Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Καλημέρα, κοριτσάκια :D!

Σήμερα θα έβλεπα τη μπεμπούλα αλλά μου ακύρωσε ο γιατρός το ραντεβού και το μεταθέσαμε για Δευτέρα. Υπομονή, λοιπόν, σ/κ είναι θα περάσει γρήγορα. Να πω την αλήθεια σκέφτομαι και την αναμονή εκεί και με πιάνει κάτι :roll:. Πολλή περίμενε, βρε παιδί μου! Τεσπα, τώρα φτάσαμε στην "ουρά"!

Τώρα θα έχει κι η Ζαχαρούλα το αγοράκι της αγκαλιά!

Και κάποιες θα έχετε νέα σήμερα από τα μπεμπάκια σας, αν δεν κάνω λάθος. Filiopi, MELA, ε;

Βάσω, αν δεν έγραφες χθες, ήμουν σίγουρη ότι είχε έρθει κι ο δικός σου ο μπέμπης :D. Δεν πειράζει, για καλό είναι!

Καλημέρες! Πάω για καμιά δουλίτσα!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από εμας!!! ακόμα εδώ στην αναμονή κι εμείς, την Δευτέρα το απογευμα έχουμε ραντεβου να δουμε το ζουζούνι..... ευτυχώς ετοιμάζω ενα φουλ ΣΚ με δραστηριότητες για τα παιδιά για να μην μου φανει αιώνας να περάσει!!! Αυτές οι τελευταίες μέρες δεν περνάνε με τίποτα!!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου,

Πολυ τρέξιμο χθες και σήμερα.... Με έχει πιάσει μάλλον αυτό που λένε το σύνδρομο της φωλιάς :roll:

Χθες πήγαμε και είδαμε το μωράκι μας και έχουμε φτάσει τα 2,5 κιλά επιτέλους !!!! Ο γιατρός μου θα το ρισκάρει και θα την αφήσουμε μέχρι την επόμενη Παρασκευή που θα είμαι 39+2 , θα με ξανά δει ενδιάμεσα και αν όλα πάνε καλά το σιγουρευουμαι!!! Έχω τρελαθεί σας λέω .... Την άλλη Παρασκευή τέτοια ώρα θα την έχουμε στην αγκαλιά μας:tongue: πως θα περάσουνε οι μέρες?????

Σήμερα τελείωσα και με τα ρούχα της και την βαλίτσα... παραλάβαμε και το καροτσάκι και είναι τέλειο, πήραμε το stokke scoot!

Της τα έχω όλα έτοιμα και αύριο θα έρθει γυναίκα για γενική στο σπίτι!

Με έχουμε ντοπάρει σας λέω και εάν δεν μου έλεγε ο γιατρός να κάτσω φρόνημα μην έχουμε κανα έκτακτο θα έκανα πολλά περισσότερα :roll:


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kiki Kai filiopi κάντε λίγη υπομονή θα περάσει γρήγορα το

ΣΚ και θα δείτε την Δευτέρα τα ζουζούνια σας!

Κορίτσια έχετε έτοιμη την βαλίτσα? εγώ έχω βάλει

2 μπιτζαμες και 1 νυχτικό

παντόφλες

3 σουτιέν θηλασμού + 5 εσώρουχα

νεσεσέρ με τα του μπάνιου , πετσέτες ,

επιθέματα και κοχύλια θηλασμού ,

σερβιέτες νυχτός .

Υπόψην θα γεννήσω στο λητω και μου είπανε ότι πάνες λοχίας και βρακάκια μιας χρήσης μας δίνουν εκεί, για την Μπέμπα θα τα ετοιμάσω αύριο.

Ξέχασα κάτι ?

Λέτε να χρειάζομαι περισσότερα νυχτικα λόγο καισαρικής ?


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα τη Πέμπτη, πήγαν ολα καλα το αγορακι μας γεννήθηκε 3040 και 48 πόντους ύψος! Προς το παρόν θηλάζει χωρις συμπλήρωμα, αλλα ακόμα δεν εχει κατέβει το γαλα! Θα δούμε σίγουρα σημερα, εαν δεν εχει χάσει βαρος θα συνεχίσουμε μόνο με στήθος! Αλλα πολυ κλάμα ρε κορίτσια, πεινάει το καημενακι.

Κατα τα αλλα η ανάρρωση απο την καισαρικη ηταν πιο δύσκολη απο τη πρωτη φορά, καθώς υπήρχαν μερικές φλεγόνες απο το πρώτο χειρουργείο. Σημερ παντως ειμαι μια χαρά, χωρις πόνους μόνο τραβήγματακια.

Σημερα θα μου φέρουν και το αγορακι μου να το δώ! Το μεγάλο μου το αγορακι!

Καλή λευτεριά κορίτσια!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα καλημέρα! Τι ωραίες μέρες βρε κορίτσια πραγματικά είναι για βόλτες. Εμείς εχθές πήγαμε πήραμε στολή για την μικρούλα μας άμα δεν έχω γεννήσει Τσικνοπέμπτη να πάμε καμία βολτουλα πριν την γεννά. Πάτρα βλέπετε εδώ και εκείνη τημέρα θα γίνεται χαμός. Εγώ τα νυχτικα δεν τα πολυ χωνευω αλλά νομίζω ότι ενα δεύτερο χρειαζεται ειδικά στην καισαρική. Κορίτσια εχθές έπεσε το τραχηλικο βύσμα μίλησα με το γιατρο και λέει κοντεύουμε! Για να δούμε. Δευτερα θα πάμε και εμείς να μας δει. Καλό σκ σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!Με το καλο να έρθουν τα μωράκια σας!ειμαι απο τις μανούλες Δεκεμβρίου,εχω μια μπέμπα δυόμιση μηνών!ηθελα να πω οτι χαριζω 6 πακέτα πάνες chicco νούμερο 1 ειναι απο 2-5 κιλά και τέσσερα δίπλα πακέτα νούμερο 2 3-6 κιλά.τα είχα παραγγείλει πριν γεννήσω και τελικα βγήκαμε λίγο χοντρουλες οποτε δεν μας έκαναν!οποια κοπέλα θέλει ας μου πει.ειμαι απο Αθηνα περιοχή Ηλιουπολη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα τη Πέμπτη, πήγαν ολα καλα το αγορακι μας γεννήθηκε 3040 και 48 πόντους ύψος! Προς το παρόν θηλάζει χωρις συμπλήρωμα, αλλα ακόμα δεν εχει κατέβει το γαλα! Θα δούμε σίγουρα σημερα, εαν δεν εχει χάσει βαρος θα συνεχίσουμε μόνο με στήθος! Αλλα πολυ κλάμα ρε κορίτσια, πεινάει το καημενακι.

Κατα τα αλλα η ανάρρωση απο την καισαρικη ηταν πιο δύσκολη απο τη πρωτη φορά, καθώς υπήρχαν μερικές φλεγόνες απο το πρώτο χειρουργείο. Σημερ παντως ειμαι μια χαρά, χωρις πόνους μόνο τραβήγματακια.

Σημερα θα μου φέρουν και το αγορακι μου να το δώ! Το μεγάλο μου το αγορακι!

Καλή λευτεριά κορίτσια!

Ζαχαρούλα μου να σας ζήσει το αγοράκι σας!!!!

Καλή ανάρρωση και υπομονή θα έρθει όπου ναναι και το γαλατάκι

Της μαμάς και θα είστε σούπερ και οι δυο:tongue:


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω τρελαθεί σας λέω .... Την άλλη Παρασκευή τέτοια ώρα θα την έχουμε στην αγκαλιά μας:tongue: πως θα περάσουνε οι μέρες?????

Με έχουμε ντοπάρει σας λέω και εάν δεν μου έλεγε ο γιατρός να κάτσω φρόνημα μην έχουμε κανα έκτακτο θα έκανα πολλά περισσότερα :roll:

MELA, σκέψου ότι είναι οι τελευταίες μέρες που ζείτε μόνοι με τον άντρα σου σαν ζευγάρι! Κοιτάξτε να τις ευχαριστηθείτε! Αν θες τη γνώμη μου, άσε τις δουλειές και περάστε χρόνο μαζί. Τα παιδάκια μας είναι ευτυχία αλλά και η ζωή πριν απ' αυτά είχε τη δική της χάρη ;). Αποχαιρετείστε την όπως της αξίζει!

Kiki Kai filiopi κάντε λίγη υπομονή θα περάσει γρήγορα το

ΣΚ και θα δείτε την Δευτέρα τα ζουζούνια σας!

Κορίτσια έχετε έτοιμη την βαλίτσα? εγώ έχω βάλει

2 μπιτζαμες και 1 νυχτικό

παντόφλες

3 σουτιέν θηλασμού + 5 εσώρουχα

νεσεσέρ με τα του μπάνιου , πετσέτες ,

επιθέματα και κοχύλια θηλασμού ,

σερβιέτες νυχτός .

Υπόψην θα γεννήσω στο λητω και μου είπανε ότι πάνες λοχίας και βρακάκια μιας χρήσης μας δίνουν εκεί, για την Μπέμπα θα τα ετοιμάσω αύριο.

Ξέχασα κάτι ?

Λέτε να χρειάζομαι περισσότερα νυχτικα λόγο καισαρικής ?

Κι εγώ, νομίζω, για καισαρική θες κι άλλο νυχτικό.

Πάρε και σαγιονάρες για το ντους.

Επίσης, φανελάκια (με τιράντα), για μένα, είναι χρήσιμα. Έχει αρκετή ζέστη μέσα στους θαλάμους για τα μωρά. Εγώ τα προτιμώ από το πάνω της πυτζάμας. Φανελάκια και ζακετούλα ή ρόμπα, για όποια τη βολεύει. Τα δικά μου είναι και ελαφρώς ελαστικά, οπότε βολεύουν και για το θηλασμό: βγάζεις ζακέτα, τραβάς φανελάκι προς τα κάτω, ανοίγεις σουτιέν θηλασμού και μετά αντίστροφα :tongue:


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα τη Πέμπτη, πήγαν ολα καλα το αγορακι μας γεννήθηκε 3040 και 48 πόντους ύψος! Προς το παρόν θηλάζει χωρις συμπλήρωμα, αλλα ακόμα δεν εχει κατέβει το γαλα! Θα δούμε σίγουρα σημερα, εαν δεν εχει χάσει βαρος θα συνεχίσουμε μόνο με στήθος! Αλλα πολυ κλάμα ρε κορίτσια, πεινάει το καημενακι.

Κατα τα αλλα η ανάρρωση απο την καισαρικη ηταν πιο δύσκολη απο τη πρωτη φορά, καθώς υπήρχαν μερικές φλεγόνες απο το πρώτο χειρουργείο. Σημερ παντως ειμαι μια χαρά, χωρις πόνους μόνο τραβήγματακια.

Σημερα θα μου φέρουν και το αγορακι μου να το δώ! Το μεγάλο μου το αγορακι!

Καλή λευτεριά κορίτσια!

Να σας ζήσει, Ζαχαρούλα! Όλα να πάνε καλά με το θηλασμό και γρήγορα να γυρίσετε σπίτι, να είστε όλοι μαζί!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα καλημέρα! Τι ωραίες μέρες βρε κορίτσια πραγματικά είναι για βόλτες. Εμείς εχθές πήγαμε πήραμε στολή για την μικρούλα μας άμα δεν έχω γεννήσει Τσικνοπέμπτη να πάμε καμία βολτουλα πριν την γεννά. Πάτρα βλέπετε εδώ και εκείνη τημέρα θα γίνεται χαμός. Εγώ τα νυχτικα δεν τα πολυ χωνευω αλλά νομίζω ότι ενα δεύτερο χρειαζεται ειδικά στην καισαρική. Κορίτσια εχθές έπεσε το τραχηλικο βύσμα μίλησα με το γιατρο και λέει κοντεύουμε! Για να δούμε. Δευτερα θα πάμε και εμείς να μας δει. Καλό σκ σε όλες!

Πω πω, μάλλον είσαι πολύ κοντά, ε! :D

Μπορεί την Τσικνοπέμπτη να γιορτάσετε όλοι παρέα σπίτι και να φοράει κι η μεγάλη τη στολή της ;)!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα τη Πέμπτη, πήγαν ολα καλα το αγορακι μας γεννήθηκε 3040 και 48 πόντους ύψος! Προς το παρόν θηλάζει χωρις συμπλήρωμα, αλλα ακόμα δεν εχει κατέβει το γαλα! Θα δούμε σίγουρα σημερα, εαν δεν εχει χάσει βαρος θα συνεχίσουμε μόνο με στήθος! Αλλα πολυ κλάμα ρε κορίτσια, πεινάει το καημενακι.

Κατα τα αλλα η ανάρρωση απο την καισαρικη ηταν πιο δύσκολη απο τη πρωτη φορά, καθώς υπήρχαν μερικές φλεγόνες απο το πρώτο χειρουργείο. Σημερ παντως ειμαι μια χαρά, χωρις πόνους μόνο τραβήγματακια.

Σημερα θα μου φέρουν και το αγορακι μου να το δώ! Το μεγάλο μου το αγορακι!

Καλή λευτεριά κορίτσια!

Ζαχαρούλα να σου ζήσει το αγοράκι σου !! Καλοτυχο κ γερό να ειναι !! Ελπίζω όλες μας να καταφέρουμε με το θηλασμο .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα! Τι ωραίες μέρες βρε κορίτσια πραγματικά είναι για βόλτες. Εμείς εχθές πήγαμε πήραμε στολή για την μικρούλα μας άμα δεν έχω γεννήσει Τσικνοπέμπτη να πάμε καμία βολτουλα πριν την γεννά. Πάτρα βλέπετε εδώ και εκείνη τημέρα θα γίνεται χαμός. Εγώ τα νυχτικα δεν τα πολυ χωνευω αλλά νομίζω ότι ενα δεύτερο χρειαζεται ειδικά στην καισαρική. Κορίτσια εχθές έπεσε το τραχηλικο βύσμα μίλησα με το γιατρο και λέει κοντεύουμε! Για να δούμε. Δευτερα θα πάμε και εμείς να μας δει. Καλό σκ σε όλες!

Βασούλα έφτασε η ωρα νομίζω κ εγω !! Εμένα Κυριακή μεσημέρι μου έπεσε το τραχηλική βύσμα κ Δευτέρα μεσημέρι γέννησα !!! Σε προετοιμάζω !!! Με το καλό εύχομαι !!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρουλα να σου ζήσει γερο κ ευτυχισμένο στη ζωη του!

Βρε κορίτσια τι είναι το τραχηλικο βύσμα? Κ πως καταλαβαινουμε οτι επεσε?!!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το τράχηλικο βύσμα είναι μια παχυρευστη βλεννα- σαν μυξα θα το περιέγραφα που συνηθως έχει και αίμα. Εμένα δεν είχε αίμα. Όπως είπε ο γιατρός που τον πήρα τηλέφωνο στις δευτεροτοκες κλπ απουσιαζει το αίμα. Εγώ το είδα έμεινε στο εσώρουχο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...