Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Είναι λογικό να γεμίζεις με αγχωτικές σκέψεις, είναι τόσο καινούρια όλα αυτά την πρώτη φορά! Ελπίζω να ηρεμήσεις και να απολαύσεις -όσο μπορείς- τη διαδρομή. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει και ανησυχητικό ιστορικό ή σύνδρομο πολυκυστικών, θεωρώ ότι πρέπει να την ξεχάσεις την υπερδιέγερση. Εγώ είμαι σε φάση αναμονής για εμβρυομεταφορά, αγχώθηκα λίγο και οι ορμόνες μου απορρυθμίστηκαν εντελώς. Οπότε παίρνω κι εγώ το χρόνο μου να ηρεμήσω για να ολοκληρώσω το ταξίδι μου 🙂

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

χαχαχα, ο άντρας σου βιάζεται!!!

Εμένα μου λέει ότι προτίμηση δεν έχει, ούτως ή άλλως θα κάνουμε κι άλλο, χαχαχ, του λέω βλέπεις μακριά...Εγώ πιστεύω ότι ένα αγόρι κι ένα κορίτσι τα θέλουμε οπωσδήποτε, απ' την άλλη και του ίδιου φύλου να είναι θα κάνουν καλή παρέα.

Τελικά αυτή η λίστα του Νικολαΐδη είναι αυτή που μας έβαλε η Βίκυ πιο πάνω. Θα το ψάξω κι εγώ πού θα την κάνω, καλά λόγια διαβάζω για ένα γνωστό κέντρο στο Κολωνάκι που ο γιατρός είναι και στη λίστα, Μ...γιάννης λέγεται.

Κατερίνα, όταν μπεις, πες μου κι εσύ για πού λες αν έχεις κάποια πληροφόρηση. Ο γιατρός σου τι σου πρότεινε;


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

χαχαχα, ο άντρας σου βιάζεται!!!

Εμένα μου λέει ότι προτίμηση δεν έχει, ούτως ή άλλως θα κάνουμε κι άλλο, χαχαχ, του λέω βλέπεις μακριά...Εγώ πιστεύω ότι ένα αγόρι κι ένα κορίτσι τα θέλουμε οπωσδήποτε, απ' την άλλη και του ίδιου φύλου να είναι θα κάνουν καλή παρέα.

Τελικά αυτή η λίστα του Νικολαΐδη είναι αυτή που μας έβαλε η Βίκυ πιο πάνω. Θα το ψάξω κι εγώ πού θα την κάνω, καλά λόγια διαβάζω για ένα γνωστό κέντρο στο Κολωνάκι που ο γιατρός είναι και στη λίστα, Μ...γιάννης λέγεται.

Κατερίνα, όταν μπεις, πες μου κι εσύ για πού λες αν έχεις κάποια πληροφόρηση. Ο γιατρός σου τι σου πρότεινε;

Ναι ναι ο Γιάγκος Δράκος βιάζεται για τον απόγονο!!


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! Βαλεντινα πολυ χαρηκα!!!!! Θα ηταν απιστευτο να το βλεπεις ε;;;; Τωρα με εκανες να ανυπομονω ακομα πιο πολυ να παω στον γιατρο!!!!

Να ρωτησω εγω γιατι εσεις τα εχετε ψαξει και περισσοτερο... Χθες που μιλουσα με μια φιλη μου ειπε οτι η αυχενικη δεν ειναι και τοσο απαραιτητη γιατι οτι βλεπεις εκει το βλεπεις και στη β επιπεδου. Ισχυει αυτο;;;


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι ο Γιάγκος Δράκος βιάζεται για τον απόγονο!!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλημερα κοριτσια!!! Βαλεντινα πολυ χαρηκα!!!!! Θα ηταν απιστευτο να το βλεπεις ε;;;; Τωρα με εκανες να ανυπομονω ακομα πιο πολυ να παω στον γιατρο!!!!

Να ρωτησω εγω γιατι εσεις τα εχετε ψαξει και περισσοτερο... Χθες που μιλουσα με μια φιλη μου ειπε οτι η αυχενικη δεν ειναι και τοσο απαραιτητη γιατι οτι βλεπεις εκει το βλεπεις και στη β επιπεδου. Ισχυει αυτο;;;

Καλημέρα, κορίτσι μου! Να σου πω, απ' τα λίγα που έχω διαβάσει, στη β΄ επιπέδου σίγουρα βλέπεις πολύ περισσότερα γιατί το έμβρυο είναι πολύ πιο προχωρημένο. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μπορείς να παραλείψεις την αυχενική, αν και είσαι μικρή στην ηλικία. Διότι μπορεί από την αυχενική (δηλ. τη μέτρηση του υγρού στο σακουλάκι του αυχένα, την αυχενική μοίρα) να προκύψει λόγος για κάποια άλλη επεμβατική διάγνωση (άμνιο ή τροφοβλάστη) που θα διαγνώσει με ακρίβεια αν υπάρξουν γενετικές ανωμαλίες και κατ' επέκταση να κρίνετε αν θέλετε να διακόψετε την κύηση ή απλώς να είστε προετοιμασμένοι για ένα μωράκι που θα έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις φροντίδας αργότερα. Κι αυτό φυσικά γίνεται μόνο πολύ νωρίς στην κύηση.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τον καφε κι εμενα μου ειπε 1 καφε μονο τη μερα. Και αυτον πολυ ελαφρυ. Αλλα ντεκαφεινε οσους θελω. Εγω το πρωι τον θελω τον φραπε μου... Αλλιως δεν ανοιγει το ματι!!!


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω πιστευω πως ολες οι εξετασεις ειναι απαραιτητες... Απο την πιο απλη ως την πιο συνθετη. Αλλιως δεν θα μας τις εβαζαν. Απλα ακουσα και αυτο και ειπα να το μοιραστω μαζι σας!!!


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες, αυτή είναι η δύναμη της δικτύωσης, ότι ενημερώνουμε η μια την άλλη κι ανταλλάσσουμε εμπειρίες. Και κάνουμε και την ψυχοθεραπεία μας ;)


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλημέρα, κορίτσι μου! Να σου πω, απ' τα λίγα που έχω διαβάσει, στη β΄ επιπέδου σίγουρα βλέπεις πολύ περισσότερα γιατί το έμβρυο είναι πολύ πιο προχωρημένο. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μπορείς να παραλείψεις την αυχενική, αν και είσαι μικρή στην ηλικία. Διότι μπορεί από την αυχενική (δηλ. τη μέτρηση του υγρού στο σακουλάκι του αυχένα, την αυχενική μοίρα) να προκύψει λόγος για κάποια άλλη επεμβατική διάγνωση (άμνιο ή τροφοβλάστη) που θα διαγνώσει με ακρίβεια αν υπάρξουν γενετικές ανωμαλίες και κατ' επέκταση να κρίνετε αν θέλετε να διακόψετε την κύηση ή απλώς να είστε προετοιμασμένοι για ένα μωράκι που θα έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις φροντίδας αργότερα. Κι αυτό φυσικά γίνεται μόνο πολύ νωρίς στην κύηση.

Τι να σας λέω που να μεγαλώσουν κι άλλο κορίτσια τα νινια μας!! Θα τρελαθούμε ομαδικά!!!!!!! Η αυχενική είναι απαραίτητη δεν παρακάμπτεται!!!!


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια θα θέλα και εγω να μπω στην όμορφη παρέα σας ειμαι και εγω μανούλα σε αναμονή π.η.τ 7/1/2016 στο τριτο μου παιδάκι θα χαρώ πολύ να μοιράζομαι τις αγωνίες μου μαζί σας σας εύχομαι σε όλες να έχουμε τελείομηνες εγκυμοσυνες ελπίζω να μην σας κούρασα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια θα θέλα και εγω να μπω στην όμορφη παρέα σας ειμαι και εγω μανούλα σε αναμονή π.η.τ 7/1/2016 στο τριτο μου παιδάκι θα χαρώ πολύ να μοιράζομαι τις αγωνίες μου μαζί σας σας εύχομαι σε όλες να έχουμε τελείομηνες εγκυμοσυνες ελπίζω να μην σας κούρασα

Γεια σου, bella, καλώς ήρθες!!! Μην το ξαναπείς ότι μας κουράζεις, εμείς οι τρελές όλο γι' αυτά θέλουμε να συζητάμε! Με το καλό το τρίτο μωράκι σου! Είσαι έμπειρη δηλαδή!

Κατερίνα, θα δω τι θα μου πει κι ο γιατρός, αλλά μάλλον ξέρω πού θα την κάνω αν μου πει να διαλέξω μόνη μου. Πάλι στο Κολωνάκι στον Πα..ίλη.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...