Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2015


Ειρήνη

Recommended Posts

Φέτος, μετά από χρόνια {από τα πρώτα χρόνια που γέννησα το φιογάκι δηλαδή) αποφάσισα για πολύ δικούς μας {γιαγιάδες, παππούδες, θείες κτλ}, να ξανακάνω το λατρεμένο μας, μονόφυλλο, ημερολόγιο με το παιδάκι μου :D.

Πως το κάνουμε:

Βρίσκουμε από το ίντερνετ ένα απλό site με το ημερολόγιο του 2016. Το κάνουμε copy & paste στο word ή στο excel {ανά μήνα} και πάνω από τον κάθε μήνα βάζουμε μία φωτογραφία (διαφορετική για τον κάθε μήνα!) των ζουζουνιών μας!!

Το εκτυπώνουμε (φροντίζω να είναι μόνο 1 σελίδα) σε μερικά έγχρωμα αντίτυπα και το δίνουμε στους δικούς μας (γονείς, παππούδες, γιαγιάδες κτλ.).

Δοκιμάστε το!!!

Εμείς, το έχουμε επάνω στο ψυγείο μας με μαγνητάκια και έτσι και την φατσούλα του μικρού μας βλέπουμε και έχουμε ένα full ημερολόγιο εύκαιρο! ;)

Σας δίνω μια ιδέα, από κάποια παλιά, που έχω κρατήσει:

DSC00623_zpsh9k7voiy.jpg

DSC00624_zps0uj9qqlt.jpg

Σας φιλώ γλυκά όλες :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 426
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα! πολυ ωραιο προγγραμματακι για να φτιαξεισ ημερολογια καρτες και αλλα πολλα ειναι και το " hp photo cration" χωρις να απαιτει ο εκτυπωτης να ειναι hp. το κατεβαζεις απο εδω http://www.hp.com/global/gr/el/consumer/digital_photography/free/software/photo-creations.html και το μονο που κανεις ειναι να επιλεξεις αν θα φτιαξεις ημερολογιο το φοντο του απο πολλα προτινωμενα θεματα και να φορτωσεις τις φωτο που θες και να εκτυπωσεις. ειναι υπεροχο. εγω περισι εκανα και χριστουγεννιατικους κυβους με φωτο του παιδιου απιστετοι...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! πολυ ωραιο προγγραμματακι για να φτιαξεισ ημερολογια καρτες και αλλα πολλα ειναι και το " hp photo cration" χωρις να απαιτει ο εκτυπωτης να ειναι hp. το κατεβαζεις απο εδω http://www.hp.com/global/gr/el/consumer/digital_photography/free/software/photo-creations.html και το μονο που κανεις ειναι να επιλεξεις αν θα φτιαξεις ημερολογιο το φοντο του απο πολλα προτινωμενα θεματα και να φορτωσεις τις φωτο που θες και να εκτυπωσεις. ειναι υπεροχο. εγω περισι εκανα και χριστουγεννιατικους κυβους με φωτο του παιδιου απιστετοι...

Τι υπέροχα πράγματα είναι αυτά που μας έδειξες, κοριτσάκι μου....!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη και drf1, πολύ ωραίες ιδέες, δεν το έχω κάνει ποτέ μου το έχει κάνει όμως φίλη δώρο (με 12 σελίδες σπιράλ) με φωτογραφίες απο παλιά.

Σήμερα είμαι σπίτι, αρρωστούλα και έχω περισσότερο χρόνο για σερφάρισμα. Σκέφτομαι να φτιάξω ένα ζεστό κρασάκι σε μπρικάκι, ξέρω πως κάνει καλό! Θα βάλω μέσα κανελίτσα και λίγο ζάχαρη.

images?q=tbn:ANd9GcQyAaKhy7ICB86OEJnr8rIuT66BktSdaezk4BXfdFX9jJF2GEjtuQ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! πολυ ωραιο προγγραμματακι για να φτιαξεισ ημερολογια καρτες και αλλα πολλα ειναι και το " hp photo cration" χωρις να απαιτει ο εκτυπωτης να ειναι hp. το κατεβαζεις απο εδω http://www.hp.com/global/gr/el/consumer/digital_photography/free/software/photo-creations.html και το μονο που κανεις ειναι να επιλεξεις αν θα φτιαξεις ημερολογιο το φοντο του απο πολλα προτινωμενα θεματα και να φορτωσεις τις φωτο που θες και να εκτυπωσεις. ειναι υπεροχο. εγω περισι εκανα και χριστουγεννιατικους κυβους με φωτο του παιδιου απιστετοι...

και γω φτιάχνω κάθε χρόνο ημερολόγια με αυτό το πρόγραμμα και βγαίνουν τέλεια!για καλύτερο αποτέλεσμα δοκιμάστε εκτύπωση σε φωτογραφικό χαρτί, γίνεται επαγγελματική δουλειά!

Αφροδίτη περαστικάααα!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ mirtoula.

Δεν είχα διαθέσιμα όλα τα υλικά στο σπίτι αλλά και πάλι βγήκε καλό, όχι θαυμάσιο όμως...

Θεωρώ πως το γαρύφαλλο πρέπει να είναι αναπόσπαστο στοιχείο και η έλλειψη του έκανε την διαφορά.

stlifemulledwinene_2082183b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να θυμηθούμε και κάτι άλλο, όχι για διακοσμήσεις και λαμπιόνια αυτή την φορά αλλά κάτι μόνο και μόνο ανθρώπινο....Έρχονται Χριστούγεννα ας κάνουμε ότι μπορούμε έστω και το παραμικρό.....Θα λάμψει η ψυχή τους και όχι μόνο το σπίτι μας.

http://socialpolicy.gr/2015/10/toradiofono-gr-συγκέντρωση-ειδών-πρώτης-ανάγκης.html

Link to comment
Share on other sites

Για να θυμηθούμε και κάτι άλλο, όχι για διακοσμήσεις και λαμπιόνια αυτή την φορά αλλά κάτι μόνο και μόνο ανθρώπινο....Έρχονται Χριστούγεννα ας κάνουμε ότι μπορούμε έστω και το παραμικρό.....Θα λάμψει η ψυχή τους και όχι μόνο το σπίτι μας.

http://socialpolicy.gr/2015/10/toradiofono-gr-συγκέντρωση-ειδών-πρώτης-ανάγκης.html

Οσο γι αυτό, ετοιμάζω κάποιες δράσεις, ματάκια μου.. σύντομα στο face! ;)

Κορίτσια αφιερωμένο σε όλους μας!!!

Αχ, από τα πιο αγαπημένα μου!!!!

και γω φτιάχνω κάθε χρόνο ημερολόγια με αυτό το πρόγραμμα και βγαίνουν τέλεια!για καλύτερο αποτέλεσμα δοκιμάστε εκτύπωση σε φωτογραφικό χαρτί, γίνεται επαγγελματική δουλειά!

Εχεις πολύ δίκιο, Ερσάκι μου! Ευχαριστουμε!

Ειρήνη και drf1, πολύ ωραίες ιδέες, δεν το έχω κάνει ποτέ μου το έχει κάνει όμως φίλη δώρο (με 12 σελίδες σπιράλ) με φωτογραφίες απο παλιά.

Καρδούλα μου, νομίζωω είναι "πολύ" και με τους 12 μήνες αλλά εννοείται, ο καθένας με το κατά πως του αρέσει!

Περαστικά σου, μουτράκι μου ! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

... και σας χαιρετώ για σήμερα, με μία αληθινή εικόνα, όχι απ αυτές των περιοδικών.

Ο περσινός μου στολισμός, για το τραπέζι των Χριστουγέννων, για την οικογένειά μου και τις πολύ φίλες μου, με τις δικές τους οικογένειες:

tauomicronrhoalpha_zps935e8121.jpg

:P:p:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οσο γι αυτό, ετοιμάζω κάποιες δράσεις, ματάκια μου.. σύντομα στο face! ;)

Αχ, από τα πιο αγαπημένα μου!!!!

Περαστικά σου, μουτράκι μου ! ;)

Ευχαριστώ Ειρήνη!!!

... και σας χαιρετώ για σήμερα, με μία αληθινή εικόνα, όχι απ αυτές των περιοδικών.

Ο περσινός μου στολισμός, για το τραπέζι των Χριστουγέννων, για την οικογένειά μου και τις πολύ φίλες μου, με τις δικές τους οικογένειες:

tauomicronrhoalpha_zps935e8121.jpg

:P:p:p

Πανέμορφα!!! Και για φέτος εύχομαι τα καλύτερα!!!!

Πόσο τηλεπάθεια πια;;;;;

Το μεσημέρι σκεφτόμουν μήπως αρχίζαμε να ανεβάζουμε περσινούς στολισμούς! :D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξωτικά!

Αφροδιτούλα περαστικά!Ελπίζω να είσαι καλύτερα!

Τι λέτε να τα ξυπνάμε στο ΟΝΕΙΡΟ τα ζουζούνια μας;

2be0b40af0e7e24e57c89a090be1a2c6.jpg

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου, είμαι λίγο καλύτερα.

Το πιο ωραίο ξύπνημα!!!! Ανυπομονώ να στολίσω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σκέφτομαι να μοιραστώ μαζί σας κάποιους απ τους πιο όμορφους στολισμούς τραπεζιών (όχι στρωμένα για γεύμα - δείπνο, για αυτά έχουμε ακόμα καιρό!).

Όπως λέω πάντα, φέρτε την ιδέα στα μέτρα σας με αυτά που ήδη διαθέτετε ή με όσα μπορείτε να αγοράσετε!

Οι παλιές ασημένιες μπάλες, ένα μπωλ και τεχνιτές πρασινάδες τριγύρω του. Υπέροχο touch τα πράσινα στεφανάκια στις καρέκλες!

d9ac282e379cf673ac6dd0fdf414436a.jpg

Τα παλιά μεταλλικά κουτιά μπισκότων είναι μεγάλη μου αδυναμία! Μόλις είδα αυτή τη φωτογραφία, θυμήθηκα και εκείνα τα άχαρα λευκά κεριά που έχει η μαμά μου για τα passe κηροπήγια... Έτοιμο και τέλειο!

46fce65a401ca9b6baba717e356f2313.jpg

Και αν έχετε τέτοιες γαλβανιζέ γλάστρες, έχετε το απόλυτο 2 σε 1!

6d0d03e4a3f90343242d2ddd125a31c0.jpg

Πόσο "ήσυχη" γωνιά; Ένας δίσκος (απ αυτούς που βγάζουμε μόνο στις γιορτές!), ένα μικρό δεντράκι, λίγες απ αυτές τις μπαλίτσες από τις γιρλάντες που ήταν κάποτε της μόδας, ένα κουκουνάρι, μια μπαλίτσα και έτοιμο!

53d44acf6ec490e92cf66690ae2cb55f.jpg

Ένα απλό, οικονομικό και έξυπνο μοτίβο. Ράνερ, 2 πλαστικοί δίσκοι, 3 γυάλες, 3 λευκά κεριά και αν δεν βρείτε αυτά τα ψεύτικα berries, απλά βάλτε ρόδι!

d0333fb4b40c7d2ad22bf648c587f5d6.jpg

Εικόνες σαν την παρακάτω με κάνουν να αναθεωρώ τα περί αποκλεισμού του λευκού απ τη διακόσμηση του σπιτιού μου! Μια λευκή δυόροφη πιατέλα, ένα κερί, λινάτσα, δαντέλα, περλίτσες και φυσικά στοιχεία όπως κουκουνάρια, θαλασσόξυλα κ.α.

Μόλις έκανες τη διαφορά!

8dec51cff0300a23248c923f3821b689.jpg

Εξίσου οικονομική σύνθεση! Κόκκινη μεταλλική πιατέλα, λευκά κεριά,κόκκινες κορδέλες και κανα δυο ξύλινα διακοσμητικά!

604b99866d443fd943cebce358a87ae9.jpg

Και κλείνω - για την ώρα- με μια απ τις πιο όμορφες εικόνες επί του θέματος!

Δεν - έχω - λόγια!

e5e0ad84e80a1da0ed4ebca72172c41b.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...