Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

MELA, με το καλό να την υποδεχθείτε τη μπουμπούκα σας! :D

Είσαι και πρωτομανούλα... κυριολεκτικά the first day of the rest of your life!

Πολλές ευχές για γρήγορη και εύκολη ανάρρωση σ' έσένα!

Καλημέρα σε ολες!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Μπαινω στα γρηγορα για να σας πω πως..... Γεννησα!!!! Με πιασαν οι πονοι ξημερωματα και στις 12 ειχα την μικρη μου αγκαλια!! Μελα ελπιζω να ειχες κι εσυ μια καλη γεννα και να εισαι αγκαλια με το μωρακι σου!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Μπαινω στα γρηγορα για να σας πω πως..... Γεννησα!!!! Με πιασαν οι πονοι ξημερωματα και στις 12 ειχα την μικρη μου αγκαλια!! Μελα ελπιζω να ειχες κι εσυ μια καλη γεννα και να εισαι αγκαλια με το μωρακι σου!

Filiopi να σου ζήσει το κοριτσάκι σου !! Γερό κ καλότυχη να είναι !! Είδες είχα καλο ποδαρικό κ είχες έναν γρήγορο τοκετό χωρις πρόκληση ! Οταν μπορέσεις γράψε μας λεπτομέρειες .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια! Μπαινω στα γρηγορα για να σας πω πως..... Γεννησα!!!! Με πιασαν οι πονοι ξημερωματα και στις 12 ειχα την μικρη μου αγκαλια!! Μελα ελπιζω να ειχες κι εσυ μια καλη γεννα και να εισαι αγκαλια με το μωρακι σου!

Αααααα, να σας ζήσει, Filiopi, η αυθόρμητη κι ανεξάρτητη μπουμπού!!! :D

Όντως, η Γιούλη άνοιξε το δρόμο για γρήγορους κι εύκολους τοκετούς!

Κι εγώ, όμως, έκανα καλές προβλέψεις, ε:

Έλα, δε θέλω να πέφτουμε :wink:!!!

Πρώτα απ' όλα ο μήνας έχει 1! Είσαι τριτοτόκος και μέχρι τις 8 μεσολαβεί μια βδομάδα, που σημαίνει ότι όλα μπορεί να συμβούν!

:D:D


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Γεννησα Τσικνοπέμπτη τελικά! Με έπιασαν οι πόνοι λίγο λίγο από την προηγούμενη μέρα τελικά μπήκαμε Τσικνοπέμπτη μεσημέρι στην κλινική με σπάσιμοτων νερών μερικώς και διαστολή 4. Δεκα το βράδυ γέννησα τον κούκλο μου 3500 γραμμάρια και 51 πόντους. Βγήκαμε χθες από το μαιευτήριο ολα πήγαν τέλεια και ο μπέμπας θηλάζει αποκλειστικά. Μόνο που η μικρή μου δυσανασχέτησε που τον είδε στο στηθος μου πιστεύω να προσαρμοστουμε σιγά σιγά. Εύχομαι στα υπόλοιπα κορίτσια με το καλό. Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Βασούλα να σου ζήσει ο παίδαρος !!! Να ναι γέρος κ καλοτυχος !! Είχα καλο ποδαρικό κορίτσια !!! Γλιτώσαμε όλες την πρόκληση κ είχαμε εύκολους τοκετούς σε γενικές γραμμές ! Κ εμεις 16 ημερώνω σήμερα κ θηλάζουμε αποκλειστικά . Χθες βέβαια ήταν κολλημένος πανω μου 15 ώρες , ήμουν στα πρόθυρα του να δώσω ξένο γάλα . Ελπίζω να στρώσουν τα πράγματα μετα τον μηνα . Βασούλα κ εμένα η κόρη μου ζηλεύει παρα πολύ παρόλο που ειναι μικρη ! Δυσανασχετεί με το που βλεπει το μωρο .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Γεννησα Τσικνοπέμπτη τελικά! Με έπιασαν οι πόνοι λίγο λίγο από την προηγούμενη μέρα τελικά μπήκαμε Τσικνοπέμπτη μεσημέρι στην κλινική με σπάσιμοτων νερών μερικώς και διαστολή 4. Δεκα το βράδυ γέννησα τον κούκλο μου 3500 γραμμάρια και 51 πόντους. Βγήκαμε χθες από το μαιευτήριο ολα πήγαν τέλεια και ο μπέμπας θηλάζει αποκλειστικά. Μόνο που η μικρή μου δυσανασχέτησε που τον είδε στο στηθος μου πιστεύω να προσαρμοστουμε σιγά σιγά. Εύχομαι στα υπόλοιπα κορίτσια με το καλό. Σας φιλώ!

Βασούλα, να σας ζήσει ο μπεμπούλης! :D

Καλή προσαρμογή τώρα στα νέα δεδομένα και καλή ανατροφή!

Ζηλεύουν μωρέ, ψυχούλα μου! Πήρε, όμως, μεγάλο δώρο κι ας μην το ξέρει ακόμη! Ειδικά τα δικά σας, που έχουν και μικρή διαφορά, σύντομα θα αρχίσουν να επωφελούνται από την αδερφική σχέση.

Βασούλα να σου ζήσει ο παίδαρος !!! Να ναι γέρος κ καλοτυχος !! Είχα καλο ποδαρικό κορίτσια !!! Γλιτώσαμε όλες την πρόκληση κ είχαμε εύκολους τοκετούς σε γενικές γραμμές ! Κ εμεις 16 ημερώνω σήμερα κ θηλάζουμε αποκλειστικά . Χθες βέβαια ήταν κολλημένος πανω μου 15 ώρες , ήμουν στα πρόθυρα του να δώσω ξένο γάλα . Ελπίζω να στρώσουν τα πράγματα μετα τον μηνα . Βασούλα κ εμένα η κόρη μου ζηλεύει παρα πολύ παρόλο που ειναι μικρη ! Δυσανασχετεί με το που βλεπει το μωρο .

Όχι όλες ακόμη! :rolleyes:

Εντάξει, δεν παραπονιέμαι ακόμη με πητ 23/3 αλλά όσο να πεις θα μου άρεσε κι εμένα να την πάρω αγκαλίτσα (εύκολα και γρήγορα, αν είναι δυνατόν ;)), να γυρίσω πίσω στη μεγάλη μου, ν' αρχίσουμε κι εμείς την καινούρια μας ζωή, να μπούμε σ' ένα ρυθμό... Απ' την άλλη σκέφτομαι, προτρέχω... Κάθε πράγμα στον καιρό του, ας το ζήσω :).

Μπράβο για την προσπάθεια για το θηλασμό! Πράγματι, στο μήνα, άντε στο 40ήμερο βαριά βαριά, όλα μοιάζουν -και είναι- ευκολότερα. Το ίδιο ισχύει και για το θηλασμό ;).


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Βασούλα, να σας ζήσει ο μπεμπούλης! :D

Καλή προσαρμογή τώρα στα νέα δεδομένα και καλή ανατροφή!

Ζηλεύουν μωρέ, ψυχούλα μου! Πήρε, όμως, μεγάλο δώρο κι ας μην το ξέρει ακόμη! Ειδικά τα δικά σας, που έχουν και μικρή διαφορά, σύντομα θα αρχίσουν να επωφελούνται από την αδερφική σχέση.

Όχι όλες ακόμη! :rolleyes:

Εντάξει, δεν παραπονιέμαι ακόμη με πητ 23/3 αλλά όσο να πεις θα μου άρεσε κι εμένα να την πάρω αγκαλίτσα (εύκολα και γρήγορα, αν είναι δυνατόν ;)), να γυρίσω πίσω στη μεγάλη μου, ν' αρχίσουμε κι εμείς την καινούρια μας ζωή, να μπούμε σ' ένα ρυθμό... Απ' την άλλη σκέφτομαι, προτρέχω... Κάθε πράγμα στον καιρό του, ας το ζήσω :).

Μπράβο για την προσπάθεια για το θηλασμό! Πράγματι, στο μήνα, άντε στο 40ήμερο βαριά βαριά, όλα μοιάζουν -και είναι- ευκολότερα. Το ίδιο ισχύει και για το θηλασμό ;).

Κική κ εσυ θα έχεις ενα γρήγορο τοκετό κ εύκολο !!! Έκανα καλο ποδαρικό κ θα ισχύσει κ για σένα !!! :) με το θηλασμό τι θα κανείς εσυ ; Θα θηλάσεις αποκλειστικά ;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κική κ εσυ θα έχεις ενα γρήγορο τοκετό κ εύκολο !!! Έκανα καλο ποδαρικό κ θα ισχύσει κ για σένα !!! :) με το θηλασμό τι θα κανείς εσυ ; Θα θηλάσεις αποκλειστικά ;

Ευχαριστώ, κοριτσάκι :D!

Όσο για το θηλασμό, ναι, ευελπιστώ σε αποκλειστικό θηλασμό. Στην κόρη μου τα είχα καταφέρει. Ένα χρόνο θηλάσαμε :). Αλλά, νομίζω έχω ξαναπεί, ότι εκείνη με "βοήθησε" πολύ. Βασικά, τα έκανε όλα μόνη της και τα έκανε σωστά κι επιπλέον δεν είχα άλλο ένα παιδάκι στο σπίτι, όπως θα έχω τώρα :roll:.

Βασίζομαι στην εμπειρία, ας πούμε, για να πάνε όλα καλά ;).


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και μπεμπάκια :)

FilioPi, Vassoula και Mela να σας ζήσουν τα μωράκια σας, να είναι γερά και καλότυχα στη ζωή τους κι εσείς περήφανες κι ευτυχισμένες μανούλες. καλούς θηλασμούς να έχετε. Άντε έρχεται και η δική μας η σειρά.

Εγώ πήγα προχθές στον γιατρό. Ο μπεμπούλης μας είναι 2850γρ. και όλα είναι μια χαρά. Ο τράχηλος ακόμη 3.75εκ., κάτι μου λέει πως θα τον πάρω ολόκληρο τον μήνα. Ευτυχώς πέρα από το λαχάνιασμα λόγω της πίεσης που ασκεί το μωρό δεν νιώθω κάποια άλλη ενόχληση ή δυσφορία στην καθημερινότητά μου.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Πράγματι το παιδί είναι αυτό που βοηθάει στον θηλασμο. Στην κόρη μου είχα κουραστεί τόσο πολυ που πολλές φορές σκέφτηκα να τα παρατησω. Όπως λέει η Γιούλη θηλάζα όλη μέρα και νύχτα στα μισά παντα κοιμόταν και οταν νευριάζε δεν στεκόταν με τίποτα στο στηθος. Ο μπεμπης μην τον ματιαξω πιάνει πιο ικανοποιητικα. Κορίτσια υπομονή και θα ερθουν τα μπεμπακια στην ώρα τους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Πράγματι το παιδί είναι αυτό που βοηθάει στον θηλασμο. Στην κόρη μου είχα κουραστεί τόσο πολυ που πολλές φορές σκέφτηκα να τα παρατησω. Όπως λέει η Γιούλη θηλάζα όλη μέρα και νύχτα στα μισά παντα κοιμόταν και οταν νευριάζε δεν στεκόταν με τίποτα στο στηθος. Ο μπεμπης μην τον ματιαξω πιάνει πιο ικανοποιητικα. Κορίτσια υπομονή και θα ερθουν τα μπεμπακια στην ώρα τους!

Βάσω, λένε ότι αν έχεις θηλάσει το πρώτο παιδάκι, στο δεύτερο είναι πιο εύκολα τα πράγματα, όχι μόνο λόγω εμπειρίας αλλά και γιατί, όπως στον τοκετό, το σώμα έχει μνήμη, "ξέρει" τι να κάνει και το κάνει άμεσα και καλά ;)!

Καλή συνέχεια!

kanti, είσαι η ελπίδα μου! :tongue:

Ελπίζω τουλάχιστον να γεννήσω πριν από εσένα!

Μια χαρά ο μπεμπούλης :D!

Σας φιλώ και στέλνω σε όλες αγωνιστικούς χαιρετισμούς!

Πάω να παρακολουθήσω ανοιχτό μάθημα στο μπαλέτο της κόρης μου :).


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννήσαμε!!!!

20/02/2016 - aggelikinikos - αγοράκι & κοριτσάκι - 3100 γρ & 2460 γρ

22/02/2016 - giouli16 - αγοράκι - 3550 γρ - 51 π.

25/02/2016 - zacharoula1982 - αγοράκι - 3040 γρ - 48 π.

03/03/2016 - Vasoula29 - αγοράκι - 3500 γρ - 51 π.

04/03/2016 - FilioPi - κοριτσάκι - 3800 γρ - 54 π.

04/03/2016 - MELA88

Να μας ζήσουν!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...