Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2015


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια, καλό μήνα να έχουμε, επιτέλους ήρθε ο μήνας που οι περισσότερες θα στολίσουμε και που επιτέλους θα βλέπουμε στολισμένες βιτρίνες. Εγώ χτες το βράδυ ρώτησα τον γιό μου τι σκέφτεται να ζητήσει απο τον Αγιο Βασίλη για να προγραμματίζω τα οικονομικά μας,

δείτε και μια ωραία ιδέα που βρήκα για φάκελο είτε για κάρτα Χριστουγεννιάτικη είτε για να βάλουμε μέσα χρήματα

http://puertabella.blogspot.gr/2009/12/rudolphs-gift-card.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 426
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα στα ξωτικά! Να τους χαρείτε τους στολισμούς σας κορίτσια! Και στα δικά μας!

Αν και μόλις μου είπε ο σύζυγος ότι η κόρη μας του ξεφούρνισε το πρωί πως νομίζει πως δεν υπάρχει Αη Βασίλης, άνοιξα τα κιτάπια μου για να μοιραστώ μαζί σας υπέροχες ιδέες για στολισμούς εξώπορτας! Για το εάν είναι εφικτοί ή όχι, πιστέψτε με, πάρτε την ιδέα και φέρτε τη στα μέτρα σας. Το αποτέλεσμα θα σας δικαιώσει!

Υπέροχη! Φυσικά χρώματα, τίποτα το περίσσιο!

0007e73e9bc5da564c97fe38a5b2b9ad.jpg

ec114fa60fe85394974dd3265191227e.jpg

5b06a765e073ea71ea444fbeaf3f78a7.jpg

Ήσυχη πολυτέλεια!

3628c383d96c9ccd889014917ecef650.jpg

Υπερπαραγωγή!

33da1173750b73e8cc998cba1f9b2d9d.jpg

Πόσο ταιριαστό το ξύλο, το πράσινο στεφάνι και η φαρδιά κόκκινη κορδέλα;

ceb0d3ca92c0fc0de43156f17d63f05e.jpg

Vitage πινελιές που αγαπώ!

6276f5155c20ae72adee7ebda638406d.jpg

Το αγαπώ!

4b441e604b0b505ef4f1978a0b3cbe53.jpg

Τι πιο λιτό και τι πιο όμορφο;

39f1a20fae547d7dc1eceab6d42ccf47.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

χθες που κατεβήκαμε κέντρο είδαμε πολλά μαγαζιά εποχιακά με Χριστουγεννιάτικα, έχουν ανοίξει κανονικά!και το ικέα έβαλε Χριστουγεννιάτικα. Πλησιάζουμε!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! χαιρομαι πολύ που σας βρήκα! δυσκολευομαι να σας μαθω είστε πολλες ( υπεροχο ειναι αυτό) αλλα θα ήθελα πολυ να συμμετεχω στην τοσο όμορφη παρέα σας!

κρασακι θα θελατε ? ( αν και πρωι )

1. Ζεστό κρασί με τζίντζερ και ουίσκι

Η πρσθήκη τζίντζερ και ουίσκι σε αυτό το ζεστό κρασί μάς ωθεί να το απολαμβάνουμε σιγά σιγά για να εκτιμήσουμε στο έπακρο το άρωμά του.

Τι θα χρειαστείτε

1 μπουκάλι κόκκινο κρασί της επιλογής σας

2 κουταλιές του γλυκού ουίσκι

2 αστεορειδείς γλυκάνισους

50 γραμμάρια τζίντζερ, καθαρισμένο και κομμένο σε λεπτές φέτες

1 κουταλάκι του γλυκού βανίλια

1 ξυλάκι κανέλας

5 ολόκληρα γαρύφαλλα

χυμός από 1 λεμόνι

χυμός από 1 μικρό πορτοκάλι

½ φλιτζάνι νερό

½ φλιτζάνι καστανή ζάχαρη

Πώς θα το ετοιμάσετε

Σε κατσαρόλα σε μέτρια φωτιά, ρίχνετε το νερό και τη ζάχαρη και τα αφήνετε να βράσουν μέχρι να διαλυθεί η ζάχαρη. Προσθέστε όλα τα υλικά, εκτός από το κρασί και το ουίσκι, και αφήστε να σιγοβράσουν για 10 λεπτά. Στη συνέχεια, βάλτε και τα 2 τελευταία υλικά και αφήστε το μείγμα για 5 λεπτά σε χαμηλή φωτιά. Tέλος, σουρώστε το σε μια άλλη κατσαρόλα ή σε ένα οποιοδήποτε βαθύ σκεύος. Το σερβίρετε ζεστό γρανίροντάς το με έναν αστεροειδή γλυκάνισο.

2. Ζεστό κρασί με ρόδι και κανέλα

Ποτό πικάντικο και ταυτόχρονα γλυκό!

Τι θα χρειαστείτε

750 ml κόκκινο κρασί, ποικιλία Cabernet

2 φλιτζάνια χυμό ρόδι

¼ του φλιτζανιού μέλι

1 ξυλάκι κανέλας

1 κουταλάκι του γλυκού ολόκληρο γαρύφαλλο

Πώς θα το ετοιμάσετε

Ρίξτε όλα τα υλικά σε μια μεγάλη βαθιά κατσαρόλα. Στη συνέχεια και σε μέτρια φωτιά, ανακατεύετε καλά μέχρι να διαλυθεί το μέλι, αλλά όχι να βράσει το ποτό. Το σερβίρετε ζεστό, προσθέτοντας για το γαρνίρισμα σε κάθε κούπα ή ποτήρι ένα ξυλάκι κανέλας.

3. Ζεστό κρασί με σοκολάτα

Το κρασί με τη σοκολάτα είναι ένας εξαιρετικός συνδυασμός. Κι όταν τα δυο αυτά λατρεμένα υλικά συνδυάζονται σε ένα ποτήρι, η απόλαυση δεν περιγράφεται.

Τι θα χρειαστείτε

750 ml κόκκινο κρασί της επιλογής σας

500 ml νερό

100 γραμμάρια σκόνη κακάο

2 ξυλάκια κανέλας

4 αστεορειδείς γλυκάνισους

8 ολόκληρα γαρύφαλλα

400 γραμμάρια καστανή ζάχαρη

250 γραμμάρια ψιλοκομμένη κουβερτούρα

1 μικρό ματσάκι δεντρολίβανου

2 κλημεντίνες ξεφλουδισμένες και κομμένες σε λεπτές φέτες

Πώς θα το ετοιμάσετε

Σε τηγάνι, σε μέτρια φωτιά, βάζετε το νερό,τη ζάχαρη, το κακάο, τη σοκολάτα και τα ανακατεύετε μέχρι να έρθουν σε σημείο βρασμού. Στη συνέχεια, αποσύρετε το τηγάνι από την φωτιά και τα χτυπάτε με το σύρμα πολύ καλά, μέχρι η σοκολάτα να λιώσει και το μείγμα να ομογενοποιηθεί. Κατόπιν προσθέστε τις κλεμεντίνες και το δεντρολίβανο και αφήστε τα να δώσουν τα αρώματά τους για 10 λεπτά. Στο τέλος, προσθέστε το κρασί και ζεστάνετε το μείγμα για ελάχιστα λεπτά σε χαμηλή φωτιά. Σερβίρετε το κρασί ζεστό και όχι καυτό.

4. Ζεστό κρασί με αχλάδι

Ζεστό κρασί δεν είναι μόνο το κόκκινο, αλλά και το λευκό. Δοκιμάστε ζεστό λευκό κρασί με αχλάδι και μπράντυ από αχλάδι.

Τι θα χρειαστείτε

1 μπουκάλι λευκό ξηρό κρασί

1 αστεροειδή γλυκάνισο

90 γραμμάρια φρέσκο τζίντζερ καθαρισμένο και κομμένο σε φέτες

3 κόκκους πράσινο κάρδαμο

3 γαρύφαλλα

4 κουταλάκια του γλυκού μέλι

¼ του φλιτζανιού μπράντι αχλαδιού

1 αχλάδι καθαρισμένο

Πώς θα το ετοιμάσετε

Σε βαθύ σκεύος ή σε μια κατσαρόλα, σε μέτρια φωτιά, βάζετε το κρασί, το κάρδαμο, τον γλυκάνισο, το τζίντζερ, τα γαρύφαλλα και το μέλι. Αφήστε το μείγμα να έρθει σε σημείο βρασμού, ανακατεύοντας συχνά. Στη συνέχεια, αποσύρετε το σκεύος από την φωτιά κι αφήστε το μείγμα να πάρει όλα τα αρώματα των συστατικών του για 15 με 20 λεπτά. Βάζετε το σκεύος ξανά σε μέτρια φωτιά μέχρι να αρχίσει να αχνίζει το κρασί. Αποσύρετε ξανά από τη φωτιά και προσθέτετε το μπράντι. Το σερβίρετε προσθέτοντας σε κάθε ποτήρι μια φέτα αχλάδι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!

Τι υπέροχες φωτο!Καλές γιορτες σε οσες στολισαν!

Ραβτακι ,οι πόρτες υπέροχες!Τωρα που το σκεφτομαι και εμενα θελει δουλίτσα φέτος η εισοδος!

Σημερα ξυπνησα με χειμωνιατικη -χριστουγεννιατικη διαθεση.Ειναι μερες τωρα που κοιταζω ιδεες για avent calendar και σημερα εψαχνα ιδεες για δωρακια και για το ημερολογιο και για τους κοντινους μας ανθρωπους και αυτους που γιορταζουν και εκανα μια μικρη λιστα ωστε να προγραμματιστω εγκαίρως.Η αλήθεια ειναι πως φετος ,λογω πολλων ευχαριστων και μη γεγονότων, τα πραγματα ειναι ακόμη πιο στριμωγμένα και γιάυτο χρειαζεται ακόμη πιο καλή οργανωση.

Τα φιλια μου!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χαίρομαι που άρχισαν οι συνταγές dfr1, αυτό που πρέπει να γίνει είναι 1 ξωτικό ν' αναλάβει να τις συγκεντρώνει από εδώ και στο εξής με copy/paste για να μην χάνονται.

ravt πανέμορφες πόρτες και στεφάνια! Και ναι συμφωνώ πως η λιτότητα μπορεί να είναι και πανέμορφη!

Εμείς σήμερα και αύριο το βράδυ θα ολοκληρώσουμε το στρώσιμο του σπιτιού. Εχθές κατέβασα τα παπλώματα για τα κορίτσια.

Τώρα για στολισμό μετά τις 17/11 σίγουρα! Προς το παρόν αφήνουμε τις κολοκύθες και τα κουκουνάρια μας ;)

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Ιδέες για δωράκι απλά και οικονομικά!

Πετσέτα χειρός με σαπουνάκι μέσα!

holiday-craft-ideas-1-pinterest-christmas-craft-ideas-620-x-696.jpg

Μείγμα για ρόφημα σοκολάτας με κούπα!

54948f4ae0b3a.jpg

Καραμελάκια και γλυκίσματα σε βαζάκι!

229298d1f1709a46405fc81134b51937.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σακουλάκια ποτ-πουρί για τα ρούχα.

more-than-500-handmade-christmas-gift-ideas1-500x500.jpg

Χιονανθρωποβαζάκια με γλυκίσματα ή μπαχαρικά.

christmas-homemade-gifts-ithdb83g.jpg

Μαρμελάδες ή γλυκά κουταλιού.

286_neighbor_christmas_gift_ideas_it_s_all_here-2.jpg

Κουλουράκια/μελομακάρονα ή γενικά γλυκίσματα.

biscotti-pak2-e1353382892551.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα χρεισατω λιγο την βοηθεια σας! σκεφτομουν να φτιαξω καποιο γλυκο του κουταλιου και λικερ και να τα κανω δωρακια μεσα σε στολισμενα μπουκαλακια. το προβλημα μου ειναι το λικερ.σκεφτηκα να κανω δαμασκηνο αλλα με μπερδευουν οι διαφορες συνταγεσ που βρισκω στο ιντερνετ. εχει δοκιμασει καμποια καμια να μου πει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να φτιάχνω λικέρ και δεν έχω δοκιμάσει δαμάσκηνο. Μου έχουν κάνει δώρο χειροποίητο λικέρ βύσσινο σε μπουκαλάκι πανέμορφα στολισμένο και το λάτρεψα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το βυσσινο καλα ναι ειναι φανταστικο. εφτιαξα το καλοκαιρι. αλλα το δαμασκηνο μου κανει πιο χριστουγεννιατικο μιας και το ροδι δεν μου αρεσει ( ειχα δοκιμασει μια χρονια σε ενα χωριο στο καρπενησι κοντα δαμασκηνο, ειναι εκπληκτικο)

Link to comment
Share on other sites

Φταίει η Δευτέρα; Φταίει πως μυρίζουν Χριστούγεννα; Φταίει πως άρχισαν τα κρύα;

Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στην δουλειά με τίποτα!!!! :tongue::tongue::tongue:

52 μέρες, 10 ώρες και κάτι ψιλά.....

http://days.to/until/christmas

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξωτικουλιααα!!!

Εμείς σήμερα στολισαμεεε!!! Έχω ενθουσιαστεί όσο δεν πάει, τα παιδιά συμμετείχαν κ αυτά στον στολισμό όπως κ κάθε χρόνο άλλωστε κ το σπίτι μας είναι σχεδόν έτοιμο. Μένουν κάποιες μικρές λεπτομέρειες που θα γίνουν σιγά σιγά! Φέτος έχω να σας πω ότι το τερμάτισα το θέμα, άλλαξα ακόμα κ κουρτίνα έβαλα μια κόκκινη που ταιριάζει πάρα πολύ! Τα χρώματα μας είναι άσπρο μαύρο κόκκινο κ ασημί εκτός από το παιδικό που είναι πολύχρωμα όλα κ το υπνοδωμάτιο μου που είναι μωβ κ ασημί ! Αν τα καταφέρω κάποια στιγμή θα σας βάλω φωτογραφίες να δείτε!

Σας φιλώωω!!!

Βάλε , βάλε!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Φταίει η Δευτέρα; Φταίει πως μυρίζουν Χριστούγεννα; Φταίει πως άρχισαν τα κρύα;

Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στην δουλειά με τίποτα!!!! :tongue::tongue::tongue:

52 μέρες, 10 ώρες και κάτι ψιλά.....

http://days.to/until/christmas

Φταίει, που είσαι τρελό ξωτικούλι, σαν και μας και περιμένεις πως και πως, τις μαγικές μέρες! ;)

Αχ, από τα αγαπημένα μου τραγούδια!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χαίρομαι που άρχισαν οι συνταγές dfr1, αυτό που πρέπει να γίνει είναι 1 ξωτικό ν' αναλάβει να τις συγκεντρώνει από εδώ και στο εξής με copy/paste για να μην χάνονται.

Και κάπως έτσι, σε ανακηρύσσω σε ΞΩΤΙΚΟ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ! :tongue::tongue:

Ηθελα να το πω, αλλα δεν σε πρόλαβα! Μία χρυσοχέρα μας, θ αναλάβει, να συγκεντρώνει τις συνταγές, με copy / paste και μόνο εννοείται, ώστε να υπάρχουν συγκεντρωμένες, γιατί όσο περνούν οι μερες, θα τις χρειαζόμαστε όλες! ;)

Καλημέρα στα ξωτικά! Να τους χαρείτε τους στολισμούς σας κορίτσια! Και στα δικά μας!

Αν και μόλις μου είπε ο σύζυγος ότι η κόρη μας του ξεφούρνισε το πρωί πως νομίζει πως δεν υπάρχει Αη Βασίλης, άνοιξα τα κιτάπια μου για να μοιραστώ μαζί σας υπέροχες ιδέες για στολισμούς εξώπορτας! Για το εάν είναι εφικτοί ή όχι, πιστέψτε με, πάρτε την ιδέα και φέρτε τη στα μέτρα σας. Το αποτέλεσμα θα σας δικαιώσει!

Υπέροχη! Φυσικά χρώματα, τίποτα το περίσσιο!

0007e73e9bc5da564c97fe38a5b2b9ad.jpg

Ονειρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλησπέρα ξωτικουλιααα!!!

Εμείς σήμερα στολισαμεεε!!! Έχω ενθουσιαστεί όσο δεν πάει, τα παιδιά συμμετείχαν κ αυτά στον στολισμό όπως κ κάθε χρόνο άλλωστε κ το σπίτι μας είναι σχεδόν έτοιμο. Μένουν κάποιες μικρές λεπτομέρειες που θα γίνουν σιγά σιγά! Φέτος έχω να σας πω ότι το τερμάτισα το θέμα, άλλαξα ακόμα κ κουρτίνα έβαλα μια κόκκινη που ταιριάζει πάρα πολύ! Τα χρώματα μας είναι άσπρο μαύρο κόκκινο κ ασημί εκτός από το παιδικό που είναι πολύχρωμα όλα κ το υπνοδωμάτιο μου που είναι μωβ κ ασημί ! Αν τα καταφέρω κάποια στιγμή θα σας βάλω φωτογραφίες να δείτε!

Σας φιλώωω!!!

Και του χρόνου, κοριτσάκι μου!

Εννοείται θα περιμένουμε φωτογραφίες, οποτε μπορέσεις!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...