Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2015


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλά δεν το πιστεύω ότι άνοιξεεεεεεε!!!!!

Η μαγεία είναι εδώ !!!!!!!! και ακόμη καλύτερα η μαμά Ειρήνη είναι εδώ!!!!!!

Μόλις το είδα τρελάθηκα!!! Μου φτιάξατε την μέρα και την διάθεση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 426
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλέ με το που ανοιξε το θεματάκι τέσσερις σελίδες κ όλας;;; Εγώ είχα πρόβλημα περσυ γιατί δεν είχα χρόνο να μπω παρά κυρίως από το κινητό κ με τόσες φώτο ήταν πολύ δύσκολο εώς αδύνατο! Αλλά και από τον υπολογιστή κάπως δυσκολευόμουν!!

Είμαι προβληματισμένη σχετικά με το αν πρέπει να στολίσω δεντρο φέτος! Έχω δίδυμα που 8 Νοέμβρη γίνονται 16 μηνών και ο μεγάλος 1 Δεκέμβρη τριών!! Το σπιτάκι μας είναι μικρό και φοβάμαι πως θα τα κάνουν όλα λίμπα! Οπότε προσανατολίζομαι σε άλλες ιδέες ώστε να γίνει χριστουγεννιάτικο το σπίτι μας!! Πάσα βοήθεια ευπρόσδεκτη!! :)

Ευχαριστώ πολυ!!!!

Ευχομαι και σε σας ότι ποθειτε!!!

Από που είστε;; Εγω μένω θεσσαλονικη!!!

Σαλονικιά κι εγώ!! :) :)

κ εγώ με το δεξί!!!

ωραία γιορτη! στολίδια δέντρα φωτάκια ..

θα σας πω κάτι εύκολο για όσες έχουν παιδιά ανω των τεσσάρων.

πηλός λευκός που δεν θέλει ψησιμο στεγνώνει με τον αερα.

τσερκια για κουλουράκια με δεντράκια αγγελακια

αστεράκια κτλ.

όπως τη ζύμη ακριβώς...

με μια μικρή τρύπα στην πάνω πλευρά για να τα κρεμάσετε στο δεντρο...

γκλιντερ μπογιές χρυσοσκονες

κ θα έχετε τα πιο όμορφα στολίδια απο τα παιδάκια σας

οικονομικά κ δημιουργικά!!!

εγώ φέτος δεν κάνω τπτ..

γιορτάζει ο άντρας μου

αλλα ετοιμάζω ταξίδι έκπληξη!!

Πάααααρα πολύ με άρεσε η ιδέα σου!! Ελπίζω να την θυμάμαι τις επόμενες χρονιές!! Εμένα ο μεγάλος μου θα γίνει τριών 1 Δεκέμβρη αλλα με τα δίδυμα σε λίγο 16 μηνών ούτε μπορώ να φανταστώ πώς θα είναι να τολμήσω κάτι τέτοιο!!! Θα με άρεζε πολύ πάντως!!

Επίσης πολύ με άρεσε και το δέντρο στον τοίχο της Ραβ που αλλάζουν στολίδια όποτε θέλουν αλλά κι αυτό για άλλες χρονιές είναι για εμάς!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις! Και ότι ετοίμαζα ανάρτηση για εναλλακτικά δέντρα!

Κάθε χρόνο, κάποια από εμας έχει μωράκια και τρέμει στην ιδέα του στολισμένου δέντρου.

Φέτος τυγχάνει να έχω κι εγώ μωρό που μπουσουλάει και θεωρητικά μέχρι τις γιορτές θα έχει περπατήσει.

Όπως στην κόρη μου έτσι και τώρα, σχεδιάζω να στολίσω κανονικά το δέντρο μου. Το tip που θα ακολουθήσω, είναι με μια κρυφή μεν - εορταστική δε, κορδέλα, να δέσω το δέντρο απ τη μέση του στη βάση του αμπράς της κουρτίνας ώστε να μην κινδυνεύει να πλακώσει το μωρό σε κάποια απ τις επιδρομές του!

Τα στολίδια πλέον δεν σπάνε (αλήθεια, εμείς ως παιδιά πόσα στολίδια είχαμε σπάσει; χεχε!) και πραγματικά εάν φτάσει στο σημείο να βγάζει μπάλες, αδιαμαρτύρητα θα τις ξαναβάζω στη θέση τους στο τέλος της ημέρας!

Πέρυσι, μια ξαδέλφη μου θεωρούσε πως οι 3χρονες δίδυμες κόρες της δεν θα αφήσουν ούτε κλαράκι απ το δέντρο και παρά τη λατρεία της για τα Χριστούγεννα δεν ήθελε να στολίσει δέντρο. Της έστειλα λοιπόν την παρακάτω φωτογραφία την οποία και εκτέλεσε με τα δικά της στολίδια και το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό!

e6600712904a651637e6102dedb99b4b.jpg

Ψάχνοντας στα κιτάπια μου, βρήκα κι άλλα εναλλακτικά δέντρα, είτε λόγω παιδιών, είτε λόγω χώρου είτε απλά για αλλαγή!

Σας τα παρουσιάζω!

1. Με φωτάκια!

3d649f8b3af41949812df0acecde6c94.jpg

Ένας τοίχος, πινεζούλες και φωτάκια. Για να μη χαλάσει ο τοίχος, εγώ θα πρότεινα ταινία ή σελοτέιπ (για 1 μήνα δεν θα πάθει τίποτα ο τοίχος!)

2. Ζωγραφιστή ατμόσφαιρα!

Δείτε ΠΟΣΟ έξυπνα, χωρίς να έχεις ΤΙΠΟΤΑ, μόνο με έναν τοίχο βαμμένο μαυροπίνακα και 1 κιμωλία, αποκτάς christmas spirit!

3116257bcc6a0c98ac7d4cd4301f3db3.jpg

3. Αυτοκόλλητο!

Στην αγορά σίγουρα θα βρείτε το αυτοκόλλητο τοίχου που ταιριάζει στο γούστο σας! Πανέμορφο;

8badf8a539c67a281fae7ffa80a9ad3b.jpg

4. Τα βιβλία δίνουν τη λύση!

Ιδανικός στολισμός επαγγελματικών χώρων (γραφείων/βιβλιοπωλείων)! Τα βιβλία που ήδη έχεις και 1 σειρά φωτάκια!

723dae0ae9e43280430e368fd5d5ffca.jpg

5. Παλέτες!

Οι λάτρεις του DIY ή οι έχουσες άνδρες που αρέσκονται στις εργασίες, πάρτε παλέτες, καρφωτικά, γυαλόχαρτα και βερνίκι και βουαλά!

7ffec253da0bf667d1b2c1b99a8536e6.jpg

59d78d360d0f4209236f4f1c57be9956.jpg

6. Tree on a vase!

Μεγάλα βάζα, κλαριά από έλατο (φυσικά ή τεχνητά), λίγα στολίδια της αρεσκείας σας και το αποτέλεσμα δικαιώνει!

ccdba463072db996abb4821ca010d77a.jpg

7. Πανό!

Υπέροχη εικόνα από πέρυσι! Ένα δέντρο τυπωμένο σε ύφασμα, κρεμασμένο απ το ταβάνι, κρεμασμένα ελάχιστα minimal στολίδια και έτοιμο! Δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι αυτό ακριβώς αλλά με την ιδέα αυτή ως βάση, μπορείτε να το φέρετε στα μέτρα σας!

46a0b6cd56b5cf4302af78798be1ebe2.jpg

8. Minimal deco

Υπέροχο, μικρό μα τόσο αρκετό!

0305a215641be8f7289a7a186ba28215.jpg

9. Έλατο σε γλάστρα!

Όλα αυτά τα μικρά κυπαρισσοειδή γλαστράκια που βρίσκετε όλο τον χρόνο σε ένα φυτώριο, θα κάνουν τη δουλειά! Βάλτε τα σε μια όμορφη βάση -καλή ώρα από καλάθι- και περάστε τους μια σειρά φωτάκια! Και χωρίς δέντρο δεν θα μείνετε, και δεν είναι ακριβή επιλογή, και θα σας μείνει για τον κήπο ή την αυλή σας μεταφυτεύοντάς το!

709880598f47b2397a87c26c80685e31.jpg

10. Ανάποδο!

Αν και είναι πλέον εκτός μόδας (και ποιος νοιάζεται;) ο λόγος που δε θα το σύστηνα είναι επειδή πρέπει να τρυπήσεις ταβάνι για να το δέσεις. Νομίζω υπάρχει μέλος που έχει τέτοιο δέντρο οπότε είναι πιο αρμόδιο από εμένα να λύσει τυχόν απορίες!

images?q=tbn:ANd9GcQ6r4C9iNbYN0g2bcf0vJ2waviXjUPLs2Z5cUu5F0xvighHExjBVm23ZqI

Αυτά από εμένα επί του θέματος, για την ώρα, απλά να τονίσω πως χριστουγεννιάτικος στολισμός επουδενί δεν είναι μόνο το δέντρο.

Μη ξεχνάμε επίσης το ελληνικό χριστουγεννιάτικο καράβι!

%CE%A7%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%BD%CE%B9%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%20%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%B2%CE%B9.jpg?itok=FO_x3aTi


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ραβ πολύ ωραία όλα όσα έβαλες! Με άρεσε σαν ιδέα τα αυτοκόλλητα τοίχου αν και για να είμαι ειλικρινής δεν υπάρχει και τοίχος που να μην έχει κάτι! Μμμμμμ τώρα που το ξανακοίταξα εκατέρωθεν των κάδρων υπάρχει χώρος!! :D:D


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Αχ μην σας πτοεί το μικρό της ηλικίας των παιδιών.. ίσα ίσα αυτό είναι που αξίζει: τα ματάκια τους που έκθαμβα κοιτάζουν το δέντρο να αναβοσβήνει!!

Φυσικά και θα στολίσουμε, φυσικά και θα ξεκρεμάνε τα στολίδια και φυσικά δεν με πειράζει!!:P:p

Μα για τα παιδάκια μου πρωτίστως στολίζω!!Κάθε χρόνο η μεγάλη μου του αλλάζει τα φώτα του δέντρου..και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.Απλά τα στολίδια που σπάνε τα βάζω σε ψηλό σημείο ώστε να μην τα φτάνει και έτσι δεν έχουμε απώλειες!!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλοταξιδο και φέτος το χριστουγεννιατικο καφέ!!!

Σας διαβαζω ολες τις ημερες και προσπαθω να μπω στο κλιμα ,αν και μου φαινονται πολύ μακρια ακομη τα Χριστουγεννα,μιας και μεχρι εχθες γυριζαμε με τα καλοκαιρινα.

Τα Χριστουγεννα πάντα προσπαθω να ζουμε ομορφες στιγμες και μολις μπει ο Δεκεμβρης αρχιζουμε ολα τα γιορτινα,στολισματα ,γιορτες ,καλέσματα,μικροδωράκια, βολτες, αλλα το σημαντικοτερο, ομορφες καθημερινες στιγμες στο σπίτι μας.Για εμενα αυτη ειναι η μαγεια....

Περυσι για πρωτη φορα εφτιαξα avent calendar για το γιο μου και το καταευχαριστηθηκε!Το περιμενει πως και πως και εχθες χαζευα ιδεες στο pinterest,για να προετοιμαστω.

Περυσι φτιαξαμε και καρτες με κορδελες και κουμπια,στολιδια από λευκη αλατοζυμη και μπισκοτοσπιτο.Ελπίζω και φετος να τα καταφερουμε.

Καλή συνεχεια κορίτσια!Περιμενω πως και πως καινουριες ιδεες για κατασκευες ,δραστηριότητες και στολισματα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το πιστεύω ότι άνοιξεεεεεεε!!!!!

Η μαγεία είναι εδώ !!!!!!!! και ακόμη καλύτερα η μαμά Ειρήνη είναι εδώ!!!!!!

Μόλις το είδα τρελάθηκα!!! Μου φτιάξατε την μέρα και την διάθεση!!!

Ματάκια μου γλυκάαααααααααααααααααααα! :P:p

Καλώς το μου!

Καλέ με το που ανοιξε το θεματάκι τέσσερις σελίδες κ όλας;;; Εγώ είχα πρόβλημα περσυ γιατί δεν είχα χρόνο να μπω παρά κυρίως από το κινητό κ με τόσες φώτο ήταν πολύ δύσκολο εώς αδύνατο! Αλλά και από τον υπολογιστή κάπως δυσκολευόμουν!!

Είμαι προβληματισμένη σχετικά με το αν πρέπει να στολίσω δεντρο φέτος! Έχω δίδυμα που 8 Νοέμβρη γίνονται 16 μηνών και ο μεγάλος 1 Δεκέμβρη τριών!! Το σπιτάκι μας είναι μικρό και φοβάμαι πως θα τα κάνουν όλα λίμπα! Οπότε προσανατολίζομαι σε άλλες ιδέες ώστε να γίνει χριστουγεννιάτικο το σπίτι μας!! Πάσα βοήθεια ευπρόσδεκτη!! :)

Καλώς ήρθες, καλώς σε βρήκαμε!

Οπως γράφω χρόνια τώρα, στο συγκεκριμένο θέμα, ο γιος μου ειναι 10 και ουδέποτε είχαμε θέμα με το δέντρο. Πήγαινε κοντά, το κοίταγε, έπιανε τα διακοσμητιά αλλά ποτέ δεν είχαμε θέμα να το ρίξει / σπρώξει κτλ. Ουτε και σε πολλές συζητήσεις που έχουμε κάνει με κοπέλες, κάποια είχε τέτοιο θέμα. Δεν ξέρω τελικά, αν είναι δικός μας ο φόβος αυτός. :P

Για να είμαι σίγουρη, έπιανα πάντα το δέντρο μου, με μία κορδέλα {το χω αναφέρει επίσης εδώ και αρκετά χρόνια}, από τον κορμό του δέντρου στον σωλήνα του καλοριφέρ, αλλά τελικά ποτέ δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα. Για δες το, κοριτσάκι μου :P

709880598f47b2397a87c26c80685e31.jpg

Υπέροχο!

Καλημερίζω!

1620246-bigthumbnail.jpg

Καλημέρα λατρεμένο μου ξωτικό!

Καλοταξιδο και φέτος το χριστουγεννιατικο καφέ!!!

Σας διαβαζω ολες τις ημερες και προσπαθω να μπω στο κλιμα ,αν και μου φαινονται πολύ μακρια ακομη τα Χριστουγεννα,μιας και μεχρι εχθες γυριζαμε με τα καλοκαιρινα.

Τα Χριστουγεννα πάντα προσπαθω να ζουμε ομορφες στιγμες και μολις μπει ο Δεκεμβρης αρχιζουμε ολα τα γιορτινα,στολισματα ,γιορτες ,καλέσματα,μικροδωράκια, βολτες, αλλα το σημαντικοτερο, ομορφες καθημερινες στιγμες στο σπίτι μας.Για εμενα αυτη ειναι η μαγεια....

Περυσι για πρωτη φορα εφτιαξα avent calendar για το γιο μου και το καταευχαριστηθηκε!Το περιμενει πως και πως και εχθες χαζευα ιδεες στο pinterest,για να προετοιμαστω.

Περυσι φτιαξαμε και καρτες με κορδελες και κουμπια,στολιδια από λευκη αλατοζυμη και μπισκοτοσπιτο.Ελπίζω και φετος να τα καταφερουμε.

Καλή συνεχεια κορίτσια!Περιμενω πως και πως καινουριες ιδεες για κατασκευες ,δραστηριότητες και στολισματα!

Καλώς το κορίτσι μου! Καλώς το! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ακρως ταιριαστή η σημερινή μέρα, με το θέμα μας.. εδώ στα μέρη μου, κοντά στον Πειραιά ρίχνει καρέκλες.. μουντίλα και ο ουρανός βρυχάται..!

Πρωινό, χριστουγεννιάτικο κέικ καμιά? :tongue:

RECIPEPHOTO_RainbowChrismtasWreath_JW_zpshek8ityn.jpgRECIPEPHOTO_RainbowChrismtasWreath_JW_zpshek8ityn.jpgRECIPEPHOTO_RainbowChrismtasWreath_JW_zpsyrjelj35.jpg

RECIPEPHOTO_RainbowChrismtasWreath_JW_zpshek8ityn.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

κ εδω τα ιδια ειρηνη μου! αντε να μπαινουμε σιγα σιγα στο κλιμα!

περιμενω το κομματι μου!!! να ειναι μεγαλο παρακαλω!!!:D:D:D:D:D

φετος θα φτιαξουμε κ εμεις avent calendar! το εχει σε χριστουγεννιατικο παιδικο η μικρη κ θα ενθουσιαστει φανταζομαι.

κ εμεις στολιζαμε ολες τις χρονιες, παντα δενω το δεντρο (μετα απο συμβουλης της μαμας μας!) δεν ειχα αντιμετωπισει προβλημα παντως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ για μένα μαγεία των χριστουγέννων είναι να κάθεσαι μπροστά από το τζάκι, πίνοντας ζεστή σοκολάτα και ακούγοντας χριστουγεννιάτικα τραγούδια!!! Ανυπομονώ...

Hot-Chocolate1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ατμόσφαιρα cleliag όχι μόνο για τα Χριστούγεννα αλλά για όλο τον χρόνο κατ' εμέ!

Κάποιοι από εμάς βέβαια δεν έχουν τζάκι :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: αλλά βολευόμαστε με κεριά! ;););)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...