Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Καλημέρα σας!!! Τι κάνετε; Εμείς καλά, είμαστε σπίτι και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε στους νέους μας ρυθμούς!

Filiopi να σου ζήσει το κοριτσάκι σου !! Γερό κ καλότυχη να είναι !! Είδες είχα καλο ποδαρικό κ είχες έναν γρήγορο τοκετό χωρις πρόκληση ! Οταν μπορέσεις γράψε μας λεπτομέρειες .

Ευχαριστώ πολύ! Ήταν όντως μια πολύ ωραία γέννα, είχα πλήρη συνείδηση του τι γίνεται, το σώμα μου αυτή τη φορά έκανε πολύ καλή δουλειά!! Θα σας γράψω τις λεπτομέρειες σύντομα!

Φιλιοπι και Μελα να σας ζήσουν τα κορίτσια σας, γερες και καλοτυχες!

Ευχαριστώ πολύ!!

Αααααα, να σας ζήσει, Filiopi, η αυθόρμητη κι ανεξάρτητη μπουμπού!!! :D

Όντως, η Γιούλη άνοιξε το δρόμο για γρήγορους κι εύκολους τοκετούς!

Κι εγώ, όμως, έκανα καλές προβλέψεις, ε:

:D:D

Ναι όντως!!! Ευχαριστώ για τις ευχές! Η αλήθεια είναι πως πηγαινα στο μαιευτηριο και δεν το πίστευα, νόμιζα θα με στείλουν πίσω!!! Τόσο είχα πειστεί πως δεν θα έρθει από μόνη της!!

Κορίτσια καλημέρα. Γεννησα Τσικνοπέμπτη τελικά! Με έπιασαν οι πόνοι λίγο λίγο από την προηγούμενη μέρα τελικά μπήκαμε Τσικνοπέμπτη μεσημέρι στην κλινική με σπάσιμοτων νερών μερικώς και διαστολή 4. Δεκα το βράδυ γέννησα τον κούκλο μου 3500 γραμμάρια και 51 πόντους. Βγήκαμε χθες από το μαιευτήριο ολα πήγαν τέλεια και ο μπέμπας θηλάζει αποκλειστικά. Μόνο που η μικρή μου δυσανασχέτησε που τον είδε στο στηθος μου πιστεύω να προσαρμοστουμε σιγά σιγά. Εύχομαι στα υπόλοιπα κορίτσια με το καλό. Σας φιλώ!

Συγχαρητήρια! Να σας ζήσει ο κούκλος!

Καλημέρα κοριτσάκια και μπεμπάκια :)

FilioPi, Vassoula και Mela να σας ζήσουν τα μωράκια σας, να είναι γερά και καλότυχα στη ζωή τους κι εσείς περήφανες κι ευτυχισμένες μανούλες. καλούς θηλασμούς να έχετε. Άντε έρχεται και η δική μας η σειρά.

Εγώ πήγα προχθές στον γιατρό. Ο μπεμπούλης μας είναι 2850γρ. και όλα είναι μια χαρά. Ο τράχηλος ακόμη 3.75εκ., κάτι μου λέει πως θα τον πάρω ολόκληρο τον μήνα. Ευτυχώς πέρα από το λαχάνιασμα λόγω της πίεσης που ασκεί το μωρό δεν νιώθω κάποια άλλη ενόχληση ή δυσφορία στην καθημερινότητά μου.

Με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου Καντι!!! Με ένα πόνο!

Πολλά φιλιά σε όλες!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!

Πρώτη μέρα που μπήκα στο μήνα μου, ξημερώματα,σπάσαν τα νερα! Με δικους μου πόνους και σιγα σιγά γεννησα το απόγευμα την μπέμπα μου 2.720 κιλα στις 2/3/16! Οσο ακριβώς είχα γεννησει και το γιο μου! Μετά από 2 μέρες στα πρόωρα, μια και ήταν οριακά πρόωρη και μιας μικρής υπογλυκαιμίας(λόγω του διαβήτη κύησης) Ειμαστε σπίτι, με ένα ησυχο και φαγανό μωρό. Αν και πίστευα ότι με το θηλασμό θα τα καταφερναμε μια χαρά,(τον γιο μου τον θήλασα 5,5 μηνες) η μικρή δεν μπαίνει καλά στο στήθος ,δεν λεχω και πολύ γάλα, κουραζότανε , νευριαζε ,δαγκωνε και με μάτωσε...Εδώ και 3 μέρες βγάζω με το θηλαστρο και την ταίζω , εναλλαξ μια δικό μου και μια ξενο(δεν φτάνε δυστυχως). Ελπίζω να φτιαξουν οι θηλές και να καταφέρω να την ξαναβάλω στο στήθος...Θα δείξει...

Ερχονται σιγα σιγα όλα τα μωρακια

Να μας ζήσουν όσα ηρθαν...και με το καλό αυτά που περιμένετε!

Ζωή!

Link to comment
Share on other sites

να μας ζησουν τα μωρακια μασ..κοριτσια εσεισ καθε ποτε τα παίρνετε αγκαλισ και για ποσο? νομιζω πωσ ειδη εμαθε στα χερια...:( ημαστε 16 ημερων με κολικουσ βεβαια..αλλα και τηην μερα δεν καθεται μονη τησ...εσασ?


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πρώτη μέρα που μπήκα στο μήνα μου, ξημερώματα,σπάσαν τα νερα! Με δικους μου πόνους και σιγα σιγά γεννησα το απόγευμα την μπέμπα μου 2.720 κιλα στις 2/3/16! Οσο ακριβώς είχα γεννησει και το γιο μου! Μετά από 2 μέρες στα πρόωρα, μια και ήταν οριακά πρόωρη και μιας μικρής υπογλυκαιμίας(λόγω του διαβήτη κύησης) Ειμαστε σπίτι, με ένα ησυχο και φαγανό μωρό. Αν και πίστευα ότι με το θηλασμό θα τα καταφερναμε μια χαρά,(τον γιο μου τον θήλασα 5,5 μηνες) η μικρή δεν μπαίνει καλά στο στήθος ,δεν λεχω και πολύ γάλα, κουραζότανε , νευριαζε ,δαγκωνε και με μάτωσε...Εδώ και 3 μέρες βγάζω με το θηλαστρο και την ταίζω , εναλλαξ μια δικό μου και μια ξενο(δεν φτάνε δυστυχως). Ελπίζω να φτιαξουν οι θηλές και να καταφέρω να την ξαναβάλω στο στήθος...Θα δείξει...

Ερχονται σιγα σιγα όλα τα μωρακια

Να μας ζήσουν όσα ηρθαν...και με το καλό αυτά που περιμένετε!

Ζωή!

Πω πω Ζωή, βιαστική βιαστική η μπουμπούκα! Να σας ζήσει! Εύχομαι να ξεπεράσετε γρήγορα τα θέματα με το θηλασμό και να μπείτε σε μια σειρά.

Καλό σαραντισμό!

να μας ζησουν τα μωρακια μασ..κοριτσια εσεισ καθε ποτε τα παίρνετε αγκαλισ και για ποσο? νομιζω πωσ ειδη εμαθε στα χερια...:( ημαστε 16 ημερων με κολικουσ βεβαια..αλλα και τηην μερα δεν καθεται μονη τησ...εσασ?

Να σου ζήσει, κορίτσι! Γερή και δυνατή!

Ρε συ, 16 ημερών δε νομίζω ότι κακομαθαίνουν! Θα τραβάει ζόρι η καϋμενούλα κι ανακουφίζεται, νιώθει ασφάλεια, ποιος την ξέρει; Νομίζω πρόγραμμα στην αγκαλιά δε χωράει. Η γνώμη μου είναι ότι μέχρι 3 μηνών όσο περισσότερο ανταποκρίνεσαι στις ανάγκες τους, τόσο ευκολότερα είναι τα πράγματα μετά.

Φυσικά να σου πω κι ότι δε σε καταλαβαίνω με ένα ακόμη μεγαλύτερο παιδάκι στο σπίτι, να δυσκολεύεσαι; δε θα στο πω! Τα 1000 δίκια έχεις. Απλά, λέω ότι πιστεύω ότι δεν πρέπει ν' ανησυχείς ότι έκανες εσύ κάτι λάθος. ;)

Εμείς ακόμη εντός, φυσικά :rolleyes:!

Την Τρίτη έχω ραντεβού στο γιατρό και για nst. Στην αναμονή!

Καλά κουράγια, μανούλες!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Kiki moy se euxaristo...κι εγω ετσι λεω ακολουθω τα θελω τησ απλωσ δεν κοιμαται τισ νυχτες...και την μερα κατι γινεται..με αποτελεσμα να μην εχω κουραγια γιατι ξερεισ πωσ ειναι..πρεπει να μαγειρέψω..να απλώσω να σιδερώσω κλπ..να ξυπνησω τον μικρο για το σχολειο.. λυπαμαι τον αντρα μου που με γνωρισε κουκλα και τωρα ειμαι ενα βρεγμενο απο το γαλα πτωματακι..τα πρωινα... υπομονη..¨):cool:

αντε να ερθουν και τα δικα σασ μωρακια να αλληλοστηριζωμαστε ...και να λεμε κουραγιο...20 μερεσ τωρα πανω απο 1μιση ωρα δεν εχω κοιμηθει... λογικο


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεισ ειχαμε περιπετειες ειδη..χαχαχα λογο ασυμβατοτητας αιματoς ειδη απο την πρωτη μερα μασ την πηρανε στο μαιευτηριο στα πρωορα... μπηκε και βγηκε 3 φωρες κατω απο την λαμπα...2 φωρεσ την μερα ενημερωση γονεων 24 θηλασμός ανα 3 ωρεσ...μην κρατησανε 2 μερεσ περισσοτερο κι εγω κοιμηθηκα στον καναπε ...μια και δεν δικαιoλογηται λεει να σου γραψουν πανω απο 1 μερα επιπλεων στο μαιευτηριο.. υστερα καθημερινα μεχρι πριν μερικεσ ημερεσ στο νοσοκομειο για εξετασεισ το πρωι....αλλα ολα καλα τησ επεσε ο ικτεροσ και eιναι μια θεα...να κοιμόταν και τισ νυχτεσ χαχαχ βεβαια ειναι υπεροχο παιδακι δεν κλαίει καθολου απλωσ γκρινιαζει μουγκριζει και σκουζει συναιχεια...:P και δεν μπορουμε να ξεχωρισουμε ποτε πειναει και ποτε ποναει... ακομη τουλαχιστον....

αυριο παμε στουσ πεθερουσ...ελπιζω να μην ακουσουμε κανενα''μα καλα τι σοι μανα ειναι αυτη δεν καταλαβαινει το μωρο τησ?''...γιατι θα βαλω τα καλαματα..

αντε καθε εμποδιο για καλο...χαχαχα.


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Πω πω Ζωή, βιαστική βιαστική η μπουμπούκα! Να σας ζήσει! Εύχομαι να ξεπεράσετε γρήγορα τα θέματα με το θηλασμό και να μπείτε σε μια σειρά.

Καλό σαραντισμο

ευχαριστώ ΚΙΚΙ!

5η μερα αποκλειστικου θηλασμού και εχω χαρά μεγάλη! Πήρε και 290 γραμμαρια σε 10 μέρες ! Ολα καλα!!!

Με το καλο Κική!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,να σας ζήσουν τα ζουζούνια σας στις νέες μανούλες! Μα πώς το κάνατε κ γεννησατε τόσο γρήγορα κ εγώ δεν μπορώ;; Με το καλό λοιπόν κ σε όσες ακόμα περιμένουν! Εγώ με Πητ 30/3 ακόμα τίποτα, για να δούμε... Καλό κουράγιο σε όλες!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω Ζωή, βιαστική βιαστική η μπουμπούκα! Να σας ζήσει! Εύχομαι να ξεπεράσετε γρήγορα τα θέματα με το θηλασμό και να μπείτε σε μια σειρά.

Καλό σαραντισμο

ευχαριστώ ΚΙΚΙ!

5η μερα αποκλειστικου θηλασμού και εχω χαρά μεγάλη! Πήρε και 290 γραμμαρια σε 10 μέρες ! Ολα καλα!!!

Με το καλο Κική!!!

Ευχαριστώ, Ζωή!

Μπράβο, ρε κορίτσι, για την υπομονή και την επιμονή σου! Ανταμείφθηκες! Έχεις κάθε λόγο να είσαι χαρούμενη :D!

Καλησπέρα κορίτσια,να σας ζήσουν τα ζουζούνια σας στις νέες μανούλες! Μα πώς το κάνατε κ γεννησατε τόσο γρήγορα κ εγώ δεν μπορώ;; Με το καλό λοιπόν κ σε όσες ακόμα περιμένουν! Εγώ με Πητ 30/3 ακόμα τίποτα, για να δούμε... Καλό κουράγιο σε όλες!

Ιωάννα, εκτός από τη MELA (που μπήκε προγραμματισμένα για καισαρική η κοπέλα) όλες οι άλλες είμαστε δευτερότοκες κι έχουμε και τριτοτόκο! Μη συγκρίνεις κι αγχώνεσαι! Ή αν θες ντε και καλά να συγκρίνεις... εδώ είμαι εγώ, βρε :tongue:! Δευτεροτόκος, 39+2 σήμερα, με διαστολή 2 από προχθές (last time we checked), μπέμπα μια χαρά χαμηλά αλλά... ακόμη εντός :tongue:!

Σοβαρά τώρα, δεν είναι πολλές οι τυχερές πρωτότοκες που να γεννάνε 10 και 15 μέρες πριν την ΠΗΤ τους ;). Υπομονή, ξέρει αυτό ;)!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, εύχομαι να είστε όλες καλά αυτή την όμορφη αλλά, κακά τα ψέματα, ζόρικη περίοδο :)!

Εγώ, όπως είπα, ακόμη στην αναμονή με ανάμεικτα συναισθήματα... πότε αγωνία, πότε ηρεμία, με την ελπίδα να πάνε όλα καλά! Μπορεί η μπέμπα να θέλει να έρθει την Κυριακή, ώστε να έχει ίδια μέρα γενέθλια με τον μπαμπά της, ποιος ξέρει :);


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου τι κάνετε? Μπήκα να δω τα νέα σας και σας γράφω βραδιάτικα γιατι τώρα κοιμησα τον μπεμπη. Κική έφτασε η ώρα κοντευεις να πάρεις στην αγκαλίτσα σου το μωρακι σου! Λογικό να έχεις αγωνία και μεγάλη προσμονή! Με το καλό! Εμείς πήγαμε χθες στην παιδιατρο πάμε μια χαρά αφού όλη μέρα και νύχτα τρώμε! Βέβαια δεν προλαβαινω να κανω τίποτε άλλο μόνο μαγειρέματα και κανένα πλυντηριο. Όπως είπε η γιατρός με τον αποκλειστικό θηλασμό ξεχνάς τις δουλειές. Να δω στο τέλος ποιος θα τις κανει! Μου λείπει πολυ και το μεγαλο μου παιδάκι δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ μαζί του όπως πριν. Οι πρώτοι δύο μήνες είναι οι δύσκολοι μετά πιστεύω μπαίνει και ο θηλασμος σε μια σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Κική αντε έφτασαν οι μερες να κρατήσεις το ζουζούνι σου αγκαλίτσα !!! Βασούλα σε καταλαβαίνω απόλυτα !! Εχω κουραστεί παρά πολυ ειμαι ενα πτώμα !! Ειμαςτε 27 ημερών εμείς πήγαμε χθες παιδίατρο κ έχουμε πάρει 900 γραμμάρια με το γαλα της μανούλας . Μακάρι να μπει σε ενα προγραμμα ο θηλασμός γιατί θα καταρρεύσω αλλιώς !! Η μικρη μου ζηλεύει τρελά να ναι καλα οι γονείς μου που την κρατάνε οσο μπορούνε κ η μαμά μου που μας μαγειρεύει . Εγω πληντυρια κ σίδερο κανω σχεδόν καθημερινά .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, κοριτσάκια!

Πράγματι, αυτοί οι δύο -άντε βαριά βαριά τρεις- είναι οι δύσκολοι μήνες με το θηλασμό, μετά, όμως, είναι τόοοσο ευκολότερα τα πράγματα, χωρίς ετοιμασίες, αποστειρώσεις, με τα γεύματά τους να διαρκούν λίγο. Και δευτερεύον, ξεδευτερεύον και το οικονομικό δεν είναι μικρό θέμα :roll:.

Τα μεγαλύτερα παιδάκια.. αχ.. είναι θέμα, τι να λέμε :roll:.

Τα δικά μας νέα είναι ότι σήμερα έπεσε και η τραχηλική βλέννη κι έτσι θέλουμε να ελπίζουμε ότι είμαστε ένα βήμα ακόμη πιο κοντά στη στιγμή μας :). Για να δούμε!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε; Κοιμάται λίγο η μικρή μου και μπήκα να δω τα νέα σας! Η αλήθεια είναι πως δεν μου μένει και πολύς χρόνος πια με τα τρία μου ζουζούνια!!!

Καλησπέρα!

Πρώτη μέρα που μπήκα στο μήνα μου, ξημερώματα,σπάσαν τα νερα! Με δικους μου πόνους και σιγα σιγά γεννησα το απόγευμα την μπέμπα μου 2.720 κιλα στις 2/3/16! Οσο ακριβώς είχα γεννησει και το γιο μου! Μετά από 2 μέρες στα πρόωρα, μια και ήταν οριακά πρόωρη και μιας μικρής υπογλυκαιμίας(λόγω του διαβήτη κύησης) Ειμαστε σπίτι, με ένα ησυχο και φαγανό μωρό. Αν και πίστευα ότι με το θηλασμό θα τα καταφερναμε μια χαρά,(τον γιο μου τον θήλασα 5,5 μηνες) η μικρή δεν μπαίνει καλά στο στήθος ,δεν λεχω και πολύ γάλα, κουραζότανε , νευριαζε ,δαγκωνε και με μάτωσε...Εδώ και 3 μέρες βγάζω με το θηλαστρο και την ταίζω , εναλλαξ μια δικό μου και μια ξενο(δεν φτάνε δυστυχως). Ελπίζω να φτιαξουν οι θηλές και να καταφέρω να την ξαναβάλω στο στήθος...Θα δείξει...

Ερχονται σιγα σιγα όλα τα μωρακια

Να μας ζήσουν όσα ηρθαν...και με το καλό αυτά που περιμένετε!

Ζωή!

Ζωή να σου ζήσει το μωράκι σου! Υπομονή με το θηλασμό και όλα θα στρώσουν σύντομα!

να μας ζησουν τα μωρακια μασ..κοριτσια εσεισ καθε ποτε τα παίρνετε αγκαλισ και για ποσο? νομιζω πωσ ειδη εμαθε στα χερια...:( ημαστε 16 ημερων με κολικουσ βεβαια..αλλα και τηην μερα δεν καθεται μονη τησ...εσασ?

Εγώ την έχω αγκαλίτσα όση ώρα διαρκεί το ταίσμα και λίγο ακόμα μετά μέχρι να κοιμηθεί. Η όλη διαδικασία συνήθως δεν παίρνει πάνω από ώρα. Βέβαια αν δεν είχα τα άλλα παιδιά θα ήθελα να την κρατάω πιο πολύ αγκαλιά!! Έχει κι εμένα πονάκια στην κοιλίτσα, δεν ξέρω αν είναι κολικοί, ομως δεν κλαιει η καλή μου, μόνο κάνει μουγκριτά!!!

Καλησπέρα κορίτσια,να σας ζήσουν τα ζουζούνια σας στις νέες μανούλες! Μα πώς το κάνατε κ γεννησατε τόσο γρήγορα κ εγώ δεν μπορώ;; Με το καλό λοιπόν κ σε όσες ακόμα περιμένουν! Εγώ με Πητ 30/3 ακόμα τίποτα, για να δούμε... Καλό κουράγιο σε όλες!

Εγώ στο τρίτο κατάφερα να γεννήσω 5 μέρες πριν την ΠΗΤ.... τα άλλα σχεδόν πήγαμε στον δέκατο!!! Υπομονή... ξέρω οι τελευταίες μέρες δεν περνάνε!!!

Κορίτσια μου τι κάνετε? Μπήκα να δω τα νέα σας και σας γράφω βραδιάτικα γιατι τώρα κοιμησα τον μπεμπη. Κική έφτασε η ώρα κοντευεις να πάρεις στην αγκαλίτσα σου το μωρακι σου! Λογικό να έχεις αγωνία και μεγάλη προσμονή! Με το καλό! Εμείς πήγαμε χθες στην παιδιατρο πάμε μια χαρά αφού όλη μέρα και νύχτα τρώμε! Βέβαια δεν προλαβαινω να κανω τίποτε άλλο μόνο μαγειρέματα και κανένα πλυντηριο. Όπως είπε η γιατρός με τον αποκλειστικό θηλασμό ξεχνάς τις δουλειές. Να δω στο τέλος ποιος θα τις κανει! Μου λείπει πολυ και το μεγαλο μου παιδάκι δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ μαζί του όπως πριν. Οι πρώτοι δύο μήνες είναι οι δύσκολοι μετά πιστεύω μπαίνει και ο θηλασμος σε μια σειρά.

Βασούλα μπράβο σας που μεγαλώνετε τόσο ωραία!!! Κι εγώ από δουλειές ελάχιστες... αν φύγει και η μαμά μου μετά τις 40 μέρες... κλάφτα Χαράλαμπε.... ένα φαί, πληντύρια και τα παιδια, αυτά νομίζω θα χωράνε στην μέρα μου!

Καλημέρα κορίτσια !! Κική αντε έφτασαν οι μερες να κρατήσεις το ζουζούνι σου αγκαλίτσα !!! Βασούλα σε καταλαβαίνω απόλυτα !! Εχω κουραστεί παρά πολυ ειμαι ενα πτώμα !! Ειμαςτε 27 ημερών εμείς πήγαμε χθες παιδίατρο κ έχουμε πάρει 900 γραμμάρια με το γαλα της μανούλας . Μακάρι να μπει σε ενα προγραμμα ο θηλασμός γιατί θα καταρρεύσω αλλιώς !! Η μικρη μου ζηλεύει τρελά να ναι καλα οι γονείς μου που την κρατάνε οσο μπορούνε κ η μαμά μου που μας μαγειρεύει . Εγω πληντυρια κ σίδερο κανω σχεδόν καθημερινά .

Γιούλη μπράβο και σε σας! Μεγαλώνετε μια χαρά!!! Εμας μας είπε να πάμε στις 40 μέρες και μετά στους 2 μήνες για εμβόλιο ο παιδίατρος.... Ωστόσο νομίζω η μπέμπα μεγάλωσε και δεν την φτάνει το γάλα. Νομίζω θα πάω πιο νωρίς να την ζυγίσω και να δω τι θα κάνω με το γάλα....

Μπράβο, κοριτσάκια!

Πράγματι, αυτοί οι δύο -άντε βαριά βαριά τρεις- είναι οι δύσκολοι μήνες με το θηλασμό, μετά, όμως, είναι τόοοσο ευκολότερα τα πράγματα, χωρίς ετοιμασίες, αποστειρώσεις, με τα γεύματά τους να διαρκούν λίγο. Και δευτερεύον, ξεδευτερεύον και το οικονομικό δεν είναι μικρό θέμα :roll:.

Τα μεγαλύτερα παιδάκια.. αχ.. είναι θέμα, τι να λέμε :roll:.

Τα δικά μας νέα είναι ότι σήμερα έπεσε και η τραχηλική βλέννη κι έτσι θέλουμε να ελπίζουμε ότι είμαστε ένα βήμα ακόμη πιο κοντά στη στιγμή μας :). Για να δούμε!

Κική με το καλό και γρήγορα το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!! Εγώ που δίνω ξένο γάλα έχω θέματα... θέλει οργάνωση, πολλά λεφτά το γάλα, θέλουμε 10 ? τις 4 μέρες, και το πιο σημαντικό: έχουν τα παιδια τα άλλα μυξούλες και με κολλήσαν κι εμένα!!! Τρέμει η ψυχή μου μην κολλήσει το μωρο!!! Με το θηλασμό δεν έχεις τέτοια θέματα!!! Αχ πως περιμένω τον Απρίλη και τον Μάη να γλιτώσουμε από τις αρρώστιες!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, κοριτσάκια!

Πράγματι, αυτοί οι δύο -άντε βαριά βαριά τρεις- είναι οι δύσκολοι μήνες με το θηλασμό, μετά, όμως, είναι τόοοσο ευκολότερα τα πράγματα, χωρίς ετοιμασίες, αποστειρώσεις, με τα γεύματά τους να διαρκούν λίγο. Και δευτερεύον, ξεδευτερεύον και το οικονομικό δεν είναι μικρό θέμα :roll:.

Τα μεγαλύτερα παιδάκια.. αχ.. είναι θέμα, τι να λέμε :roll:.

Τα δικά μας νέα είναι ότι σήμερα έπεσε και η τραχηλική βλέννη κι έτσι θέλουμε να ελπίζουμε ότι είμαστε ένα βήμα ακόμη πιο κοντά στη στιγμή μας :). Για να δούμε!

Κiki με το καλό κορίτσι μου!Είσαι η επόμενη ;) . Εγώ σήμερα είχα επίσκεψη στον γιατρό. Ο μπεμπούλης είναι μια χαρά, έχει εμπεδωθεί αλλά δεν λέει να έρθει ακόμη, οπότε περιμένουμε. Ο τράχηλος κλειστός και πάνω από 2 εκατοστά. Το καλό είναι ότι παρά το γεγονός ότι είμαι 38+5, αισθάνομαι πολύ fit, δεν έχω πόνους κι έτσι η καθημερινότητά μου είναι ευχάριστη. Κάναμε και καρδιοτοκογράφημα όπου και φάνηκαν μικρές συσπασούλες, τις οποίες εγώ δεν αντιλαμβάνομαι.

Εύχομαι σε όσα κοριτσάκια γέννησαν και δεν ευχήθηκα ονομαστικά, να σας ζήσουν τα μικράκια σας, να είναι γερά και καλότυχα. Επίσης σε όσες ακόμη περιμένουν, με το καλό να έρθουν τα θαυματάκια σας στον κόσμο, με έναν πόνο!


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...