Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια !! Νικολια καλώς ήρθες κ με το καλο το μωράκι σου !

Ζαχαρούλα μήπως να τον σταματήσεις μεχρι να 40σει το μωρό ;; Ξέρω ειναι δύσκολο κ το μωρό κ ο γιος στο σπιτι αλλα τι να κανείς με τις ιώσεις . Εμένα θα την κρατήσει η μαμά μου μεχρι κ το καλοκαίρι απο Σεπτεμβρίου βρεφικό , ευτυχώς το μωρό θα ναι 6 μηνών τοτε θα εχει ξεπεταχτεί λιγο.


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ζαχαρουλα εγω αναγκαστηκα δεν θα την σταματισω γιατι παει Δημοτικο αλλα αφου εχειβπαει ηδη μια χρονια κ αρωστεναι συνεχεια φετος θα ειναι πιο ομαλα τα πραγματα. Αν σταματησει κ μεινει μαζι σου με το μωρο μετα θα εχεις θεμα να συνεχισει το σχολειο, μηπως το παρει στραβα που θα φευγει κ εσυ θα μενεις μονη με το μωρο? Ενω αν συνεχισει θα ειναι πιο απλα τα πραγματα. Γιουλι σε ευχαριστω πολυ!!! Με το καλο και εσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!

Καλημερα κοριτσια!!! Επιτελους καταφερα να καταφερα να κανω εγραφη!!! Καλως σας βρηκα!!!:P

Καλως ήρθες κοριτσάκι, με το καλό!!! Πες μας τα στοιχεια σου να τα βάλουμε στο πινακάκι.... ΠΗΤ - μαιευτηριο κλπ...

νικολια καλως ηρθες! σε ποια εβδομαδα εισαι? τι περιμενεις, αγορακι η κοριτσακι? εχεις αλλο παιδακι η ειναι το πρωτο σου?

εγω δουλεια και σημερα, λεω τη παρασκευη να κανω μια κοπανουλα να ξεκουραστω!

οι δευτερομανουλες και τριτομανουλες, με το θεμα των μεγαλυτερων παιδιων και ασθενιων, τι θα κανετε? εμενα ο γιος μου πηγαινει παιδικο σταθμο, περσυ καθε 15 μερες ηταν αρρωστος. Τι κανω οταν ερθει το μωρο? τον σταματαω για λιγο? θα φρικαρει το καημενακι ολη μερα σπιτι...εχει μαθει στο σχολειο με τα παιδιακια και του αρεσει, απο μικρουλης πηγαινει. Το καλοκαιρι που δεν πηγαινε για ενα μηνα ειχε φοβερη ενταση μεσα στην ημερα.

Αχ μια κοπάνα την θέλω κι εγώ!!! Ειμαι σαν να με εχουν δείρει σήμερα!!! Δεν μου φτάνουν οι δουλειές που τελειωσα 12 το βραδυ, 3 με ξυπνησε ο γιόκας μούσκεμα από τσίσα και ήρθε στο κρεββάτι μας να κοιμηθεί και τον ακολουθησε και η αδερφη του μετά από λίγο η οποία (το κατάλαβα το πρωί) μάτωσε η μύτη της!!! Πλένε πλένε πλυντηριάκι μου κουράγιο!!!!

Εγώ λέω να μην σταματήσω σε κανένα παιδάκι το σχολείο του, για να μην νιώσουν οτι εχει αλλαξει κάτι, αλλά τα βλέπω και καλύτερα τα πράγματα από άποψη ιώσεων. (Φτου φτου φτου δαγκώνω και τη γλώσσα μου) Ε πάνε τώρα και τρίτο χρόνο σχολείο έχει δυναμώσει το ανοσοποιητικό!!!! Μάρτη με Ιουνιο δεν είναι και πολύς καιρός... βλέπουμε πάλι βέβαια μέχρι τότε, ας έρθει η μπουμπού με το καλό!!!

Σας αφήνω να κάνω καμμια δουλεια εκτος Η/Υ γιατί με ποναν τα μάτια μου!!! Νυστάζωωωω αχχχχ και πόσο ξενύχτι μας περιμένει ακόμα!!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕΛΛΟΥΣΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2015!

Μανούλα - ΠΗΤ - Μαιευτήριο - Φύλο μωρού

Vasoula29 - 07/03/2016 - Ολύμπιον Πάτρα - αγοράκι

Giouli16 - 07/03/2016 - Ιάσω - αγοράκι

Dudu - 07/03/2016 - - κοριτσάκι

FilioPi - 09/03/2016 - PEA - κοριτσάκι

zacharoula1982 - 11/03/2016 - Ιασω - αγορακι

eleni2010 - 30/03/2016 - Λητώ - κοριτσάκι (μάλλον)


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mela88 με το καλο το μωρακι σου!

Και εγω πιστευω οτι φετος θα ειναι καλυτερα με το θεμα των ιωσεων. σκεφτομαι οτι μπορει να τον σταματησω κανενα μηνα, και βλεπουμε.

Αντε πεμπτη σημερα μια μερα εμεινε και μετα σκ!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω zacharoula μου με το καλο και ο μπέμπης σου,

αχ αυτο το σκ...μετραω τισ μερεσ καθε εβδομαδα σαν τουσ φανταρουσ!

αν και δεν κουραζομαι στην δουλεια μου καθε βραδυ νιωθω σαν αρωστη και δεν παιρνω τα ποδια μου....ενω το σκ πεταω και ειμαι μια χαρα !!!

τελευταια νιωθω και πολυ τσουξιμο στα ματια μου και αναρωτιεμαι εαν εχει να κανει με την εγκυμοσυνη???


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα! ειμαι και εγω επιτέλους μια μελλουσα μαμα , εμεινα εγκυος μετα απο 3 ivf!! πητ εχω 09-03 και ειναι μπεμπουλα:P , λέμε αρχικά για λητω!!

Μελα με το καλο το κοριτσάκι σου !!! Ολα καλα να πανε !!αχ αυτή η δουλεια δεν πάλευεται αλλα τι να κανείς ;;; Αφού πρέπει να παμε .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοριτσάκια!

Χάθηκα απ' την παρεούλα αλλά καθώς είμαστε σε διαδικασία μετακόμισης :eek:, δεν έχουμε πλέον ίντερνετ στο σπίτι. Ελπίζω μέχρι το τέλος του μήνα, βαριά αρχές του επόμενου να είμαστε στο νέο μας σπιτάκι τακτοποιημένοι και να τα λέμε συχνότερα. Μέχρι τότε όποτε μπορώ απ' τη δουλειά :).

Η εγκυμοσύνη κυλάει καλά, μειώθηκαν κι οι αναγούλες κι ίσα που διαγράφεται και μια κοιλίτσα :D! Από κιλά ακόμη δεν έχω πάρει και θυμάμαι που στην κόρη μου στην αντίστοιχη φάση είχα ήδη πάρει 8 :tongue:!

Γιατρό θα πάω την ερχόμενη βδομάδα και φύλο ακόμη δεν ξέρουμε.

Σας φιλώ και πάω να διαβάσω όσα από υα νεάκια σας προλάβω ;)!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕΛΛΟΥΣΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2015!

Μανούλα - ΠΗΤ - Μαιευτήριο - Φύλο μωρού

Vasoula29 - 07/03/2016 - Ολύμπιον Πάτρα - αγοράκι

Giouli16 - 07/03/2016 - Ιάσω - αγοράκι

Dudu - 07/03/2016 - - κοριτσάκι

FilioPi - 09/03/2016 - PEA - κοριτσάκι

zacharoula1982 - 11/03/2016 - Ιασω - αγορακι

eleni2010 - 30/03/2016 - Λητώ - κοριτσάκι (μάλλον)

Κι εγώ, κι εγώ στο πινακάκι!

Filiopi, εσύ το φτιάχνεις;

Kiki v - 23/3/2016 - Έλενα - ?


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ λέω να μην σταματήσω σε κανένα παιδάκι το σχολείο του, για να μην νιώσουν οτι εχει αλλαξει κάτι, αλλά τα βλέπω και καλύτερα τα πράγματα από άποψη ιώσεων. (Φτου φτου φτου δαγκώνω και τη γλώσσα μου) Ε πάνε τώρα και τρίτο χρόνο σχολείο έχει δυναμώσει το ανοσοποιητικό!!!! Μάρτη με Ιουνιο δεν είναι και πολύς καιρός... βλέπουμε πάλι βέβαια μέχρι τότε, ας έρθει η μπουμπού με το καλό!!

Κι εγώ έτσι σκέφτομαι :roll:.

Ήδη την μπουκώσαμε με μεγάλες αλλαγές, τι το αδερφάκι που έρχεται, τι καινούριο σχολείο (νήπιο), τι καινούριο σπίτι. Και μέχρι στιγμής τα διαχειρίζεται η καημενούλα. Δεν θέλω να διαταράξω τη ρουτίνα της, όσο γίνεται.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω! Overdose θα πάθετε :tongue:!

Πρώτα απ' όλα, dudu, να πάνε όλα καλά σήμερα και με τα καλύτερα αποτελέσματα σε λίγο καιρό!

Ιωάννα, Νικολία και Μέλα, καλώς ορίσατε και με το καλό!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Για το μωράκι που λέτε, εγώ δεν έχω καταλάβει τίποτα. Βέβαια, είμαι απ' ό,τι βλέπω, σε μικρότερη βδομάδα από τις περισσότερες από σας. Επιπλέον και στην κόρη μου μετά την 20η βδομάδα κάαατι άρχισα να νιώθω. Ολίγον βόδι :lol:!

Διάβασα και περί θηλασμού. Ένα χρόνο θήλασα τη Δ. αλλά θεωρώ τον εαυτό μου από τις τυχερές γιατί παρόλο που δεν είχα ενημερωθεί -το έκανα εκ των υστέρων διεξοδικά- μου ήρθαν όλα βολικά. Είχα ένα εύκολο, αποτελεσματικό, μεγάλο μωρό που έκανε όλη τη δουλειά, χωρίς να με βάζει σε σκέψεις, χορταίνει, δε χορταίνει, αφού ήταν ήρεμο κι έπαιρνε πολύ βάρος.

Κι έτσι για αυτή τη φορά έχω ανησυχία, παρόλο που πια έχω κάνει τα διαβάσματά μου.

Έφυγαααα! Φιλιά σε όλες!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα!!! 15+1 σημερα κ σαν να εχω πιο εντονα φτερουγισματα... Δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι το μωρο!!! Την κορη μου την ενιωσα 18 εβδομαδων και μου φενετε νωρις τωρα!!! Την πητ μου την αλαξαν απο 30-3 σε 24-3:evil: ακομα δεν εχω αποφασισει που θα γεννησω εχω δυο επιλογες...η κλινικη Ελευθω και αποπειρα για vbac, ή νοσοκομειο και καισαρικη... Αλλα τα εχω τοσο μπερδεμενα που δεν μπορω να αποφασισω... :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...