Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια :)

Vasoula καλά αποτελέσματα με το ντόπλερ. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και το μικρούλι να έρθει γερό στον κόσμο.

Giouli περαστικά στη μανούλα σου, σιδερένια.Καλά αποτελέσματα να έχεις κι εσύ αύριο.

FillioPi νομίζω είναι καλό το γεγονός ότι θα φτάσεις στις 40 εβδομάδες, εύχομαι το ίδιο και σε μένα και σε όλα τα κορίτσια. Οι προετοιμασίες έχουν αρχίσει, αν και εγώ είμαι μετά από εσάς. Αγχώνομαι και θέλω να τα έχω όλα έτοιμα πολύ νωρίτερα.

Εγώ το ντόπλερ το έκανα την προηγούμενη εβδομάδα και όλα ήταν καλά. Τράχηλος 4 εκ. , ο γιατρός μου είπε άνετα μπορώ να πάω ταξιδάκι στην Αμερική χαχαχαχα.

Kanti σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες !! Τραχήλο 4 εκατοστά !! Μπράβο , σε βλεπω να τον παίρνεις όλο τον 9ο κ μερες απο τον 10ο!!! Κ εγω αγχώθηκα γιατί δεν εχω κάνει ακόμα την βαλίτσα μου ! Έβαλα πλυντήρια σήμερα κ το Σάββατο να βγω να ψωνίσω κάτι τελευταία κ να αρχίσω να μαζεύω . Εχω βρυκόλακιασει τωρα τελευταία ξυπνάω απο τις 3 κ δεν με ξαναπιάνει ο ύπνος . Συμβαίνει σε καμία σας τωρα στην εγκυμοσυνη ;;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα από το σπίτι :-D!

Ξεκίνησε η άδειά μου και ξαφνικά μου φαίνεται ότι ο χρόνος που απομένει μέχρι να μας έρθει η μπέμπα είναι λίγος γι'αυτά που θέλω να κάνω! Εγώ δεν προβληματίζομαι τόσο για τα της μπέμπας ή του μαιευτηρίου. Για κάποιο λόγο νομίζω ότι έχω χρόνο γι'αυτά. Μπορεί να αγχωθώ προς τα μέσα Φλεβάρη που λέω ν'αρχίσω να τα ετοιμάζω :tongue:. Απλά θέλω να κάνω ένα καλό πρόγραμμα για τις εκκρεμότητες που έχω αφήσει στο σπίτι, λόγω μετακόμισης, που είναι λίγο απ'όλα. Κάποιες αγορές, οργάνωση κάποιων χώρων κλπ. ώστε να το αισθάνομαι πλήρως λειτουργικό και στα μέτρα μου τον πρώτο ειδικά καιρό που θα είναι φουλ τάιμ αφιερωμένος στα κορίτσια μας και στα τελείως απαραίτητα. Ευελπιστώ να τα καταφέρω.

Εχθές πρώτη μέρα πήγα και στο ΙΚΑ και ξεμπέρδεψα παραδόξως πολύ γρήγορα. Σε ένα μήνα μου είπαν το επίδομα κυοφορίας.

Filiopi, να το χαίρεστε το αντράκι σας προκαταβολικά! Και μην το προδικάζεις, βρε, για την μπουμπού! Είπαμε αυτές θα μας κάνουν τη χάρη να το αποφασίσουν μόνες πριν τις 40 βδομάδες :wink:!

Βασούλα, καλά αποτελέσματα απ' το ντόπλερ και υπομονή! Μια χαρά τα κατάφερες και θα έρθει ο μπέμπης βιαστικός αλλά στην ώρα του!

Γιούλη, περαστικά στη μαμά σου και καλά αποτελέσματα και νέα από το γιατρό σήμερα! Το έχω ξανακούσει για αϋπνίες στην εγκυμοσύνη αλλά εμένα δεν μου έτυχε ούτε την προηγούμενη ούτε αυτήν τη φορά. Διακεκομένο ύπνο, πάντως, λόγω τουαλέτας κάνω :|!

Καλή συνέχεια, κορίτσια! :-)


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Kanti σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες !! Τραχήλο 4 εκατοστά !! Μπράβο , σε βλεπω να τον παίρνεις όλο τον 9ο κ μερες απο τον 10ο!!! Κ εγω αγχώθηκα γιατί δεν εχω κάνει ακόμα την βαλίτσα μου ! Έβαλα πλυντήρια σήμερα κ το Σάββατο να βγω να ψωνίσω κάτι τελευταία κ να αρχίσω να μαζεύω . Εχω βρυκόλακιασει τωρα τελευταία ξυπνάω απο τις 3 κ δεν με ξαναπιάνει ο ύπνος . Συμβαίνει σε καμία σας τωρα στην εγκυμοσυνη ;;

Γεια σου Γιούλη μου μακάρι να έρθει κοντά στην ΠΗΤ. Εύχομαι το ίδιο σε όλες σας. Εγώ τις τελευταίες 4 μέρες έχω αϋπνίες. Ξυπνάω, επισκέπτομαι την τουαλέτα και μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ τουλάχιστον για ένα 2ωρο. Νιώθω ότι δεν βολεύομαι αν και χρησιμοποιώ το μαξιλάρι θηλασμού, που είναι πολύ βοηθητικό. Έχω την εντύπωση ότι συμβαίνει επειδή αυξήθηκε ο όγκος της κοιλιάς.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες. Πως είστε? Όλα καλά από εμάς. Ο μπεμπης μας εφτασε τα 2730 η αιματωση του καλή το κεφαλάκι κάτω. Βέβαια ήταν συνέχεια σε κινηση και ο γιατρός δυσκολευτηκε πολυ. Τώρα μένει να κανω την εξέταση για τον στρεπτοκοκκο την κολπική την κάνετε εσείς? Και εγώ πολλές αϋπνίες κυρίως λόγω της συχνοουριας και φυσικα μετά που να κοιμηθω άμα σηκωθω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια !! Κ εγω σήμερα πήγα στον γιατρο ο μπέμπης ειναι μια χαρα έφτασε τα 2620 !! Ειναι με το κεφάλι κάτω κ χαμηλα για αυτό νιώθω κ αυτή την πίεση άμα είμσι σε ορθοστασία . Τραχήλο δεν μετρήσαμε , ο γιατρος μου ειπε πλέον οτι κ να γινει σε αυτές τις εβδομάδες δεν μπορούμε να σταματήσουμε τον τοκετό . Συνεχίζω όμως μαγνησιο κ utrogestan για 2 εβδομάδες ακόμα για να βοηθήσουμε λιγο την κατάσταση κ να σπρώξουμε τον καιρό . Βασούλα ο μπεμπάκος σου παίδαρος ολόκληρος !! Χαίρομαι που ολα πήγανε καλά! Καντι κ εγω εχω μαξιλάρι θηλασμού αλλα μετα άμα ξυπνήσω μετα το μάτι γαρίδα δεν με ξαναπιάνει ο ύπνος καθόλου !!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιούλη και Βασούλα, μεγάλωσαν τα μπεμπάκια σας! Με το καλό να τα πάρετε στην αγκαλιά σας, όταν έρθει η ώρα!

Εγώ, ρε κορίτσια, σαν τούβλο ξαναπέφτω μετά την τουαλέτα :oops:!

Ερώτηση προς Kanti και Γιούλη: Το μαξιλάρι θηλασμού δεν είναι εκείνο που μοιάζει με φεγγαράκι (περιγραφή επιπέδου :tongue:!). Πώς εξυπηρετεί αυτό στον ύπνο; Υποστηρίζει κάπως την κοιλιά; Δεν το πιάνω :oops:...


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Γιούλη και Βασούλα, μεγάλωσαν τα μπεμπάκια σας! Με το καλό να τα πάρετε στην αγκαλιά σας, όταν έρθει η ώρα!

Εγώ, ρε κορίτσια, σαν τούβλο ξαναπέφτω μετά την τουαλέτα :oops:!

Ερώτηση προς Kanti και Γιούλη: Το μαξιλάρι θηλασμού δεν είναι εκείνο που μοιάζει με φεγγαράκι (περιγραφή επιπέδου :tongue:!). Πώς εξυπηρετεί αυτό στον ύπνο; Υποστηρίζει κάπως την κοιλιά; Δεν το πιάνω :oops:...

Κική να σαι καλα !! Σου στέλνω ενα link με το μαξιλάρι θηλασμού που εχω πάρει εγώ. Δείχνει στο τέλος πως χρησιμοποιείται κ στον ύπνο κ στον θηλασμό ! Ειναι απο τα πιο ακριβά αλλά ειναι καλό! Άσχετο που εγω εδώ κ 2 εβδομάδες εχω τον ύπνο σαν τον λαγό!

http://ecoslings.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=28&products_id=157


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γιούλη και ο δικός σου μπεμπακος δεν πάει πισω μεγαλωσαν τα γλυκουλακια μας. Ανυπομονώ να τον κρατήσω στην αγκαλια μου. Και μένα δεν μου ξανά μετράει τράχηλο μαλιστα μου είπε να τα κόψω τα υποθετα. Μπαινουμε στην τελικη ευθεία. Σημερα θα πάω για κάτι τελευταία ψώνια. Κορίτσια ελεγα να παρω αυτήν την αλλάξιερα μπανιερα με βάση γιατί στην κόρη μου είχε πιαστεί η μέση μου να σκύβω. Έχει καμία σας? Βολεύει??

Link to comment
Share on other sites

Κική να σαι καλα !! Σου στέλνω ενα link με το μαξιλάρι θηλασμού που εχω πάρει εγώ. Δείχνει στο τέλος πως χρησιμοποιείται κ στον ύπνο κ στον θηλασμό ! Ειναι απο τα πιο ακριβά αλλά ειναι καλό! Άσχετο που εγω εδώ κ 2 εβδομάδες εχω τον ύπνο σαν τον λαγό!

http://ecoslings.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=28&products_id=157

Καλημέρα κορίτσια :)

Γιούλη έχω ακριβώς το ίδιο, το πήρα βέβαια λιγάκι πιο φθηνό γιατί είμαι στη Γερμανία.

Kiki είναι διαφορετικό από εκείνα που το σχήμα τους μοιάζει με μισοφέγγαρο. Είναι αρκετά μεγάλο (190 εκ. Χ 38 ) και μπορεί να χρησιμοποιηθεί ποικιλοτρόπως.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γιούλη και ο δικός σου μπεμπακος δεν πάει πισω μεγαλωσαν τα γλυκουλακια μας. Ανυπομονώ να τον κρατήσω στην αγκαλια μου. Και μένα δεν μου ξανά μετράει τράχηλο μαλιστα μου είπε να τα κόψω τα υποθετα. Μπαινουμε στην τελικη ευθεία. Σημερα θα πάω για κάτι τελευταία ψώνια. Κορίτσια ελεγα να παρω αυτήν την αλλάξιερα μπανιερα με βάση γιατί στην κόρη μου είχε πιαστεί η μέση μου να σκύβω. Έχει καμία σας? Βολεύει??

Βασούλα εγω είχα πάρει στην κόρη μου μόνο μπανιέρα με βάση απο τα bebejou , πολυ με βόλεψε γιατί έμεινα εγκυος οταν ήταν η μικρη 6 μηνών κ δεν χρειαζόταν να σκύβω , την έβαζα κ την έκανα μπάνιο χωρις να ταλαιπωρούμαι ! Εγω σήμερα πήρα κ τα τελευταία για μένα για το νοσοκομειο έβαλα κ πλυντήριο κ θα είμαι έτοιμη ! Μπαινουμε τελική ευθεία! Βασούλα μια εβδομαδα μας έμεινε να μπούμε στο μήνα μας!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κική να σαι καλα !! Σου στέλνω ενα link με το μαξιλάρι θηλασμού που εχω πάρει εγώ. Δείχνει στο τέλος πως χρησιμοποιείται κ στον ύπνο κ στον θηλασμό ! Ειναι απο τα πιο ακριβά αλλά ειναι καλό! Άσχετο που εγω εδώ κ 2 εβδομάδες εχω τον ύπνο σαν τον λαγό!

http://ecoslings.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=28&products_id=157

Καλημέρα κορίτσια :-)

Γιούλη έχω ακριβώς το ίδιο, το πήρα βέβαια λιγάκι πιο φθηνό γιατί είμαι στη Γερμανία.

Kiki είναι διαφορετικό από εκείνα που το σχήμα τους μοιάζει με μισοφέγγαρο. Είναι αρκετά μεγάλο (190 εκ. Χ 38 ) και μπορεί να χρησιμοποιηθεί ποικιλοτρόπως.

Ευχαριστώ πολύ, κοριτσάκια για την ενημέρωση :-)!

Kanti, έχεις δίκιο, το δικό μου δεν είναι τόσο μεγάλο. Το κατάλαβα κι από το link που μου 'βαλε η Γιούλη αλλά σκέφτομαι να το πάρω κι αυτό στο κρεββάτι μαζί μας σήμερα να το παιδέψω λίγο :-D. Αισθάνομαι την κοιλιά μου πολλές φορές, όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι, να "χάσκει" κάπως. Για να δούμε!

Κορίτσια ελεγα να παρω αυτήν την αλλάξιερα μπανιερα με βάση γιατί στην κόρη μου είχε πιαστεί η μέση μου να σκύβω. Έχει καμία σας? Βολεύει??

Βασούλα, για το μπάνιο λες ότι πιανόταν η μέση σου ή δεν είχες πάρει καθόλου ούτε αλλαξιέρα; Αν έχεις ήδη αλλαξιέρα, συμφέρει οικονομικά να διαθέσεις χρήματα για το 2 σε 1 και μάλιστα για κάτι, δεν ξέρω αν κάνω λάθος και είναι απλά η ιδέα μου, που φαίνεται να χρησιμοποιείται για μικρό σχετικά χρονικό διάστημα; Εννοώ μπανιερούλα σχετικά μικρή, δεν είναι;

Εγώ στη μεγάλη είχα αλλαξιέρα, την οποία χρησιμοποιήσα ελάχιστα. Την έδωσα και δεν θα την πάρω πίσω τώρα. Όντως, αρκετό σκύψιμο αλλά εμένα δεν με βόλευε η αλλαξιέρα. Και μπανιέρα είχα μία που στηριζόταν με ράβδους στα "μπράτσα" της μπανιέρας. Για όσο την χρησιμοποίησα την έκανα μπάνιο γονατιστή δίπλα. Μόλις καθόταν με ασφάλεια στον πωπό της (7 μηνών), την κατήργησα και την έβαζα καθιστή σε βρεγμένη πετσετούλα στη μεγάλη μπανιέρα κανονικά.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια και καλό μήνα!!! Μπήκαμε πλέον στην τελική ευθεία! Ένας μήνας πάνω κάτω μας χωρίζει από το να γνωρίσουμε τα μπεμπεκάκια μας!!!

Το Σαββατοκύριακο μας πέρασε τόσο όμορφα, είχαμε τα γενέθλια του γιόκα μας, τώρα θα ηρεμήσουμε λιγάκι και θα ετοιμαστούμε για τον ερχομό της μπουμπούς! Έχω φτιάξει σχεδόν όλα τα ρουχάκια και την προικα της αλλά καθολου επιπλάκια! Επίσης πρέπει σιγά σιγά νομίζω να ετοιμάσω και την βαλίτσα για το μαιευτήριο!

Την Παρασκευή θα πάμε στο γιατρό να δούμε την ανάπτυξη μας!!! Αχ νομίζω δεν το εχω πολυκαταλάβει ότι σε ένα μήνα και κάτι θα έχω πλέον τρία παιδια!!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω, όντως, Filiopi, εσύ το πας για τριάδα :D!

Καλημέρα!

Έκανα χθες τα άπειρα στο σπίτι, μαγειρέματα, καθαριότητες, ξεσκαρταρίσματα διάφορα κλπ. και το βράδυ είχα συσπάσεις πολλές και πραγματικά τα χρειάστηκα :oops:! Σήμερα, λοιπόν, κάθομαι στ' αυγά μου και θα κάνω μόνο δουλειά "γραφείου".

Έχω και την κόρη μου σπίτι γιατί ξύπνησε το πρωί με βραχνιασμένο λαιμό και λίγο μπούκωμα κι αποφάσισα να την κρατήσω. Πρώτη μας για φέτος κι ελπίζω να μην αρχίσουμε! Αν και ο Φλεβάρης κι ο Μάρτης φημίζονται γενικά για τις ιώσεις :?.

Εσείς πώς είστε; :)


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια

FilioPi να χαίρεσαι το αγοράκι σου, γερό και καλότυχο να είναι πάντα στη ζωή του. Σε λίγο θα έχεις δύο κοριτσάκια κι ένα αγοράκι, τυχερή μαμά.

Κiki V Περαστικά στο κοριτσάκι σου.

Εγώ κοριτσάκια είμαι μια χαρά αν και χθες το βράδυ είχα αϋπνίες για ακόμη μια φορά. Ξύπνησα στις 5.00 για πιπί και ξανακοιμήθηκα στις 7.30. Δεν θυμάμαι αν σας το είχα αναφέρει ξανά αλλά αυτό το διάστημα παρακολουθώ yoga για εγκύους και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. Έχουμε κάνει 2 μαθήματα και είμαι ενθουσιασμένη. Επίσης βρίσκομαι σε φάση οργάνωσης. Έχω κάνει τις λίστες μου και ετοιμάζω πράγματα σιγά-σιγά. Είναι τόσα πολλά!!!


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια, τι κάνετε; Πως είστε;

Εγώ τελικά πήγα εχτές γιατρό και με είδε γιατί είχα πολύ πρήξιμο και πόνο ειδικά στο δεξί μου πόδι. Τελικά πρέπει να ήταν λόγω κούρασης διότι σήμερα είμαι πολύ καλύτερα! εσείς έχετε πρηξίματα; Μου εγραψε και εξετασεις να κάνω για να δούμε τι γίνεται! Ξανά ραντεβού σε 15 μέρες! Αρχίσαν οι πιο συχνές επισκέψεις!

Εν τω μεταξύ η μπουμπού μια χαρά βολεμένη, εφτασε και τα 2900!!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...