Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      On 4/5/2024 at 3:47 ΜΜ, Angot είπε:

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Καλημέρα σας κορίτσια, τι κάνετε; Πως είστε;

Εγώ τελικά πήγα εχτές γιατρό και με είδε γιατί είχα πολύ πρήξιμο και πόνο ειδικά στο δεξί μου πόδι. Τελικά πρέπει να ήταν λόγω κούρασης διότι σήμερα είμαι πολύ καλύτερα! εσείς έχετε πρηξίματα; Μου εγραψε και εξετασεις να κάνω για να δούμε τι γίνεται! Ξανά ραντεβού σε 15 μέρες! Αρχίσαν οι πιο συχνές επισκέψεις!

Εν τω μεταξύ η μπουμπού μια χαρά βολεμένη, εφτασε και τα 2900!!!!

2900!!! Μπράβο η μπέμπα !!! Εγω Filiopi εχω πόνο πολυ στο δεξί το πόδι ειδικα οταν ξαπλώνω . Αυτό ειναι καινούριο τωρα εχω καμία 10αρια μερες !! Κ επισης βλεπω οτι αρχίζω κ κανω κ πολυ κατακράτηση .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας!!!

Από προχτές που τα "χρειάστηκα" πραγματικά με το πρήξιμο και τον πόνο στο πόδι μου έχω κάνει λίγο κράτει και μπορώ να πω είμαι πολύ καλύτερα! Λίγο πρήξιμο βέβαια υπάρχει αλλά είναι και φυσιολογικό τώρα που φτάνουμε στο τέλος!!!

Σήμερα γεννάει η ξαδέρφη του άντρα μου με καισαρική το αγοράκι της! Είχαμε 2 βδομάδες διαφορά στις εγκυμοσύνες μας, εκείνη γεννάει βέβαια πιο νωρίς λόγω καισαρικής. Θα πάμε να τον δούμε και δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έρχεται και η ώρα μας σιγά σιγά!!!

Η μπουμπού μου λίγο με έχει αγχώσει με το βάρος της, με το πόσο μπορέι να φτάσει δηλαδή, αλλά έχουν και αποκλίσεις οι υπέρηχοι οπότε... ελπίζω σε αυτο!!!!

Τι κάνετε εσείς; Πως πάτε από ετοιμασίες; Εμένα μου έχουν μείνει μπιμπερό και η μισή τσάντα μαιευτηρίου!!! Χα χα χα!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια! Τι κάνετε? Εμείς παλι αρρωστησαμε οικογενειακως με πυρετους και λαιμο. Αυτός ο χειμώνας μας έχει τσακίσει λες και γίνεται επίτηδες τώρα που δεν μπορω. Εγώ να σας πω πρηξιματα δεν εχω ευτυχώς έχω ομως εδώ και μήνες πόνους στη λεκάνη κάποιες φορές ούτε το παντελόνι μου δεν μπορωνα βαλω και φυσικά φοβερες αϋπνίες. Αλλαξιερα έχω το ξυλινο έπιπλο με τα συρτάρια απλά έλεγα να πάρω και το μπανακι αλλαξιερα. Προς το παρόν θα το αφησω και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοριτσάκια!

Τελειώνει μια δύσκολη βδομάδα για μας, αφού η αδιαθεσία της μικρής μου την Ττρίτη εξελίχθηκε τελικά σε βαρβάτη γαστρεντερίτιδα που συνοδευόταν από πολύ πόνο στο στομάχι :-(. Σήμερα μου φαίνεται λίγο καλύτερα.

Κι έτσι, εκτός από την ταλαιπωρία και την κλεισούρα 4 μέρες τώρα, πήγαν πίσω κι όλα όσα είχαμε προγραμματίσει γι' αυτή τη βδομάδα. Τεσπα, καλά να είμαστε κι όλα θα γίνουν.

Εγώ θα προσπαθήσω να στριμώξω πολλά από όσα ήθελα να κάνω την ερχόμενη βδομάδα κι απ' το τέλος της και μέτα θα αρχίσω να ασχολούμαι με τα πράγματα της μπεμπούλας, η οποία δίνει δυναμικό παρόν :D! Επίσης, όπως και η μεγάλη μου κόρη έχει συχνά λόξυγγα :tongue:! Το παθαίνετε κι εσείς, κορίτσια;

Γιατρό έχω στις 15 του μήνα αλλά μόνο για να μου γράψει την καλλιέργεια. Θα ξαναπάω μια βδομάδα μετά με τα αποτελέσματα και τότε θα τη δούμε κιόλας και θα μου πει πώς θα κινηθούμε και μέσα στον ένατο με επισκέψεις, nst κλπ.

Filiopi, τα άλλα δύο πόσο είχαν γεννηθεί;

Καλή συνέχεια σε όλες!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια! Τι κάνετε? Εμείς παλι αρρωστησαμε οικογενειακως με πυρετους και λαιμο. Αυτός ο χειμώνας μας έχει τσακίσει λες και γίνεται επίτηδες τώρα που δεν μπορω. Εγώ να σας πω πρηξιματα δεν εχω ευτυχώς έχω ομως εδώ και μήνες πόνους στη λεκάνη κάποιες φορές ούτε το παντελόνι μου δεν μπορωνα βαλω και φυσικά φοβερες αϋπνίες. Αλλαξιερα έχω το ξυλινο έπιπλο με τα συρτάρια απλά έλεγα να πάρω και το μπανακι αλλαξιερα. Προς το παρόν θα το αφησω και βλέπουμε.

Τώρα το είδα. Περαστικά σας και αγωνιστικούς χαιρετισμούς!

Κι εγώ πρηξίματα τίποτα προς το παρόν, ούτε πόνους στο σώμα, ευτυχώς.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά και σε σας! Και εμείς έχουμε λοξυγγα καθε μέρα και χορεύει όλη η κοιλια! Και εμεις εχουμε καρδιοτοκογραφο την άλλη εβδομαδα και την εξέταση για τον στρεπτοκοκκο.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά και σε σας! Και εμείς έχουμε λοξυγγα καθε μέρα και χορεύει όλη η κοιλια!

:D:D

Και εμεις εχουμε καρδιοτοκογραφο την άλλη εβδομαδα και την εξέταση για τον στρεπτοκοκκο.

Εγώ καρδιοτοκογράφημα δεν έχω ξανακάνει, παρόλο που την κόρη μου την γέννησα 40+1. Δεν το ζητούσε ο τότε γιατρός μου. Τώρα απ' ό,τι βλέπω στο Έλενα στο τμήμα υπερήχων, όπου γίνονται και τα nst, μάλλον οι γιατροί εκεί το ζητούν. Πόση ώρα κρατάει περίπου;


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !! Εγω άρχισα nst κ θα πηγαίνω μια φορά καθε εβδομαδα . Απο ετοιμασίες εγω εχω πλύνει τα παντα εχω μαζέψει βαλίτσες , μονο στην δικιά μου την εχω αφήσει ανοιχτή να βάλω τα πράγματα που χρησιμοποιώ ακόμα

. Αχ μπήκαμε στην τελική ευθεία ! Ολα να πανε πολύ καλα για όλες μας !


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα!!! Τι κάνετε; Εγώ σήμερα λίγο ήρθα στο γραφείο... πήγα και πήρα της μπουμπούς τα μπιμπερό, ελπίζω να μας βολέψουν! Πήρα 4 γυάλινα μεγάλα και 2 πλαστικά, έχω και δύο γυάλινα μικρά και τρια πλαστικά επίσης μικρά, ε για αρχη μια χαρά τα βλέπω, θα δούμε και τι θα της αρέσει όταν έρθει με το καλό! Τώρα θέλω να πάρω την βάση που στεγνώνουν και μια καινούρια βούρτσα για τα μπιμπερό. Ύστερα θα μείνει μόνο η βαλίτσα μου αλλά κι αυτή σε καλό δρόμο είναι!!!!

Η μπουμπού κι εμένα κάνει λόξυγγα συχνά και τεντώνει πολύ ποδαράκια! Όμως δεν κινείται όπως νωρίτερα, δεν έχει μείνει χώρος!!!! Από κιλά Κική βγήκανε τα αδέρφια της 3,5 και 3,7, αυτή όμως βγαίνει μεγαλύτερη στους υπέρηχους!

Στα αρρωστούλια της παρέας, περαστικά! Αυτός ο χειμώνας είναι χάλια από άποψη αρρωστιων!

Καρδιοτοκογράφημα έκανα μόνο στην δευτερη εγκυμοσύνη λίγες μέρες πριν γεννήσω για να δούμε για συσπάσεις.... σε αυτή δεν ξέρω! Ο γιατρός που με βλέπει κάνει και υπερηχογράφημα σε αυτόν τον μήνα κάθε 15 και στο τέλος μια φορά τη βδομάδα. Για καρδιοτοκογραφημα δεν ξέρω αν θα με στείλει αλλά η εμπειρία μου δεν ήταν καλή γιατί με έβαλαν τελείως ανάσκελα και ζαλίστηκα, σχεδόν λιποθύμησα!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !! Εγω άρχισα nst κ θα πηγαίνω μια φορά καθε εβδομαδα . Απο ετοιμασίες εγω εχω πλύνει τα παντα εχω μαζέψει βαλίτσες , μονο στην δικιά μου την εχω αφήσει ανοιχτή να βάλω τα πράγματα που χρησιμοποιώ ακόμα

. Αχ μπήκαμε στην τελική ευθεία ! Ολα να πανε πολύ καλα για όλες μας !

Όλα να πάνε τέλεια!!! Με το καλό τα στολιδάκια μας!!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλό τα μωράκια μας! Γιούλη μπήκαμε στο μήνα μας οπότε μας αξίζει να πάρουμε μια ανάσα!!:) έχω κανει τόσα καρδιοτοκογραφηματα που έχω χάσει το μέτρημα. Συνήθως κρατάει μισή με μια ώρα. Πήγαμε και σήμερα καλά ακουγόταν το μωράκι και από συσπασεις φυσικά είχα κάτι μικρές και συνεχόμενες εκεί στο 30 με 40.

Link to comment
Share on other sites

Βασούλα μπήκαμε στην τελική ευθεία ναι !!! Τωρα κ να γεννήσουμε τα μωρακια μας θα ειναι μια χαρα ! Εγω Τετάρτη τωρα nst κ υπέρηχο , ενα την εβδομαδα κανω προς το παρών ! Στο προηγούμενο nst είχα κ μια 60 άρα αλλα ευτυχώς ήταν μονο μια κ την κατάλαβα μια χαρά!! Εγω προς το τέλος της άλλης εβδομαδας θα κατέβω κ αθηνα μιας κ εκει θα γεννήσω ( αν προλάβω κ δεν μου έχουν σπάσει τα νερά εδώ :) :) :) . Δεν με κόβει κ ο γιατρος για πάνω απο 38 εβδομάδες ! Κορίτσια εχω γινει κουκουβάγια , το βραδυ εχω τρελή αυπνία κ πλέον δυσφορία ,άσε που ο μπέμπης με χτυπάει στα πλευρά στο στήθος κ νιώθω τρελή δυσφορία πλέον , η κοιλια μου εχει γινει τούμπανο !!! Εχω κ +13,5 !!!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναιαιαιαιαι!!!! Μπήκαμε κι εμείς στο μήνα μας!!! Για να δούμε πότε θα αποφασίσει να ξεμυτίσει η σενιόρα!!!! Από συσπάσεις δεν καταλαβαίνω τίποτα, για μια ακόμα φορά, αλλά ελπίζω ότι θα έρθει λίγο νωρίτερα από μόνη της! Να μου κάνει το χατήρι. Η κορούλα μου η μεγάλη μόνο στεναχωριέται και κλαίει γιατί της είπα πως θα πρέπει να λείψω από το σπίτι κάποιες μέρες! Έτσι και στην προηγούμενη γέννα ο νους μου ήταν πως περνάει το κοριτσάκι μου στο σπίτι. Τώρα όμως θα έχω δύο ζουζουνάκια να σκέφτομαι πως με περιμένουν! Έρχεται και την Παρασκευή η μαμά μου οπότε θα έχω λίγη περισσότερη βοήθεια γιατί έχω γίνει σαν βαρελάκι στρογγυλό!!!! Αχ ανυπομονώ! Ποια θα μας κάνει το ποδαρικό να γεννήσει πρώτη;


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κρατάει μισή με μια ώρα.

:shock: Σοβαρά; Τόσο πολύ;

Ναιαιαιαιαι!!!! Μπήκαμε κι εμείς στο μήνα μας!!! Για να δούμε πότε θα αποφασίσει να ξεμυτίσει η σενιόρα!!!! Από συσπάσεις δεν καταλαβαίνω τίποτα, για μια ακόμα φορά, αλλά ελπίζω ότι θα έρθει λίγο νωρίτερα από μόνη της! Να μου κάνει το χατήρι. Η κορούλα μου η μεγάλη μόνο στεναχωριέται και κλαίει γιατί της είπα πως θα πρέπει να λείψω από το σπίτι κάποιες μέρες! Έτσι και στην προηγούμενη γέννα ο νους μου ήταν πως περνάει το κοριτσάκι μου στο σπίτι. Τώρα όμως θα έχω δύο ζουζουνάκια να σκέφτομαι πως με περιμένουν! Έρχεται και την Παρασκευή η μαμά μου οπότε θα έχω λίγη περισσότερη βοήθεια γιατί έχω γίνει σαν βαρελάκι στρογγυλό!!!! Αχ ανυπομονώ! Ποια θα μας κάνει το ποδαρικό να γεννήσει πρώτη;

Κοριτσάκια, με το καλό!!! Πω πω, πως πέρασε ο καιρός! Πραγματικά δεν το κατάλαβα! Και τώρα θα έχουμε και τα πρώτα γεννητούρια :D!

Filiopi, κρατήσου λίγο ακόμα, βρε, γιατί τα κορίτσια δεν τα βλέπω να αργούνε και θα απομείνω να μιλάω μόνη :tongue:! Κι εγώ τη σκέφτομαι τη μεγάλη μου. Σήμερα με ρώτησε αν θα μπορεί να έρθει να δει. Της είπα αν θέλει εννοείται να το ζητήσει και θα τη φέρουν αλλά φοβάμαι ότι θα με πάρουν τα ζουμιά μετά όταν θα πρέπει να φύγει :( και θα την επηρεάσω κι εκείνη.

Εγώ ακόμη από προετοιμασίες τίποτα :rolleyes:. Από Δευτέρα θα φουλάρω γιατί τη βλέπω στο τέλος να τα φτιάχνει μόνη της τα πράγματά της η μπουμπού :tongue:!

Καληνύχτα, κοριτσάκια!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και στην filiopi και φυσικά σε ολα τα κορίτσια! Και εγώ πια δεν την παλευω με την κοιλια ειδικά οι δουλειές έχουν γίνει μαρτύριο. Εκανα μπανιο πριν λίγο την μικρή και τα είδα ολα. Ανυπομονώ τόσο πολυ να γεννηθει ο μπέμπης να βρω πάλι τον εαυτό μου και από την άλλη προσεύχομαι να φτάσω μέχρι το τέλος. Κοινώς δεν ξερω τι θελω! Και εγώ σκέφτομαι να μην την φέρουν την μικρή στο μαιευτήριο κυριως για συναισθηματικους λόγους αλλά και γιατί θα ήθελα να ζήσω μόνη μου αυτή τη μοναδική στιγμή που θα συναντησει το αδερφάκι της χωρις να είναι άλλοι εκεί..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...