Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Τα νέα μααααααααςς!!!! Έχουμε κοριτσάκι και με αποδείξεις!!!! Χα χα χα!!!!!

Βασούλα έχω κ εγώ υποθυροειδισμό Hashimoto και παίρνω και thyrohormone. Tώρα λόγω χαμηλού αιματοκρίτη μου έδωσε άλλο σίδηρο 2 φορες τη μέρα και ένα άλλο που βοηθα στην απορρόφηση του. Νομίζω κι εγώ ότι δεν εχεις πρόβλημα με την αντιβίωση, εχω ακουσει κι αλλες κοπέλες που έπαιρναν στην εγκυμοσύνη.

Εμείς δεν κλείσαμε β' επιπέδου, σε 20 - 25 μέρες πάμε γυναικολόγο και μετά θα κλείσουμε το ραντεβού στο μαιευτήριο!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕΛΛΟΥΣΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2015!

Μανούλα - ΠΗΤ - Μαιευτήριο - Φύλο μωρού

Vasoula29 - 07/03/2016 - Ολύμπιον Πάτρα - αγοράκι

Giouli16 - 07/03/2016 - Ιάσω - αγοράκι

Dudu - 07/03/2016 - - κοριτσάκι

FilioPi - 09/03/2016 - PEA - κοριτσάκι

zacharoula1982 - 11/03/2016 - Ιασω - αγορακι


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

:?

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕΛΛΟΥΣΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2015!

Μανούλα - ΠΗΤ - Μαιευτήριο - Φύλο μωρού

Vasoula29 - 07/03/2016 - Ολύμπιον Πάτρα - αγοράκι

Giouli16 - 07/03/2016 - Ιάσω - αγοράκι

Dudu - 07/03/2016 - - κοριτσάκι

FilioPi - 09/03/2016 - PEA - κοριτσάκι

zacharoula1982 - 11/03/2016 - Ιασω - αγορακι

Με το καλό το κοριτσάκι σου! Εχουμε ίδια πάθηση απλά εγώ παίρνω eythyrox. Ούτε εγώ έχω κλείσει Β επιπεδου ακόμη τώρα που θα πάω θα μου πει.

Link to comment
Share on other sites

:?

Με το καλό το κοριτσάκι σου! Εχουμε ίδια πάθηση απλά εγώ παίρνω eythyrox. Ούτε εγώ έχω κλείσει Β επιπεδου ακόμη τώρα που θα πάω θα μου πει.

Αααααα κορίτσια !!! Δεν το πίστευω εχω βγάλει τον θυρεοειδή μου γιατί είχα όζους κ παίρνω κ εγω euthyrox !!! Το χα ξεχάσει αυτό να το αναφέρω ! Filiopi Φούλερ ειναι το σκ απο εκδηλώσεις !! Δεν σε βλεπω να ξεκουράζεσαι καθόλου . Επισης Filiopi to αυτοάνοσο που εχω ειναι παρόμοιο με το δικό σου εγω εχω ρευματοειδη αρθριτιδα . Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη έπαιρνα κ εγω κορτιζόνη κ ήπαρινη έκανα , τωρα μονο ηπαρινη κανω .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕΛΛΟΥΣΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2015!

Μανούλα - ΠΗΤ - Μαιευτήριο - Φύλο μωρού

Vasoula29 - 07/03/2016 - Ολύμπιον Πάτρα - αγοράκι

Giouli16 - 07/03/2016 - Ιάσω - αγοράκι

Dudu - 07/03/2016 - - κοριτσάκι

FilioPi - 09/03/2016 - PEA - κοριτσάκι

zacharoula1982 - 11/03/2016 - Ιασω - αγορακι

eleni2010-30/3/2016-λητω-κοριτσακι μαλλον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τι κανετε? Ειχα καιρο να μπω γιατι δεν ειχα πολυ χρονο τελευταια!Εγω παιρνω gynotardyferon για την αναιμια και μετα την αυχενικη διαφανεια η οποια πηγε πολυ καλα αρχισα salospir γιατι μου βρηκε αυξημενες τις μητριαιες. για να μην κανω πιεση και για να υπαρχει καλυτερη αιματωση του πλακουντα! DUDU 22/10 θα κανω και εγω αμνιοπαρακεντηση! Περιμενω εντυπωσεις να παρω θαρρος και εγω!! εβαλα και εγω στο πινακακι τα στοιχεια μας!

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕΛΛΟΥΣΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2015!

Μανούλα - ΠΗΤ - Μαιευτήριο - Φύλο μωρού

Vasoula29 - 07/03/2016 - Ολύμπιον Πάτρα - αγοράκι

Giouli16 - 07/03/2016 - Ιάσω - αγοράκι

Dudu - 07/03/2016 - - κοριτσάκι

FilioPi - 09/03/2016 - PEA - κοριτσάκι

zacharoula1982 - 11/03/2016 - Ιασω - αγορακι

eleni2010 - 30/03/2016 - Λητώ - κοριτσάκι (μάλλον)


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήρθε πάλι η Δευτέρα μετά από ένα φουλ Σαββατοκύριακο χωρίς ξεκούραση! Ουφ πως θα περάσει μια βδομάδα μέχρι το επόμενο; Πάντως τα μωρά μου περάσαν ωραία, οπότε χάρηκα κι εγώ!!!! Πως είστε εσείς; Εγώ προσπαθώ να βρω τους ρυθμους μου αλλά από την κουραση όλο νομίζω οτι κάτι ξεχνάω!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια και καλη εβδομαδα!

κοριτσια και εγω κανω ηπαρινες, εχω βαριας μορφης θρομβοφιλια, κανω τις innohep.

Σημερα εχω κατι ψηλοπονακια στη κοιλια, απο το πρωι που σηκωθηκα, και λεω να παω γιατρο. Κανονικα εχω την αλλη δευτερα, αλλα εαν δω οτι δεν ειμαι καλα μεχρι το μεσημερι θα παω μια βολτα...

το σκ μας πολυ ηρεμο, στο σπιτι καθισαμε, αλλα εγω ολη μερα στη κουζινα, μια πρωινο, μια μεσημεριανο, μια βραδυνο, ολο πιατα και κατσαρολια επλενα και τη κουζινα καθαριζα.

Κοριτσια ολες ειμαστε απο αθηνα? εγω μενω δροσια!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια και καλη εβδομαδα!

κοριτσια και εγω κανω ηπαρινες, εχω βαριας μορφης θρομβοφιλια, κανω τις innohep.

Σημερα εχω κατι ψηλοπονακια στη κοιλια, απο το πρωι που σηκωθηκα, και λεω να παω γιατρο. Κανονικα εχω την αλλη δευτερα, αλλα εαν δω οτι δεν ειμαι καλα μεχρι το μεσημερι θα παω μια βολτα...

το σκ μας πολυ ηρεμο, στο σπιτι καθισαμε, αλλα εγω ολη μερα στη κουζινα, μια πρωινο, μια μεσημεριανο, μια βραδυνο, ολο πιατα και κατσαρολια επλενα και τη κουζινα καθαριζα.

Κοριτσια ολες ειμαστε απο αθηνα? εγω μενω δροσια!

Καλημέρα στα κορίτσια και από εμένα και καλή μας εβδομαδα! Εμείς πήγαμε στο χωριό του αντρα μου, κούραση ήταν γιατί όσο να ναι σπίτι του χωριού είναι και η πεθερά μου είναι σχετικά μεγάλη. Τουλάχιστον έπαιξε η μικρή.. Εγώ έχω κάτι ψιλό ζαλαδες αυτες τις μέρες. Και αυτή η κουζίνα καθε φορά είναι μανίκι για να μαζευτεί ειδικά αν δεν έχεις πλυντηριο πιάτων :) εγώ κορίτσια ειμαι από πάτρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω εχω πλυντηριο πιατων, το 45αρι που γεμιζει αμεσως, αλλα τωρα λογω εγκυμοσυνης δεν θελω να σκυβω να γεμιζω/αδειαζω και ετσι τα πλενω ολα στο χερι. Ενα γευμα να κανεις λερωνεται σαν να εχεις να τη καθαρισεις 2 μερες η κουζινα. ευτυχως καθημερινες δεν εχω αυτο το μανικι μιας και μαγειρευει η μαμα μου. αλλα ρε κοριτσια πολυ κουραση γενικα, και δουλεια, και παιδι και εγκυμοσυνη μου φαινεται βουνο. ολη την ωρα κουρασμενη νιωθω.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω πλυντηριο πιατων, το 45αρι που γεμιζει αμεσως, αλλα τωρα λογω εγκυμοσυνης δεν θελω να σκυβω να γεμιζω/αδειαζω και ετσι τα πλενω ολα στο χερι. Ενα γευμα να κανεις λερωνεται σαν να εχεις να τη καθαρισεις 2 μερες η κουζινα. ευτυχως καθημερινες δεν εχω αυτο το μανικι μιας και μαγειρευει η μαμα μου. αλλα ρε κοριτσια πολυ κουραση γενικα, και δουλεια, και παιδι και εγκυμοσυνη μου φαινεται βουνο. ολη την ωρα κουρασμενη νιωθω.

Και εγώ κουράζομαι με το παραμικρό. Βέβαια έχω δει διαφορά στον εαυτό μου αυτές τις μέρες που δεν δουλεύω οπότε ειμαι πιο ήρεμη. Νομίζω η δουλειά μας τρώει όλη την ενέργεια ποσο μάλλον σε μια γυναίκα που είναι εγκυος και έχει να γυρίσει και να φροντίσει και μια οικογένεια..

Link to comment
Share on other sites

και εγω στη δουλεια αποδιδω την κουραση. παρολο που δουλευω σε γραφειο, η δουλεια μου ειναι αρκετα αγχωτικη και εχει μεγαλη πιεση χρονου. επισης, κανω μια ωρα να παω και μια ωρα να γυρισω, φευγω το πρωι στις 8 και γυρναω στις 6 στην καλυτερη - εαν δεν χρειαστει να καθισω περισσοτερο.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! Μόλις βρήκα το φόρουμ κ είπα να γράψω και εγώ μιας και καμιά από τις φίλες μου δεν έχει ακόμα παιδιά κ έτσι αισθάνομαι λίγο μόνη μου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη! Λοιπόν μου έχει δώσει ο γιατρός ημερομηνία τοκετού 30/3, επομένως έχω κάνει την αυχενική με αποτέλεσματα πολύ καλά απ ότι μου είπαν, ωστόσο το φύλο του μωρού μου είπαν ότι ακόμα δεν φαίνεται... Εσάς πως κ σας έχουν πει, λέτε να φταίει που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο κ έκανα την εξέταση;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! Μόλις βρήκα το φόρουμ κ είπα να γράψω και εγώ μιας και καμιά από τις φίλες μου δεν έχει ακόμα παιδιά κ έτσι αισθάνομαι λίγο μόνη μου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη! Λοιπόν μου έχει δώσει ο γιατρός ημερομηνία τοκετού 30/3, επομένως έχω κάνει την αυχενική με αποτέλεσματα πολύ καλά απ ότι μου είπαν, ωστόσο το φύλο του μωρού μου είπαν ότι ακόμα δεν φαίνεται... Εσάς πως κ σας έχουν πει, λέτε να φταίει που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο κ έκανα την εξέταση;

Ζαχαρούλα πολυ βάρβαρο το ωραριο σου όλη μερα είσαι σε δουλειά και δρόμο. Εγώ πηγαίνω 7.30 και 3 και τέταρτο είμαι σπίτι μου. Με το καλό ιωαννα το πρωτο σου παιδάκι. Η αλήθεια είναι ότι δεν φαίνεται παντα στην αυχενικη. Είναι μικρό και μπορεί να παίζει ρόλο και η θέση του μωρου. Υπομονή και θα φανεί κάποια στιγμή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...