Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εγω κοριτσια τι να σα πω.. ειναι απο τις πολυ τυχερες! απο συμπτωματα υο μονο που ειχα ηταν υπνηλια.. ανακατοσουρες ειχα για 3 -4 μερες αλλα και παλι πολυ ηπιες ετρωγα και τρωω κανονικα.. οσον αφορα το μαιευτηριο και εγω σε ιδιωτικο θα παω ακολουθω τον γιατρο μου.. για την ακριβεια στο ιασω στη αθηνα. ειναι καμια αλλη για ιασω;;;τελος οσον αφορα τις αγορες, η αληθει ειναι οτι με το ζορι κρατιεμαι να παω να παρω εστω ενα φορμακι να το χω να το κοιταω και να χαζευω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες! Πως είστε; Σιγά σιγά φεύγουν τα συμπτώματα, εε; Κι εδώ τα ίδια. Αυχενική εμείς κλείσαμε στις 8/4, 13η εβδομάδα.

Αντζυ συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

Από αγορές θα σας πρότεινα να είστε εγκρατείς, ώστε να αγοράζετε ανάλογα με τις ανάγκες σας στη συνέχεια. Σίγουρα χρειάζονται ρουχαλάκια και αρκετά φανελάκια (περίπου 12-15), μιας και τα μικρούλια βγάζουν γουλίτσες και γενικώς.. λερώνονται. Ο μικρούλης μας γεννήθηκε 3.5 κιλά και τελικά χρειαζόταν και το Νο 0 σε ρουχαλάκια, μιας και το 0-3 του ήταν μεγάλο και δεν μπορούσε να θηλάσει, έκρυβε το ρουχο το στοματάκι του. Αλλά αυτό για λίγες μέρες. 15-20;; δε θυμάμαι. Πιπίλες, αποστειρωτή και μπιμπερό θα πρότεινα να παρετε αν δε θηλάσετε. Τα αγόρασα από πριν και τελικά κάθονται στην αποθήκη καινούρια. Γενικώς κάθε μωράκι έχει τις προτιμήσεις του, οπότε είναι δύσκολο να προβλέψεις για αγορες. Αυτό που θα συνιστούσα ανεπιφύλακτα είναι το κρεββατάκι του μωρού που προσαρμόζεται στο ύψος του κρεββατιού των γονιών. Είναι σούπερ. Ιδίως σε μωράκια που δεν κοιμούνται πολλές ώρες συνεχόμενες, για να μην κουράζεστε και σηκώνεστε συνέχεια. Και αλλαξιέρα για να προφυλάξετε τη μέση σας.

Γνωρίζετε ΠΗΤ; Θέλετε να κάνουμε λίστα με τις ημερομηνίες;

Καλό βραδυ σε όλες! Να έχετε όμορφο ΣΚ.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια..27/9 εχω ΠΗΤ εγω!!!! edel για τα ρουχαλακια ολοι μου πηραν τοτε μεγαλα γτ κ καλα το μωρο μεγαλωνει γρηγορα, ελα ομως που τελικα η δικια μου γεννηθηκε προωρα μολις 2 κιλα...Οποτε για κανενα διμηνο φορουσαμε μια σταλιτσα φορμακια!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...