Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

MELA, σκέψου ότι είναι οι τελευταίες μέρες που ζείτε μόνοι με τον άντρα σου σαν ζευγάρι! Κοιτάξτε να τις ευχαριστηθείτε! Αν θες τη γνώμη μου, άσε τις δουλειές και περάστε χρόνο μαζί. Τα παιδάκια μας είναι ευτυχία αλλά και η ζωή πριν απ' αυτά είχε τη δική της χάρη ;). Αποχαιρετείστε την όπως της αξίζει!

Κι εγώ, νομίζω, για καισαρική θες κι άλλο νυχτικό.

Πάρε και σαγιονάρες για το ντους.

Επίσης, φανελάκια (με τιράντα), για μένα, είναι χρήσιμα. Έχει αρκετή ζέστη μέσα στους θαλάμους για τα μωρά. Εγώ τα προτιμώ από το πάνω της πυτζάμας. Φανελάκια και ζακετούλα ή ρόμπα, για όποια τη βολεύει. Τα δικά μου είναι και ελαφρώς ελαστικά, οπότε βολεύουν και για το θηλασμό: βγάζεις ζακέτα, τραβάς φανελάκι προς τα κάτω, ανοίγεις σουτιέν θηλασμού και μετά αντίστροφα :tongue:

Ναι ναι το έχουμε συνέχεια στο μυαλό μας...

Κάθε φορά που κάνουμε κάτι

Λέμε αυτή θα είναι η τελευταία φορά που θα είμαστε δυο!

Ανάμεικτα Συναισθήματα ανυπομονησίας και πανικού :-P

Κικι μου είχα ξεχάσει τα παντοφλακια για το ντους , thanks !!

Και τα φανελάκια πολυ καλή ιδέα μου φαίνονται ;)


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα καλημέρα! Τι ωραίες μέρες βρε κορίτσια πραγματικά είναι για βόλτες. Εμείς εχθές πήγαμε πήραμε στολή για την μικρούλα μας άμα δεν έχω γεννήσει Τσικνοπέμπτη να πάμε καμία βολτουλα πριν την γεννά. Πάτρα βλέπετε εδώ και εκείνη τημέρα θα γίνεται χαμός. Εγώ τα νυχτικα δεν τα πολυ χωνευω αλλά νομίζω ότι ενα δεύτερο χρειαζεται ειδικά στην καισαρική. Κορίτσια εχθές έπεσε το τραχηλικο βύσμα μίλησα με το γιατρο και λέει κοντεύουμε! Για να δούμε. Δευτερα θα πάμε και εμείς να μας δει. Καλό σκ σε όλες!

Βασούλα μας λες να είσαι η επόμενη ????

Και εγώ αυτό ξέρω ότι μετά το βύσμα μετράμε λίγες μέρες!!

Με έναν πόνο και να έχεις γρήγορο και εύκολο τοκετό όπως και σε όλες μας !

Σε ωραίο κλίμα θα γεννήσεις ;)


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια!!! Τι κάνετε; Πως είναι τα μπεμπάκια σας μέσα και έξω από τις κοιλίτσες; Εμείς ακόμα μέσα είμαστε... περιμένουμε!!!

Ζαχαρούλα, να σου ζήσει το νινάκι σου, υπομονή με τον θηλασμό και θα βρείτε τους ρυθμούς σας! Θέλουν και αυτά το χρόνο τους να προσαρμοστούν στην ζωή έξω από τη κοιλίτσα!

Βασούλα, μήπως γέννησες; Με το καλό εύχομαι!!!! Σήμερα θα το δεις το νινί σου αν δεν έχει έρθει, ε;

Κι εμείς σήμερα θα το δούμε το κορίτσι!!! Είναι μια χαρά βολεμένο, βέβαια έχω κάτι συσπάσεις... όχι τακτικές και την αισθάνομαι πιο χαμηλά... άντε να δούμε τι θα γίνει! Πόσο θα της πάρει να το πάρει απόφασει να βγει! Το ΣΚ πήγαμε στο Αττικό πάρκο με τα παιδιά, εχτές είχαμε τραπέζι στο σπίτι μας, περπάτημα και κούραση φουλ αλλά μπεμπέ πουθενά ακόμα!!!

Να σας πω και τον καημό μου.... με το κοριτσάκι μου το μεγάλο. Είχαν αρχίσει να της κουνιούνται τα δυο μπροστινά κάτω δόντια και τα περιμέναμε να πέσουν. Εχτές το βράδυ όπως ξαπλώσαμε είδα πως έχουν αρχίσει να ξεμυτάνε τα καινούρια πίσω από τα παλιά και να τα σπρώχνουν προς τα μπρος. Οπότε τις επόμενες μέρες έχουμε και να πάμε να μας δει ο παιδοοδοντίατρος.... Η καημενούλα μου έκλαιγε που της είπα ότι μπορεί να πρέπει να της τα βγάλει η γιατρός τα δόντια! Στεναχωρήθηκα μωρέ.... θα ταλαιπωρηθεί! Το έχω περάσει κι εγώ με τους κυνόδοντες μου και δεν ήταν και η καλύτερη εμπειρία....


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας κορίτσια!!! Τι κάνετε; Πως είναι τα μπεμπάκια σας μέσα και έξω από τις κοιλίτσες; Εμείς ακόμα μέσα είμαστε... περιμένουμε!!!

Ζαχαρούλα, να σου ζήσει το νινάκι σου, υπομονή με τον θηλασμό και θα βρείτε τους ρυθμούς σας! Θέλουν και αυτά το χρόνο τους να προσαρμοστούν στην ζωή έξω από τη κοιλίτσα!

Βασούλα, μήπως γέννησες; Με το καλό εύχομαι!!!! Σήμερα θα το δεις το νινί σου αν δεν έχει έρθει, ε;

Κι εμείς σήμερα θα το δούμε το κορίτσι!!! Είναι μια χαρά βολεμένο, βέβαια έχω κάτι συσπάσεις... όχι τακτικές και την αισθάνομαι πιο χαμηλά... άντε να δούμε τι θα γίνει! Πόσο θα της πάρει να το πάρει απόφασει να βγει! Το ΣΚ πήγαμε στο Αττικό πάρκο με τα παιδιά, εχτές είχαμε τραπέζι στο σπίτι μας, περπάτημα και κούραση φουλ αλλά μπεμπέ πουθενά ακόμα!!!

Να σας πω και τον καημό μου.... με το κοριτσάκι μου το μεγάλο. Είχαν αρχίσει να της κουνιούνται τα δυο μπροστινά κάτω δόντια και τα περιμέναμε να πέσουν. Εχτές το βράδυ όπως ξαπλώσαμε είδα πως έχουν αρχίσει να ξεμυτάνε τα καινούρια πίσω από τα παλιά και να τα σπρώχνουν προς τα μπρος. Οπότε τις επόμενες μέρες έχουμε και να πάμε να μας δει ο παιδοοδοντίατρος.... Η καημενούλα μου έκλαιγε που της είπα ότι μπορεί να πρέπει να της τα βγάλει η γιατρός τα δόντια! Στεναχωρήθηκα μωρέ.... θα ταλαιπωρηθεί! Το έχω περάσει κι εγώ με τους κυνόδοντες μου και δεν ήταν και η καλύτερη εμπειρία....

Καλημέρα! Κορίτσια μου πάω πια για την 40 εβδομαδα. Σήμερα το μεσημέρι έχω γιατρο να ακουσω το μωρό να δω και τι θα μου πει. Το κακό είναι ότι ξυπνησα με φοβερό πρήξιμο στα χέρια σε σημείο να έχουν μουδιασει και να μην κλείνουν. Μέτρησα την πίεση μου αλλά είναι καλή. Φοβάμαι βρε κορίτσια τι είναι τούτο πάλι?! Θα μου πεις εφτασες στο τελος ναμην έχεις και τίποτα δεν γίνεται. Αχ αυτά τα δόντια τι ταλαιπωρια είναι. Εμένα η μικρή εβγαλε το πρώτο της 13 μηνων και ακόμη ταλαιπωρουμαστε. Ολα καλά θα πάνε filiopi δώσε κουράγιο στο κοριτσάκι σου. Και εγώ πολλές δουλειες κορίτσια αλλά τίποτα μόνο κούραση.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, κι εδω μια απ' τα ίδια με τα πρηξίματα! Τα χέρια μου πρήζονται στον ύπνο εδώ και δύο μέρες. Η πίεση όμως κι εμένα καλή... Επίσης το πρωί έχω πάρα πολύ πρήξιμο στο πρόσωπο και ειδικά στο άνω χείλος!!! Χα χα χα πολύ σέξυ έχω γίνει!!! Υπομονή! Τις προηγούμενες φορές είχα ξεπρηστεί μέχρι να βγω απο το μαιευτήριο! Σήμερα θα δω κι εγω την μπέμπα... παρέα πάμε μέχρι τις 40 εβδομάδες μου φαίνεται!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μας... 8 του Μαρτη μπαινουμε για τεχνητους.... Η μπέμπα ειναι πολύ ψηλά, δεν την βλεπει να κατεβαίνει σύντομα και τα κιλα της εχουν φ τασει 3750. Δεν θελει να περασουμε και τα 4 κιλα οποτε δεν την αφηνουμε πανω απο 40 εβδομαδες..... Ειμαι πολυ απογοητευμενη.. Παλι με προκληση....


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μας... 8 του Μαρτη μπαινουμε για τεχνητους.... Η μπέμπα ειναι πολύ ψηλά, δεν την βλεπει να κατεβαίνει σύντομα και τα κιλα της εχουν φ τασει 3750. Δεν θελει να περασουμε και τα 4 κιλα οποτε δεν την αφηνουμε πανω απο 40 εβδομαδες..... Ειμαι πολυ απογοητευμενη.. Παλι με προκληση....

Καλημέρα! Καλό μας μήνα κορίτσια είμαστε όντως μανούλες Μαρτίου τελικά! Βρε filiopi αλιμονο να απογοητευεσαι για τέτοια πράγματα! Ολα καλά θα πάνε. Και εμείς εχουμε ακόμη τράχηλο 1 εκ. Και διαστολή καθόλου! Έλεος. Εν τω μεταξύ τα πρηξιματα που σας έλεγα δεν του πολυαρεσαν και με έστειλε για εξετάσεις σήμερα. Δεν βλέπω να πηγαίνω πανω από 40 εβδομάδες δεν έχω και το κουράγιο να πω την αλήθεια οπότε και για εμάς η πρόκληση είναι πολυ πιθανή. Θα εχουμε επιτέλους τα μωράκια μας αυτό να σκεφτεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μας μήνα! Έφτασε. λοιπόν, ο μήνας που περιμέναμε! Με το καλό να υποδεχθούμε όλες τα μωράκια μας!

Τα νέα μας... 8 του Μαρτη μπαινουμε για τεχνητους.... Η μπέμπα ειναι πολύ ψηλά, δεν την βλεπει να κατεβαίνει σύντομα και τα κιλα της εχουν φ τασει 3750. Δεν θελει να περασουμε και τα 4 κιλα οποτε δεν την αφηνουμε πανω απο 40 εβδομαδες..... Ειμαι πολυ απογοητευμενη.. Παλι με προκληση....

Έλα, δε θέλω να πέφτουμε :wink:!!!

Πρώτα απ' όλα ο μήνας έχει 1! Είσαι τριτοτόκος και μέχρι τις 8 μεσολαβεί μια βδομάδα, που σημαίνει ότι όλα μπορεί να συμβούν!

Δεύτερον, όπως είπε κι η Βάσω, ακόμη κι έτσι, το σημαντικό είναι ένα κι εσύ τριτομαμά το ξέρεις καλά :wink:!

Στο μεταξύ, θα χορτάσεις μαγουλάκια, διπλίτσες κι άλλα αφράτα :-D!

Με το καλό να έρθει, Filiopi μου!

Να σας πω και τον καημό μου.... με το κοριτσάκι μου το μεγάλο. Είχαν αρχίσει να της κουνιούνται τα δυο μπροστινά κάτω δόντια και τα περιμέναμε να πέσουν. Εχτές το βράδυ όπως ξαπλώσαμε είδα πως έχουν αρχίσει να ξεμυτάνε τα καινούρια πίσω από τα παλιά και να τα σπρώχνουν προς τα μπρος. Οπότε τις επόμενες μέρες έχουμε και να πάμε να μας δει ο παιδοοδοντίατρος.... Η καημενούλα μου έκλαιγε που της είπα ότι μπορεί να πρέπει να της τα βγάλει η γιατρός τα δόντια! Στεναχωρήθηκα μωρέ.... θα ταλαιπωρηθεί! Το έχω περάσει κι εγώ με τους κυνόδοντες μου και δεν ήταν και η καλύτερη εμπειρία....

Μμμμ, σε καταλαβαίνω :roll:.

Εμείς είχαμε για σήμερα προγραμματισμένο ραντεβού με την παιδοδοντίατρο κι από χθες αρρώστησε το καμάρι μου με λαιμό και πυρετό και πήρα να το αλλάξω και μου έκλεισε για 1η Απριλίου!

Εμάς έχει ένα μήνα που της έφυγε το ένα κάτω και παρόλο που δεν είχε ξεκινήσει να βγαίνει το καινούριο, μου φαίνεται ότι βγαίνει πιο μέσα από τα άλλα :confused:. Τώρα κουνιέται και το διπλανό. Τεσπα, θα δούμε.

Μια μαμά στο σχολείο (ίδια περίπτωση, όπως λες για τη μικρή σου) μου είπε ότι ο οδοντίατρός τους δεν της το έβγαλε της μικρής επειδή το νέο δόντι που έχει ρίζα είναι σε θέση να σπρώξει τα νεογιλά (που δεν έχουν) για να έρθει εκεί που πρέπει. Εκεί, λέει, που επεμβαίνουν είναι όταν έχουν ήδη βγάλει άλλα μόνιμα, οπότε αυτά δεν σπρώχνονται-μετακινούνται. Έτσι μου είπε εκείνη, δεν ξέρω...

Καλημέρα! Καλό μας μήνα κορίτσια είμαστε όντως μανούλες Μαρτίου τελικά! Βρε filiopi αλιμονο να απογοητευεσαι για τέτοια πράγματα! Ολα καλά θα πάνε. Και εμείς εχουμε ακόμη τράχηλο 1 εκ. Και διαστολή καθόλου! Έλεος. Εν τω μεταξύ τα πρηξιματα που σας έλεγα δεν του πολυαρεσαν και με έστειλε για εξετάσεις σήμερα. Δεν βλέπω να πηγαίνω πανω από 40 εβδομάδες δεν έχω και το κουράγιο να πω την αλήθεια οπότε και για εμάς η πρόκληση είναι πολυ πιθανή. Θα εχουμε επιτέλους τα μωράκια μας αυτό να σκεφτεσαι!

Βασούλα, καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις και καλό κουράγιο για το λίγο που απέμεινε :-D!

Τουλάχιστον, θα την κάνετε, κατά πώς φαίνεται, εκείνη τη γιορτινή βολτίτσα με τη μικρή μασκαρεμένη!

ΥΓ. Γιούλη, επιστρέψατε στη βάση σας; Πώς είναι η προσαρμογή; :-)


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα δικά μας νέα: Η μπέμπα είναι 2800 (μικρουλίτα μου φαίνεται αυτή σε σχέση με την πρώτη), είναι καλά και το επόμενό μας ραντεβού είναι για τις 15/3 (όταν δλδ όλες εσείς οι υπόλοιπες θα τα 'χετε αγκαλίτσα) για nst και δακτυλική εξέταση :rolleyes:.

Μέχρι τότε "απελευθερωνόμαστε" (λέμε τώρα), μήπως τη βοηθήσουμε να έρθει :).

Καλή συνέχεια σε όλες!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Κικη γυρίσαμε σπιτάκι μας ναι!!! Ταλαιπωρηθήκαμε λιγο γιατι κάναμε στάσεις πολλές για να θηλασω ! Βασούλα κ filiopi άντε πλησίαζει ο καιρός !! Μακάρι να έρθουν ολα φυσιολογικα κ να μην χρειαστεί πρόκληση . Σημασία εχει πανω απο ολα γερά μωράκια . Εμας αυριο θα ερθει η παιδίατρος πρωτη φορά να μας δει , να δούμε τι κάναμε με το γαλατάκι της μαμάς Αν παιρνουμε βαρος ! Φιλάκια πολλα!!!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, πως είστε; Εγώ ειμαι καλύτερα, έχω ανεβεί ψυχολογικά και λέω να επωφεληθώ τη βδομάδα που μένει για προετοιμασία του σπιτιού και χρόνο με τα πιτσιρίκια μου!

Εχτές είμασταν στην οδοντίατρο για την κόρη μου, κάναμε δυο εξαγωγές τελικά γιατί τα νέα δόντια είχαν βγει πίσω από τα παλιά και τα είχαν σφηνώσει. Μας είπε δηλαδή ότι δεν θα έπεφταν από μόνα τους. Πάντως το προλάβαμε νωρίς και θα μπορέσουν τα νέα να έρθουν στη σωστή τους θέση! Η κοπέλα μου ήρωας, δεν έκλαψε καθόλου, πήρε δώρο βραχιόλι από τη γιατρό και τα δόντια της! Τα βάλαμε κάτω από το μαξιλάρι και σήμερα το πρωί είδαμε πως της είχε αφήσει 2 νομίσματα η νεράιδα των δοντιών!!! Χά Χά Χά!!!

Γιουλη μου σας εύχομαι καλή ανατροφή και καλό σαραντισμο! Να μας γράψεις τα νέα από τον παιδίατρο οταν μπορέσεις! Πάντως εύχομαι πλέον για ένα γρήγορο τοκετό κι ας είναι με πρόκληση! Να ακολουθήσουμε το ποδαρικό που μας έκανες!

Κικη με το καλό να δείτε πάλι την μπουμπού! Κι εμάς ο γιατρός μας είπε ότι το σπερμα είναι ότι καλύτερο για να μαλακώσει ο τράχηλος. Ωστόσο δεν μπορούμε να το δοκιμάσουμε γιατί ντρέπομαι με τη μαμά στο σπίτι! Ο άντρας μου πάλι ευκαιρία ψάχνει! :oops:

Θα κάνετε κάτι αύριο; Το πρωί εχει η κόρη μου παρτυ στο σχολείο και θα πάει ντυμένη, πρέπει να στείλω και το κάτι τις μου για τον μπουφέ και το απόγευμα θα έρθουν να μας δουν οι κουμπάροι με το βαφτιστηρακο μας! Μπορεί να μην τσικνησουμε το βράδυ μιας και είναι καθημερινή και τα παιδιά κοιμούνται στις 9 αλλά κάτι θα κάνουμε να περάσει ευχάριστα η μέρα!!! Δεν μπορεί και να κρατήσει τα παιδιά η μαμά μου... Πάλι αρρώστησε με πυρετό! 15 μέρες είναι εδώ, τις 10 τουλάχιστον άρρωστη! Ελπίζω η μπουμπού οταν έρθει με το καλό να μην κολλάει τόσο εύκολα....

Ξέρετε αν αληθεύει ότι για τις πρώτες μέρες εχει αντισώματα από τη μαμά; Επειδή δεν θα θηλάζω για να παίρνει συνέχεια από τα δικά μου.... Μας βλέπω πάντως να σταματάμε για λίγο καιρό το σχολείο....


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Εμείς πια παρασκευή θα πάμε στο γιατρο να δούμε τι θα γινει και τι θα μας πει. Κική μια χαρά η μπεμπουλα σου εύχομαι με το καλό και σε σενα. Και εγώ κανω κάτι τελευταιες δουλίτσες στο σπίτι και σιδερωματα που έχουν μαζευτει γιατί μετά με το μωρό δεν θα προλαβαινω και φυσικα απολαμβάνω αυτές τις τελευταιες μέρες που θα είμαστε οι δύο μας με την μικρή μου. Μετά σίγουρα θα αλλάξει η καθημερινοτητα μας με τον μπεμπουλη μας. Γιούλη καλή δύναμη με τον θηλασμο ξερω ποσο δύσκολα είναι στην αρχή αλλά μετά υπέροχα! Filiopi έξι μήνες δεν έχουν αντισώματα μετά τη γεννα η βλακείες λέω βρε κορίτσια?

Link to comment
Share on other sites

Γιούλη, καλή ανατροφή και καλή αρχή στην καινούρια ζωή της οικογένειας!

Καλημέρα σας, πως είστε; Εγώ ειμαι καλύτερα, έχω ανεβεί ψυχολογικά και λέω να επωφεληθώ τη βδομάδα που μένει για προετοιμασία του σπιτιού και χρόνο με τα πιτσιρίκια μου!

Έτσι ντε :wink:!

Εχτές είμασταν στην οδοντίατρο για την κόρη μου, κάναμε δυο εξαγωγές τελικά γιατί τα νέα δόντια είχαν βγει πίσω από τα παλιά και τα είχαν σφηνώσει. Μας είπε δηλαδή ότι δεν θα έπεφταν από μόνα τους. Πάντως το προλάβαμε νωρίς και θα μπορέσουν τα νέα να έρθουν στη σωστή τους θέση! Η κοπέλα μου ήρωας, δεν έκλαψε καθόλου, πήρε δώρο βραχιόλι από τη γιατρό και τα δόντια της! Τα βάλαμε κάτω από το μαξιλάρι και σήμερα το πρωί είδαμε πως της είχε αφήσει 2 νομίσματα η νεράιδα των δοντιών!!! Χά Χά Χά!!!

Παλικάρι! Εμάς θα μας είχε ακούσει όλα το τετράγωνο :rolleyes:!

Κικη με το καλό να δείτε πάλι την μπουμπού! Κι εμάς ο γιατρός μας είπε ότι το σπερμα είναι ότι καλύτερο για να μαλακώσει ο τράχηλος. Ωστόσο δεν μπορούμε να το δοκιμάσουμε γιατί ντρέπομαι με τη μαμά στο σπίτι! Ο άντρας μου πάλι ευκαιρία ψάχνει! :oops:

:tongue:

Να σου πω, εγώ θα κάνω ό,τι λένε πως βοηθάει (ελεύθερες επαφές, τις ασκήσεις με τη μπάλα του πιλάτες, περπάτημα μπόλικο) κι από κει και πέρα "ό,τι βρέξει, ας κατεβάσει", δε θα σκάσω κιόλας

Θα κάνετε κάτι αύριο; Το πρωί εχει η κόρη μου παρτυ στο σχολείο και θα πάει ντυμένη, πρέπει να στείλω και το κάτι τις μου για τον μπουφέ και το απόγευμα θα έρθουν να μας δουν οι κουμπάροι με το βαφτιστηρακο μας! Μπορεί να μην τσικνησουμε το βράδυ μιας και είναι καθημερινή και τα παιδιά κοιμούνται στις 9 αλλά κάτι θα κάνουμε να περάσει ευχάριστα η μέρα!!! Δεν μπορεί και να κρατήσει τα παιδιά η μαμά μου... Πάλι αρρώστησε με πυρετό! 15 μέρες είναι εδώ, τις 10 τουλάχιστον άρρωστη! Ελπίζω η μπουμπού οταν έρθει με το καλό να μην κολλάει τόσο εύκολα....

Ξέρετε αν αληθεύει ότι για τις πρώτες μέρες εχει αντισώματα από τη μαμά; Επειδή δεν θα θηλάζω για να παίρνει συνέχεια από τα δικά μου.... Μας βλέπω πάντως να σταματάμε για λίγο καιρό το σχολείο....

Αντισώματα κι εγώ νομίζω ότι μόνο μέσα απ' το πρωτόγαλα λένε. Πάντως, γενικά, από τη μικρή εμπειρία μου (με το πρώτο μωράκι) θα έλεγα ότι τα νεογέννητα αποδεικνύονται πιο "ανθεκτικά" απ' ό,τι νομίζουμε. Τηρουμένων κάποιων αναλογιών φυσικά και με δεδομένο ότι όλοι προσέχουμε όσο μπορούμε.

Κική μια χαρά η μπεμπουλα σου εύχομαι με το καλό και σε σενα.

Ευχαριστώ, Βάσω! :-D

Αύριο θα μαζευτούμε για τσίκνισμα στης αδερφής του άντρα μου. Αλλά κι εμείς λόγω καθημερινής θα το κάνουμε απόγευμα, να παίξουν τα παιδιά, να φάμε όλοι παρέα, για το καλό. Αν και εγώ μάλλον ψιλονηστική θα μείνω... δεν είμαι καθόλου φαν του κρέατος :|.

Στο μεταξύ, έχω προβληματιστεί με το θέμα γενέθλια της -σε λίγο καιρό- μεγάλης μου :roll:. Είναι στις 2 Απριλίου και θέλει να καλέσει λίγα παιδάκια από το σχολείο της για να τα γιορτάσει. Δε μου πάει καθόλου να της πω όχι, ρε γμ. Από την άλλη, το μωρό θα είναι πολύ μικρούλι, δεν θα έχουμε σαραντίσει καν. Αν έχει καλό καιρό μπορώ να το κάνω πρωί και να είμαστε έξω, μιας που έχουμε μεγαλούτσικη αυλή. Αυτό, όμως πώς να το ξέρω από πριν; Προσφέρθηκαν κι η μαμά μου κι η αδερφή μου να το κάνει στα δικά τους σπίτια αλλά και πάλι αν η μπέμπα θηλάζει non stop, τι θα κάνω; θα πηγαινοέρχομαι; πρέπει να σκεφτώ μια συμβιβαστική λύση :roll:.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...