Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

dorra εγω ισως εχω καθυστερημενη συλληψη..Ειχα τελευταια περιοδο 14/12 με κυκλο 30 ημερων και την Τριτη που πηγα ενω ημουν 6κ1 ο υπερηχος με εβγαζε 4κ4..Ελπιζω να σου πανε ολα καλα!!

Σευχαριστω,ευχομαι κ σε σεναια ομαλη εγκυμοσυνη...!!εμνα τελευταια περιοδπς 1/12 ο κυκλος μου ηταν 30 ημερων κ τον προηγουμενο μηνα πριν τη συλληψη 34.Σου εξηγησε ο γιατρος σου τι ειναι η καθυτερημενη συλληψη? Εμενα μου ειπε πτι εγινε καμια 10αρια μετες αργοτερα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δεν τον ρωτησα και πολλα γιατι πανω κατω τα ξερω..Αν δεις και παραπανω την χοριακη μου ξεκινησα πολυ χαμηλα αλλα διπλασιαζεται κανονικα...Ποτε εχεις ξανα ραντεβου?Καμια χοριακη εκανες?


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον ρωτησα και πολλα γιατι πανω κατω τα ξερω..Αν δεις και παραπανω την χοριακη μου ξεκινησα πολυ χαμηλα αλλα διπλασιαζεται κανονικα...Ποτε εχεις ξανα ραντεβου?Καμια χοριακη εκανες?

Εκανα...η πρωτη 23 η δευτερη 680 κ η τριτη 1724,πνω κατω ξερω ποτε εγινε η συλληψη απλα ελπιζω νσ μη γινει μπερδεμα αργοτερα με τις αντιστοιχιες μηκους εμβρυου κ.βδομ...το Σαββατο θα με ξαναδει...σαθτη τημ περιπτωση υπολογιχουν ημερομηνια τοκετου βσσει τον υπερηχο κοχι την τελευταια περιοδο??

Link to comment
Share on other sites

Πόσες πολλές μανούλες του Σεπτεμβρίου!! Σας καλόσοριζω όλες και εύχομαι σε όλες μια τελειομηνη και καλή εγκυμοσύνη!!! Τι ωραία παρέα για τους επόμενους μήνες!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα , ειστε ολες καλα ? εγω ειμαι η Βικυ , στα 40 πλεον . Ηδη μαμα 3 παιδιων με τον μεγαλυτερο στα 10 και τον μικροτερο στα 3μιση . Ειμαι εγκυος ανελπιστα στο 4ο , πραγμα που μας χαροποιησε πολυ . Ειμαι στην 6 και 3 ημερες και αναμενεται αμα ολα πανε καλα να γεννησουμε Σεπτεμβριο καποια στιγμη . Αντε καλως ηρθαμε :P


JowFp2.png

QcY2p2.png

a6nEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα , ειστε ολες καλα ? εγω ειμαι η Βικυ , στα 40 πλεον . Ηδη μαμα 3 παιδιων με τον μεγαλυτερο στα 10 και τον μικροτερο στα 3μιση . Ειμαι εγκυος ανελπιστα στο 4ο , πραγμα που μας χαροποιησε πολυ . Ειμαι στην 6 και 3 ημερες και αναμενεται αμα ολα πανε καλα να γεννησουμε Σεπτεμβριο καποια στιγμη . Αντε καλως ηρθαμε :P

Καλώς ήρθες ατην παρέα μας!!μια πολύ έμπειρη μανούλα θα έλεγα...εμεις ειμαστε πολύ κοντα!!εγω σημερα ειναι στις 6 βδομ κ 4 μέρες...εμένα βέβαια είναι το πρώτο κ βαδίζω στο άγνωστο..εσύ ξέρεις τι να περιμένεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες ατην παρέα μας!!μια πολύ έμπειρη μανούλα θα έλεγα...εμεις ειμαστε πολύ κοντα!!εγω σημερα ειναι στις 6 βδομ κ 4 μέρες...εμένα βέβαια είναι το πρώτο κ βαδίζω στο άγνωστο..εσύ ξέρεις τι να περιμένεις....

Να ειστε καλα ολα τα κοριτσια . Ναι σιγουρα ειμαι εμπειρη αλλα μερικα πραγματα δεν συνηθιζονται ποτε . Οποτε πανω κατω νοιωθω λιγο πολυ σαν πρωταρα .


JowFp2.png

QcY2p2.png

a6nEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα....οπως σας ειπα ειμαι κ εγω σχεδον εξι εβδομαδων κ εχω τρελες ψυχολογικες μεταπτωσεις...κλαιω.. αγχωνομαι...ειμαι πολυ μελαχγολικη κ σαν να μην νιωθω χαρα παρα μονο φοβο....νιωθει ή εχει νιωσει καποια ετσι? Περιμενω τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα....οπως σας ειπα ειμαι κ εγω σχεδον εξι εβδομαδων κ εχω τρελες ψυχολογικες μεταπτωσεις...κλαιω.. αγχωνομαι...ειμαι πολυ μελαχγολικη κ σαν να μην νιωθω χαρα παρα μονο φοβο....νιωθει ή εχει νιωσει καποια ετσι? Περιμενω τις απαντησεις σας

Α ναι πολυ σύνηθες άσε μη το συζητάς . Ιδιαίτερα συμπτώματα δεν εχω πέρα απο καμία αναγούλα . Έτσι και αλλιώς πεινάω γιατι κάνω διατροφή . Αλλα συμπτώματα ειναι μια κάποια κατάθλιψη που εμφανίστηκε σιγά σιγά αλλα αντιμετώπιζα πρόβλημα καο εκτός εγκυμοσύνης . Και φυσικά έκτακτο συστολικες αρρυθμίες αλλα επίσης καο αυτο το αντιμέτωπιζω ανα καιρούς .


JowFp2.png

QcY2p2.png

a6nEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α ναι πολυ σύνηθες άσε μη το συζητάς . Ιδιαίτερα συμπτώματα δεν εχω πέρα απο καμία αναγούλα . Έτσι και αλλιώς πεινάω γιατι κάνω διατροφή . Αλλα συμπτώματα ειναι μια κάποια κατάθλιψη που εμφανίστηκε σιγά σιγά αλλα αντιμετώπιζα πρόβλημα καο εκτός εγκυμοσύνης . Και φυσικά έκτακτο συστολικες αρρυθμίες αλλα επίσης καο αυτο το αντιμέτωπιζω ανα καιρούς .

Vickaki ευχαριστω για την απαντηση.....ταχυκαρδιες εγω και εγω....εχω υποθυρεωοιδισμο λες να ξεριθμυστηκε κατευθειαν? Παντως μακαρι να ειναι οι ορμονες γιατι μου ειναι δυσκολο να αποδεχτω οτι αμεσως με επιασαν τα ψυχολογικα μου

Link to comment
Share on other sites

Αντε κοριτσια ολες μαζι εβδομαδα εβδομαδα θα περασουμε μαζι τις εγκυμοσυνες μας....εμενα ο!καινουργιος μου γιατρος συνεργαζεται με το Ρεα εσεις που θα γεννησετε με το καλο?

Link to comment
Share on other sites

Vickaki ευχαριστω για την απαντηση.....ταχυκαρδιες εγω και εγω....εχω υποθυρεωοιδισμο λες να ξεριθμυστηκε κατευθειαν? Παντως μακαρι να ειναι οι ορμονες γιατι μου ειναι δυσκολο να αποδεχτω οτι αμεσως με επιασαν τα ψυχολογικα μου

Κιεγω καπως ετσι ειμαι...ναυτια ..ευτυχως οχι εμετους..δεν εχωδιαθεση...με το χορι παω στη δουλεια...συχνοουρια...πρηξιμο στο στηθος...ευσιδθησια...γενικα...!!!κιεγω εγω υποθυρειδισμο...η ενδοκρινολογος μου αυξησε τη δοση...κ επανελεγχο ειπε καθε μηνα...!ριναι ενοχλητικα τα συμπτωματα...αλλα μπροα στο θαυμα της ζωης...με υπομονη...θα τα αντεξουμε...!!Μακαρι να πσνε ολα..καλα...για ολες κοριτσια....;)

Link to comment
Share on other sites

Γιναμε πολλες!!!Μακαρι ολες να εχουμε μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!Οσο για την διαθεση που λετε απο εκει που γελαω και κανω πλακα με πιανουν τα κλαματα,στο ασχετο τελειως.Αναγουλες και εμετους εχουμε και συνεχεια νιωθω κουρασμενη.Χθες το βραδυ καθομαι στο pc και μπαινω στην ομαδα μας να διαβασω τα νεα σας και εκει που παω να γραψω......τσουπ επεσα ξερη πανω στο πληκτρολογιο,μετα ηρθε ο αντρας μου και με σηκωσε.Τι θα γινει με αυτη την υπνηλια;;;Αλλα να μου πειτε κοιμησου τωρα που μπορεις γιατι μετα.....


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κιεγω καπως ετσι ειμαι...ναυτια ..ευτυχως οχι εμετους..δεν εχωδιαθεση...με το χορι παω στη δουλεια...συχνοουρια...πρηξιμο στο στηθος...ευσιδθησια...γενικα...!!!κιεγω εγω υποθυρειδισμο...η ενδοκρινολογος μου αυξησε τη δοση...κ επανελεγχο ειπε καθε μηνα...!ριναι ενοχλητικα τα συμπτωματα...αλλα μπροα στο θαυμα της ζωης...με υπομονη...θα τα αντεξουμε...!!Μακαρι να πσνε ολα..καλα...για ολες κοριτσια....;)

Εγω δεν εχω παει ακομα ενδοκρινολογο...στον γυναικολογο θα παω ή δευτερα ή τεταρτη...πινω τ4 των 100...εχεις κ ψυχολογικες μεταπτωσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...