Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Εγώ στο τρίτο κατάφερα να γεννήσω 5 μέρες πριν την ΠΗΤ.... τα άλλα σχεδόν πήγαμε στον δέκατο!!! Υπομονή... ξέρω οι τελευταίες μέρες δεν περνάνε!!!

Δέκατο; Είπε κανείς κάτι για δέκατο; Εδώ, εδώ, παρούσες, εμείς είμαστε αυτές! :tongue:

40+1 η μεγάλη κόρη (με πρόκληση), 39+6 σήμερα, που πήγα στο γιατρό, η μπεμπούλα, χαμηλά μεν, διαστολή 2 (ακόμη!) δε, αλλά δε λέει να φανεί!

Παρόλα αυτά, πάντως, η αλήθεια είναι ότι το σώμα, όπως είπες κι εσύ για τον τοκετό σου, πραγματικά έχει κάνει άλλη "δουλειά". Στη μεγάλη π.χ. συσπάσεις σχεδόν δεν ήξερα τι ήταν μέχρι τον τοκετό :confused:! Επίσης, εκείνη ήταν ψηλά μέχρι το τέλος. Εννοείται ότι τραχηλική βλέννη δεν είδα ποτέ και πήγα σε πρόκληση χωρίς καθόλου διαστολή. Τώρα που το σκέφτομαι, τελικά δεν ήταν και τόσες πολλές οι ώρες που χρειάστηκε για να γεννηθεί με όλα αυτά τα "χαρακτηριστικά":rolleyes:.

Αυτή την μπουμπού θα την περιμένουμε ακόμη. Επόμενο ραντεβού Κυριακή, 40+4 βοήθειά μας, για να δούμε πού βρισκόμαστε και να αποφασίσουμε τα περαιτέρω.

Κική με το καλό και γρήγορα το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!! Εγώ που δίνω ξένο γάλα έχω θέματα... θέλει οργάνωση, πολλά λεφτά το γάλα, θέλουμε 10 ? τις 4 μέρες, και το πιο σημαντικό: έχουν τα παιδια τα άλλα μυξούλες και με κολλήσαν κι εμένα!!! Τρέμει η ψυχή μου μην κολλήσει το μωρο!!! Με το θηλασμό δεν έχεις τέτοια θέματα!!! Αχ πως περιμένω τον Απρίλη και τον Μάη να γλιτώσουμε από τις αρρώστιες!!!

Έλα, βρε, πάντα υπάρχουν αυτά τα θέματα όταν έχεις άλλα παιδάκια στο σπίτι μαζί με το νεογέννητο. Κι εντάξει, πράγματι βοηθάει ο θηλασμός με αντισώματα αλλά δεν είναι και μαγικό φίλτρο! Μια χαρά θα είναι η μπεμπούλα :-D! Κάθε μέρα που περνάει μεγαλώνει, ισχυροποιείται και φεύγει κι η εποχή των παλιοιώσεων σιγά σιγά να ηρεμήσουμε!

Καλή συνέχεια, κοριτσάκι! Σε θαυμάζω για τα κουράγια σου, τριτομαμά!

Κiki με το καλό κορίτσι μου!Είσαι η επόμενη :wink: . Εγώ σήμερα είχα επίσκεψη στον γιατρό. Ο μπεμπούλης είναι μια χαρά, έχει εμπεδωθεί αλλά δεν λέει να έρθει ακόμη, οπότε περιμένουμε. Ο τράχηλος κλειστός και πάνω από 2 εκατοστά. Το καλό είναι ότι παρά το γεγονός ότι είμαι 38+5, αισθάνομαι πολύ fit, δεν έχω πόνους κι έτσι η καθημερινότητά μου είναι ευχάριστη. Κάναμε και καρδιοτοκογράφημα όπου και φάνηκαν μικρές συσπασούλες, τις οποίες εγώ δεν αντιλαμβάνομαι.

Ευχαριστώ, kanti μου! Για το επόμενη, δεν ξέρω :rolleyes: αλλά σ' ευχαριστώ! Κι εσύ με το καλό να υποδεχθείς το μπέμπη σου, όταν είστε κι οι δυο σας έτοιμοι! Είναι πολύ σημαντικό να αισθάνεται κανείς καλά στο τέλος. Ούτε εγώ νιώθω βαριά ή δύσκολα με το σώμα μου, κοιμάμαι καλά και νομίζω αυτά βοηθάνε πολύ στο να κάνεις έξτρα υπομονή, αν χρειαστεί, καλή ώρα σαν την αφεντιά μου :cool:.

Για να δούμε, ίσως να προλάβω ν' ακούσω και το ποίημα της μεγάλης την Πέμπτη live, τελικά :-)!

Καλή συνέχεια, κοριτσάκια!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας κορίτσια! Ελένη να σας ζήσει το αγοράκι σας! Κική μου υπομονή!!! Τι σου λέω τώρα...ε; Αχ αυτες οι τελευταιες μέρες είναι μαρτύριο!

Εμάς τα νέα μας δεν ειναι πολύ καλά! αρρώστησε τελικά το μικράκι μας, ευτυχώς όχι σοβαρά, έχει ρινίτιδα, δηλαδή μυξούλες αρκετές. Μας έδωσε ο γιατρός ορό και έχουμε δει βελτίωση, ελπίζω σύντομα να είναι παρελθόν η παλιοαρρώστια! Το θέμα είναι ότι μάλλον εγώ την κόλλησα, δεν το πηρα νωρίς χαμπάρι να βάλω μάσκα, και δεν μπορώ ακόμα να συνέλθω! Εχω πάρει τα πάντα αλλά τίποτα.... ουφ! Σας είπα πως περιμένω το καλοκαίρι ε;


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννήσαμε κι εμείς τη μπεμπούλα μας στην εκπνοή της 25ης!

22:30 πήγα στο μαιευτήριο με πόνους, 23:40 γέννησα, με τον μπαμπά μ

ας μαζί αυτή τη φορά, την μπουμπού :D!

Έκτοτε θηλάζουμε ασταμάτητα, σαν να μην υπάρχει αύριο :rolleyes:!

Ελένη, να σου ζήσει!

Filiopi, περαστικά κι ανώδυνα!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεννήσαμε κι εμείς τη μπεμπούλα μας στην εκπνοή της 25ης!

22:30 πήγα στο μαιευτήριο με πόνους, 23:40 γέννησα, με τον μπαμπά μ

ας μαζί αυτή τη φορά, την μπουμπού :D!

Έκτοτε θηλάζουμε ασταμάτητα, σαν να μην υπάρχει αύριο :rolleyes:!

Ελένη, να σου ζήσει!

Filiopi, περαστικά κι ανώδυνα!

Κική να σου ζήσει το μπουμπουκάκι σου !! Γερή κ καλότυχη να είναι !! Είδες που ανησυχούσες ο τοκετός ήταν πολύ γρήγορος !!!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννήσαμε κι εμείς τη μπεμπούλα μας στην εκπνοή της 25ης!

22:30 πήγα στο μαιευτήριο με πόνους, 23:40 γέννησα, με τον μπαμπά μ

ας μαζί αυτή τη φορά, την μπουμπού :D!

Έκτοτε θηλάζουμε ασταμάτητα, σαν να μην υπάρχει αύριο :rolleyes:!

Ελένη, να σου ζήσει!

Filiopi, περαστικά κι ανώδυνα!

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!Να είναι γερή και καλότυχη στη ζωή της :)

Καλούς θηλασμούς!!!

Εγώ ακόμη περιμένω. Σήμερα παρατήρησα συσπάσεις, χωρίς πόνο βέβαια αλλά μάλλον την ερχόμενη εβδομάδα θα μας έρθει ο πελαργός!


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Κική να σας ζήσει!! Τελικά ήθελε το χρόνο του το νινάκι για να έρθει! Καλούς θηλασμούς να έχετε τώρα!!!

Κάντι με το καλό να έρθει κι εσάς το μωράκι σας!

Εμείς είμαστε καλύτερα, ευτυχώς! Η μπουμπού πολύ καλή και φαγανή! Πλέον αδειάζουμε 150 ml στο μπιμπερό! Θηρίο θα μου γίνει!!! χα χα χα!!!

Κορίτσια επειδή λίγο τα έχω χάσει με τις γέννες θα ανεβάσω την λίστα για να μου γράψετε από κάτω ποιες γεννήσατε και τις λεπτομέρειες!

Σας φιλώ κοιλίτσες και μωράκια!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννήσαμε!!!!

20/02/2016 - aggelikinikos - αγοράκι & κοριτσάκι - 3100 γρ & 2460 γρ

22/02/2016 - giouli16 - αγοράκι - 3550 γρ - 51 π.

25/02/2016 - zacharoula1982 - αγοράκι - 3040 γρ - 48 π.

03/03/2016 - Vasoula29 - αγοράκι - 3500 γρ - 51 π.

04/03/2016 - FilioPi - κοριτσάκι - 3800 γρ - 54 π.

04/03/2016 - MELA88

Να μας ζήσουν!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κική να σου ζήσει το μπουμπουκάκι σου !! Γερή κ καλότυχη να είναι !! Είδες που ανησυχούσες ο τοκετός ήταν πολύ γρήγορος !!!
Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!Να είναι γερή και καλότυχη στη ζωή της :-)

Καλούς θηλασμούς!!!

Εγώ ακόμη περιμένω. Σήμερα παρατήρησα συσπάσεις, χωρίς πόνο βέβαια αλλά μάλλον την ερχόμενη εβδομάδα θα μας έρθει ο πελαργός!

Κική να σας ζήσει!! Τελικά ήθελε το χρόνο του το νινάκι για να έρθει! Καλούς θηλασμούς να έχετε τώρα!!!

Κοριτσάκια, σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες! :-D

Kanti, με το καλό! Έχεις τόσο θετική στάση στο θέμα του τοκετού και βγάζεις μια ήρεμη αισιοδοξία όταν αναφέρεσαι σ'αυτό, που είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε όπως τα θες :wink:!

Γεννήσαμε!!!!

20/02/2016 - aggelikinikos - αγοράκι & κοριτσάκι - 3100 γρ & 2460 γρ

22/02/2016 - giouli16 - αγοράκι - 3550 γρ - 51 π.

25/02/2016 - zacharoula1982 - αγοράκι - 3040 γρ - 48 π.

03/03/2016 - Vasoula29 - αγοράκι - 3500 γρ - 51 π.

04/03/2016 - FilioPi - κοριτσάκι - 3800 γρ - 54 π.

04/03/2016 - MELA88

Να μας ζήσουν!!!

25/03/2016 - kiki v - κοριτσάκι - 3460 γρ. - 51 π.

Χθες επιστρέψαμε σπιτάκι μας. Η νύχτα μας ήταν σχετικά ξάγρυπνη αλλά ήρεμη. Είναι νωρίς ακόμη και δεν έχει συσσωρευτεί η κούραση, η μικρούλα δεν υποφέρει ακόμη από πονάκια και πέραν του ότι τρώει συνέχεια είναι ήρεμη, οπότε διευκολύνεται η προσαρμογή όλων μας στα νέα δεδομένα. Η μεγάλη μας το χαίρεται! Λίγο σαν "καινούριο κοσκινάκι μου και πού να σε κρεμάσω". Άμα "παλιώσει" δεν ξέρω τι θα γίνει :tongue:!

Θα πάρω και την παιδίατρο σήμερα να έρθει, να δούμε τι κάνουμε με το βάρος γιατί στο μαιευτήριο χάσαμε αρκετά :|.

Α, μήπως ξέρει καμία στο ικα πότε πρέπει να πάμε;

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Βλέπω το πινακάκι και κάποιες κοντεύετε να σαραντίσετε! :-D


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεννήσαμε!!!!

20/02/2016 - aggelikinikos - αγοράκι & κοριτσάκι - 3100 γρ & 2460 γρ

22/02/2016 - giouli16 - αγοράκι - 3550 γρ - 51 π.

25/02/2016 - zacharoula1982 - αγοράκι - 3040 γρ - 48 π.

03/03/2016 - Vasoula29 - αγοράκι - 3500 γρ - 51 π.

04/03/2016 - FilioPi - κοριτσάκι - 3800 γρ - 54 π.

04/03/2016 - MELA88

25/03/2016 - kiki v - κοριτσάκι - 3460 γρ. - 51 π.

Να μας ζήσουν!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!!!

Κική, καλή προσαρμογή! Έτσι σαν την κορούλα σου και η δική μου την έχει την μπουμπου! Σαν πολύτιμο πράγμα, σαν κουκλίτσα!!! Καμμια σχεση η αντιδράσεις της με εκείνες που είχε 3 χρόνια πριν με τον αδερφό της μωρό!!! Θα έχεις καλή βοηθό την κουκλα σου την μεγάλη!

Οι υπόλοιπες μωρομανούλες τι κάνετε; Οι εγκυούλες; Εμείς τα πάμε καλα! Έχω πολύ ήσυχο νινί φτου φτου φτου και μπορώ να περνάω χρόνο και με τα αλλα παιδια, τα βοηθάει πολύ! Εχω βεβαια ακομα την μαμα μου εδώ, όταν φυγει.... θα σφίξουν τα πράγματα :? !!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννήσαμε!!!!

20/02/2016 - aggelikinikos - αγοράκι & κοριτσάκι - 3100 γρ & 2460 γρ

22/02/2016 - giouli16 - αγοράκι - 3550 γρ - 51 π.

25/02/2016 - zacharoula1982 - αγοράκι - 3040 γρ - 48 π.

03/03/2016 - Vasoula29 - αγοράκι - 3500 γρ - 51 π.

04/03/2016 - FilioPi - κοριτσάκι - 3800 γρ - 54 π.

04/03/2016 - MELA88

Να μας ζήσουν!!!

eleni2010-αγοράκι-2330-49π.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!!!

Κική, καλή προσαρμογή! Έτσι σαν την κορούλα σου και η δική μου την έχει την μπουμπου! Σαν πολύτιμο πράγμα, σαν κουκλίτσα!!! Καμμια σχεση η αντιδράσεις της με εκείνες που είχε 3 χρόνια πριν με τον αδερφό της μωρό!!! Θα έχεις καλή βοηθό την κουκλα σου την μεγάλη!

Οι υπόλοιπες μωρομανούλες τι κάνετε; Οι εγκυούλες; Εμείς τα πάμε καλα! Έχω πολύ ήσυχο νινί φτου φτου φτου και μπορώ να περνάω χρόνο και με τα αλλα παιδια, τα βοηθάει πολύ! Εχω βεβαια ακομα την μαμα μου εδώ, όταν φυγει.... θα σφίξουν τα πράγματα :? !!!

Οταν λες ησυχο εννοεις μαμ κακα νανι? Το βραδυ ποσες ωρες κοιμουνται εσας σερι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...