Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Natasa24 είπε:

      kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

το χαμομήλι δεν κάνει κακό!!!!! Το πολύ τσάι ίσως. και πάλι οι γνώμες είναι διχασμένες. Για τα νεογέννητα κοριτσάκια μου θα ψάξω, δεν έχω κοιτάξει μέχρι τώρα. Πάντως έλεγε για τα μικρά παιδιά ότι συνήθως την περνανε πιο ελαφρυά από όλες. Γενικότερα τα νεογέννητα για κανα δυο μήνες την έχουν την ανοσία τους.

Μαρίνα σε είδα στις φωτό, όντως ήσουν πολύ αδύνατη για αυτό και όσα κιλά και να πάρεις, χοντρή δεν θα γίνεις, οπότε μια χαρά!!!!! μη σου πω ότι μετά τις γέννες θα είσαι καλύτερη από πριν.


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι, όντως... Βρήκα στο νετ ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να μην καταναλώνεται σε μεγάλες ποσότητες. Πόσο μεγάλες ποσότητες μπορεί να καταναλώσει ένας άνθρωπος??? 10 ποτήρια την ημέρα???

Θα πιω πάντως 2-3 χαμομήλια σήμερα. Μπορεί να κάνω και κανένα φασκόμηλο.

Ουφ...

ΑΚΥΡΟ!!! Το φασκόμηλο πρέπει να αποφεύγεται κατά την εγκυμοσύνη!!! Κόβει το γάλα!!!


15y6xxxv0qx3picm.png

Link to comment
Share on other sites

Λούσυ μου εννοείς της εποχιακής έτσι????? Για πέιτε μου βρε κοριτσάκια. Μας συστήνουν να κάνουν εμβόλιο της νέας γρίπης όσες ασχολούνται με παιδιά μέχρι 6 μηνών. Αυτό δεν πιάνει και εμάς???? Θα ρωτήσω τον παιδίατρο....Ξέρω ότι τα μωράκια μέχρι 1 μηνα άντε 40 ημερών δεν κολλάνε κάτι. Είναι πολύ σπάνιο. Από Δεκέμβρη και μετά όμως περιμένουν έξαρση. Και καλά αν δεν έχει άλλο παιδάκι και είσαι σπίτι σου. Κλειδαμπαρώνεσαι μέσα, γίνεσαι κακιά και με όλο το σόι και καθάρισες. Αν έχεις όμως μεγαλύτερο παιδάκι και δουλεύεις, δεν είναι εύκολο.

καλησπέρα και από εμένα! ενας πολύ γνωστός μας παιδίατρος σύστησε να κάνουν το εμβόλιο της κοινής γρίπης όσοι ασχολούνται με μωράκια κτλ. για τη νέα γρίπη, ακόμα, όπως μας είπε, δεν μπορεί να πει ακόμα τίποτα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... κάποιο νεογέννητο δεν είχε ως τωρα πρόβλημα εκτός από αυτό που γεννήθηκε από άρρωστη μανούλα, είχαν μπει στην εντατική και ευτυχώς συνήλθαν. Αυτό όμως στην Ταυλάνδη τον Ιούλιο. Γενικά όπως είπαμε τα μωρά μέχρι να 40ίσουν έχουν κάποια αντισώματα. Μετά όσες μπορούν και το θηλάσουν θα του δώσουν μεγαλύτερη προστασία. Πάντως, αν δεν το πιάνουν αγκαλιά όλοι οι άσχετοι, αερίζουμε το χώρο κάθε ημέρα και δεν το πάμε σε μέρη που έχει πολύ κόσμο, δύσκολα θα κολλήσει. Ειδικά οι μανούλες που δεν θα δουλευουν και δεν έχουν άλλο παιδάκι πιστευω ότι δεν πρέπει να ανησυχούν.

Από την εμπειρία μου θα σας πω δύο πραγματάκια που εμένα με βοήθησαν: α) οποιοσδήποτε ιός δεν κολλάει παρά μόνο αν μολυσμένα σταγονίδια πανε στο στόμα και μύτη του μωρού. Για να γινει αυτό πρεπει η να ανασαίνουν, βήχουν, φτερνίζονται από πάνω του, ή να του φιλάνε χέρια που θα βάλει μετά το μωράκι στο στόμα του. αν το πάμε κάπου, δεν αφήνουμε κανεναν να του φιλάι τα χεράκια. Αν τύχει, τα σκουπίζουμε με αντισηπτικά μαντηλάκια. Αν χρειαστεί οπωσδήποτε να μπει σε πολυσύχναστο μερος (πχ ιατρείο) βάλ'τε του πιπίλα!!!!!!! Και όσο μπορείτε το κεφαλάκι του να είναι γυρισμένο προς εσάς, το σώμα σας!!!!! Μέχρι να ξεπεταχτεί το μωράκι και να πιάνει μόνο του, θα έχει μπει καλοκαιράκι και ούτε πολλούς ιούς θα έχει, και αυτό θα έχει μεγαλώσει και θα έχει κάνει κάποια εμβόλια!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΕΚΑ είσαι αρχήγος.Κάπως χαλάρωσα και αυτο που του φιλανε τα χερια τι σπαστικο που ειναι. Το κάνουν ειδικά οι άγνωστες γριες στον δρομο το έχεις παρατηρήσει?

Ας αγγίξει καμία το παιδί μου και θα τις βγάλω τα δοντια


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

25.11.09.......Aleca...............ΙΑΣΩ.......... .....αγοράκι (Γεωργαντέλος)

25.11.09.......Dora................AΤΤΙΚΟΝ........ .........κοριτσάκι

30.11.09......gioulies..............IAΣΩ.......... .. ............ κοριτσάκι

4.12.09........rica..................ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ.... ... .. .............κοριτσάκι

4.12.09........BARBIE BARBIE..........ΙΑΣΩ..................κοριτσάκι

4.12.09........Maria-il..................ΕΛΕΝΑ....................αγορά κι

5.12.09 ......ΓεωργίαΦ...............Ιασώ...........................αγοράκια

8.12.09........melsas.............ΓΑΛΗΝΟΣ-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ...........αγοράκι

10.12.09......felinidoc............ΛΗΤΩ(?)........ ...........αγοράκι

12.12.09.......Sofou...............ΙΑΣΩ........... ..... .....κοριτσάκι

12.12.09.......ΦΑΜ................ΙΑΣΩ............ ...........αγοράκι

13.12.09.......EλίναΖ..............ΛΗΤΩ........... ..........αγοράκι

14.12.09.......floraM...............ΙΑΣΩ......... ...........κοριτσάκι

14/12/09.......sofaki1978.....ελενα.....κοριτσι........γ εωργιαδου

14.12.09..... Μιρένα 2009 ... ΜΗΤΕΡΑ .... κοριτσάκι

15.12.09........marina mimi......ΛΗΤΩ........αγοράκι...Σταγκουδης

16.12.09.......BebeQ..............ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ..... ..........αγοράκι

17.12.09.......doraki...........ΑΤΤΙΚΟ...........κ οριτσάκι..........Μπουρνάς

17.12.09.......ΜΑΧΗ...............ΘΕΟΤΟΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗ.....αγοράκι

18.12.09.......gilaki................ΘΕΟΤΟΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑ.....αγοράκι

18.12.09.......ΛΗΤΩ...............ΛΗΤΩ............ ..........κοριτσάκι(?)

18.12.09 .... ΑΝΤΟ ................ΕΛΕΝΑΣ ........................(;;;

18.12.09.......caterinaki......euromedica(ΚΟΖΑΝΗ). ..αγοράκι...Παλιούρας Α.

19.12.09.......Νατασούλα.........ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ......κοριτσάκι

19.12.09......mvarela............ΓΑΛΗΝΟΣ ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ......κοριτσάκι-ΜΙΚΟΣ

19.12.09......inaki...................ΛΗΤΩ........ ... ............κοριτσάκι

20.12.09.......EvitaT...............Middelares (BE)................αγοράκι

21.12.09.......Giala.................ΛΗΤΩ......... . .............αγοράκια (δίδυμα)

22.12.09.......sofia_m..............ΜΗΤΕΡΑ........ .............κοριτσάκια (δίδυμα)

22.12.09.......ΜAROU..............ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ....... ..........????????????

23.12.09.......ΔΗ+ΧΡ................Τρίκαλα....... .......Αγοράκι

24.12.09.......irsa.............ΑΤΤΙΚΟ..... .....αγοράκι.............Πατσούρας

25.12.09......fasoli...................ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ.. .........αγοράκι(μάλλον)

25.12.09......Joanna-I.............ΜΗΤΕΡΑ........................κοριτσ άκι

25.12.09......manoula...............ΥΓΕΙΑ......... ..................????????

26.12.09.......mamageor...........ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ.... . αγορακι Πραπας

26.12.09.......maryboy..............ΙΑΣΩ.......... ...........αγοράκι

27.12.09.......Νικη1................ΙΑΣΩ.......... .............αγοράκι

27.12.09.......Sophiep............ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ή ΛΗΤΩ...............αγοράκι

27.12.09......αλεξία+δημήτρης...ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ.......αγοράκι

28.12.09.......Daddy cool........IΑΣΩ........................κοριτσάκι

28.12.09.......CHRYSHA29.......?????.............. ..........κοριτσάκι

28.12.09........Maliv................ΛΗΤΩ......... .............αγοράκι

28.12.09........jade.................ΙΑΣΩ......... ...............κοριτσάκι

28.12.09.......ελευθερία μ........ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ................αγοράκι

29.12.09.......Lucy.................MHTEΡΑ........ ...... ...κοριτσάκι

29.12.09.......sakissmaro.........Γεννεσις........ ...........κοριτσάκι

01.01.10.......IOASMA............ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ..... ....????

2.1.10 ....... angie2009.............IASO......................ag oraki

02.01.10.......ΕlenaK..............IΑΣΩ........... ..... .....αγοράκι Σαριτζόγλου

06.01.10........iliaxtida11........ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗ....αγοράκι

08.01.10.......annia...............ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ...... .........αγοράκι χασιακος

......


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια...Κι εγω για το εμβολιο δεν προκειται να κανω τιποτα δηλαδη δεν θα το κανω.

Αρχισα να φτιαχνω βαλιτσα εχθες και του μωρου την ετοιμασα...

Επισης εχω τρελαθει να φτιαχνω γλυκα μιλαμε το χω παρακανει,παω με τα χερακια μου να βγαλω τα ματακια μου...Δεν μου φαινονται τα κιλα αλλα ετσι οπως παω θα μου φανουν και θα χτυπιεμαι τωρα στο τελος!!!Οχι απο αυριο φρουτακια,τα γλυκα θα τα μοιρασω και επισης εχω τον αντρα μου που τα χει φαει ολα,τον εχω γονατισει στα σιροπιαστα....Και να φανταστητε εγω δεν ειμαι ιδιαιτερα φαν τους αλλα τωρα μου την εχει δωσει!Λοιπον εχω κανει μελομακαρονα,μπακλαβα και σηεμρα εφτιαξα κανταιφι (κιουνεφε)με τυρι φιλαδελφεια και τωρα ετοιμαζω και ενα τσουρεκι....:confused::confused::confused:


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα κανταιφι (κιουνεφε)με τυρι φιλαδελφεια :confused::confused::confused:

μμμμμ την συνταγή παρακαλώ!!!!

εγώ μόλις έφτιαξα κέικ σοκολάτα. Περιμένω να κρυώσει για να βάλω το γλάσο και να το γονατίσουμε :D :D

Link to comment
Share on other sites

ΜVarela: το Αρκάδι έχει πολύ έντονη μυρωδιά και 2ον δεν διαλύεται καλά...(Το είχα ξαναγράψει)..Το είχαμε πάρει για πιο "υγειινό" πριν μείνω έγκυος και κατέληξα να το ξεκολάω από τη θήκη του πλυντηρίου με μαχαίρι!!!:D:D:D Στόκος είχε γίνει!!!

Κι εγώ όλα με proderm τα έπλυνα (και σαπούνι και μαλακτικό όμως)..τώρα για τις αλλεργίες φαντάζομαι ότι δεν τις αποφεύγεις αν είναι γραφτό στο παιδάκι...Η κόρη της κουμπάρας μου έβγαλε αλλεργία στα 4 επειδή λούστηκε με Τζόνσονς baby...

Aleca ευχαριστούμε για όλες αυτές τις πληροφορίες...Ξανακαταλήγω στο ίδιο συμπέρασμα: Να κάνει ο άντρας μου το εμβόλιο της κοινής γρίπης (που μπαίνει στο μετρό) κι εγώ τίποτα προς το παρόν...

Melsas το χαμομήλι δεν απαγορεύεται (σύμφωνα με τον δικό μου γιατρό τουλάχιστον). πάντως για τον πονόλαιμο κάνε γαργάρες με ΑΛΑΤΟΝΕΡΟ και θα με θυμηθείς!!!!

Ελίνα είσαι μια χρυσοχέρα...εγώ τα παίρνω έτοιμα αλλά πραγματικά τα έχω τσακίσει τα γλυκά τις τελευταίες ημέρες...Μου αρέσει που είχα πει ότι από Δευτέρα θα μαζευτώ... Που να έκανε και πολύ κρύο?!?!??!?!?! Αλήθεια πως είναι ο πατέρας σου???

Evitoula τί έγινε με τον ανηψιούλη σου??? μάθατε τί προκάλεσε εκείνο το περιστατικό???

Επεξεργάστηκαν by nnm005
Link to comment
Share on other sites

http://www.megatv.com/glykesalximies/page.asp?catid=15523&subid=20531#synt

Inaki μπες εδω να δεις τη συνταγη!Ολες απο δω τις εχω παρει!!

ΦΑΜ μου σε ευχαριστω ειναι καλυτερα ο μπαμπας μου παιρνει παυσιπονα δηλαδη και την βγαζει.Κατα τα αλλα αναρρωνει...

Οσο για τα γλυκα ετοιμα ξεετοιμα ειναι τα ατιμα φοβερα!!Κι εγω ολο λεω θα σταματησω να τρωω κι ολο φτιαχνω...Για να δουμε θα καταφερω αυριο να μην φαω???

Επεξεργάστηκαν by Ελινα Ζ.

ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γλυκά κοριτσάκια σας χαιρετώ!

Σας έχω χάσει τελείως, αλλά θα ξαναβρεθούμε νομίζω μετά τις γέννες :)

Φιλιά σε όλες και στις κοιλίτσες σας...


VQHBp3.png2ZWhp3.png

A weed is a plant that has mastered every survival skill except for learning how to grow in rows. Be a WEED.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τι κάνετε??? εγω πριν λιγο μαζευτηκα απο την δικηγορο, της εκανα κ μια εξουσιοδοτηση για οτι ενεργειες χρειαστει , μην τυχει κανενα απροοπτο κ με ψαχνουν στο μαιευτηριο! αλλα απελπισια! πολυ ωρα για να ξεμπερδεψεις!!!!

melsas το χαμομηλι δεν νομιζω οτι κανει κακο.... το τσαι μου εχει πει να αποφευγω κ αυτο λογω καφεϊνης...

ελινα παλι ζημια θα μας κάνεις!!!!! είχαμε το doraki με τις περιγραφες της (αλήθεια που είναι???) τωρα εχουμε κ εσενα να φτιαχνεις γλυκα!!! ε, πως να γλιτωσουμε μετα????:confused::D:D:D

σοβαρα, τωρα... δεν κουραζεσαι?????

dr.Αλέκα για αλλη μια φορα σου βγαζω το καπέλο για τις πληροφορίες!!!!;)


baJfp2.png
Link to comment
Share on other sites

θυμάμαι είχε πεί το Ντοράκι οτι απο βδομάδα θα έρθουν οι οτετζίδες να της βάλουν το ιντερνετ.

Ο συζυγούλης μου αφου εχαψε αρκετό κέικ μου ζήτησε ραβανί για την επόμενη φορά. Είναι πολύ γλυκατζής ο άτιμος και εγώ τόσα χρόνια τον είχα στην καταπίεση!! :D :D

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι εγω ειμαι εχω σηκωθει απο τα αγρια χαραματα απο ενα βρωμοκουνουπο....Τα νευρα μου...Κανουμε αμαν και πως να κοιμηθουμε λιγες ωρες και να χουμε και τα κουνουπια.Σηκωθηκα και το κυνηγαγα...Ελεος δηλ...Ολα καλα ολα ωραια σε αυτη την περιοχη που μενω αλλα το κουνουπι που εχει ειναι το κατι αλλο....:mad::mad::mad:

Σε λιγο θα την ξαναπεσω ελπιζω...Αν και εφαγα 2 μελομακαρονα τωρα και μου πεσαν λιγο βαρια πρωι πρωι...Ολο βλακειες κανω τελικα


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...