Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια :)

Πως είστε; Τα μπεμπάκια σας;

Πήρα τα αποτελέσματα της εξέτασης σακχάρου, όλα καλά, οπότε τρώμε άφοβα μελομακάρονα και άλλες χριστουγεννιάτικες λιχουδιές ;)

Καλά αποτελέσματα σε όλες όσες κάνατε ή θα κάνετε κάποια εξέταση. Επίσης εύχομαι Καλές Γιορτές με υγεία και αγάπη και πολλά φιλιά στις φουσκωμένες κοιλίτσες!


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα και καλη εβδομαδα!

Που εχετε χαθει ολες? Εμεις ειχαμε γιατρο το σαββατο, ο μπεμπης μας εφτασε το 1μιση κιλο! Ολα καλα, σε ενα μηνα παλι!

Τι προγραμμα εχετε για τα χριστουγεννα? εμεις χαλαρα, μπορει να παμε καμια εκδρομη εδω κοντα το σκ των χριστουγεννων!

Επισης, τσιμπησα και 1 μιση κιλο! Πρεπει να βαλω φρενο στη καταναλωση μελομακαρονων!

Εχετε κανει καμια αγορα / προετοιμασια για το μωρο? εγω το σκ εφτιαξα πανουλες φανελενιες απο ενα υφασματακι που ειχα. Να αρχισω να μπαινω στο κλιμα!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και χρονια πολλα. Εύχομαι σε ολες καλά Χριστούγεννα και να περάσουν όμορφα οι γιορτές με αγαπημένα πρόσωπα. Εγώ είμαι σε ξεκούραση όπως σας εχω πει και έχω σταματήσει από τη δουλειά. Ευτυχώς ο τράχηλος αυξήθηκε λίγο με την προγεστερονη στο 2,8 και δεν κανω συσπασεις αλλά από δουλειές πολυ χαλαρά και πολυ προσεκτικά. Έκλεισα αισιως την 29 εβδομαδα ευελπιστώ να πιάσω τις 36! Και εγώ δόξα τω θεώ έχω έναν πολυ δραστηριο μπέμπη ακόμη έχει χώρο να στριφογυρίζει. Το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορω να ευχαριστηθω τη μικρούλα μου όπως θα ήθελα. Να πάμε στα μαγαζια βολτουλες κλπ αλλά περιμένω τα Χριστούγεννα μήπως πάμε για κανένα καφεδάκι στα γρήγορα.. Και εγώ doppler θα κανω στις 32 εβδομάδες όπως είπε ο γιατρός. Φιλάκια σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια και καλή εορταστική βδομάδα!

Τι ωραία να γράφουμε μόνο θετικά νέα!

Πήρα κι εγώ τα αποτελέσματα των εξετάσεων, που έκανα την Πέμπτη. Η καμπύλη μου φαίνεται καλή, θα τη δει βέβαια κι ο ντόκτορ, οπότε θα ξέρω με σιγουριά. Στην τρίτη λήψη έχει πέσει στα 65 η τιμή. Τόσο πολύ πέφτει :confused:;

Οι υπόλοιπες ήταν οκ: αιματοκρίτης στα ίδια 32, τοξόπλασμα και λοιπά αντισώματα όλα αρνητικά, coombs αρνητική. Όμως έχει ανέβει η tsh στο 2,2, οπότε φαντάζομαι θα μου ανεβάσει τα mg της Τ4.

Τεσπα, έχω αύριο ραντεβού στο έλενα, οπότε θα τα δει όλα και θα δω κι εγώ το μπουμπούκι, πόσο έχει μεγαλώσει!

Σήμερα το πρωί έβλεπα τη μεγάλη μου κόρη να κοιμάται κι ένιωθα ότι μέσα απ' αυτήν, μ' έναν παράξενο τρόπο, αγαπούσα ήδη και τη μικρή μαζί :D. Δεν ξέρω αν βγάζω νόημα... ίσως για τις δευτερο- ή τριτομανούλες

Κατά τα άλλα περιμένουμε πώς και πώς τις διακοπές. Παραμονή χριστουγέννων θα έχουμε κόσμο αγαπημένο στο σπίτι μας και για πρωτοχρονιά θα φύγουμε ένα τριήμερο σε σπίτι φίλων, 5 ζευγάρια, 7 παιδιά, 14 μηνών έως 6 χρονών, βοήθειά μας :tongue:! Πιο κουρασμένοι νομίζω θα γυρίσουμε :rolleyes:!

Να είμαστε καλά, κοριτσάκια! Κι αυτές τις μέρες να χαρούμε τις οικογένειές μας περισσότερο! Τα "εκτός" και "εντός" μέλη :D!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρούλα μπράβο σας μεγαλώσατε αρκετά !!! Οσο για τα κιλάκια δε θελω να το συζητάω καθόλου τσίμπησα τα +10 αισίως !!! Βασούλα μου καλα κανείς κ ξεκουράζεσαι έτσι πρέπει . Ο τραχηλος με την προγεστερονη πήρε λιγο τα πάνω του . Έξω βγαίνεις καθόλου ;; Εγω Τετάρτη πρωι θα παω γιατρο κ θα μου γράψει αναρρωτική 10 μερες κ μετα θα παω δουλεια 5 μερες κ τέλος !! Κική ωραία θα περάσετε πω πω παιδάκια πανζουρλισμός θα γινει !!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζαχαρούλα μπράβο σας μεγαλώσατε αρκετά !!! Οσο για τα κιλάκια δε θελω να το συζητάω καθόλου τσίμπησα τα +10 αισίως !!! Βασούλα μου καλα κανείς κ ξεκουράζεσαι έτσι πρέπει . Ο τραχηλος με την προγεστερονη πήρε λιγο τα πάνω του . Έξω βγαίνεις καθόλου ;; Εγω Τετάρτη πρωι θα παω γιατρο κ θα μου γράψει αναρρωτική 10 μερες κ μετα θα παω δουλεια 5 μερες κ τέλος !! Κική ωραία θα περάσετε πω πω παιδάκια πανζουρλισμός θα γινει !!

Γιούλη μου δεν βγαίνω και έχω σταματήσει την οδήγηση. Μονο για να παω στους γιατρούς. Στον μπέμπη δεν ψώνισα ακόμη περιμένω να φτάσω σε πιο ασφαλή εβδομαδα για να πάω στα μαγαζιά γιατί όσο να ναι είναι κούραση. Με το καλό να σταματήσεις και εσύ να ξεκουραστεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Και με μενα όλα καλα!26 εβδομάδων αισίως. Το μήκος του τραχήλου μου είναι 3,8, παρόλα αυτά επέιδη ο γιος μου γεννηθηκε πρόωρα στις 35+5 εβδομαδες/μερες, με μετράει κάθε φορά, πάντως και στον γιο μου μια χαρά τράχηλο ειχα...18 ώρες εκανα, να κανω διαστολή να γεννησω...αλλα τι να πεις...

Απο κιλά ειμαι στα +6...το σάκχαρο ευτυχως ρυθμισμένο, αν και εκανα μερικές γιορτινες παρασπονδιες στο φαγητο ηδη...

Η μπέμπα ειναι δραστήρια και έχω αρχίσει να ανυπομονώ να τη γνωρίσω!Ψωνισα και ροζ σεντονακια για το λικνο...2 σετακια, να μην την εχω μονο με πράσινα και γαλάζια!

Τώρα ειμαστε σε ρυθμο party γενεθλίων μια και ο γιος μου χρονιζει στις 28, και θα κανουμε τα γενεθλια στις 27!!!Πότε πέρασε ενας χρόνος!!!

Κατα τα άλλα ησυχα θα ειμαστε στις γιορτές, δεν θέλω να κουράζομαι χωρίς λόγο...

Καλά Χριστουγεννα σε όλες με υγεία!!!Με το καλό να έρθουν τα μωρά μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοριτσάκια!

Σήμερα μάλλον θα ήταν η μέρα μου! Πήγα στο έλενα 8 και 9:20 είχα τελειώσει! Απίστευτο μου φαίνεται!

Είδε ο γιατρός τις εξετάσεις μου κι είναι όλα καλά :). Και για την tsh, που έχει ανέβει στο 2,2, μου είπε ότι δε χρειάζεται να επισπεύσω το ραντεβού μου στο ενδοκρινολογικό (είχα ήδη κλεισμένο για 14/1) γιατί στο 2ο τρίμηνο θέλουμε να είναι κάτω από 3.

Το κοριτσάκι μας είναι καλά, βγαίνει 4 μέρες μεγαλύτερο και είναι 1 κιλό και 50 γραμμάρια :D.

Κι αφού τελείωσα νωρίς, εκμεταλεύτηκα την άδεια και πήγα και ψώνισα τα δωράκια των παιδιών! Πρόλαβα και πήρα εγώ τη μικρή μου απ' το νηπιαγωγείο και τώρα μέχρι να 'ρθει ο μπαμπάς μας θα φτιάξουμε κουραμπιέδες. Να 'χουμε κι ένα γλυκάκι στο σπίτι, βρε αδερφέ :tongue:!

Καλή συνέχεια σε όλες, κοριτσάκια! Τα πιο όμορφα χριστούγεννα, ας είναι αυτά! Μέχρι τα επόμενα, φυσικά ;)!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια!!! Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλες!!! Να έχετε ότι ποθείτε, με το καλό να έρθουν τα νέα μέλη στις αγκαλιές μας και να χαίρεστε τις οικογένειες σας!!!

Εδώ είμαστε σε πυρετό ετοιμασιών! Φεύγουμε τη δευτερη μέρα των Χριστουγέννων οπότε έχουμε πολλά να κάνουμε, ευτυχώς εντός σπιτιού πλέον!!!

Εχτές πήγαμε στον γυναικολόγο! Μια χαρά το πουλάκι μου είναι, μεγάλωσε κιόλας πολύ πολύ!! 1400 γρ είμαστε πλέον και κλείσαμε και ραντεβού για doppler όταν γυρίσουμε με το καλό στις 14/1!

Σας στέλνω πολλές ευχές, να περάσετε καταπληκτικά, θα μπάινω να βλέπω τα νέα σας αλλά δεν ξέρω αν θα μπορώ να σας γράφω έυκολα από το κινητό!!! Τα λέμε λοιπόν αναλυτικά από τη νέα χρονια!!!! Καλές γιορτές!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια!!! Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλες!!! Να έχετε ότι ποθείτε, με το καλό να έρθουν τα νέα μέλη στις αγκαλιές μας και να χαίρεστε τις οικογένειες σας!!!

Εδώ είμαστε σε πυρετό ετοιμασιών! Φεύγουμε τη δευτερη μέρα των Χριστουγέννων οπότε έχουμε πολλά να κάνουμε, ευτυχώς εντός σπιτιού πλέον!!!

Εχτές πήγαμε στον γυναικολόγο! Μια χαρά το πουλάκι μου είναι, μεγάλωσε κιόλας πολύ πολύ!! 1400 γρ είμαστε πλέον και κλείσαμε και ραντεβού για doppler όταν γυρίσουμε με το καλό στις 14/1!

Σας στέλνω πολλές ευχές, να περάσετε καταπληκτικά, θα μπάινω να βλέπω τα νέα σας αλλά δεν ξέρω αν θα μπορώ να σας γράφω έυκολα από το κινητό!!! Τα λέμε λοιπόν αναλυτικά από τη νέα χρονια!!!! Καλές γιορτές!!!

Foliopi καλά να περάσετε !!! Κλείσατε Doppler ? κ εγω για εκείνη την εβδομαδα λεω να το κλείσω . Χρόνια πολλα σε ολα τα κορίτσια με υγεια κ ευτυχία !! Με το καλο να υποδεχτούμε τα μωράκια μας να ναι γερά πανω απο όλα .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!Χρόνια Πολλά!Εύχομαι υγεία, αγάπη κι ευτυχία σε εσάς και τις οικογένειές σας!Να είστε όλες καλά μέχρι το τέλος αυτής της ξεχωριστής περιόδου και να κρατήσετε στις αγκαλιές σας υγιή μωράκια!Σας φιλώ :)


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...