Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      On 4/5/2024 at 3:47 ΜΜ, Angot είπε:

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

βρε κοριτσια απο εχθες εχω μια φοβερηηηηη εξαντληση... ειμαι σε φαση που ξαπλωνω στο κρεβατι κ δεν μπορω να ανοιξω τα ματια μου.. στο μεταξυ στεγνωνει κ το στομα μου... πηρα την γιατρο χθες κ μου ειπε οτι μαλλον μου ειχε πεσει η πιεση, λογω του οτι προχωραει η εγκυμοσυνη. Γενικα ειμαι υποτασικη, αλλα νιωθω φοβερη υποτονια.... το εχει καμια αλλη αυτο;;

Ειναι και η ζεστη σε συνδυασμο με ολη αυτη την υγρασια. Φαε κανενα γλυκακι να στανιαρεις :mrgreen::mrgreen:. Εγκυος εισαι και το δικαιουσαι. :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι και η ζεστη σε συνδυασμο με ολη αυτη την υγρασια. Φαε κανενα γλυκακι να στανιαρεις :mrgreen::mrgreen:. Εγκυος εισαι και το δικαιουσαι. :tongue:

πριν ημουν πολυυυυυυ γλυκατζου, αν σου πω τωρα οτι δεν το πολυζηταω....:rolleyes::rolleyes::confused::confused:

αχ δεν ξερω... ειμαι συνεχεια λιωμα... ουτε να δουλεψω δεν μπορω...


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

τα ουτροτζεσταν μου τα έδωσε στην αρχή για κανα δυο βδομάδες και μετά τα έκοψα. η αλήθεια είναι οτι φέρνουν υπνηλία και εξάντληση αλλά και τώρα που δεν τα παίρνω πάλι υπνηλία και εξάντληση αισθάνομαι, να φανταστείς οτι κάθομαι στην καρέκλα και αν δεν μου μιλήσουν μέσα σε 5 λεπτά έχουν κλείσει τα μάτια μου.

Κοιμήσου τώρα που μπορείς γιατί μετά.......................

Θυμάμαι στο νικόλα μου έπεφτα για ύπνο και δεν ξύπναγα τότε όμως είχα χρόνο για ύπνο τώρα με τον ταλιμπαν στο σπίτι άστα να πάνε.....................

Link to comment
Share on other sites

σωστα, εσυ εχεις κ τον μικρουλη σου! τουλαχιστον σε βοηθαει λιγο ο αντρας σου;;

κανενα νεο απο την Μαρια παπ ειχαμε;;


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κουκλες!

Sophiep μπραβο, ειδες το σπορακι σου!!!

Marade περαστικουλια.... Ευχομαι τωρα να εισαι καλυτερα!

Μariadi μου κι εγω ημουν πολυυυυ γλυκατζου και τωρα δε ξερω, δεν τα ζητω... πρωτη φορα στη ζωη μου!!!

Κορτισια νυσταζετε ε? Αχ αυτα τα μπεμακια μας ;)

Να ρωτησω κατι αν ξερετε? Επιτρεπεται το ταξιδι με αεροπλανο το πρωτο τριμηνο αν δεν υπαρχουν προβληματα? Θα ρωτησω και το γιατρο βεβαια αλλα μεχρι τοτε ειπα να σας ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

hello kitty, οπως σου εχω πει, εγω ειχα ταξιδεψει με αεροπλανο οταν ημουν στην 4η εβδομαδα για θεσσαλονικη κ επεστρεψα οταν ημουν στην 6η. ειχα ρωτησει την γιατρο για να επεστρεφα με το τρενο, αλλα μου ειχε πει οτι προτιμα να μενω οση λιγοτερη ωρα γινεται σε μεταφορικο μεσο. Γενικα, ομως, μην κανεις κατι αν δεν ρωτησεις τον γιατρο σου!!! Η δικη μου ειναι αρκετα χαλαρη σε καποια θεματα κ μου επιτρεπει να κανω πραγματα που αλλοι γιατροι τα απαγορευουν στην εγκυμοσυνη! Να συμβoυλευτεις τον γιατρο σου κ εκεινος θα κρινει αν πρεπει να σε αφησει!


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω mariadi μου! Ναι σε ξαναρωτησα, το χα ξεχασει sorry!!! :tongue:

Ευχομαι μια ηρεμη εγκυμοσυνη σε ολες! Εγω δεν ξερω ακομα ΠΗΤ αν και στο ιντερνετ καποια tools μου βγαζουν μερικα 26 κι αλλα 27 Μαρτιου. Βεβαια θα μου πει ο γιατρος οταν παω. Με το καλο να φερουμε στον κοσμο τα ανοιξιατικα μωρακια μας !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω mariadi μου! Ναι σε ξαναρωτησα, το χα ξεχασει sorry!!! :tongue:

Ευχομαι μια ηρεμη εγκυμοσυνη σε ολες! Εγω δεν ξερω ακομα ΠΗΤ αν και στο ιντερνετ καποια tools μου βγαζουν μερικα 26 κι αλλα 27 Μαρτιου. Βεβαια θα μου πει ο γιατρος οταν παω. Με το καλο να φερουμε στον κοσμο τα ανοιξιατικα μωρακια μας !!!

δεν πειραζει βρε!! αλλο ενα συμπτωμα εγκυμοσυνης ειναι η απωλεια μνημης!!:):) τουλαχιστον αυτο συμβαινει με εμενα!!:):)

ανοιξιατικα μωρα!!!!!!!τελεια!!!! μ' αρεσει η ανοιξη κ αυτη που μας ερχεται θα ειναι η καλυτερη!!!!!!!;);)


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ κοριτσια το εχετε ανακοινωσει σε φιλους κτλ για την εγκυμοσυνη? Εγω οπως σας ειπα λογω του οτι πηγα στο γιατρο πολυ νωρις (δεν ειχαν περασει ουτε 4 βδομαδες απο την τελευταια περιοδο) δεν ειδαμε κατι στον υπερηχο και μου εκλεισε ραντεβου την αλλη βδομαδα που λογικα θα ειμαι στις 5 βδομαδες. Ετσι δεν εχω πει τιποτα σε κανενα, μονο εγω και ο αντρας μου το ξερουμε (κι εσεις :) ). Ενταξει στους πολυ στενους θα το πουμε μολις επιβεβαιωθει και επισημα. Γενικως ειναι καλυτερα να ειμαστε επιφυλακτικοι? Μεχρι ποτε? Πρωτο τριμηνο? Ρωτω κι εσας που δεν ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη και ξερετε καλυτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και απο εμενα!!!!

Είμαι 7w και 5d και με πολυ αγχος απο την αρχη της εγκυμοσυνης....σχεδον απο τότε που έμαθα πως είμαι εγκυος εχω καφε,κιτρινα, μπεζ, ροζ υγρά ακομα και κόκκινο αίμα μια φορα και καφε βλεννα καθε μέρα..........εχώ κάνει 4 υπερύχους και εχουμε ακουσει καρδιακη λειτουργία στους 3...υπερυχογραφηκα αντιστοιχω στην εβδομαδα κυησης.....είμαι ξάπλα και τα νεύρα μου ειναι αστα να πάνε!!!

Στον τελευταιο υπερυχο είχαμε ένα πρόβλημα με στον σάκο ο οποιος δεν είναι στρογγυλος είναι μακρόστενος και οπως καταλαβένετε προστέθηκε και αλλο αγχος μεσα σε όλα τα αλλα!!!

Ο Γιατρος μου είναι αισιοδοξος αλλα εγω λογο μιας παλλινδρομης που είχα τον περασμενο Σεπτεμβριο δεν μπορω να ήρεμησω!!!!

Ελπίζω να μην σας κούρασα!!!


line_flow1_beg_39_time_992836800_text_c720c3f5ede1e9eadcf1e120f4e7f220e6f9def220eceff520e5dfede1e92e2e2e2e2e2e2e.gif
Link to comment
Share on other sites

ηρεμησε κοριτσι μου...αυτα που περιγραφεις ειναι συνηθισμενα σε μια εγκυμοσυνη...να εισαι οσο μπορεις πιο ηρεμη. σου εδωσε κανα ουτροτζεσταν ο γιατρος σου?οσο για τον σακο στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν ωοειδες.δεν παιζει ρολο νομιζω οσο αν αναπτυσσεται σωστα το μωρο σου.


σε περιμένουμε ζουζούνι μου!!!

dev081pr___.png

as1cv7KFg2B0010MTAxMzlsfDAwODEwMGpsfHRvZ2V0aGVy.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...