Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΒΡΕ ΧΡΙΣΤΙΝΑ?????ΧΑΘΗΚΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!

ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗ?ΓΙΝΕΤΕ 11-14 ΕΒΔ ΕΣΤΙ ΝΟΜΙΖΩ!ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ?ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ??

ναι, όντως! δεν έκανα ακόμα, μόλις έκλεισα τη 10η σήμερα. Από βδομάδα έχω ραντεβού, φαντάζομαι θα μου πει τώρα. ελπίζω να μου πει για πριν τις διακοπές. Θα πάω Χαλκιδική. καλά είμαι πολύ καλά, αν εξαιρέσεις τη νύστα! εσύ? πως νιώθεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

pinakiiii,για πες για την διαδικασία της αυχενικής!!!Τι ακριβώς σου έκαναν και πόσο στοίχισε?Είδες το μωράκι σου να κουνιέται??Σου είπαν τι υποθέτουν για το φύλο???Όλα να μου τα πεις!!:tongue:


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

ναι, όντως! δεν έκανα ακόμα, μόλις έκλεισα τη 10η σήμερα. Από βδομάδα έχω ραντεβού, φαντάζομαι θα μου πει τώρα. ελπίζω να μου πει για πριν τις διακοπές. Θα πάω Χαλκιδική. καλά είμαι πολύ καλά, αν εξαιρέσεις τη νύστα! εσύ? πως νιώθεις?

ΑΑΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ!!!ΝΥΣΤΑ Ε???ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΔΕΙΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ Κ ΚΟΙΜΑΜΑΙ!!!!ΧΑΧΑΧ!ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΠΕΙΝΕΣ ΤΡΕΛΕΣ..!!!:P:pΔΕ ΘΥΜΟΜΟΥΝ ΤΙ ΜΗΝΑ ΗΣΟΥΝ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ:P:pΩΡΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

ναι, όντως! δεν έκανα ακόμα, μόλις έκλεισα τη 10η σήμερα. Από βδομάδα έχω ραντεβού, φαντάζομαι θα μου πει τώρα. ελπίζω να μου πει για πριν τις διακοπές. Θα πάω Χαλκιδική. καλά είμαι πολύ καλά, αν εξαιρέσεις τη νύστα! εσύ? πως νιώθεις?

Χαλκιδική που???Μένουν οι γονείς μου εκεί,στα Ν.Μουδανιά!!Έμενα κι εγώ εκεί 10 χρόνια!!Κι εγώ είμαι 10 εβδομάδων και 1 μέρα και έχω ραντεβού για αυχενική 28 του μηνός,πιο πριν μου είπαν είναι νωρίς!


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες κοπελιά στην παρέα!!Στην ίδια ηλικία είμαστε!Κλείνω τα 23 τον Οκτώβρη και είμαι 10 εβδομάδων έγκυος!!Τον πρώτο υπέρηχο τον έκανα 8 εβδομάδων και 4 ημερών και ακούσαμε καρδούλα!!Χτυπάει πολύ πολύ γρήγορα!!!:D Α!!Κι εγώ Θεσσαλονίκη έμενα 3 χρόνια,τώρα τελευταία ήρθα Αθήνα!Σε ποια περιοχή είσαι???Οι ανησυχίες σου απόλυτα λογικές!!Εγώ να δεις πως ήμουν στην αρχή...Τώρα τελευταία ηρέμησα κάπως!:mrgreen: Εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη γιατί εγώ τράβηξα αρκετά με αναγούλες και ζαλάδες!!

Γεια σου Αννουλα!!!Εγω κλεινω τα 23 μεθαυριο!!!Οπως καταλαβαινεις αυτη η εγκυμοσυνη ειναι το καλυτερο δωρο που εχω παρει ποτε!!!Ειχα παει μαζι με την συνυφαδα μου οταν ηταν εγκυος και οταν ακουσα την καρδουλα του ανιψιου τρελαθηκα!!!Χτυπουσε σαν τρελη!!συγκινηθηκα παρα πολυ(το΄'χω και λιγο ευκολο το κλαμα-καρκινος στο ζωδιο!!!)Οποτε φαντασου τι θα γινει σημερα αν ακουσω την καρδουλα απο το δικο μας σπορακι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Αννουλα!!!Εγω κλεινω τα 23 μεθαυριο!!!Οπως καταλαβαινεις αυτη η εγκυμοσυνη ειναι το καλυτερο δωρο που εχω παρει ποτε!!!Ειχα παει μαζι με την συνυφαδα μου οταν ηταν εγκυος και οταν ακουσα την καρδουλα του ανιψιου τρελαθηκα!!!Χτυπουσε σαν τρελη!!συγκινηθηκα παρα πολυ(το΄'χω και λιγο ευκολο το κλαμα-καρκινος στο ζωδιο!!!)Οποτε φαντασου τι θα γινει σημερα αν ακουσω την καρδουλα απο το δικο μας σπορακι!!!

Ναι είναι τέλεια στιγμή!!!Άρα προς το παρόν είμαι η μικρότερη στην παρέα!!!:oops: Όλα καλά θα πάνε!!


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

pinakiiii,για πες για την διαδικασία της αυχενικής!!!Τι ακριβώς σου έκαναν και πόσο στοίχισε?Είδες το μωράκι σου να κουνιέται??Σου είπαν τι υποθέτουν για το φύλο???Όλα να μου τα πεις!!:tongue:

ΜΗ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ.!!!!!ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ 150 ΕΥΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΠ Α!Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΔΙΑΡΚΕΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΟΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ!ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ!:P:p:p:pΤΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΔΙΑ ΚΕΦΑΛΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΤΟ ΦΥΛΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΘΑΡΑ Κ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΧΙ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ!!!!ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ....ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΠ Α ΤΙ ΝΑ ΠΩ??ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΙΜΟΛΗΨΙΑ!!!


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

ΜΗ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ.!!!!!ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ 150 ΕΥΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΠ Α!Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΔΙΑΡΚΕΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΟΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ!ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ!:P:p:p:pΤΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΔΙΑ ΚΕΦΑΛΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΤΟ ΦΥΛΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΘΑΡΑ Κ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΧΙ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ!!!!ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ....ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΠ Α ΤΙ ΝΑ ΠΩ??ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΙΜΟΛΗΨΙΑ!!!

ποτε γινεται η αυχενικη και για ποιον λογο γινεται?τι μπορει να μας δειξει?

Link to comment
Share on other sites

ΜΗ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ.!!!!!ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ 150 ΕΥΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΠ Α!Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΔΙΑΡΚΕΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΟΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ!ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ!:P:p:p:pΤΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΔΙΑ ΚΕΦΑΛΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΤΟ ΦΥΛΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΘΑΡΑ Κ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΧΙ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ!!!!ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ....ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΠ Α ΤΙ ΝΑ ΠΩ??ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΙΜΟΛΗΨΙΑ!!!

Ανυπομονώ να το ξαναδώ το νινάκι μου!!!!!Σου βάζουν να ξανακούσεις καρδούλα?


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Χαλκιδική που???Μένουν οι γονείς μου εκεί,στα Ν.Μουδανιά!!Έμενα κι εγώ εκεί 10 χρόνια!!Κι εγώ είμαι 10 εβδομάδων και 1 μέρα και έχω ραντεβού για αυχενική 28 του μηνός,πιο πριν μου είπαν είναι νωρίς!

Γεια σου Αννούλα! θα κάνω tour, και στα 2 πόδια και σε διάφορα μέρη! μαζί πάμε εμέις, 1 μέρα διαφορά! φαντάζομαι θα μου πει κι εμένα για πριν το τέλος του μηνός, ώστε να μπορώ να φύγω μετά

ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ!:P:p:p:pΤΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΔΙΑ ΚΕΦΑΛΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΤΟ ΦΥΛΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΘΑΡΑ Κ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΧΙ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ!!!!ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ....

Αχ τι καλά! ωραία θα είναι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ποτε γινεται η αυχενικη και για ποιον λογο γινεται?τι μπορει να μας δειξει?

Η αυχενική γίνεται για να δείτε τι πιθανότητες υπάρχουν,να παρουσιάσει το παιδί το σύνδρομο Down.Και γίνεται γύρω στην 11η με 12η εβδομάδα συνήθως,ίσως και λίγο πιο αργά.


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΝΤΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΣΑΣ!ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ 11-14 ΕΒΔΟΜΑΔΑ!ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΥΠΑΡΞΗΣ ΑΝΩΜΑΛΙΩΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΠΩΣ ΣΥΝΔΡΟΜΟ DOWN.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΗ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΤΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ.ΕΣΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΣΤΕ ΜΙΚΡΕΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ!ΕΓΩ ΕΧΩ 1 ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ!ΛΟΙΠΟΝ ΝΑΙ ΑΚΟΥΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑ!!!!


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αννούλα! θα κάνω tour, και στα 2 πόδια και σε διάφορα μέρη! μαζί πάμε εμέις, 1 μέρα διαφορά! φαντάζομαι θα μου πει κι εμένα για πριν το τέλος του μηνός, ώστε να μπορώ να φύγω μετά

Μια χαρά!!!Θα περάσετε μούρλια!!!:mrgreen: Ναι,με το καλό θα γεννήσουμε και μαζί!!Αλήθεια σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις?Κανόνισε να κλείσεις ραντεβού νωρίς για την αυχενική,γιατί είναι η περίοδος που παίρνουν άδεια και μπορεί να μην βρεις ελεύθερη μέρα!;)


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια!!!απο το αγχος θα ξεχασω κι αυτα που ξερω!!!

Μην αγχώνεσαι!!!!Το άγχος κάνει κακό στο νινί!!Όλα θα πάνε καλά,να'σαι σίγουρη!!Θα περιμένουμε νέα σου μόλις γυρίσεις από τον γιατρό!!;)


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...