Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Καλημέρα Νikolia26 καλώς σας βρήκα!!!Σ' ευχαριστώ πολύ, με το καλό κι εσύ!Φύλο είδατε; Ο γιατρός μου στην αυχενική μου είπε μάλλον αγοράκι αλλά πιο σίγουρος θα είναι στον επόμενο υπέρηχο που έχω, την επόμενη βδομάδα.

Εμας στην αυχενικη μας ειπε μαλλον κοριτσακι...!! Την Δευτερα εχω ραντεβου και ελπιζω να μου πει πιο σιγουρα!!! Το πρωτο σου ειναι? Εμενα το δευτερο!! Εχω και μια κορη 6 χρονων!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kanti καλώς ήρθες στην παρέα μας !! Με το καλο το μωράκι σου ! Ιωάννα εγω ειμαι 34 κ περιμένω το δευτερο μωρακι μου ! Μια χαρα είσαι , αν εσυ νιώθεις οτι μπορεις να ανταπεξέλθεις μην μασάς καθόλου !!! Ζαχαρούλα είχες καμία κλωτσιά απο το μωρακι σου ή ειμαστε εμείς οι 2 που ακόμα δεν νιώθουμε τίποτα ;;;

Καλημέρα giouli16 Καλώς σας βρήκα!Με το καλό κι εσύ :)


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ΙoannaMas! Καλώς σας βρήκα!Μάλλον 30/3 ήθελες να γράψεις ε; Εγώ είμαι 31. Η ηλικία δεν παίζει κανένα ρόλο, σημασία έχει πώς νιώθει κανείς και στην προκειμένη περίπτωση εσύ. Αντιλαμβάνομαι ότι το θέλεις πολύ, γι' αυτό και προέκυψε, οπότε μην προβληματίζεσαι με ότι σου λένε οι τρίτοι. Με το καλό το μωράκι σου :)

IoannaMas καλως ηρθες!!! Αντε καλε που εισαι μικρη μια χαρα εισαι!!! Εγω ειμαι 26 κα περιμενω το δευτερο!!! Στο πρωτο εμεινα εγκυος στα 19!!! Αφου το θες να μην ακους κανεναν!!! Εσυ θ το μεγαλωσεις οχι οι φιλοι και οι γνωστοι!!! Με το καλο!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Εμας στην αυχενικη μας ειπε μαλλον κοριτσακι...!! Την Δευτερα εχω ραντεβου και ελπιζω να μου πει πιο σιγουρα!!! Το πρωτο σου ειναι? Εμενα το δευτερο!! Εχω και μια κορη 6 χρονων!!!

Να την χαίρεσαι την κορούλα σου Nikolia . Ναι είναι το πρώτο μας και είμαστε τρελαμένοι με τον άντρα μου!Μετράω τις μέρες να πάω στον γιατρό. Έχω ραντεβού την επόμενη Παρασκευή :) .Γερά να είναι τα μωράκια μας πάνω απ' όλα, η μικρή σου τι θέλει; Αδερφούλα ή αφερφούλη;


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ΙoannaMas! Καλώς σας βρήκα!Μάλλον 30/3 ήθελες να γράψεις ε; Εγώ είμαι 31. Η ηλικία δεν παίζει κανένα ρόλο, σημασία έχει πώς νιώθει κανείς και στην προκειμένη περίπτωση εσύ. Αντιλαμβάνομαι ότι το θέλεις πολύ, γι' αυτό και προέκυψε, οπότε μην προβληματίζεσαι με ότι σου λένε οι τρίτοι. Με το καλό το μωράκι σου :)

Ναι 30 Μαρτίου εννοούσα! Ευχαριστώ πολύ, επίσης.. Η αλήθεια για μένα είναι ότι προέκυψε και όχι ότι το πρόγραμματισαμε αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία στην παρούσα φάση.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς ήρθες! Και εγώ πριν λίγες μέρες γράφτηκα στο φόρουμ, έχουμε πολλά κοινά γιατί και εμένα για 30/4 μου έχουν πει κ είναι επίσης η πρώτη μου εγκυμοσύνη!! Μπορώ να κάνω μια ερώτηση λίγο αδιακριτη αλλά είμαι περίεργη, γιατί πολλοί φίλοι /γνωστοί μου λένε ότι είμαι μικρή για παιδί..Πόσο χρονών είστε; Εγώ 25!

εγω ειμαι 33 και ειναι το δευτερο παιδακι μου, τον γιο μου τον εκανα στα 30/31. Μην ακους τι λένε, κανεις παιδακι σε πολυ καλη ηλικια! θα εχεις περισσοτερες αντοχες και κουραγια!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

IoannaMas καλως ηρθες!!! Αντε καλε που εισαι μικρη μια χαρα εισαι!!! Εγω ειμαι 26 κα περιμενω το δευτερο!!! Στο πρωτο εμεινα εγκυος στα 19!!! Αφου το θες να μην ακους κανεναν!!! Εσυ θ το μεγαλωσεις οχι οι φιλοι και οι γνωστοι!!! Με το καλο!!!:P

Ευχαριστώ μου δίνεις κουράγιο!! Επίσης και εσύ εύχομαι να μας έρθουν όλα καλά :D


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι 30 Μαρτίου εννοούσα! Ευχαριστώ πολύ, επίσης.. Η αλήθεια για μένα είναι ότι προέκυψε και όχι ότι το πρόγραμματισαμε αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία στην παρούσα φάση.

To θέλεις όμως και αυτό έχει σημασία!Ένα παιδί είναι ευλογία για τους ανθρώπους που το φέρνουν στον κόσμο. Μόνο ευτυχία μπορεί να φέρει στη ζωή σου και όπως σου είπα μην ακούς όσα λένε οι άλλοι. Ζήσε το θαύμα που σου συμβαίνει στο έπακρον :)


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Kanti καλώς ήρθες στην παρέα μας !! Με το καλο το μωράκι σου ! Ιωάννα εγω ειμαι 34 κ περιμένω το δευτερο μωρακι μου ! Μια χαρα είσαι , αν εσυ νιώθεις οτι μπορεις να ανταπεξέλθεις μην μασάς καθόλου !!! Ζαχαρούλα είχες καμία κλωτσιά απο το μωρακι σου ή ειμαστε εμείς οι 2 που ακόμα δεν νιώθουμε τίποτα ;;;

τι να σου πω βρε γιουλη. εαν σου πω οτι σιγουρα νιωθω θα ειναι ψεμα!κατι νιωθω αλλα ακομα δεν ειμαι σιγουρη! και σιγουρα οχι συνεχεια! μονο λιγες φορες μεσα στην ημερα, και για αρκετες ωρες να μην νιωθω τιποτα. Προσπαθω να μην ανησυχω και να θυμαμαι τον υπερηχο του σαββατου που το μωρακι κλωτσουσε κατευθειαν πανω στο πλακουντα και δεν ενιωθα τιποτα!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για το ικα καλύτερα να ρωτήσει καθεμία στο υποκατάστημα που υπάγεται γιατί καμιά φορά το καθένα ζητάει τα δικά του.

Πάντως στο δικό μου κλείνεις ραντεβού με μαιευτήρα του τοπικού Κέντρου μάνας και παιδιού του ικα, κάπου μεταξύ αυχενικής και β επιπέδου και έχεις μαζί σου στο ραντεβού βιβλιάριο, γνωμάτευση του γυναικολόγου σου με την πητ και την αυχενική. Αυτός σου δίνει τη βεβαίωση του εοππυ πια την οποία προσκομίζεις με κάποια άλλα δικαιολογητικά (αυτά δεν είναι κάτι, τα έχεις, π.χ. βιβλιάριο, μια υπεύθυνη δήλωση κλπ.) στα γραφεία τους για να πάρεις την άδεια-επίδομα. Το πότε ακριβώς δεν το θυμάμαι αλλά θα το κοιτάξω και θα σου πω.

Αυτάααα! Ουφφφφ!:shock:

Λοπον, τελικα ρωτησα στο ΙΚΑ του Αγιου Στεφανου, μιας και μενω εκει, και μου ειπαν οτι απευθυνομαι στο ΙΚΑ της κατοικιας μου. Αυτο που μου ειπε, ειναι οτι θα μετρησω 56 ημερες απο την ΠΗΤ, και θα σταματησω τοτε την δουλεια. Τοτε, και αφου σταματησω απο τη δουλεια, θα παω στο ικα αγιου στεφανου, με μια βεβαιωση για την ΠΗΤ η απο δημοσιο νοσοκομειο η απο συμβεβλημενο γιατρο του ΙΚΑ, υπευθυνη δηλωση του εργοδοτη οτι σταματαω την εργασια μου, καθως και αρ. λογαριασμου / IBAN. Τα υπολοιπα τα κανουμ εκει! οποτε ολα καλα εχουμε χρονο ακομη!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kanti καλώς ήρθες στην παρέα μας !! Με το καλο το μωράκι σου ! Ιωάννα εγω ειμαι 34 κ περιμένω το δευτερο μωρακι μου ! Μια χαρα είσαι , αν εσυ νιώθεις οτι μπορεις να ανταπεξέλθεις μην μασάς καθόλου !!! Ζαχαρούλα είχες καμία κλωτσιά απο το μωρακι σου ή ειμαστε εμείς οι 2 που ακόμα δεν νιώθουμε τίποτα ;;;

Καλημέρα! Κορίτσια και εγώ 18 και 3. Προσθέστε και εμενα που ακόμη δεν νιώθω τίποτα. Πραγματικά μου κανει πολυ εντύπωση. Στην κόρη μου ξεκίνησαν πολυ νωρις οι κλωτσιές. Βρε μπας και φταίει το ότι είναι αγόρι??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κορίτσια και εγώ 18 και 3. Προσθέστε και εμενα που ακόμη δεν νιώθω τίποτα. Πραγματικά μου κανει πολυ εντύπωση. Στην κόρη μου ξεκίνησαν πολυ νωρις οι κλωτσιές. Βρε μπας και φταίει το ότι είναι αγόρι??

και εγω κοριτσια 18+2 και τίποτα ακόμα...σήμερα εχω ραντεβού ..επιτελούς γιατί έχω αρχίσει και ανησυχώ!!πάντως στην αυχενική θυμάμαι που είπανε οτι έχω εμπρόσθιο πλακούντα + την οπίσθια κάμψη!!!

λέτε για αυτό να μην την νιώθω ακόμα? θα μαθω σημερα....


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

α και κάτι ακόμα?? καθε πότε κάνετε αιματολογικες και ούρων ?

στην τελευταία που εκανα πριν λίγες μερες ο αιματοκρίτης απο 44 που ειχα πριν 1 μήνα τώρα εχει πέσει στα 35!!

ειναι ανησυχητικό?


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

α και κάτι ακόμα?? καθε πότε κάνετε αιματολογικες και ούρων ?

στην τελευταία που εκανα πριν λίγες μερες ο αιματοκρίτης απο 44 που ειχα πριν 1 μήνα τώρα εχει πέσει στα 35!!

ειναι ανησυχητικό?

εγω κανω σε καθε ραντεβου με τον γυναικολογο, που ειναι ανα 1 μηνα, ουρων και αιματολογικες ( γενικη αιματος, cmv, τοξοπλασμα κα)

νομιζω οτι ο αιματοκριτης σου για εγκυμονουσα ειναι μια χαρα - προφανως θα σε διαφωτισει ο γιατρος σου! εγω παντως εχω 37 καθε φορα και μου λεει οτι ειναι πολυ καλα


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κορίτσια και εγώ 18 και 3. Προσθέστε και εμενα που ακόμη δεν νιώθω τίποτα. Πραγματικά μου κανει πολυ εντύπωση. Στην κόρη μου ξεκίνησαν πολυ νωρις οι κλωτσιές. Βρε μπας και φταίει το ότι είναι αγόρι??

Βασούλα κ εσυ;;;;; Κ υποτίθεται οτι κ δευτερο παιδί κ για τις 2 μας ;; Μήπως φταίει ο πρόσθιος πλακούντας ;; Εκει το χω ρίξει εγω !! Τι να πω !! Κ εγω απο αιματολογικές κ γενικη ούρων κανω καθε μηνα . Μου έπεσε τωρα ο αιματοκρίτης στο 35 κ άρχισα σίδηρο .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...