Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΙΟΘΕΣΙΑ


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.3 1/2 χρόνια παλεύω με εξωσωματικες και δεν έχω καταφέρει να κρατήσω ένα μωράκι στην αγκαλιά μου.Σκέφτομαι έντονα την υιοθεσία τελευταία αλλά όσον αφορά στην κρατική θα γερασω να περιμένω.

Ψάχνομαι λοιπόν για ιδιωτική αφού είναι καθ όλα νόμιμη.

Δεν ξέρω όμως πως να ξεκινήσω.Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει οτιδήποτε σχετικό,έχει την εμπειρία,ακόμη και αν ξέρει κάποια κοπέλα που δεν μπορεί να μεγαλώσει το μωρο της,παρακαλώ με π.μ. να με ενημερώσει.

Ενδιαφέρομαι μόνο για νόμιμες διαδικασίες.

Ευχαριστώ πολύ


3H4dp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχομαι να πραγματοποιησεις το ονειρι σου πολυ συντομα.Δεν ξερω κατι προς το παρον. Μια φιλη μου υιοθετησε ενα παιδακι πριν 10μερες κ ειναι τρισευτυχισμενη με συντομες διαδικασιες Θα την ρωτησω κ οτι μαθω θα σου στειλω προσωπικο μηνυμα το συντομοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να πραγματοποιησεις το ονειρι σου πολυ συντομα.Δεν ξερω κατι προς το παρον. Μια φιλη μου υιοθετησε ενα παιδακι πριν 10μερες κ ειναι τρισευτυχισμενη με συντομες διαδικασιες Θα την ρωτησω κ οτι μαθω θα σου στειλω προσωπικο μηνυμα το συντομοτερο.

Σε υπερευχαριστώ κάθε πληροφορία είναι πολύτιμη...


3H4dp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δώσει ο Θεός να αποκτήσεις αυτό που ζητάς πολύ σύντομα. Συνήθως, γυναίκες που σκοπεύουν να δώσουν τα μωρά που κυοφορούν, γνωρίζουν οι γυναικολόγοι και μερικές φορές, οι πνευματικοί (εγώ γνωρίζω μια γυναίκα που υιοθέτησε το μωρό μιας 15χρονης κοπέλας και τις είχε φέρει σε επαφή ο πνευματικός της).

Οπότε καλό θα ήταν να ξεκινήσεις την αναζήτησή σου, ενημερώνοντας το γυναικολόγο σου (και τον πνευματικό σου, αν έχεις).


6l8Wp3.png1Ikfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δώσει ο Θεός να αποκτήσεις αυτό που ζητάς πολύ σύντομα. Συνήθως, γυναίκες που σκοπεύουν να δώσουν τα μωρά που κυοφορούν, γνωρίζουν οι γυναικολόγοι και μερικές φορές, οι πνευματικοί (εγώ γνωρίζω μια γυναίκα που υιοθέτησε το μωρό μιας 15χρονης κοπέλας και τις είχε φέρει σε επαφή ο πνευματικός της).

Οπότε καλό θα ήταν να ξεκινήσεις την αναζήτησή σου, ενημερώνοντας το γυναικολόγο σου (και τον πνευματικό σου, αν έχεις).

Σε ευχαριστώ Αγγελίνα μου,θα ρωτήσω


3H4dp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Εμένα μια γνωστή μου υιοθέτησε πέρυσι ένα κοριτσάκι 4 ημερών , ένα κουκλί ζωγραφιστό, μέσω δικηγόρου. Υπάρχουν δικηγόροι για αυτές τις υποθέσεις για να είναι και όλα εντάξει με τα χαρτιά. Η γνωστή μου παρόλο που ήταν όλα οκ, έγιναν 2 δικαστήρια μέχρι να είναι οριστικό ότι το παιδί είναι δικό της. Θα την ρωτήσω περισσότερες λεπτομερείες και θα σου ξαναγράψω. Εύχομαι ολόψυχα να αποκτήσεις και ΕΣΥ ένα μωράκι σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Καταρχάς συγχαρητηρια για το θαρρος σου να συνεχίσεις προσπάθειες για τη μητροτητα.Βρίσκομαι κι εγω σε διαδικασιες εξωσωματικης(εχω κανει ηδη μια)και εχουμε πει με τον αντρα μου το πολυ 2 προσπαθειες ακομα.Δεν ειναι πως δεν το θελουμε αλλα ειναι ψυχολογικοι λογοι και επηρεαζομαστε κι απο το γεγονος οτι στην οικογενεια μου απο γιαγια κι μαμα εχουμε κληρονομικοτητα στον καρκινο.Οπως και να χει κι εμεις θα ακολουθησουμε τον ιδιο δρομο με εσας.Δεν ειχα ποτε το μεγαλο καημο να βγει παιδι απο την κοιλια μου..η μεγαλυτερη μας αναγκη ειναι η αγαπη που εχουμε συσωρρευμενη και η αναγκη μας να δωθει σε ενα παιδι.Το θεμα σου εχει εξαιρετικο λοιπον ενδιαφερον και σε ευχαριστω που το μοιραστηκες μαζι μας..Ευχομαι συντομα μανουλα και κρατα μας ενημερες σε παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • 2 months later...
  • 4 months later...

Εγω οταν ακουω για υιοθεσία ειναι απο Βουλγαρια. Λενε οτι ειναι πιο ευκολο να βρεις την ακρη εκει. Εκτος αν πεσεις στη περιπτωση που καποια κοπελα θελει να δωσει το παιδι της.

Απο ιδρυμα πιο ευκολο ειναι να γινεις αναδοχος γονιός. Η υιοθεσία κατα μεσο ορο απο ιδρυμα εχω ακουσει οτι μπορει να παρει 5 με 6 χρονια.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
  • 1 χρόνο μετά...
On 30/5/2015 at 2:29 ΜΜ, domino είπε:

Ευχομαι να πραγματοποιησεις το ονειρι σου πολυ συντομα.Δεν ξερω κατι προς το παρον. Μια φιλη μου υιοθετησε ενα παιδακι πριν 10μερες κ ειναι τρισευτυχισμενη με συντομες διαδικασιες Θα την ρωτησω κ οτι μαθω θα σου στειλω προσωπικο μηνυμα το συντομοτερο.

Καλησπέρα θα μπορούσατε να στείλετε ναι σε εμένα πληροφορίες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...