Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Βαλεντίνα, να πας!!! Κάνε υπομονή και κάνε τη βόλτα σου μέχρι το γιατρό!

Kathie μου, θα είμαι 6η εβδομάδα μάλλον όταν πάω τη Δευτέρα που μας έρχεται. Είχα ελπίδα να ακούσουμε και καρδούλα, αλλά μάλλον βιάζομαι, ε; Δεν πειράζει για να 'χω δικαιολογία να ξαναπάω σε 2 εβδομάδες :mrgreen:

Πολύ νερό, βρε παιδί μου, κι εγώ πίνω σίγουρα 3 λίτρα τη μέρα συν ό,τι άλλο πορτοκαλάδες κλπ, αλλά διψάω. Αγκαλιά με την τουαλέτα και στη δουλειά και παντού!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ισως και να την ακουσεις.. Εμεις για σιγουρια ειχαμε παει στην 7η. Αλλα απο οτι ξερω στην 6η ξεκιναει η λειτουργια της καρδιας. Οποτε αν εισαι 6β+ 3 η 4 μερες ισως και να την ακουσεις...

Αυτο με την τουαλετα δεν παλευεται στον υπνο κυριως... Εγω δεν δουλευω.. Ειμαι 24 αλλα σαν αιωνια φοιτητρια ακομα δεν τελειωσα με την σχολη... Και δεν εχω καθολου ορεξη για διαβασμα.......


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ισως και να την ακουσεις.. Εμεις για σιγουρια ειχαμε παει στην 7η. Αλλα απο οτι ξερω στην 6η ξεκιναει η λειτουργια της καρδιας. Οποτε αν εισαι 6β+ 3 η 4 μερες ισως και να την ακουσεις...

Αυτο με την τουαλετα δεν παλευεται στον υπνο κυριως... Εγω δεν δουλευω.. Ειμαι 24 αλλα σαν αιωνια φοιτητρια ακομα δεν τελειωσα με την σχολη... Και δεν εχω καθολου ορεξη για διαβασμα.......

Mικρούλα είσαι!!! Νεαρή μανούλα, πολύ όμορφο! Εγώ είμαι 30 και όταν με το καλό γεννήσω θα είμαι 31. Α, και 24 φοιτήτρια αιώνια δεν σε λες με τίποτα! Για την όρεξη σε καταλαβαίνω, αυτή τη στιγμή κι εγώ τίποτα άλλο δεν θέλω να διαβάζω, μόνο σχετικά με εγκυμοσύνη, αλλιώς να μην το κουράζω καθόλου το μυαλό μου με άλλα :cool:

Θα είμαι 6 εβδομάδων νταν! Οπότε στο επόμενο ραντεβού.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ισως και να την ακουσεις.. Εμεις για σιγουρια ειχαμε παει στην 7η. Αλλα απο οτι ξερω στην 6η ξεκιναει η λειτουργια της καρδιας. Οποτε αν εισαι 6β+ 3 η 4 μερες ισως και να την ακουσεις...

Αυτο με την τουαλετα δεν παλευεται στον υπνο κυριως... Εγω δεν δουλευω.. Ειμαι 24 αλλα σαν αιωνια φοιτητρια ακομα δεν τελειωσα με την σχολη... Και δεν εχω καθολου ορεξη για διαβασμα.......

Με τόσες μονάδες η χοριακη σου θα την ακούσεις σίγουρα. Γύρισα από παθολόγο το έντερο κόμπος. Έχω και ιστορικό από παλιά με σπαστική κολίτιδα... Από νερό και γω νεροφιδα.

Ούτε εγώ δουλεύω φέτος από επιλογή είπαμε να προσπαθήσουμε για παιδί οπότε ως αναπληρωτρια αν δήλωνα λόγγους λαγκάδια το χάναμε το κορμί. Εκεί που δήλωσα δε με πήραν και έτσι έκανα την νοικοκυρά.... Μίλησα και με γυναικολόγο. Είπε να μιλήσουμε στις 20/6 να κανονίσουμε την αυχενική. Αν θέλω να το ακούσω για να μη με φάει το άγχος να πάω. Από την άλλη βδομάδα που θα πλησιάζει η αυχενική ελάτε να με ξεγατζωσετε από τα ταβάνια!!!


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Jo sephine μου τελεια!!!!! Μπραβο για την χοριακη...Αν οταν πας στο γιατρο εισαι 5 6 βδομαδων σιγουρα θα δεις σακο. Απλα ισως να τον δειτε με κολπικο. Εμεις ετσι το ειδαμε στην 5η βδομαδα..

Βαλεντινα μακρια απο τα μικρα και τις γριες τωρα... Δεν ξερεις ποτε θα ερθουν να σε φιλησουν και μετα θα σου πουν "Α ειχα διαροια σημερα". Δεν θελω να με φιλανε καθολου.... Εμεις ειμαστε ευπαθης ομαδα τωρα...

Προσπαθω να την αποφυγω την ουρολοιμωξη!!!!! Αλλα οχι πια νερο που συνεπαγεται τσισααα!!!!!!! Δεν μπορω!!!!! ☺☺☺☺

Μωρέ η πεθερά μου είναι νεότατη αλλά μου την έδωσε μια μέρα μου ενώ καθόμουν και χάζευα τβ φώναξε την εγγονή από τον πάνω όροφο να καθίσει μαζί μας και εκείνη το προηγούμενο βράδυ είχε 38.9... Εκεί μου γύρισε το μάτι δεν είπα κάτι άλλα την κοπανησα πάνω... Μετρα τις μέρες να έρθει ο άντρας μου να πάμε σπίτι μας. Καλοί χρυσοί αλλά γονείς δεν ειναι


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Balentina, καλύτερα σπίτι παρά την ταλαιπωρία να τρέχεις μακριά αναπληρώτρια. Δεν πειράζει, θα το απολαύσεις όσο δεν πάει γιατί μετά θα σου λείψει αυτή η χαλάρωση.

Θα κάνουμε ψυχοθεραπεία όλες μαζί σε λίγο καιρό, μην ανησυχείς, η μια θα προσγειώνει την άλλη!

Πότε θα επιστρέψει ο σύζυγος να πάτε σπίτι σας; Δηλαδή ο ντοκ για το έντερο συνέστησε απλώς να χαλαρώσεις;

Εμείς δουλεύουμε κι οι δυο, ακατάστατες ώρες, αλλά όταν χρειαστεί θα αράξω κι εγώ σπίτι.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Balentina, καλύτερα σπίτι παρά την ταλαιπωρία να τρέχεις μακριά αναπληρώτρια. Δεν πειράζει, θα το απολαύσεις όσο δεν πάει γιατί μετά θα σου λείψει αυτή η χαλάρωση.

Θα κάνουμε ψυχοθεραπεία όλες μαζί σε λίγο καιρό, μην ανησυχείς, η μια θα προσγειώνει την άλλη!

Πότε θα επιστρέψει ο σύζυγος να πάτε σπίτι σας; Δηλαδή ο ντοκ για το έντερο συνέστησε απλώς να χαλαρώσεις;

Εμείς δουλεύουμε κι οι δυο, ακατάστατες ώρες, αλλά όταν χρειαστεί θα αράξω κι εγώ σπίτι.

Ναι ναι!! Επιλογή μου ήταν απλά λέω όλο το χειμώνα δεν καθόταν που χουχουλιαζαμε με το κρύο ήρθε τώρα!!! Χαχαχαχ!!! Ας μην γίνομαι αχαριστη. Αυτό μου είπε ότι δεν γίνεται σε αυτή τη φάση να πάρω κάτι μόνο αν ανεβάσω πυρετό να πάρω αντιπυρετικο και αν είναι πάνω από 38 αλλιώς λέει τον θέλουμε τον πυρετό. Ελπίζω να τη σκαπουλαρω στο πόδι γιατί τρέμω την αντιβίωση. Ο άντρας μου έρχεται την άλλη βδομάδα και έλειπε 2μηνες.Δηλαδη το πακέτο το έφαγα μόνη μου. Μπόρεσε να έρθει το τριήμερο γιατί δεν είμαστε και δίπλα.

Υπομονή με τα ωράρια και αν δεις πως πρέπει να χαλαρώσεις αργότερα τους ρυθμούς κάντο χωρος δεύτερη σκεψη


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και απο κινητο και δεν μπορω να κανω και παραθεση τα μηνυματα σας!

Δεν εννοουσα την πεθερα σου στις γριες Βαλεντινα μου!!Γενικα τις γριες εννοω..Εμεις εδω εχουμε απο πανω την γιαγια του αντρα μου και οταν το μαθουν οι αδερφες της καταλαβαινεις... Θα παρελασουν....

Με το καλο να γινει η αυχενικη σου!! Εγω ειχα αγχος κυριως μεχρι να ακουσουμε την καρδουλα...Μετα χαλαρωσα.. Στην αυχενικη δεν ξερω πως θα ειμαι.

Να ρωτησω και η αυχενικη γινεται σε ειδικο κεντρο οπως η β επιπεδου; Η την κανει ο γυναικολογος;


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα περαστικα μου ξεχασα να σου πω Βαλεντινα!! Ξαπλα τωρα κουκουλωσου και μην κανεις τιποτα!!! Να μην χρειαστουμε καθολου αντιβιωση... Εχουμε και εναν χειμωνα να βγαλουμε κοριτσια!!!!!!


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και απο κινητο και δεν μπορω να κανω και παραθεση τα μηνυματα σας!

Δεν εννοουσα την πεθερα σου στις γριες Βαλεντινα μου!!Γενικα τις γριες εννοω..Εμεις εδω εχουμε απο πανω την γιαγια του αντρα μου και οταν το μαθουν οι αδερφες της καταλαβαινεις... Θα παρελασουν....

Με το καλο να γινει η αυχενικη σου!! Εγω ειχα αγχος κυριως μεχρι να ακουσουμε την καρδουλα...Μετα χαλαρωσα.. Στην αυχενικη δεν ξερω πως θα ειμαι.

Να ρωτησω και η αυχενικη γινεται σε ειδικο κεντρο οπως η β επιπεδου; Η την κανει ο γυναικολογος;

Καλησπερα.καλο ειναι κ η αυχενικη κ το ντοπλερ να γινονται κ αυτα σε πιστοποιημενο γιατρο για να εισαι πιο σιγουρη για τα αποτελεσματα.ενας σωστος γιατρος θα σου πει απο μονος του αν δεν εχει πιστοποιηση.στην πολη σου εχει.αν θελεις μου λες κ σε πμ το ονομα του γιατρου σου να δουμε αν ειναι.

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1

Στη συγκεκριμενη σελιδα βαζεις ελλαδα κ βγαινουν ολοι οι πιστοποιημενοι.απλα αλφαβητικα,οχι πολεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!Εχει και στην Κοζανη; Ολες απο εδω πηγαινουν Θεσσαλονικη.. Ο γιατρος μου ξερω οτι δεν κανει β επιπεδου απλα δεν ηξερα αν και η αυχενικη απαιτει πιστοποιηση... Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kathie90 σου εχω στειλει πμ το ονομα του μοναδικου που εχει κοζανη.αν τελικα πας θεσ/νικη σου προτεινω αυτον που εκανα.καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης με γερα μωρακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Βίκυ, σ' ευχαριστούμε πολύ για τη λίστα!

Κατερίνα, ούτε κι εμείς καρδιά ακόμη. Πότε ξαναπάς; Τώρα που είσαι 7 εβδομάδων η καρδιά θα ακούγεται, οπότε την επόμενη φορά σίγουρα θα την ακούσετε. Εμείς θα πάμε 15/6 να δούμε σάκο και καρδιά μάλλον πιο μετά. Μήπως την είδατε την καρδιά να πάλλεται όμως;

Βαλεντίνα, το μπεμπίνι ήρθε τώρα για να αντέξεις την απόσταση με τον άντρα σου. Αλλά τον φάγατε τον καιρό!

Όσες είστε Αθήνα, δεν βρωμάει απίστευτα καμένο λάστιχο από το εργοστάσιο που κάηκε στον Ασπρόπυργο; Έτσι μου 'ρχεται να κλειστώ μέσα και να μην το κουνάω.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα σου εκανε υπερηχο κανονικο η κολπικο; Μηπως επειδη ηταν νωρις δεν ηθελε να σε αγχωσει σε περιπτωση που δεν μπορουσε ακομα να την ακουσει; Εμεις 7εβδ.+3ημ την ακουσαμε. Ομως οπως λεει η Josephine την ειδατε να παλλεται η δεν σου ειπε τιποτα;

Βικυ σε ευχαριστω παρα πολυ!!!


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...