Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΛΙΓΑΚΙ..

ΜΙΚΡΟΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ!!!!!!PONTIAGR ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΗΜΕΡΑ!!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ!!!!!!!

ΡΟΧΑΝΑ ΑΝ ΕΙΔΕΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΜΟΥ Κ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΤΕΙΛΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!!

ΦΙΛΙΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΜΠΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια χαρά!!!Θα περάσετε μούρλια!!!:mrgreen: Ναι,με το καλό θα γεννήσουμε και μαζί!!Αλήθεια σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις?Κανόνισε να κλείσεις ραντεβού νωρίς για την αυχενική,γιατί είναι η περίοδος που παίρνουν άδεια και μπορεί να μην βρεις ελεύθερη μέρα!;)

στο ιασώ, εσύ? θα πάω τη Δευτέρα στο γιατρό, οπότε θα μου πει φαντάζομαι

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΛΙΓΑΚΙ..

ΜΙΚΡΟΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ!!!!!!PONTIAGR ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΗΜΕΡΑ!!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ!!!!!!!

ΡΟΧΑΝΑ ΑΝ ΕΙΔΕΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΜΟΥ Κ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΤΕΙΛΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!!

ΦΙΛΙΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΜΠΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!

Καλό απόγευμα καλή μου!!Τα λέμε!!:mrgreen:


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΛΙΓΑΚΙ..

ΜΙΚΡΟΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ!!!!!!PONTIAGR ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΗΜΕΡΑ!!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ!!!!!!!

ΡΟΧΑΝΑ ΑΝ ΕΙΔΕΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΜΟΥ Κ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΤΕΙΛΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!!

ΦΙΛΙΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΜΠΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!

καλή ξεκούραση! κι εγώ φεύγω σε λίγο, οπότε καλό Σαββατοκύριακο κορίτσια! φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

στο ιασώ, εσύ? θα πάω τη Δευτέρα στο γιατρό, οπότε θα μου πει φαντάζομαι

Εγώ στο Αττικόν!!Στον γιατρό πρώτη φορά θα πάς? Γιατί εμένα μου είπε για την αυχενική από την πρώτη φορά απλά μου είπε όχι τώρα,τέλος του Ιουλίου θα κλείσεις ραντεβού!Φαντάζομαι ΠΗΤ έχεις 10-15 Φεβρουαρίου??


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα σας πω τα νεα απο δευτερα γιατι μετα τον γιατρο θα παμε στο εξοχικο των γονιων μου για σαββατοκυριακο.Ελπιζω να εχουμε 2 λογους να γιορτασουμε,τα γενεθλια μου και τον ερχομο ενος νεου μελους!!!Ελπιζω ολες να εχουμε μια καλη εγκυμοσυνη και να κανουμε ολες υγιη παιδακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Αττικόν!!Στον γιατρό πρώτη φορά θα πάς? Γιατί εμένα μου είπε για την αυχενική από την πρώτη φορά απλά μου είπε όχι τώρα,τέλος του Ιουλίου θα κλείσεις ραντεβού!Φαντάζομαι ΠΗΤ έχεις 10-15 Φεβρουαρίου??

όχι, στο γιατρό έχω πάει 2 φορές, αυτή θα είναι η τρίτη. ΠΗΤ έχω 11-12 Φεβ.

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω τα νεα απο δευτερα γιατι μετα τον γιατρο θα παμε στο εξοχικο των γονιων μου για σαββατοκυριακο.Ελπιζω να εχουμε 2 λογους να γιορτασουμε,τα γενεθλια μου και τον ερχομο ενος νεου μελους!!!Ελπιζω ολες να εχουμε μια καλη εγκυμοσυνη και να κανουμε ολες υγιη παιδακια!!!

Εντάξει!!Καλά να περάσετε και να γιορτάσετε αλλά προσοχή στο αλκοόλ!!;)


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

όχι, στο γιατρό έχω πάει 2 φορές, αυτή θα είναι η τρίτη. ΠΗΤ έχω 11-12 Φεβ.

Μάλιστα...Με φυσιολογικό τοκετό ή με καισαρική προβλέπεται??Εγώ θέλω πολύ να γεννήσω με Φ.Τ και τρέμω στην ιδέα ότι μπορεί να χρειαστεί καισαρική...:?


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω τα νεα απο δευτερα γιατι μετα τον γιατρο θα παμε στο εξοχικο των γονιων μου για σαββατοκυριακο.Ελπιζω να εχουμε 2 λογους να γιορτασουμε,τα γενεθλια μου και τον ερχομο ενος νεου μελους!!!Ελπιζω ολες να εχουμε μια καλη εγκυμοσυνη και να κανουμε ολες υγιη παιδακια!!!

pontiagr σου εύχομαι ότι καλύτερο! καλό Σαββατοκύριακο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μάλιστα...Με φυσιολογικό τοκετό ή με καισαρική προβλέπεται??Εγώ θέλω πολύ να γεννήσω με Φ.Τ και τρέμω στην ιδέα ότι μπορεί να χρειαστεί καισαρική...:?

κι εγώ φυσιολογικά θέλω, αλλά ότι και να έρθει θα το αντιμετωπίσουμε! μην έχεις άγχος από τώρα ;)

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ φυσιολογικά θέλω, αλλά ότι και να έρθει θα το αντιμετωπίσουμε! μην έχεις άγχος από τώρα ;)

Προσπαθώ!!!Λοιπόν κορίτσια,σας αφήνω κι εγώ προς το παρόν!!Καλό απόγευμα και καλό Σαββατοκύριακο!!


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι έχετε αγχωθεί με τις αυχενικές σας!!! λοιπόν δεν είναι τίποτα! είναι μια έξέταση υπερήχου σε συνδυασμό με εξετάσεις αιματολογικές, που βγάζουν πιθανότητα... και το τονίζω! ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ και όχι διάγνωση! να έχει το παιδί σύνδρομο down (αυτά που παλιά λέγαμε μογγολάκια).

η εξέταση είναι πολύ απλή, την κάνει συνήθως ο γιατρός σας, εκτός αν δεν έχει λεπτομερές μηχάνημα, οπότα και σας παραπάμπει αλλού και οι αιματολογικές καλύπτονται από όλα τα ταμεία! μην τις πληρώσετε, δεν είναι και φθηνές!!!

επίσης αυτός ο υπέρηχος γίνεται από την 12-16 εβδομάδα ανάλογα με το γιατρό. εγώ την έκανα στη 13η χωρίς να μου το έχει πει νωρίτερα... πήγα για το μηνιαίο έλεγχο και κάναμε και την αυχενική.

στις ηλικίες που είστε εσείς οι πιθανότητες είναι ακόμη μικρότερες! συνήθως ανησυχούν σε μεγαλύτερες ηλικίες! εσείς, αν δεν υπάρχει κάποιο ιστορικό στην οικογένεια, μην το συζητάτε! δείτε το σαν μια κλή ευκαιρία να δείτε τα παιδάκια σας σε έναν πολύ καθαρό υπέρηχο και επίσης... να μάθετε και το φύλλο, κυρίως αν είναι αγόρι! βέβαια πολλές φορές έχουν ανατραπεί οι αυχενικές!!!

αυτά για σήμερα!


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...