Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts

καλημερα!!εγω εχω πιθανη ημερομηνια 23 ιανουαριου.Εκανα το 1ο μου υπερηχο οταν ημουν 6 μιση εβδομαδων αλλα τωρα δεν εχω κοντινη επισκεψη στο γιατρο,παρα μονο εξεταση αυχενικης διαφανειας 16 ιουλιου.Εχω ηδη ξεκινησει σιδηρο το ferosanol και φολικο το felicile.Λογικα θα ξεκινησω και ασβεστιο...


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα!!εγω εχω πιθανη ημερομηνια 23 ιανουαριου.Εκανα το 1ο μου υπερηχο οταν ημουν 6 μιση εβδομαδων αλλα τωρα δεν εχω κοντινη επισκεψη στο γιατρο,παρα μονο εξεταση αυχενικης διαφανειας 16 ιουλιου.Εχω ηδη ξεκινησει σιδηρο το ferosanol και φολικο το felicile.Λογικα θα ξεκινησω και ασβεστιο...

καλημερα.... βρε κοριτσια ενω νυσταζω τοσο πολυ γιαιτι δεν μπορω να κοιμηθω??????????????? νιωθω τοσο κουρασμενη..............pinakiiiii ακουσεσ καρδουλα????? σε ποια εβδομαδα εκλεισεσ την αυχενικη διαφανεια??? και τι αλλεσ εξετασεις γινονται??? ξερεισ????


z4cfd52493ca14.gif.........
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι κοιμαμαι αρκετα κ ευκολα δε ξερω γιατι εσυ οχι...μηπως εχεις πολυ αγχος?δεν ειναι τπτ παντως!!ναι στο 1ο μου υπερηχο ακουσα καρδια κανονικα και ειδα κ το εμβρυο καθαρα.την διαφανεια θα την κανω οπως σου ειπα μεσα ιουλιου οποτε θα ειναι περιπου 3 μηνων κ 3 εβδ.περιπου παντα.οι εξετασεισ τωρα διαφερουν γενικα εγω για παραδειγμα περιμενω τα αποτελεσματα της διαφανειας για να δω αν κανω αμνιοπαρακεντηση ή τροφοβλαστη παντως θα κανω σιγουρα...πιστευω κ εσυ λογω ηλικιας καλο θα ηταν.πιο μετα εχει εξετασεις αιματος παλι κ διαφορετικουσ υπερηχους.τπτ ιδιαιτερο δλδ.


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι κοιμαμαι αρκετα κ ευκολα δε ξερω γιατι εσυ οχι...μηπως εχεις πολυ αγχος?δεν ειναι τπτ παντως!!ναι στο 1ο μου υπερηχο ακουσα καρδια κανονικα και ειδα κ το εμβρυο καθαρα.την διαφανεια θα την κανω οπως σου ειπα μεσα ιουλιου οποτε θα ειναι περιπου 3 μηνων κ 3 εβδ.περιπου παντα.οι εξετασεισ τωρα διαφερουν γενικα εγω για παραδειγμα περιμενω τα αποτελεσματα της διαφανειας για να δω αν κανω αμνιοπαρακεντηση ή τροφοβλαστη παντως θα κανω σιγουρα...πιστευω κ εσυ λογω ηλικιας καλο θα ηταν.πιο μετα εχει εξετασεις αιματος παλι κ διαφορετικουσ υπερηχους.τπτ ιδιαιτερο δλδ.

μαλλον ειναι το αγχος.... φαντασου οτι τωρα θελω να παρω τη διευθυντρια μου να της πω οτι χρειαζομαι αναρρωτικη αδεια γιατι μου ειπε ο γιατρος οτι χρειαζομαι ξεκουραση και ... τρεμω.... εσυ δουλευεις?


z4cfd52493ca14.gif.........
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια.. Τι ώρα που είναι στην αρχή η εγκυμοσύνη?!?! Υπέροχα περνούσα στο πρώτο τρίμηνο.. απο μαξιλάρι σε μαξιλάρι .. Να έχουμε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και πάνω απο όλα με χαμόγελα... :D:D:D


EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! ευάκι καλωσόρισες! εγώ σήμερα έχω ραντεβού στο γιατρό, ΄θα ακούσουμε και καρδουλα. ανυπομονώ! πήρες την άδεια τελικά από το boss?

γεια σας κι απο μενα!!! τελικα καταφερα και πηρα μια βδομαδουλα..... καλη ειναι κι αυτη..... τι εγινε kxristina πηγες στο γιατρο? ευχομαι να πηγαν ολα τελεια...

εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ???


z4cfd52493ca14.gif.........
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.. Τι ώρα που είναι στην αρχή η εγκυμοσύνη?!?! Υπέροχα περνούσα στο πρώτο τρίμηνο.. απο μαξιλάρι σε μαξιλάρι .. Να έχουμε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και πάνω απο όλα με χαμόγελα... :D:D:D

Τι να πω εγω που δεν κοιμαμαι σχεδον καθολου......... μετα το πρωτο τριμηνο τι εγινε??? καλη λευτερια σε ολες μας!!!!!


z4cfd52493ca14.gif.........
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα!!! τελικα καταφερα και πηρα μια βδομαδουλα..... καλη ειναι κι αυτη..... τι εγινε kxristina πηγες στο γιατρο? ευχομαι να πηγαν ολα τελεια...

εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ???

όχι, ακόμη στη δουλειά είμαι. στις 7 έχω ραντεβού, θα σας γράψω αύριο τα νέα. Δεν ξέρω ακριβώς ΠΗΤ, θα ρωτήσω σήμερα. νομίζω στα μέσα Φεβρουαρίου πάντως. εσύ?

Link to comment
Share on other sites

όχι, ακόμη στη δουλειά είμαι. στις 7 έχω ραντεβού, θα σας γράψω αύριο τα νέα. Δεν ξέρω ακριβώς ΠΗΤ, θα ρωτήσω σήμερα. νομίζω στα μέσα Φεβρουαρίου πάντως. εσύ?

εμενα μου ειπε 15 φεβρουαριου.... ποτε ειχες τελευταια περιοδο??


z4cfd52493ca14.gif.........
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι να πω εγω που δεν κοιμαμαι σχεδον καθολου......... μετα το πρωτο τριμηνο τι εγινε??? καλη λευτερια σε ολες μας!!!!!

Δεν άλλαξε κάτι, πέρα οτι μειώθηκαν οι ώρες που κοιμάμε..απο 10 σε 6. κατα τα άλλα μεγάλωσε η κοιλιά και προσέχω γενικά και τα πάντα!!


EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπε 15 φεβρουαριου.... ποτε ειχες τελευταια περιοδο??

καλημέρα! πήγα τελικά στο γιατρό χθες, όλα καλά. το είδαμε το νινάκι, σαν φυστίκι εμοιαζε και ακούσαμε και την καρδούλα. μου είπε ΠΗΤ 11-12 Φεβρουαρίου, αλλά θα είμαστε πιο σίγουροι λέει όταν κάνω τον μεγάλο υπέρηχο (στον 5ο μήνα νομίζω?). Τελευταία περίοδο είχα 7/5. είμαι πολύ χαρούμενη!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! πήγα τελικά στο γιατρό χθες, όλα καλά. το είδαμε το νινάκι, σαν φυστίκι εμοιαζε και ακούσαμε και την καρδούλα. μου είπε ΠΗΤ 11-12 Φεβρουαρίου, αλλά θα είμαστε πιο σίγουροι λέει όταν κάνω τον μεγάλο υπέρηχο (στον 5ο μήνα νομίζω?). Τελευταία περίοδο είχα 7/5. είμαι πολύ χαρούμενη!

Μπραβο ρε Χριστινακι!!!!!!!

Να σας πανε ολα ροδινα!


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! πήγα τελικά στο γιατρό χθες, όλα καλά. το είδαμε το νινάκι, σαν φυστίκι εμοιαζε και ακούσαμε και την καρδούλα. μου είπε ΠΗΤ 11-12 Φεβρουαρίου, αλλά θα είμαστε πιο σίγουροι λέει όταν κάνω τον μεγάλο υπέρηχο (στον 5ο μήνα νομίζω?). Τελευταία περίοδο είχα 7/5. είμαι πολύ χαρούμενη!

μπραβο κοριτσακι μου!!!! μου αρεσει που ειμαστε κοντα κοντα !!!!!αντε με το καλο σε ολες μας!!!! ποτε σου ειπε να ξαναπας??


z4cfd52493ca14.gif.........
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...