Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου.Λοιπον εμεις σημερα καναμε αυχενικη και ολα ηταν τελεια!Ανθρωπακια μιατουρες ειναι τα ζουζουνια μας!Αυριο θα βγουν και τα αποτελεσματα απο το PAPP-A....Την δευτερα παω και γιατρο οποτε θα τα ξαναδω.Πολυ χαρουμενη ειμαι σημερα!!!Εχω ομως πονους περιοδου...Ακουστε τι επαθα..κοιμαμαι το μεσημερη,ξυπναω και λεω στον αντρα μου παει θα αδιαθετησω σημερα οπως το βλεπω...μου λεει πας καλα;ξυπνα εγκυος εισαι....τα'χασα για μια στιγμη....αρχιζει το αλτσχαιμερ κοριτσια σωστε με!


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια.Πως ειστε σημερα;Να σας ρωτησω κατι...ποσο κανει το τεστ εγκυμοσυνης clearblu μονο και το predictor early στα φαρμακεια;Εγω ειχα παρει τεστ απ'το ιντερνετ για πιο φθηνα αλλα μια φιλη θελει να κανει αμεσα.Υπαρχει καποιο φθηνο;


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα hometest εμένα με βόλευαν γιατί είναι και φθηνά και έρχονται και μέσα σε μια μέρα! Αν θέλει κάτι πιο άμεσα και την ενδιαφέρει το κόστος μπορεί να πάει στο φαρμακείο κ να ρωτήσει τιμές.. Απλά να προσέχει την ημερομηνία λήξης Γιατί πολλές φορές πουλάνε ληγμένα πιο φθηνά. Την έχω παθει..


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ δεν είχα καθυστέρηση ακόμα. Με είχε πείσει μια φίλη να το κάνω τόσο νωρις, κι έδειξε μια άχνη γραμμούλα..! :) πάντως κάθε τεστακι γράφει την ποσότητα χοριακής που ανιχνεύει..


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα hometest χρησιμοποιούσα και μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένη..έδειξε τη. Εγκυμοσύνη απο την πρώτη μέρα καθυστέρησης.. Davinci αυτο με το μαλλί με Έχει προβληματίσει πολυ.. Ο γιατρός είπε για το πρώτο τρίμηνο όχι.. Αλλα και πάλι το ψιλό σκέφτομαι κα για μετα... Δηλαδή με το που μπεις στον τέταρτο μήνα μπορείς να τα βάψεις? εσείς τι λέτε? επίσης νύχια βάφετε? ο γιατρός μου μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα αλλα εχω διαβάσει διαφορά..τέλος ρε κορίτσια, μπορεί να ήμουν απο τις τυχερές που δεν είχε ανακατωσούρες και ζαλάδες... Αλλα η όρεξη μου και το φαΐ που τρώω είναι ανεξέλεγκτα απο την πρώτη μέρα...δεν μπορώ να πειθάρχησω τον εαυτό μου με τίποτα...πφφ και νιώθω πολλές τύψεις... Και δε θέλω να ανέβω στη ζυγαριά...βέβαια αποφεύγω τα γλυκά και το έξω τρώω μόνο σπιτικά αλλα κάθε 2 ώρες τουλαχιςτον όλο τσιμπολογάω..

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη εγκυνοσυνη ημουν ξανθια με φυσικο μαυρο οποτε μαυρα χαλια..Μετα το πρωτο τριμηνο τα εκανα ανταυγες χωρις να ακουμπησω καθολου ριζα..Τωρα τα εχω καστανα σκουρα κ τελευταια φορα τα εβαψα το καλοκαιρι πριν το γαμο μου οποτε δεν τα πειραζω..Τωρα για νυχια τα εκανα συνεχεια ημιμονιμο οποτε ευκαιρια να τα ξεκουρασω λιγο..Για το πασχα θα τα ξανακανω!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Πως είστε;

Ναταλάκι υπομονή με τις αναγουλες, ελπίζω να σου περάσουν μετά τη 12η εβδομάδα. Από φαγητά κι εγώ είμαι πιο περίεργα από την πρώτη φορά. Τα αγαπημένα μου ούτε να το δω, αλλά τα γλυκάκια τα θέλω. Αν είμαι τυχερή με τα κιλά, όπως την πρώτη φορά, μια χαρά είμαι, αλλιώς με τόση λιχουδιά δε με βλέπω καλά.

Για μαλλάκια δεν έχω καμία άποψη, δεν τα έχω βάψει ποτέ. Για τα νύχια όμως ξέρω πως δεν υπάρχει πρόβλημα με το μανό, αλλά με το ασετόν. Οπότε τα ξεβάφουμε με διαλυτικό χωρίς ακετόνη κι είμαστε σίγουρες.

Καλό ΣΚ σε όλες και καλή επιτυχία με τα τεστ!!!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


edel το ελπιζω κ εγω να σταματησουν..Στην πρωτη δεν ειχα τπτ κ τωρα σερνομαι ωρες ωρες..Ποσα κιλα ειχες παρει? Εγω 13 κ τα 8 τα εχασα στο μαιευτηριο, μακαρι να μην παρω παραπανω..


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για μαλλιά δεν ξέρω.. Τα νύχια μου τα βάφω σπάνια από τότε που έμαθα πως είμαι εγκυος..

Όσο για το φαγητό δεν θέλω να το σκέφτομαι. Χθες Τσικνοπέμπτη μύριζε όλη η πόλη κρέας κι εγώ υπεφερα..... :( όλα με αηδιάζουν.. Ολα! Και το στομάχι μου κάνει τούμπες όλη μέρα . . και το κακό είναι ότι για 3 μήνες θα δουλεύω αρκετά.. Ελπίζω να αντέξω..... :(:(


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Κουκίδα μου δεν είδες καμιά διαφορά τώρα που μπήκες στη 12η εβδομάδα; Εδώ μου είχαν πει να μου δώσουν κάτι χάπια, αλλά δεν τα πήρα, την έβγαζα με κοκα κόλα, αν και είναι πολύ γλυκιά και πάλι μου ερχόταν αναγούλα. Όμως είδα θεαματική διαφορά από τη 12η εβδομάδα και μετά. Παρόλα αυτά, φαγητά, όπως μακαρόνια, πίτσα κλπ, που τα τσάκιζα τώρα δεν τα θέλω και πολύ. Λίγο στεγνό κρέας για το σίδηρο και κανένα σθνοδευτικό χωρίς πολλά πολλά.

Ναταλάκι στον πρίγκηπά μου είχα πάρει 8 κιλά, στο μαιευτήριο έχασα μόνο 4 (ο μικρός γεννήθηκε 3,5) και μετά με το θηλασμό έχασα σύνολο 11 σε διάρκεια 10 μηνών.

Τώρα που κόψαμε το θηλασμό θα δείξει πως θα πάει.

Καλή μέρα σε όλες.. Φιλάκια στα ζουζούνια σας!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Εκανα χθες αυχενική όλα ήταν οκ και περιμένω και τα αποτελεσματα των αιματολογικών την άλλη βδομάδα!Μας είπε με επιφύλαξη φύλο, κατά 70% αγόρι...το θελα το κοριτσάκι η αλήθεια είναι αλλά από οσο ξέρω αν σου πουν αγόρι από την αρχή δύσκολα αλλάζει!Επόμενο ραντεβού 1 Απριλίου!Μαλλιά έβαψα χθές αμέσως μετά την αυχεννική με βαφη χωρίς αμωνία..Νύχια έκανα ημιμόνιμο!

Εδώ και μια βδομάδα έχω πόνο στο στομάχι και την πλάτη που κάποιες ώρες είναι πραγματικά δυνατός ..ο γιατρός μου χθες μου είπε οτι είναι γαστρίτιδα η οποία πυροδοτήθηκε από την εγκυμοσύνη...και μάλλον θα είμαι έτσι για τους επόμενους μήνες..malox σόδα και υπομονή μου είπε.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Κουκίδα μου δεν είδες καμιά διαφορά τώρα που μπήκες στη 12η εβδομάδα; Εδώ μου είχαν πει να μου δώσουν κάτι χάπια, αλλά δεν τα πήρα, την έβγαζα με κοκα κόλα, αν και είναι πολύ γλυκιά και πάλι μου ερχόταν αναγούλα. Όμως είδα θεαματική διαφορά από τη 12η εβδομάδα και μετά. Παρόλα αυτά, φαγητά, όπως μακαρόνια, πίτσα κλπ, που τα τσάκιζα τώρα δεν τα θέλω και πολύ. Λίγο στεγνό κρέας για το σίδηρο και κανένα σθνοδευτικό χωρίς πολλά πολλά.

Ναταλάκι στον πρίγκηπά μου είχα πάρει 8 κιλά, στο μαιευτήριο έχασα μόνο 4 (ο μικρός γεννήθηκε 3,5) και μετά με το θηλασμό έχασα σύνολο 11 σε διάρκεια 10 μηνών.

Τώρα που κόψαμε το θηλασμό θα δείξει πως θα πάει.

Καλή μέρα σε όλες.. Φιλάκια στα ζουζούνια σας!

Σήμερα μπήκα στη 12η εβδομάδα . τι να πω! Μακάρι..


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...