Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ρωτησω και κατι ακομα...ποτε μιλησατε με το γιατρο σας για τα αμοιβη του? σασ ενημερωνει ο ιδιοσ για το κοστοσ του μαιευτηρίου η το ρωτατε σε αυτούς ?

Καλημεραα!!! Εγω για το κοστος τον ρωτησα απο την αρχη!!! Μου ειπε 1400 τα δικα του 1500 η κλινικη 150 ο παιδιατρος... Και αυτα πριν την αυξηση του Φπα. Περιμενω ποτε θα αλλαξουν οι τιμες εδω για να τον ξαναρωτησω. Και ολα αυτα για φυσιολογικο τοκετο... Αν κανω καισαρικη στην κλινικη ανεβενει το κοστος ενω αν παω νοσοκομειο ειναι δωρεαν...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλημέρα!!

και εγω αν και δεν ειμαι fan τησ σοκολάτας εχω ταραξει τα κρουασαν σοκολατα...

17+5 εβ και εχω παρει ήδη 3 κιλα (σοκολατενια)!! κρέας ψαρι ουτε να τα μυρίσω, με ριζι και μακαρονια την βγαζω....χαλια χαλια με βλεπω με πολλλλλλλλλα κιλα

την μικρη μου δεν την εχω καταλαβει με σιγουριά , κατι νιώθω αλλα δεν ειμαι και σίγουρη...τι σοι μαμα ειμαι που δεν ξεχωριζω το παιδι μου απο τα εντερα μου!!!!

β-επιπεδου θα κανουμε 30/10 στο λητω ..εσεισ κοριτσια που θα την κανετε και σε ποια ακριβώς εβδομαδα θα πατε??

Καλημερα!!!! Στην κορη μου την εβγαζα με γλυκα και τηγανητες πατατες εχασα 3 κιλα το πρωτο 3μηνο και μετα εβαλα 29!!!!! Ευτυχως τα εχασα πολυ ευκολα χωρις να στεριθω τιποτα μεσα σε 1.5 χρονο. Εχασα συνολικα 33!!! Το θεμα ειναι οτι τοτε ημουν και 20 χρονων... Τωρα στα 26 δεν ειναι το ιδιο οποτε προσπαθω να προσεχω χωρις ομως να στερουμε.... Υπομονη θελει... Αμα φαω αλμυρο την αλλη μερα ειμαι 1 κιλο πανω και σε 2 μερες το χανω παλι... Οποτε ειναι κατακρατηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα :)!

Τι ωραία που είναι τα σ/κ και τι γρήγορα που περνάνε!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και να ξεκίνησε καλά η βδομάδα.

Έκλεισα ραντεβού την Πέμπτη στο γιατρό, να δω επιτέλους το μικρούλι! Από την αυχενική έχω να το δω!

Μέλα, αν ο γιατρός σου είναι ιδιώτης και θα γεννήσεις σε ιδιωτικό, μπορείς από τώρα να ρωτήσεις την αμοιβή του κι αν δεν ξέρει ο ίδιος να σε ενημερώσει για το μαιευτήριο, μπορείς να πάρεις τηλ να μάθεις τιμές.

Εγώ δεν έχω σκοπό να τον ρωτήσω, αν θέλει χρήματα. Τον βλέπω πάντα στο έλενα και έκανα εκτός, σε πιστοποιημένο γιατρό την αυχενική κι εκεί θα κάνω και τη β επιπέδου. Αν μπορώ να δώσω κάτι μετά, καλώς. Έχω αποφασίσει ότι αν μου ζητήσει φιξ ποσό από πριν, θα γεννήσω με το γιατρό εφημερίας και τέλος. Ξέρω, ωστόσο, ότι αν ήταν το πρώτο μου παιδάκι, μάλλον θα "κινιόμουν" διαφορετικά.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας και καλη εβδομαδα!

Εμεις κλεισαμε β επιπεδου 9/11, σε ενα μηνα και κατι μερες.

Ο γιατρος μας ειναι λιγο τσιμπημενος στην αμοιβη του, αλλα τον επιλεξαμε συνειδητα καθως υπηρχαν διαφορα προβληματα. Περνει 2.000 - 2.500. Και στο ιασω ειχα παει στο γιο μου σε απλο δικλυνο, 1.500 στο συνολο. Μαζι με τα βλαστοκυτταρα, και κατι εξετασεις του μωρου, ειχε ερθει η γεννα 4.500, συνολικα . Κατι τετοιο υπολογιζουμε και τωρα, αλλα λιγο περισσοτερο γιατι το απλο δικλυνο λογω αυξησης φπα, εχει παει στα 1800.

Νικολια σε ποιο μερος της Ελλαδας βρισκεσαι?


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κικι κάπως ετσι ειναι ....ουτε τα βασικα δεν ξερω!! ειναι το πρωτο που ηρθε μετα απο πολυ κοπο και πολλα εξοδα!! θεωρείται εγκυμοσυνη υψηλού ρίσκου οποτε δεν εχω επιλογές!

ο γιατρός μου που με παρακολουθει χρονια ειναι στο λητω!

nikolia τα κιλα στην ηλικια 30+ να δεισ ποσο δυσκολο τα χανεις..

εχω ακουσει οτι μερικοι γιατροι που συνεργαζονται με συγκεκριμενο μαιευτηριου μπορουν να σου κανουν καλυτερη τιμη για το δωμάτιο απο το λογιστηριο!!εσυ που θα γεννήσεις με το καλο ?


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα :)!

Τι ωραία που είναι τα σ/κ και τι γρήγορα που περνάνε!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και να ξεκίνησε καλά η βδομάδα.

Έκλεισα ραντεβού την Πέμπτη στο γιατρό, να δω επιτέλους το μικρούλι! Από την αυχενική έχω να το δω!

Μέλα, αν ο γιατρός σου είναι ιδιώτης και θα γεννήσεις σε ιδιωτικό, μπορείς από τώρα να ρωτήσεις την αμοιβή του κι αν δεν ξέρει ο ίδιος να σε ενημερώσει για το μαιευτήριο, μπορείς να πάρεις τηλ να μάθεις τιμές.

Εγώ δεν έχω σκοπό να τον ρωτήσω, αν θέλει χρήματα. Τον βλέπω πάντα στο έλενα και έκανα εκτός, σε πιστοποιημένο γιατρό την αυχενική κι εκεί θα κάνω και τη β επιπέδου. Αν μπορώ να δώσω κάτι μετά, καλώς. Έχω αποφασίσει ότι αν μου ζητήσει φιξ ποσό από πριν, θα γεννήσω με το γιατρό εφημερίας και τέλος. Ξέρω, ωστόσο, ότι αν ήταν το πρώτο μου παιδάκι, μάλλον θα "κινιόμουν" διαφορετικά.

Μπραβο καλα κανεις!!!! Τα φακελακια μας εφεραν εδω κ ανεβηκαν οι τιμες στα υψη.... Ακομα κ τη γεννα που ειναι το πιο φυσικο πραγμα το εκμεταλευονται στο επακρο!!!

Link to comment
Share on other sites

κικι κάπως ετσι ειναι ....ουτε τα βασικα δεν ξερω!! ειναι το πρωτο που ηρθε μετα απο πολυ κοπο και πολλα εξοδα!! θεωρείται εγκυμοσυνη υψηλού ρίσκου οποτε δεν εχω επιλογές!

ο γιατρός μου που με παρακολουθει χρονια ειναι στο λητω!

nikolia τα κιλα στην ηλικια 30+ να δεισ ποσο δυσκολο τα χανεις..

εχω ακουσει οτι μερικοι γιατροι που συνεργαζονται με συγκεκριμενο μαιευτηριου μπορουν να σου κανουν καλυτερη τιμη για το δωμάτιο απο το λογιστηριο!!εσυ που θα γεννήσεις με το καλο ?

Κοριτσακι μου εγω ειμαι απο Χιο κ φυσιολογικο ν εχω επιλογες. Στο νοσοκομειο εχει 2 γιατρους που με πανε κατευθειαν καισαρικη γιατι ειναιβδημοσιο κ δεν εχουν χρονο κ προσωπικο για να γεννησω φυσιολογικα, στην κλινικη εχω γιατρο που με παρακολουθει αλλα ειναι πολλα τα λεφτα... Ειλικρινα τελευταια στιγμη θα αποφασισω γιατι δεν μου περισσευουν τα χρηματα μιας κ ετοιμαζουμε να μεγαλωσουμε το σπιτι...

Link to comment
Share on other sites

ζαχαρουλα οι τιμεσ που ειναι αναρτημενεσ στο http://www.genna.gr/ ξερεις εαν αυτεσ μασ λενε και στο λογηστηριο ?

πχ ιασω 2κλινο φυσ.τ 1993 και κ.τ 2214

εχουνε ξεφύγει τελείως !!!!!


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας και καλη εβδομαδα!

Εμεις κλεισαμε β επιπεδου 9/11, σε ενα μηνα και κατι μερες.

Ο γιατρος μας ειναι λιγο τσιμπημενος στην αμοιβη του, αλλα τον επιλεξαμε συνειδητα καθως υπηρχαν διαφορα προβληματα. Περνει 2.000 - 2.500. Και στο ιασω ειχα παει στο γιο μου σε απλο δικλυνο, 1.500 στο συνολο. Μαζι με τα βλαστοκυτταρα, και κατι εξετασεις του μωρου, ειχε ερθει η γεννα 4.500, συνολικα . Κατι τετοιο υπολογιζουμε και τωρα, αλλα λιγο περισσοτερο γιατι το απλο δικλυνο λογω αυξησης φπα, εχει παει στα 1800.

Νικολια σε ποιο μερος της Ελλαδας βρισκεσαι?

Ζαχαρουλα απο Χιο ειμαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακι μου εγω ειμαι απο Χιο κ φυσιολογικο ν εχω επιλογες. Στο νοσοκομειο εχει 2 γιατρους που με πανε κατευθειαν καισαρικη γιατι ειναιβδημοσιο κ δεν εχουν χρονο κ προσωπικο για να γεννησω φυσιολογικα, στην κλινικη εχω γιατρο που με παρακολουθει αλλα ειναι πολλα τα λεφτα... Ειλικρινα τελευταια στιγμη θα αποφασισω γιατι δεν μου περισσευουν τα χρηματα μιας κ ετοιμαζουμε να μεγαλωσουμε το σπιτι...

απιστευτο μου ακουγεται αυτο..πληρωνουμε ενα σωρο λεφτα, να εχουμε δημοσια ασφαλιση και συνταξη ( εαν παρουμε ποτε...) και συμβαινουν τετοιτα πραγματα! να φτανεις να κανεις ενα χειρουργιο που δεν ειναι απαραιτητο, απλα και μονο γιατι δεν υπαρχει προσωπικο για το πιο απλο πραγμα: ενα τοκετο.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

ζαχαρουλα οι τιμεσ που ειναι αναρτημενεσ στο http://www.genna.gr/ ξερεις εαν αυτεσ μασ λενε και στο λογηστηριο ?

πχ ιασω 2κλινο φυσ.τ 1993 και κ.τ 2214

εχουνε ξεφύγει τελείως !!!!!

μελα πηγα στο ιασω τη προηγουμενη εβδομαδα, και τις πηρα απο εκει τις τιμες! το απλο δικλυνο ειναι 1.800 και το superior δικλυνο ειναι 2.300. οι τιμες που σου γραφω ειναι για κ.σ.. θα παω ομως σπιτι και θα δω τη περιπτωση να μην συμπεριλαμβανουν φπα, αλλα απο οτι θυμαμαι ειναι τελικες τιμες.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! Βρε κορίτσια τι τιμές είναι αυτές?? Εγώ το 2013 που γέννησα την κόρη μου για φ.τ. η αμοιβή του γιατρού ήταν 1.200 και το δωμάτιο τρικλινο βέβαια, 700 ευρώ, 150 ο παιδιατρος συν κάποιες εξετασεις που πληρωσαμε έξτρα για το μωράκι μας. Τόσο πολυ άλλαξαν οι τιμές?? Εγώ θα ξαναπάω σε δύο βδομάδες να το δούμε πάλι το μπεμπε. Μετά θα κλείσουμε Β επιπεδου, γύρω στις 22 με 23 εβδομάδες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...