κανένα εμβόλιο!!!

Ωστόσο το εμβόλιο της κοινής γρίπης έχει δοκιμαστεί στην Ελλάδα σε 2000 εγκύους σε πανεπιστημιακή έρευνα και δεν υπήρχε καμία παρενέργεια!!!! Αν ερχόμουν σε επαφή με κόσμο, θα το έκανα!!! Θα το κάνει ο αντρούλης μου που μπαίνει στο ΜΕΤΡΟ!!!

Για της καινούριας είμαι αρνητική (προς το παρόν), θα δούμε πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα και κυρίως μετά τη γέννα...

Link to comment
Share on other sites

Aστα Αλεκα κι εμεις δεν ξερουμε τι να κανουμε ...αλλα ακους απο δω ...αλλα ακους απο εκει! Κι εγω το μωρο σκεφτομαι γιατι ολοι οι αλλοι και να την περασουμε δεν πιστευω να ειναι κατι σοβαρο...αλλα το μωρο?????

Εχω στεναχωρηθει και με τη αλλη την κοπελα που της κοψαν το ρευμα....σε ειδα κι εσενα που εγραψες...τι να πεις ρε παιδι μου...πως καποιος φτανει σε τετοια κατασταση! Θα παει μια φιλη μου Σερρες το Σαββατο και θα της στειλω τα γαλατα που δινουν στον αντρα μου απο τη δουλεια μια που εμεις δεν τα πινουμε. Τι αλλο να στειλω? Καμμια χυλοπιτα που εχω λεω και αμα βρω κανενα ρουχαλακι...αλλα αν δεν εχεις ρευμα τοτε αστα βραστα!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...