Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Λούσυ μου εννοείς της εποχιακής έτσι????? Για πέιτε μου βρε κοριτσάκια. Μας συστήνουν να κάνουν εμβόλιο της νέας γρίπης όσες ασχολούνται με παιδιά μέχρι 6 μηνών. Αυτό δεν πιάνει και εμάς???? Θα ρωτήσω τον παιδίατρο....Ξέρω ότι τα μωράκια μέχρι 1 μηνα άντε 40 ημερών δεν κολλάνε κάτι. Είναι πολύ σπάνιο. Από Δεκέμβρη και μετά όμως περιμένουν έξαρση. Και καλά αν δεν έχει άλλο παιδάκι και είσαι σπίτι σου. Κλειδαμπαρώνεσαι μέσα, γίνεσαι κακιά και με όλο το σόι και καθάρισες. Αν έχεις όμως μεγαλύτερο παιδάκι και δουλεύεις, δεν είναι εύκολο.

Όχι μιλάω για τη νέα γρίπη. Ο γυναικολόγος μου συστήνει να το κάνω και τώρα ούσα έγκυος. Έτσι κι αλλιώς όμως γεννάμε τον Δεκέμβριο οπότε έλεγα μήπως να το κάνω αφότου γεννήσω αφού και πάλι θα είμαστε στην κατηγορία όπου θα φροντίζουμε μωρό κάτω των 6 μηνών. Αλλά έχει κανένα νόημα από τη στιγμή που η άλλη μου κόρη πάει παιδικό και η παιδίατρος είπε να κάνει μόνο της κοινής γρίπης και όχι της νέας;;; Πάντως εγώ φοβάμαι να το κάνω κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, παρόλο που ο γυναικολόγος υποστηρίζει ότι δεν θα πάθει τίποτα το έμβρυο... Από την άλλη με φόβισε ότι αν κολλήσω τότε κινδυνεύει το έμβρυο γιατί θα την περάσω βαριά...


XPsop2.png0xFtp2.pngsmiley-char090.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aστα Αλεκα κι εμεις δεν ξερουμε τι να κανουμε ...αλλα ακους απο δω ...αλλα ακους απο εκει! Κι εγω το μωρο σκεφτομαι γιατι ολοι οι αλλοι και να την περασουμε δεν πιστευω να ειναι κατι σοβαρο...αλλα το μωρο?????

Εχω στεναχωρηθει και με τη αλλη την κοπελα που της κοψαν το ρευμα....σε ειδα κι εσενα που εγραψες...τι να πεις ρε παιδι μου...πως καποιος φτανει σε τετοια κατασταση! Θα παει μια φιλη μου Σερρες το Σαββατο και θα της στειλω τα γαλατα που δινουν στον αντρα μου απο τη δουλεια μια που εμεις δεν τα πινουμε. Τι αλλο να στειλω? Καμμια χυλοπιτα που εχω λεω και αμα βρω κανενα ρουχαλακι...αλλα αν δεν εχεις ρευμα τοτε αστα βραστα!

ναι... τι να πω....από τη μια΄φαίνεται ότι είναι αγωνίστρια και 'τσαμουκάς' αλλά φοβάμαι μην τυχόν αυτό έχει 'καθησυχα΄σει' τον άντρα της. Έστειλά και εγώ κάτι αλλά αυτά είναι προσωρινές λύσεις.

Όχι μιλάω για τη νέα γρίπη. Ο γυναικολόγος μου συστήνει να το κάνω και τώρα ούσα έγκυος. Έτσι κι αλλιώς όμως γεννάμε τον Δεκέμβριο οπότε έλεγα μήπως να το κάνω αφότου γεννήσω αφού και πάλι θα είμαστε στην κατηγορία όπου θα φροντίζουμε μωρό κάτω των 6 μηνών. Αλλά έχει κανένα νόημα από τη στιγμή που η άλλη μου κόρη πάει παιδικό και η παιδίατρος είπε να κάνει μόνο της κοινής γρίπης και όχι της νέας;;; Πάντως εγώ φοβάμαι να το κάνω κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, παρόλο που ο γυναικολόγος υποστηρίζει ότι δεν θα πάθει τίποτα το έμβρυο... Από την άλλη με φόβισε ότι αν κολλήσω τότε κινδυνεύει το έμβρυο γιατί θα την περάσω βαριά...

Όχι βρε... μην το κάνεις ούσα έγκυος. Εδώ δεν μας αφήνουν να το κάνουμε στα μικρά μας. Δεν ξέρω... και εγώ σκέφτομαι για τη νέα γρίπη... θα δούμε


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα,εγω κοιμηηκα στις 4ξυπνησα στις 7να ταισω την μικρη ξανακοιμηθηκα μεχρι της 8,20που εφυγε ο συζυγος και μετα μεχρι της 10αυτος ειναι ο υπνος μου..χτες με τσακισε η καουρα,σηκωθηκα να πιω γαλα μολις μου περασε και πηγαινε να με παρει ο υπνος ηθελα να παω για πιπι..ε αμαν πια βαρεθηκα..

κοριτσια εχει καμια σας ακρατεια?εννοω να κατουριετε και με ενα βηξιμο η φτερνισμα η ακομα και γελιο να της φυγουν λιγα?εγω αυτο παθαινω νιωθω πολυ αδυναμη για να κρατησω την κυστη μου με αποτελεσμα λιγο να βηξω γελασω φτερνιστω να εχω ια μικρη διαρροη..αλλα αυτο δεν το ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη τωρα γιατι??


:-D

Link to comment
Share on other sites

Άννια μου εγώ νομίζω δεν έχω κάτι τέτοιο. Έχεις γεννήσει φυσιολογικά? Αν ναι, ίσως να είναι και αυτός ένας λόγος.


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

ναι αλεκα φυσιολογικα εχω γεννησει..θα ρωτησω τον γιατρο στις 25που θαπαω.αντε και πλησιαζουμε..εσυ θα μας κανεις ποδαρικο με το καλο σου ευχομαι και με εναν πονο..


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να δούμε εγώ θα είμαι....έχω στο μυαλό μου και την Δημητρούλα και την Ντόρα και την Ρίκα... ίσως και η Ελίνα και η Μελσας που έχουν μεγάλα μωράκια!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλημέρα!!!

κ εγω κοιμηθηκα χθες!!!! ευτυχως!!! σηκωθηκα ομως πρωι πρωι , πααααλι για εξετασεις κ μετα πηγα για μια δουλεια στην αθηνα, οποτε ηρθα κ σωριαστικα!!!!

για το εμβολιο δεν προκειται να το κανω τωρα... κ η γιατρος μου δεν με αφηνει... μετα βλεπουμε! αν κ ειμαι στην ιδια κατασταση με την ΦΑΜ, οποτε δεν βρίσκω λογω να το κανω!!!


baJfp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα,εγω κοιμηηκα στις 4ξυπνησα στις 7να ταισω την μικρη ξανακοιμηθηκα μεχρι της 8,20που εφυγε ο συζυγος και μετα μεχρι της 10αυτος ειναι ο υπνος μου..χτες με τσακισε η καουρα,σηκωθηκα να πιω γαλα μολις μου περασε και πηγαινε να με παρει ο υπνος ηθελα να παω για πιπι..ε αμαν πια βαρεθηκα..

κοριτσια εχει καμια σας ακρατεια?εννοω να κατουριετε και με ενα βηξιμο η φτερνισμα η ακομα και γελιο να της φυγουν λιγα?εγω αυτο παθαινω νιωθω πολυ αδυναμη για να κρατησω την κυστη μου με αποτελεσμα λιγο να βηξω γελασω φτερνιστω να εχω ια μικρη διαρροη..αλλα αυτο δεν το ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη τωρα γιατι??

annia mou to idio exw ki egw edw kai kairo :) H giatros mou leei oti einai fusiologiko kai eidika an exeis kanei kai allh mia genna..

Kanw kati askhsoules twra gia na dunamwsoun oi mus ekei kata (Kregels legodai) kai epishs stavrwnw ta podia mou otan niw8w to fternisma na erxetai. Kai epishs foraw servietaki..kai kouvalaw ena extra eswrouxo gia ka8e endexomeno!


ZWBep1.pngxvMep1.pngJBlWp1.png
Link to comment
Share on other sites

Λούσυ μου εννοείς της εποχιακής έτσι????? Για πέιτε μου βρε κοριτσάκια. Μας συστήνουν να κάνουν εμβόλιο της νέας γρίπης όσες ασχολούνται με παιδιά μέχρι 6 μηνών. Αυτό δεν πιάνει και εμάς???? Θα ρωτήσω τον παιδίατρο....Ξέρω ότι τα μωράκια μέχρι 1 μηνα άντε 40 ημερών δεν κολλάνε κάτι. Είναι πολύ σπάνιο. Από Δεκέμβρη και μετά όμως περιμένουν έξαρση. Και καλά αν δεν έχει άλλο παιδάκι και είσαι σπίτι σου. Κλειδαμπαρώνεσαι μέσα, γίνεσαι κακιά και με όλο το σόι και καθάρισες. Αν έχεις όμως μεγαλύτερο παιδάκι και δουλεύεις, δεν είναι εύκολο.

Για τον δημητρη ουτε εγω το σκεφτομαι να του το κανω οσο αφορα τις παρενεργειες δεν μπορουμε να τις δουμε ακόμα στο μελον θα δειξει,Τωρα για το κακια σε καταλαβαινω αλλα ποσο?εμενα η μαμα μου ας πουμε ερχεται καθε μερα δεν μπαινει σε λεωφορεια μετρο?Ο άντρας μου στο μαγαζι που ερχεται σε επαφη με τοσο κοσμο ακομα και εγω μια στο φουρνο να πας δεν μιλαω για καφεδες κλπ την ψωνισες αλλα δεν ξερω τι ποσοστο ιασης υπαρχει στα νεογεννητα. Οσο για το παιδιατρο τον ρωτησα και μου ειπε οτι τωρα που ειμαι στο τελος δεν γινεται μονο 1-2 τριμηνο εγκυμοσυνης αλλα μολις γεννησουμε ειμστε απο τις πρώτες γιατι έχουμε μωρα κατω τον 6 μηνων αλλα και παλι αντισωματα το παιδι δεν θα εχει. τλικα καντε ολες τον σταυρο σας και ενα ταμα να μην μας τυχει


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα το καρότσι έχω μείνει παγοκολώνα ευτυχως εγώ ειχα για νεογεννητο αλλα σκεφτομουν απο την άνοιξη να πάρω ένα τετοιο σε στυλ ομπρέλα για πιο ελαφρυ


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για τον δημητρη ουτε εγω το σκεφτομαι να του το κανω οσο αφορα τις παρενεργειες δεν μπορουμε να τις δουμε ακόμα στο μελον θα δειξει,Τωρα για το κακια σε καταλαβαινω αλλα ποσο?εμενα η μαμα μου ας πουμε ερχεται καθε μερα δεν μπαινει σε λεωφορεια μετρο?Ο άντρας μου στο μαγαζι που ερχεται σε επαφη με τοσο κοσμο ακομα και εγω μια στο φουρνο να πας δεν μιλαω για καφεδες κλπ την ψωνισες αλλα δεν ξερω τι ποσοστο ιασης υπαρχει στα νεογεννητα. Οσο για το παιδιατρο τον ρωτησα και μου ειπε οτι τωρα που ειμαι στο τελος δεν γινεται μονο 1-2 τριμηνο εγκυμοσυνης αλλα μολις γεννησουμε ειμστε απο τις πρώτες γιατι έχουμε μωρα κατω τον 6 μηνων αλλα και παλι αντισωματα το παιδι δεν θα εχει. τλικα καντε ολες τον σταυρο σας και ενα ταμα να μην μας τυχει

Ki egw auto skeftomai dhladh na to kanoume ki egw kai o antras mou kata ton Ianouario. Apo th mia vevaia egw 8a eimai spiti me to mwro alla o antras mou 8a douleuei opote 8a exei kapoia megaluterh epafh me kosmo. Gia ton Oresth twra, den tou to kanw me tipota. Exei kanei auto gia ton pneumokokko kai ths epoxiakhs griphs opote oso na'nai exei kapoia prostasia..h etsi 8elw na elpizw! Einai na mh mas tuxei mwre..kai an tuxei 8a to adimetwpisoume! Tosa mesa yparxoun..


ZWBep1.pngxvMep1.pngJBlWp1.png
Link to comment
Share on other sites

Και να δούμε πώς θα πάει κορίτσια...δηλαδή φαντάζομαι πως θα επηρρεαστούμε πολύ αν έχει έξαρση στα κρούσματα (ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ).

Άννια κι εγώ με σερβιετάκι μόνιμα...μου φεύγουνεεεεεεεε, όχι μόνο στα αψου,... Ο γιατρός μου είπε ότι είναι ΟΚ (και το έχω 1-2 μήνες ήδη...).

Καλώστην Mvarela!!! καλορίζικο το δωματιάκι!!!

Έδώ τώρα ρίχνει καρέκλες...η υπόλοιπη Αττική, Ελλάδα, Βέλγιο τί λένε από καιρό????

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το εμβολιο για τη νεα γριππη που συζητατε, το σιγουρο ειναι οτι οι λοιμωξιολογοι στην τηλεοραση λενε να το κανουμε αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι εχει δοκιμαστει σε πολλες εγκυους και παιδια. Πως να το εμπιστευτεις ετσι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...