Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες Σεπτεμβρίου!!! Εγω με πιθανή μέρα σύλληψης 3 Ιανουαρίου! Δε σας λέω τελευταία περίοδο γιατι λόγω πολυκυστικών ωοθηκών ο κύκλος μου κυμαινόταν από 30-42! Όποτε δύσκολος ο υπολογισμός. Όμως με αρνητικό τεστ Παρασκευή 15 Ιανουαρίου και θετικό τεστ Τετάρτη 20 Ιανουαρίου και βάζοντας τα κάτω με τον αντρουλη μου κάπου εκει στις 3 του μηνός υπολογίζουμε! Την Τετάρτη λοιπόν μετα το θετικό τεστ ούρων τρέξαμε κατευθείαν για χοριακη η οποία βγήκε 316! Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό και μου είπε ότι είναι πολυ νωρίς να δούμε κάτι στον υπέρηχο, μου είπε να ξανακάνω μια χοριακη την Παρασκευή κ την άλλη εβδομάδα να πάω για υπέρηχο...πήγα την Παρασκευή όντως κ η χοριακη μου βγήκε 566! Ο γιατρός μου μου επε ότι περιμέναμε να διπλασιαστεί η τιμή αλλα γενικά δεν είναι κακή η τιμή.. Μου επε να ξανακάνω μια χοριακη την Τρίτη και να περάσω από το ιατρείο του υποθέτω αν ολα πάνε καλα να κάνουμε το πρώτο μας υπέρηχο... Απλά παρόλο που ο γιατρός δεν είπε κάτι ανησυχητικό και παρόλο που η τιμή της χοριακης αυξήθηκε κ πάνω από 60 % σε 2 μέρες που έχω διαβάσει ότι πρεπει τουλαχιςτον να γίνεται φοβάμαι μήπως τα νέα την Τρίτη δεν είναι καλα.... Το θελουμε τόσο πολυ αυτο το μωρό και ακόμα δεν μπορούμε να το πιστέψουμε... Νομίζω ακόμα οτι ήταν είναι όνειρο ότι κράτησα ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης στα χέρια μου...

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!Σκέψου θετικά..το άγχος μόνο κακό μπορεί να κάνει στην παρούσα φάση..δεν εξαρτάται τίποτα από εσένα πλέον...εφόσον η χοριακη ανεβαίνει αυτό σίγουρα είναι ένα καλό δείγμα...προσπάθησε να ηρεμήσεις σκέψου θετικά και όλα θα πάνε καλά!!Περιμένουμε τα νέα σου την Τρίτη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ μακάρι! Αφού σκέφτομαι ποτέ θα έρθει αυτή η Τρίτη! Γι αυτή την Τρίτη ζω! Παίρνω και 6 χάπια gynalven- πρόγεστερονη κ με παίρνει ο ύπνος καθιστή όχι αστεία! Να δω πως θα πάω στη δουλειά αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλώς ήρθατε καινούρια κορίτσια. Μαρία κ λινούκο αυτή τη φορά εχω περισσότερο άγχος απο την προηγούμενη χαχαχαχαχΧα. Όταν φτάσει η ωρα να ψωνίσουμε θα τα λέμε, αλλα έχεις δίκιο εχω πάρει πολλααααααααα άχρηστα πραγματα. Εμείς 2-3 μήνες προσπαθήσαμε κ τις δυο φορές, ήμασταν απο τους τυχερούς κ δεν παιδευτηκαμε καθόλου. Angie ακούσατε κιόλας καρδούλα ε? μπράβο σας πολυ νωρίς μου φαίνεται! Apple pie καλώς να δεχτείς το μωράκι σου, ειναι ήδη στη κοιλιτσα σου και μεγαλώνει. Αυτο να σκέφτεσαι κ όλα θα πάνε καλά! Μη νομίζεις όλες έχουμε το ίδιο άγχος!


c5ecfae8b2.png

tt1cf75d

Link to comment
Share on other sites

katerinamou την καρδια την ακουσαμε στις 21/1(7 εβδομαδες και 1 ημερα). μου ειχε πει η γυναικολογος μου οτι στην εβδομη εβδομαδα θα μπορεσουμε να την ακουσουμε και ετσι εγινε. Αpple pie προσπαθησε να περιορισεις το αγχος και ολα καλα θα πανε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!Αχχχ τι ωραια μαζευομαστε!Να καλωσορισω κι εγω με τι σειρα μου της καινουριες μελλουσες μανουλες!Μακαρι κοριτσια να εχουμε ολες μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!Λοιπον σε μενα τωρα,σας εχω νεα......Πρωι πρωι πηγα και εκανα μια 2η χοριακη οπως μου ειχε πει ο γιατρος μου και στις 12 πηγα στο ραντεβου μας.Πηρε ο ιδιος στο αιματολογικο να μαθει την τιμη και μου λεει ολα πανε περιφημα!Καθως κανουμε τον υπερηχο γυρναει και μου λεει...εχεις αχνος ε;;;του απανταω εννοειται πρωτη φορα ειναι και δεν ξερω τι να κανω...μου λεει δηλαδη αν δεν ηταν ενα μωρο και ηταν δυο τι θα εκανες;...θα τρελλενομουν απανταω...και γυρναει γελωντας και μου λεει κλεισε γρηγορα θεση στο τρελοκομειο γιατι διδυμα εχεις!!Σαστισα εκεινη την ωρα....βρε γιατρε μην κανεις πλακα του λεω...μα πια πλακα κοιτα εχουμε δυο σακους εδω να δες τους πεντακαθαρα φαινονται!Ολα καλα μου λεει πανε μπηκες στην 6η εβδομαδα και ΠΗΤ 19/9 αν και προετοιμασου για νωριτερα.Θα ερθεις μου λεει σε μια εβδομαδα να ακουσουμε καρδουλες!Παιρνω φευγοντας τον αντρα μου που ηταν στην δουλεια του λεω μαντεψε.....αντε μου λεει κοψε τα χαζα τι εγινε στον γιατρο; διδυμακια του λεω εχουμε....αυτο ηταν....μου τον εφεραν στο σπιτι λυποθυμο χαχαχα.


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου το ειπαμε στους δικους μας πριν απο λιγο και εμειναν....αφηστε που ο δικος μου δεν με αφηνει να κανω τιποτα μονο να σηκωνομαι για τουαλετα...λεει μην παθουν κατι τα μωρα...βρε τι παθαμε!Και κατι ασχετο δουλευετε κοριτσια;


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

linouko δύο μια και έξω!!!μια χαρά!!Εγώ είμαι Δικηγόρος και έχω δικό μου γραφείο με την κουμπάρα μου...γενικά πολύ τρέξιμο και εξωτερικές δουλειές και το κυριότερο δουλειά χωρίς ωράριο.και με πολύ άγχος..:shock:..θα ζοριστώ πολύ...ετσι με βλέπω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Linouko εγώ πιστεύω οτι το άγχος ειναι ίδιο είτε ειναι ενα είτε δυο τα μωρα. Μαρία ναι νομίζω κ εγώ οτι θα ζοριστεις στην αρχή αλλα όταν γίνεσαι μαμά αποκτάς υπερφυσικές δυνάμεις που ούτε πίστευες ποτε οτι θα κατάφερνες τόσα πραγματα μαζί! Θα το δεις... Κ εσυ θα απορήσεις χαχαχα


c5ecfae8b2.png

tt1cf75d

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Linouko τι ωραία! διδυμάκια! Τέλεια! Κορίτσια κι εγω δουλεύω...ιδιωτική υπάλληλος είμαι! Προς το παρόν το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι οτι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να με πάρει ο ύπνος έν ώρα δουλειάς!!! Δεν κάνω πλάκα. Το σ/κ είχαμε πάει στην πεθερά μου για φαγητό και με πήρε ο ύπνος στο τραπέζι!!!! Με σήκωσε ο άνδρας μου με έβαλε στο κρεβάτι τίποτα δε θυμάμαι! Αχ κορίτσια σήμερα είναι η μεγάλη μέρα! Πάω να κάνω τη χοριακη ξανά....!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Apple pie σε καταλαβαινω κι εγω ετσι ειμαι με τον υπνο,οπου και να κατσω τσουπ κοιμαμαι.Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα σημερα.Εγω κοριτσια δεν δουλευω τωρα και σκεφτομαι πολυ το οικονομικο.Εκει που λεγαμε κουτσα στραβα θα τα βγαλουμε περα με το ενα μωρο τωρα με δυο θελουμε τα διπλα...γι'αυτο θα παμε στα πιο φθηνα


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Linouko τι ωραία! διδυμάκια! Τέλεια! Κορίτσια κι εγω δουλεύω...ιδιωτική υπάλληλος είμαι! Προς το παρόν το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι οτι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να με πάρει ο ύπνος έν ώρα δουλειάς!!! Δεν κάνω πλάκα. Το σ/κ είχαμε πάει στην πεθερά μου για φαγητό και με πήρε ο ύπνος στο τραπέζι!!!! Με σήκωσε ο άνδρας μου με έβαλε στο κρεβάτι τίποτα δε θυμάμαι! Αχ κορίτσια σήμερα είναι η μεγάλη μέρα! Πάω να κάνω τη χοριακη ξανά....!

Περιμένουμε τα νέα σου!!:PΕγώ δεν έχω τόσο υπνηλία αλλά κουράζομαι ευκολότερα από πρίν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Apple pie σε καταλαβαινω κι εγω ετσι ειμαι με τον υπνο,οπου και να κατσω τσουπ κοιμαμαι.Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα σημερα.Εγω κοριτσια δεν δουλευω τωρα και σκεφτομαι πολυ το οικονομικο.Εκει που λεγαμε κουτσα στραβα θα τα βγαλουμε περα με το ενα μωρο τωρα με δυο θελουμε τα διπλα...γι'αυτο θα παμε στα πιο φθηνα

Δώρο θεού είναι τα διδυμάκια σου...μην αφήνεις το οικονομικό να σου χαλάει την διάθεση...θα τα καταφέρετε...μην στεναχωριέσαι!μακάρι να μπορούν να βοηθήσουν και λίγο γιαγίαδες και παππούδες και θα την βρείτε την άκρη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...