Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Παρούσα κ εγώ. Σήμερα έκανα τον πρωτο υπέρηχο. Δεν είδαμε τίποτα σημαντικό βέβαια γιατι είμαι ακόμα στην 5 βδομάδα όποτε περιμένουμε τον επόμενο για καρδούλα. Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά. Γεια σου anastella!


c5ecfae8b2.png

tt1cf75d

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγώ!Καλησπέρα σε όλες σας!!Αν όλα πανε καλά και εγώ μανουλά του Σεπτεμβρίου θα είμαι..για πρώτη φορά!πρώτο υπέρηχο έκανα χθές στις 5 βδομάδες και 3 ημέρες..επιβεβαιώθηκε η εκγυμοσύνη μου και είδαμε ένα σάκο σε καλή θέση μέσα στην μήτρα..αυτά προς το παρόν..1/2 έχω το επόμενο ραντεβού για να ακούσουμε καρδούλα..Καλή αρχή σε όλες μας ΠΗΤ εχω 19/9..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου linouko, συγχαρητήρια, τα νεότερα θα τα μάθουμε τη Δευτέρα λοιπόν. Μαρία συγχαρητήρια κ σε σένα. Κ εγώ ακριβώς τα ίδια! Εγώ το επόμενο ραντεβού το χω στις 4/2. Άντε να δούμε! Κορίτσια εσείς έχετε καθόλου συμπτώματα? γιατι εγώ πέρα απο μια ελαφριά συχνοουρία δεν εχω απολύτως τίποτα.


c5ecfae8b2.png

tt1cf75d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου linouko, συγχαρητήρια, τα νεότερα θα τα μάθουμε τη Δευτέρα λοιπόν. Μαρία συγχαρητήρια κ σε σένα. Κ εγώ ακριβώς τα ίδια! Εγώ το επόμενο ραντεβού το χω στις 4/2. Άντε να δούμε! Κορίτσια εσείς έχετε καθόλου συμπτώματα? γιατι εγώ πέρα απο μια ελαφριά συχνοουρία δεν εχω απολύτως τίποτα.[/quote

Συγχαρητήρια και σε σένα Κατερίνα!Και εγώ από συμπτώματα αν εξαιρέσεις οτι έχω δέκατα 37,2 όλη την μέρα και λίγα πονάκια που και που χαμηλά στην κοιλιά..κατά τα άλλα δεν έχω τίποτα άλλο...το στήθος μου ήταν πρισμένο για μια βδομάδα αλλα εδώ και 2 μέρες ξεπρίστηκε...μπορεί να είναι νωρίς ακόμη...ή να είμαστε τυχερές:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Απο συμπτωματα εγω εχω συχνοουρια και πολυ υπνηλια.Εκει που καθομαι κοιμαμαι,τι πραγμα ειναι κι αυτο.Maria 30 κι εγω το πρωτο μου περιμενω.Οι υπολοιπες;Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα!


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Απο συμπτωματα εγω εχω συχνοουρια και πολυ υπνηλια.Εκει που καθομαι κοιμαμαι,τι πραγμα ειναι κι αυτο.Maria 30 κι εγω το πρωτο μου περιμενω.Οι υπολοιπες;Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα!

Linouko για πρώτη φορά μαζί μανούλες!Από που είσαι?Εγώ από Θεσσαλονίκη!Ευτυχως και τα δικά σου συμπτώματα είναι ελάχιστα...Ναι να μαζευόμαστε...είναι μεγάλο αυτό το ταξίδι και αρκετοί οι μήνες!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια περιμένω το δεύτερο. Εχω ήδη ενα αντράκι 20 μηνων που θηλάζω ακομα :D

Να σου ζήσει ο μικρούλης και με το καλό τώρα και το δέυτερο..εσύ είσαι έμπειρη μανούλα πια...και θα βοηθήσεις εμάς της πρωτάρες!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!Katerinamou να χαιρεσαι το γιοκα σου και με το καλο και δευτερο μωρακι σου.Θα μας δωσεις τα φωτα σου οταν τα χρειαστουμε ε;;;Maria 30 εγω εχω πολυ ανχος και ειμαστε ακομα στην αρχη.Απο εδεσσα ειμαι...σχετικα κοντα.Αληθεια κοριτσια προπαθουσατε για μωρακι η ηρθε τυχαια;Εμενα τυχαια και δεν ξερουμε τι να πρωτοκανουμε τωρα.Ασε που ειμαστε λιγο ασχετοι σε οτι αφορα ενα μωρο και ειδικα τις αναγκες τους.Σκεφτητε οτι αν και νωρις εχω αρχισει να κανω μια ερευνα αγορας.Katerinamou εσυ θα μας πεις αφου ξερεις τι πραγματικα χρειαζομαστε γιατι νομιζω πως σαν πρωταρες οτι δουμε θα το παρουμε!


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και απο εμένα. Να έχουμε όλες μία καλή εγκυμοσύνη. Πρώτη φορά μανούλα, έχω ΠΗΤ 7/9 και όσο να ναι αρκετό άγχος. Ακούσαμε καρδιά προχθές και όλα καλα, απο συμπτώματα έχω συχνοουρία, υπνηλία και πόνο στην πλάτη (ευτυχώς απο εμετούς τίποτα) ααααα και λίγες ανακατοσούρες.

Link to comment
Share on other sites

Angie87 Καλώς ήρθες στην παρέα μας..ε'ιναι όμορφο να βρίσκεις άτομα που είναι ακριβώς στην ίδια θέση με σένα!!Αν και έχω πολύ άγχος σαν άνθρωπος για όλα...στο θέμα της εγκυμοσύνης είμαι σχετικά ήρεμη μπορώ να πω...linouko σε μας ήρθε η εκγυμοσύνη με τον δεύτερο μήνα προσπάθειας...παντρευτήκαμε τον Απρίλιο..Ιουνιο πέθανε ο μπαμπάς μου και μέχρι να συνέλθω το αφησαμε λίγο..η αλήθεια είναι οτι δεν περίμενα οτι θα ρθει τόσο εύκολα...εχω φίλες που προσπαθούν χρόνια..προσπάθησε να μην αγχώνεσαι..και απολαυσε την κάθε μερα αυτών των 9 μηνών...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες Σεπτεμβρίου!!! Εγω με πιθανή μέρα σύλληψης 3 Ιανουαρίου! Δε σας λέω τελευταία περίοδο γιατι λόγω πολυκυστικών ωοθηκών ο κύκλος μου κυμαινόταν από 30-42! Όποτε δύσκολος ο υπολογισμός. Όμως με αρνητικό τεστ Παρασκευή 15 Ιανουαρίου και θετικό τεστ Τετάρτη 20 Ιανουαρίου και βάζοντας τα κάτω με τον αντρουλη μου κάπου εκει στις 3 του μηνός υπολογίζουμε! Την Τετάρτη λοιπόν μετα το θετικό τεστ ούρων τρέξαμε κατευθείαν για χοριακη η οποία βγήκε 316! Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό και μου είπε ότι είναι πολυ νωρίς να δούμε κάτι στον υπέρηχο, μου είπε να ξανακάνω μια χοριακη την Παρασκευή κ την άλλη εβδομάδα να πάω για υπέρηχο...πήγα την Παρασκευή όντως κ η χοριακη μου βγήκε 566! Ο γιατρός μου μου επε ότι περιμέναμε να διπλασιαστεί η τιμή αλλα γενικά δεν είναι κακή η τιμή.. Μου επε να ξανακάνω μια χοριακη την Τρίτη και να περάσω από το ιατρείο του υποθέτω αν ολα πάνε καλα να κάνουμε το πρώτο μας υπέρηχο... Απλά παρόλο που ο γιατρός δεν είπε κάτι ανησυχητικό και παρόλο που η τιμή της χοριακης αυξήθηκε κ πάνω από 60 % σε 2 μέρες που έχω διαβάσει ότι πρεπει τουλαχιςτον να γίνεται φοβάμαι μήπως τα νέα την Τρίτη δεν είναι καλα.... Το θελουμε τόσο πολυ αυτο το μωρό και ακόμα δεν μπορούμε να το πιστέψουμε... Νομίζω ακόμα οτι ήταν είναι όνειρο ότι κράτησα ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης στα χέρια μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...