Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Χαιρετώ όλες τις μανούλες!!Χάθηκα λίγο...όλο το πρωι δουλειά και όλο το απόγευμα ύπνος...ανακατοσούρες έχω που και που χωρίς ευτυχώς να κάνω εμετό...ελπίζω οτι αυτά τα συμπτωματα θα φύγουν σε κανένα μήνα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

29/2 κοριτσια,θα παω για αυχενικη...σημερα εκανα παλι υπερηχο...10η βδομ!!φανηκαν ποδαρακια κ χερακια να κουνιουνται...!!! Ειναι απιστευτο ποσο γρηγορα μεγαλωνουν...:):P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!! Αυχενικες ακουω και χαιρομαι, εγω τελος του μηνα εχω ραντεβου απλο και θα κανονισουμε για αυχενικη (γυρω στις 20-25/2 υπολογιζω)... Στην πρωτη παντως μου ειπε οτι βεβαιως ειναι μια χαρα το νινι αλλα ειχα μαθει και το φυλο του μωρου..Οποτε σε λιγο καιρο θα αρχισουμε να μαθαινουμε τι εχουμε στην κοιλιτσα μας!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παιρνει καμια salospir?μου το συνεστησε προληπτικα η αιματολογος γτ ειχα παλινδρομη τον Αυγουστο,εκανα εξετασεις θρομβοφιλιας ,δεν εχω ....η γυναικολογος μου ειναι κατα...λεει οτι στο γ τριμηνο φαινεται η αιματωση με doppler...!!!Μπερδεμα γτ μεσα γραφει πτι δεν πρεπει να χορηγειται το α κ β τριμηνο...!Εχετε αναλογη εμπειρια???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Εγώ έχω ΠΗΤ 18/9! Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά για όλες μας! Είχαμε ακούσει καρδούλα πριν 18 ημέρες περίπου και την Δευτέρα έχουμε πάλι ραντεβού με τον γιατρό. Έχω ήδη ένα κοριτσάκι 5 ετών!

dorra εγώ παίρνω salospir και όχι μόνο! Είχα μια παλίνδρομη εγκυμοσύνη πέρυσι όπου μετά έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλία και ανακάλυψα ότι έχω, κάτι το οποίο δεν ήξερα μέχρι τώρα, ούτε καν στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που ήταν όλα μια χαρά!!!

Οπότε τώρα με το που κατάλαβα ότι είμαι έγκυος πήγα στον γιατρό μου και ξεκίνησα ενέσεις clexane καθημερινά στην κοιλιά και salospir!

Τι εννοεί η γυναικολόγος σου λέγοντας ότι "οτι στο γ τριμηνο φαινεται η αιματωση με doppler"??? Πώς θα φτάσει μια εγκυμοσύνη στο γ τρίμηνο αν υποθετικά υπάρχει κάποιο θέμα και εξ αρχής δεν αιματώνεται καλά ο πλακούντας?

Αυτά από εμένα, εύχομαι καλή συνέχεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παιρνει καμια salospir?μου το συνεστησε προληπτικα η αιματολογος γτ ειχα παλινδρομη τον Αυγουστο,εκανα εξετασεις θρομβοφιλιας ,δεν εχω ....η γυναικολογος μου ειναι κατα...λεει οτι στο γ τριμηνο φαινεται η αιματωση με doppler...!!!Μπερδεμα γτ μεσα γραφει πτι δεν πρεπει να χορηγειται το α κ β τριμηνο...!Εχετε αναλογη εμπειρια???

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΜΟΝΟ ΣΑΛΟΣΠΙΡ ΠΑΙΡΝΕΙΣ?ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΕΣ?ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΝΕΣΕΙΣ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ.ΕΠΙΣΗΣ Η ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΣΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ.ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΧΙΥΝ ΟΕΙ.ΒΕΒΑΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ.ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΥ?ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΖΥΓΗ ΣΤΟ MTHFR Κ ΚΑΝΩ ΚΛΕΞΑΝ 0.6.ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΟΝΙΔΙΟ Κ ΥΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟ ΝΤΟΠΛΕΡ ΑΝ ΑΙΜΑΤΩΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΤΓΣ ΚΟΨΟΥΜΕ.ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΩ Κ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!!θα'θελα να μοιραστω μαζι σας μια απορια μου...απ'την αρχη της εγκυμοσυνης μου εχω πολλες ανακατοσουρες και ζαλαδες...σημερα μπορω να πω οτι νιωθω πολυ πολυ καλυτερα..γινεται αυτο;; γιατι μου περνανε διαφορα απο το μυαλο μου κι ανησυχω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!θα'θελα να μοιραστω μαζι σας μια απορια μου...απ'την αρχη της εγκυμοσυνης μου εχω πολλες ανακατοσουρες και ζαλαδες...σημερα μπορω να πω οτι νιωθω πολυ πολυ καλυτερα..γινεται αυτο;; γιατι μου περνανε διαφορα απο το μυαλο μου κι ανησυχω...

Γινεται γινεται..Και εγω πριν 4-5 μερες το επαθα!! Για μια μερα ημουν ανησυχητικα καλα!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!θα'θελα να μοιραστω μαζι σας μια απορια μου...απ'την αρχη της εγκυμοσυνης μου εχω πολλες ανακατοσουρες και ζαλαδες...σημερα μπορω να πω οτι νιωθω πολυ πολυ καλυτερα..γινεται αυτο;; γιατι μου περνανε διαφορα απο το μυαλο μου κι ανησυχω...

Φυσικά και γίνεται! Μην ανησυχείς. Κι εγώ στα μέσα της 8ης εβδομάδας περίπου ξαφνικά ένιωσα...σχεδόν καλά, υποχώρησαν οι ανυποφορες ναυτίες, το στήθος δεν ήταν τόσο πρησμενο και ανησύχησα! Αλλά δύο ημέρες μετά με έπιασε μια αηδία φοβερή και φούσκωμα τα οποία έχω πολύ έντονα ακόμα.... Μην ανησυχείς καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Εγώ έχω ΠΗΤ 18/9! Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά για όλες μας! Είχαμε ακούσει καρδούλα πριν 18 ημέρες περίπου και την Δευτέρα έχουμε πάλι ραντεβού με τον γιατρό. Έχω ήδη ένα κοριτσάκι 5 ετών!

dorra εγώ παίρνω salospir και όχι μόνο! Είχα μια παλίνδρομη εγκυμοσύνη πέρυσι όπου μετά έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλία και ανακάλυψα ότι έχω, κάτι το οποίο δεν ήξερα μέχρι τώρα, ούτε καν στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που ήταν όλα μια χαρά!!!

Οπότε τώρα με το που κατάλαβα ότι είμαι έγκυος πήγα στον γιατρό μου και ξεκίνησα ενέσεις clexane καθημερινά στην κοιλιά και salospir!

Τι εννοεί η γυναικολόγος σου λέγοντας ότι "οτι στο γ τριμηνο φαινεται η αιματωση με doppler"??? Πώς θα φτάσει μια εγκυμοσύνη στο γ τρίμηνο αν υποθετικά υπάρχει κάποιο θέμα και εξ αρχής δεν αιματώνεται καλά ο πλακούντας?

Αυτά από εμένα, εύχομαι καλή συνέχεια! :)

Καλησπερα,εκανα ολες ...τις εξετασεις για θρομβοφιλλια κ δεν εχω.....:) απλα προληπτικα μου ειπε η αιματολογος....κ απορω ειναι δυνατον χωρις να υπαρχει θεμα ...να παρεις ενα χαπθ...που μεσα στις οδες γραφει οτι απαγορευεται στο α κ β τριμηνο ,μονο αν ειναι αναγκη επιτρεπεται!!αφου δεν υπαρψει θεμα...γιαυρο ειπε η γυναικολογος θα φανει στο doppler!!εχω μπερδευτει κ θα ζητησω κ τριτη γνωμη γιατρου...;)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΜΟΝΟ ΣΑΛΟΣΠΙΡ ΠΑΙΡΝΕΙΣ?ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΕΣ?ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΝΕΣΕΙΣ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ.ΕΠΙΣΗΣ Η ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΣΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ.ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΧΙΥΝ ΟΕΙ.ΒΕΒΑΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ.ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΥ?ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΖΥΓΗ ΣΤΟ MTHFR Κ ΚΑΝΩ ΚΛΕΞΑΝ 0.6.ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΟΝΙΔΙΟ Κ ΥΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟ ΝΤΟΠΛΕΡ ΑΝ ΑΙΜΑΤΩΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΤΓΣ ΚΟΨΟΥΜΕ.ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΩ Κ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ.

Εκανα ολες τις εξετασεις για θρομβοφιλι μετα την παλινδρομη κ τωρα πιυ ειμαι παλι εγκυος γτ υπαρχει περιπτωση να αναπρυχθει κ στην εγκυμοσυνη...κ δεν εχω!!!αν ειχα ....δεν θαχα προβλημα να παρω salospir κ ν κανω ενεσεις....ομως δεν εχω .....θρομβοφιλια....οποτε αθρο το προληπτικα..μου ακουγεται καπως...η παιρνεις η δεν παιρνεις....οποτε θα ζητησω..κ τριτη γνωμη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...