Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια έχω άγχος βγήκαμε βόλτα και η γυναίκα μου είχε λέει έναν δυνατό πόνο κάτω χαμηλά και γενικά νιώθει σα να κοντεύει να έρθει η περίοδος. Αυτό το είχε ξανά όταν είχε ξανά το αίμα 

      Καλησπέρα! Πονάκια γενικά, και τύπου κράμπες, υπάρχουν στην εγκυμοσύνη. Μεγαλώνει η μήτρα, αλλάζουν θέση τα όργανα.. καλό θα είναι να προσπαθείς να είσαι ήρεμος και να ηρεμείς και τη γυναίκα σου.. εννοείται βέβαια, ο,τι ώρα και να είναι, αν δεν αισθάνεται καλά, τηλεφωνάκι στο γυναικολόγο για οδηγίες και αν θέλει και υπέρηχο άμεσα! Αλλά ψυχραιμία γενικά. Από εδώ και πέρα δεν μπορείτε να κάνετε και πολλά, η εγκυμοσύνη έχει πάρει το δρόμο της και θα πάει όπως είναι γραφτό να πάει. Πιθανότατα μια χαρά!!!!

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Καλημέρα γλυκές μανούλες!!! Τι κάνετε, πως ειστε; Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές για το μωρό μου!!! Περάσαμε πολύ ωραία την γιορτούλα της, ήταν μια γεμάτη μέρα με την Κατερινούλα μου μέσα στο χαμόγελο!!! Τώρα είμαστε σε πυρετό ετοιμασιών για το πάρτυ αύριο!!! Πρεπει να γυρίσω από τη δουλειά και να αρχίσω τα κουζινομαγειρέματα!!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

FilioPi φαντάζομαι τις χαρές που έκανε η μικρή σου. Όσο και να κουραστεί μια μανούλα που οργανώνει τέτοιες γιορτούλες για τα μικρά της, αξίζει, καθώς η χαρά που παίρνουν οι ψυχούλες είναι μεγάλη και η ανταμοιβή για την κουρασμένη μάνα είναι το χαμόγελο που περιγράφεις :) . Καλά να περάσετε και αύριο λοιπόν, παιδικές χαρούμενες φωνούλες να γεμίζουν το σπίτι :D .

Εγώ ειδικά από αυτή την εβδομάδα νιώθω τον μπεμπούλη συνέχεια και είμαι πολύ χαρούμενη. Τον επόμενο μήνα αρχίζω και μαθήματα προετοιμασίας τοκετού :) . Το πακέτο περιλαμβάνει ασκησούλες ανώδυνου τοκετού, θηλασμού κλπ.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας γεια σας!!Σας διαβάζω και τώρα βρήκα λίγι χρονο απτη δουλειά να σας γράψω!Έκανα κι εγω την β' την παρασκευή και ευτυχώς όλα πολύ καλά!!Και επιτέλους μάθαμε τι είναι κοριτσάκι!Μαθήματα τοκετού που γίνονται και θηλασμού?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας!!Σας διαβάζω και τώρα βρήκα λίγι χρονο απτη δουλειά να σας γράψω!Έκανα κι εγω την β' την παρασκευή και ευτυχώς όλα πολύ καλά!!Και επιτέλους μάθαμε τι είναι κοριτσάκι!Μαθήματα τοκετού που γίνονται και θηλασμού?

Καλημέρα κορίτσια!

Vangelie συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα της εξέτασης Β΄επιπέδου. Με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα την κορούλα σου. Εγώ μένω στο εξωτερικό και θα παρακολουθήσω τέτιοιου τύπου μαθήματα εδω. Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά φαντάζομαι κάποια άλλη κοπέλα που το έχει ψάξει και μένει στην Ελλάδα μπορεί να σου δώσει τις ανάλογες πληροφορίες :)


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες, κοριτσάκια!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και να "μεγαλώνετε"!

Εμείς τακτοποιούμαστε σιγά σιγά στο σπιτάκι μας και το χαίρομαι τόσο πολύ!

Το σ/κ θα στολίσουμε κιόλας! Πίστευα ότι δεν θα τα καταφέρναμε ποτέ!

Την Πέμπτη είδα και την μπουμπού μας κι ήταν 600 γρ και πολύ ζωηρή! Απολαμβάνω πια κλωτσιές και κωλοτούμπες :D!

Ο θυρεοειδής μια χαρά, συνεχίζω το ίδιο χάπι και μου έγραψε και την καμπύλη, να την κάνω 26η βδομάδα μου είπε. Ραντεβού ξανά 22/12.

Γεια σας γεια σας!!Σας διαβάζω και τώρα βρήκα λίγι χρονο απτη δουλειά να σας γράψω!Έκανα κι εγω την β' την παρασκευή και ευτυχώς όλα πολύ καλά!!Και επιτέλους μάθαμε τι είναι κοριτσάκι!Μαθήματα τοκετού που γίνονται και θηλασμού?

Vangelie, με το καλό, λοιπόν, η μπουμπούκα!

Στο Έλενα σίγουρα γίνονται τέτοια μαθήματα. Πάρε ένα τηλ να σου πουν λεπτομέρειες. Δε χρειάζεται να γεννήσεις εκεί για να τα παρακολουθήσεις.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Πως είστε? Αρχισαν οι αϋπνίες κορίτσια μου δεν έχω ύπνο με τίποτα. Μάλλον φταίνε λιγάκι και οι βραδινες κλωτσιές του μπεμπη! Πήγαμε εχθές και τον είδαμε. Φτάσαμε το κιλό μάλλον μεγαλουτσικος λέει ο γιατρός και με πολυ μαλλι! Αχ κοντυνε ο τράχηλος κορίτσια πέσαμε ενα εκατοστό σε ενα μήνα. Οπότε ξεκιναμε την αποχη από δραστηριότητες όπως την δουλειά και τις δουλειές του σπιτιού. Ενα φαγητό μου είπε να σηκώνομαι να φτιάχνω και πολυ είναι! Γιούλη πηγές εσύ στο γιατρο σου? Επίσης πλέον θα με παρακολουθεί εβδομαδιαιως. Εχουμε δουλειές λέμε..:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

ειδαμε και εμεις το μπεμπακο μας το σαββατο που μας περασε, ηταν στα 800 γραμμαρια, και κινητικοτατος! ολα καλα, απλα μου ειπε οτι πρεπει να ξεκουραζομαι, αυτες οι 5-6 εβδομαδες μεχρι να πατησω τις 31-32 εβδομαδες ειναι οι πιο επικινδυνες για προωρους τοκετους φτου μακρια απο εμας!

τη κυριακη ειχα το γιο μου αρρωστο με γαστρεντεριτιδα, κολλησαμε και εμεις με τον αντρα μου και κρεββατοθηκαμε τριτη τεταρτη, σημερα πρωτη μερα γραφειο! ευτυχως και οι τρεις το περασαμε σχετικα ελαφρια, 2 μερουλες ηταν η ταλαιπωρια.

Εμεινε ενας μηνας για την αδεια κοριτσια, το ποσο το χαιρομαι δεν λεγεται!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Πως είστε? Αρχισαν οι αϋπνίες κορίτσια μου δεν έχω ύπνο με τίποτα. Μάλλον φταίνε λιγάκι και οι βραδινες κλωτσιές του μπεμπη! Πήγαμε εχθές και τον είδαμε. Φτάσαμε το κιλό μάλλον μεγαλουτσικος λέει ο γιατρός και με πολυ μαλλι! Αχ κοντυνε ο τράχηλος κορίτσια πέσαμε ενα εκατοστό σε ενα μήνα. Οπότε ξεκιναμε την αποχη από δραστηριότητες όπως την δουλειά και τις δουλειές του σπιτιού. Ενα φαγητό μου είπε να σηκώνομαι να φτιάχνω και πολυ είναι! Γιούλη πηγές εσύ στο γιατρο σου? Επίσης πλέον θα με παρακολουθεί εβδομαδιαιως. Εχουμε δουλειές λέμε..:)

Βασουλα πολυ προσοχη απο δω και περα! οπως λεει η μαια μου, μαγειρεμα= πετας το κοτοπουλο στη κατσαρολα και φευγεις!

Μεγαλος ο μπεμπης σου, ενα κιλο μπραβο του! εμεις ημασταν λιγο οριακα στο βαρος, 800 γραμμαρια αλλα ελπιζω την επομενη να παρει πιο πολυ!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια...μόλις έκανα κ εγώ την εγγραφή μου σαν μέλλουσα μανούλα με πητ 8/3/16. λίγα πράγματα για μένα: είμαι 35, κουβαλάω έναν κορίτσαρο (όπως λέει ο γιατρός μου είναι λίγο μπαμπάτσικο). ευτυχώς πήρε από τον πατέρας της που είναι 1.86 γιατί προκοπή από εμένα δεν...είναι το πρώτο μου και μέχρι να νιώσω τις κλωτσιές της δεν είχα καταλάβει καθόλου εγκυμοσύνη. ούτε ζαλάδες, ούτε αναγούλες, ούτε εμετούς (άντε 2 φορές που μπορεί να ήταν κ τυχαίο). αυτά προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όμορφες κοιλιτσεσ!

χάθηκα με τις δουλείες και τις υποχρεώσεις ....πολυ κούραση και πιο πολυ ψυχολογική!!

μετράω τις μέρες για την άδεια!! να ξερετε όμως οτι διάβαζα τα νεα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά....

το νινι μας ειναι καλα και μεγαλώνει....με τα κιλα όμως δεν τα παιε καλα απο τωρα, δεν τα θελει βρε αδερφε..χαχαχαχα

450 γρ στην β επιπέδου και στην 25+3 εβδομάδα ειναι μόλις 650!! προσπαθώ να μην αγχωθώ, ο γιατρος μασ λεει οτι είμαστε στα κατώτατα φυσιολογικό όρια και ευθύνεται το οτι εχω μονηρη ομφαλικη αρτηρια .


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια :)

lydia-re καλώς ήρθες στην παρέα μας :) . Με το καλό να κρατήσεις γερό στην αγκαλιά σου το κοριτσάκι σου. Είναι πολύ ευχάριστο το γεγονός ότι δεν έχεις καθόλου ενοχλήσεις, έτσι είμαι κι εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης. Μόνο το στήθος πονούσε στο πρώτο τρίμηνο.

vasoula29 χρειάζεσαι ξεκούραση κορίτσι μου. Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά. Ήρθε η ώρα να σε προσέξουν λιγάκι παραπάνω ;)

Εγώ είμαι μια χαρά και ο μπεμπούλης επίσης. Δηλώνει το παρών πολλές φορές μέσα στη μέρα κι εγώ πετάω από τη χαρά μου. Πλέον μπήκαμε για τα καλά σε κλίμα γιορτινό και μου μυρίζουν έντονα μελομακάρονα, εσάς; Έχω αποφασίσει όμως να τα κάνω μετά τις 15, όπου και έχω την εξέταση του ζαχάρου.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Πως είστε? Αρχισαν οι αϋπνίες κορίτσια μου δεν έχω ύπνο με τίποτα. Μάλλον φταίνε λιγάκι και οι βραδινες κλωτσιές του μπεμπη! Πήγαμε εχθές και τον είδαμε. Φτάσαμε το κιλό μάλλον μεγαλουτσικος λέει ο γιατρός και με πολυ μαλλι! Αχ κοντυνε ο τράχηλος κορίτσια πέσαμε ενα εκατοστό σε ενα μήνα. Οπότε ξεκιναμε την αποχη από δραστηριότητες όπως την δουλειά και τις δουλειές του σπιτιού. Ενα φαγητό μου είπε να σηκώνομαι να φτιάχνω και πολυ είναι! Γιούλη πηγές εσύ στο γιατρο σου? Επίσης πλέον θα με παρακολουθεί εβδομαδιαιως. Εχουμε δουλειές λέμε..:)

Αχ Βασούλα μην μου λες τέτοια !!! Πρόσεχε κ πάλι πρόσεχε . Εγω αυριο παω αθηνα για τον γιατρο , θελω να παω εκει να δω κ το μωρό κ τον τραχήλο κ ο θεός βοηθός . Μου φαίνεται κ εμένα προς τα εκει οδεύει το θέμα ! Αν η μετρηση ειναι χάλια επι τόπου του λέω να μου γράψει αναρρωτική , δεν θα το ριψοκινδυνεύω να φτάσω μεχρι τις 8 Γενάρη . Εγω άρχισα κ εχω ψιλό πονάκια για αυτό φοβάμαι .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Βασούλα μην μου λες τέτοια !!! Πρόσεχε κ πάλι πρόσεχε . Εγω αυριο παω αθηνα για τον γιατρο , θελω να παω εκει να δω κ το μωρό κ τον τραχήλο κ ο θεός βοηθός . Μου φαίνεται κ εμένα προς τα εκει οδεύει το θέμα ! Αν η μετρηση ειναι χάλια επι τόπου του λέω να μου γράψει αναρρωτική , δεν θα το ριψοκινδυνεύω να φτάσω μεχρι τις 8 Γενάρη . Εγω άρχισα κ εχω ψιλό πονάκια για αυτό φοβάμαι .

Για την αναρρωτική εννοείται ούτε να το συζητάς θα στο πει πιστεύω και ο ίδιος. Εμένα έπεσε κάτω από δυόμισι φταίνε και οι συσπασεις που έχουν ξεκινήσει. Καλά το περιμενα γενικά στις εγκυμοσύνες έχω αυτό το θέμα με τον τράχηλο. Ξεκίνησα και κολπική προγεστερονη. Εντάξει μην αγχώνεσαι μπορει εσύ να είσαι σε καλύτερο μήκος. Είχα πολλές πιέσεις χαμηλά για μέρες. Τώρα θα δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και από μένα :-) χαίρομαι που όλες ήσαστε καλά κ εσείς κ τα πεμπακια σας

...Εμεις πήγαμε προχθές στον γιατρό η μπεμπουλα 26 ευδομαδα και έχει φτάσει 1κιλο κ 80γρ μου είπε ότι έχει ποδαρες Χαχαχαχα την αλλη ευδομαδα θα κανω κ την καμπύλη κ εχω ανχοθει τξν έχει κάνει καμία σας;;;; Δεν ξέρω γτ φοβάμαι αλλα λεω κ αν εχω ζάχαρο τι γίνεται;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εγω εκανα την μικρη καμπυλη (0-60) ξεκινησα με 82 σακχαρο κ μετα την γλυκοζη εφτασα 104. Τιποτα δηλ. Κ μου αρεσε τοσο πολυ η γλυκοζη, ειχε γευση λεμονη....ενταξει δε λεω, σου πεφτει λιγο βαρη πρωι πρωι νηστικια κ να πινεις κατι τοσο γλυκο. Ειμαι γλυκατζου τι να κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας τι κάνετε; Φτου φτου σκόρδα από ότι βλέπω μεγαλώνετε!!! Κι εμείς εδώ το ίδιο!!! Είχα σήμερα το πρωί ραντεβού και την ειδαμε την κοριτσάρα μας! Ηταν καλά, 930 γρ έχει φτάσει! Καθίσαμε λίγο και την χαζεύαμε: κατάπινε αμνιακό υγρό και μετά χασμουρήθηκε κιόλας! Καλά είναι φοβερό να μπορείς να το βλέπεις! Που να ήταν και 3D! Τώρα ξανα πάμε στις 23/12 και μετά που θα γυρίσουμε από τις διακοπές μας θα πάμε κατευθείαν για doppler! Μου εγραψε και εξετάσεις: Τελικά την γλιτωνω την καμπύλη ζαχάρου!!!! Μου ειπε δεν υπάρχει λόγος να την κάνω! Α και τα κιλά... αισιως πηρα 4 μέσα σε δυο μήνες!!! Από την αρχή της εγκυμοσύνης σύνολο 6!! Μου είπε να προσέξω λίγο.... χο χο χο μες στις γιορτές!!! Σίιιιιγουρα!!!!!

Σας ευχαριστώ και για τις ευχές για το κοριτσάκι μου!!! Περάσαμε πολύ ωραία στο πάρτυ το Σάββατο, ευχαριστήθηκαν όλοι και πιο πολύ τα μωρά μου!!! Πήρανε και τα δωράκια τους και είναι πολύ ευχαριστημένα!!! Κι εμείς είδαμε τους φίλους μας και ξεσκάσαμε λιγάκι από την καθημερινότητα! Την άλλη μέρα ωστόσο πήγαμε να δούμε τον πατέρα του άντρα μου που μένει κοντά στη θάλασσα και την άρπαξα! Δυστυχώς! Ταλαιπωρούμαι ακόμα και σήμερα με συνάχι και βήχα! Ελπίζω να περάσει σύντομα γιατί φοβάμαι και για τη μπουμπού με τόσο βήχα!!!

Σας χαιρετώ, περιμένω να διαβάσω όμορφα νέα!!! Φιλάκια στις κοιλίτσες!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...