Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Κατερίνα να σου πω την αλήθεια οι συσπάσεις δεν με απασχολούν όσο με απασχολεί το άλλο θέμα. Σήμερα επικοινώνησα με μια ομάδα θηλασμού, μου έστειλαν κάποια λινκ περί θηλασμού στην εγκυμοσύνη, τα οποία όμως δεν με κάλυψαν. Δεν μπορεί να μην έχει γίνει μελέτη επιστημονική στο θέμα αυτό. Κ τα αγγλικά μου πλέον με έχουν εγκαταλείψει αρκετά και δεν μπορώ να απευθυνθώ σε αγγλικά σαίτ.

Μαρία 30 Μπράβο κοπέλα μου, εσύ ηρέμησες άντε να πάρουμε σειρά εμείς οι υπόλοιπες :)

Καλησπερα.ευχομαι τελειομηνες κυησεις κ γερα μωρακια σε ολες σας.θελω να πω κ ενα μπραβο στις μανουλες που θηλαζουν κ ειναι εγκυουλες.εγω θηλαζω την 17μηνων κορουλα μου κ ειμαστε στις προσπαθειες για το δευτερο.αυτο που θελω να σου πω nice ειναι οτι η μαμα σου κ ο υπολοιπος κοινωνικος περιγυρος δεν εχει λογο σε κατι τετοιο.κ δεν υπαρχουν ερευνες για αυτο το θεμα γιατι πολυ απλα δεν υφισταται.κανεις δεν μπορει να ξερει τις σεξουαλικες προτιμησεις που θα εχουν τα παιδια μας.δηλαδη αν δεν θηλαζες το εμβρυο δε θα επαιρνε ορμονες;τηλεφωνησε σε καποιον πθστοποιημενο συμβουλο θηλασμου.εγω απλα μια μαμα ειμαι που θηλαζει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπράβο Μαρία! Άντε έφυγε το πολυ το άγχος! Κ στα δικά μας οι υπόλοιπες χαχαχαχα

Η αλήθεια είναι ότι έφυγε ένα βάρος...τώρα σειρά σας ναι!!!περιμένω τα όμορφα νέα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.ολες τις ημερες ειχα πολλα κολπικα υγρα λευκα... χθες πηγα στην τουαλεττα και το να δω ειχα τα ιδια ακριβως υγρα αλλα χρωματος ανοιχτο καφε! απο χθες εχω παθει σοκ. πηρα τηλεφωνο το γιατρο μου ο οποιος μου ειπε οτι συμβαινει στην αρχη της εγκυμοςυνης να εχουμε ροζ η καφε υγρα ...το απογευμα οταν γυρισα απο τη δουλεια φυγαν εντελως. σημερα ομως στη δουλεια παλι τα ιδια.. μη φανταστειτε ποσουητα οπως οταν εχουνε ωορηξια υγρα αλλα ειναι καφε ανοιχτο!!!! την τεταρτη εχω ραντεβου με το γιατρο οπου και θα κλεινω 6 εβδομαδες και θα δουμε το εμβρυο.. καρδουλα για μας ειναι νωρις ακομα... κοριτσια θα τρελαθω.. απο χθες εχω πλανταξει στο κλαμα.. λετε να συμβαινει κατι ασχημο;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.ολες τις ημερες ειχα πολλα κολπικα υγρα λευκα... χθες πηγα στην τουαλεττα και το να δω ειχα τα ιδια ακριβως υγρα αλλα χρωματος ανοιχτο καφε! απο χθες εχω παθει σοκ. πηρα τηλεφωνο το γιατρο μου ο οποιος μου ειπε οτι συμβαινει στην αρχη της εγκυμοςυνης να εχουμε ροζ η καφε υγρα ...το απογευμα οταν γυρισα απο τη δουλεια φυγαν εντελως. σημερα ομως στη δουλεια παλι τα ιδια.. μη φανταστειτε ποσουητα οπως οταν εχουνε ωορηξια υγρα αλλα ειναι καφε ανοιχτο!!!! την τεταρτη εχω ραντεβου με το γιατρο οπου και θα κλεινω 6 εβδομαδες και θα δουμε το εμβρυο.. καρδουλα για μας ειναι νωρις ακομα... κοριτσια θα τρελαθω.. απο χθες εχω πλανταξει στο κλαμα.. λετε να συμβαινει κατι ασχημο;

Κοπελα μου δε στο λεω για να σε ηρεμησω αλλα σου το λεω επειδη περασα πολυ χειροτερα (νοσηλευτικα 2 βδομαδες με κατι πολυ παραπανω απο κανονικη ροη) δεν ειναι τιποτα πραγματικα..Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι και να μη σκεφτεσαι ασχημα, ολα θα ειναι καλα!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.ολες τις ημερες ειχα πολλα κολπικα υγρα λευκα... χθες πηγα στην τουαλεττα και το να δω ειχα τα ιδια ακριβως υγρα αλλα χρωματος ανοιχτο καφε! απο χθες εχω παθει σοκ. πηρα τηλεφωνο το γιατρο μου ο οποιος μου ειπε οτι συμβαινει στην αρχη της εγκυμοςυνης να εχουμε ροζ η καφε υγρα ...το απογευμα οταν γυρισα απο τη δουλεια φυγαν εντελως. σημερα ομως στη δουλεια παλι τα ιδια.. μη φανταστειτε ποσουητα οπως οταν εχουνε ωορηξια υγρα αλλα ειναι καφε ανοιχτο!!!! την τεταρτη εχω ραντεβου με το γιατρο οπου και θα κλεινω 6 εβδομαδες και θα δουμε το εμβρυο.. καρδουλα για μας ειναι νωρις ακομα... κοριτσια θα τρελαθω.. απο χθες εχω πλανταξει στο κλαμα.. λετε να συμβαινει κατι ασχημο;

Μην στεναχωριέσαι πρέπει να σκέφτεσαι θετικά..ο γιατρός μ μου είπε οτι το 60% των εγκύων έχουν υγρά με χρώμα ή αίμα...η ποσότητα δεν είναι μεγάλη για να σκέφτεσαι οτι κινδυνεύει το μωράκι...ασε που εχω ακούσει περιτπώσεις με τρελή αιμοραγία που τελικά το μωρακι ηταν οκ και η εκγυμοσύνη προχωρησε κανονικά..το βασικότερο όλων σε αυτή την φάση είναι η ψυχολογία σου...και το κλάμα δεν βοηθάει...όλα θα πανε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο την υπνηλια περασαμε σε αλλο σταδιο τωρα,την αυπνια....θα με τρελανουν οι ορμονες!Apple pie κι εγω εχω καφε υγρα σαν να εχω περιοδο αλλα στα τελειωματα.Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο.Τι καουρες ειναι αυτες βρε κοριτσια που με εχουν πιασει αααα και συχνοουρια.Ο γιατρος μου ειπε πως θα εχω πολυ εντονα συμπτωματα και ετσι ειναι.Δεν θα την βγαλω καθαρη με την εγκυμοσυνη,ολα μου φταινε.Τον αντρα μου σκεφτομαι που τα υπομενει ο καημενος και ειμαστε ακομα στην αρχη


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα 5w6d βάσει υπερήχου, είδα το μικρό μου φασολάκι και επιβεβαιώσαμε την καρδιακή του λειτουργία! Την ακούσαμε και λίγο.. Αλλα ήταν αςθενης χτύποι προς το παρόν. Την επόμενη εβδομάδα θα την ακούσουμε και καλύτερα. Τι ανακούφιση................!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια apple pie!!!! Σιγουρα την επομενη φορα θα την ακουσεις καλυτερα. Εγω κοριτσια εχω ροζ υγρα,ισα ισα που φαινονται. Αγχωθηκα η αληθεια ειναι και πηρα αμεσως τον γιατρο ο οποιος με καθησυχασε λεγοντας μου οτι ειναι φυσιολογικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια για τις καρδούλες! Μπράβο κορίτσια!

Κι εγώ είχα χθες καφέ εκκρίσεις. Παίρνω κι εγώ προγεστερόνη από την αρχή. Θέλει λίγη προσοχή και ξεκούραση. Φιλιά σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα ακούσαμε κ εμείς καρδούλα κ όλα καλά! Έφυγε ενα βαρος βρε παιδι μου! Επόμενο ραντεβού τον άλλο μήνα. Απο συμπτώματα τίποτα απολύτως, μια χαρα! Όσο για τα ροζ κ καφε υγρα θα έχουν, όσες έχουν, κάθε φορά που αλλάζουν μήνα, έτσι μου είχε πει ο προηγούμενος γιατρός μου. Άδικα ανησυχείτε....φιλάκια σε όλες!


c5ecfae8b2.png

tt1cf75d

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,χαιρομαι πολυ που η εγκυμοσυνη σας εξελισσεται ομαλα!!!Απι συμπτωματα πως τα πατε??εγω εχω ενρονη ναυτια χωρις εμετους αλλα ειναι ολη τη μερα,ενα μονιμο ανακατεμα στο στομαχι,ολο θςλω να ξαπλωνω...το εχει καμια σε τετοθο βαθμο??

Link to comment
Share on other sites

Τικ τακ!!! Ακουσαμε και εμεις σημερα καρδουλα λοιπον, 6κ2 με βαση τον υπερηχο και ΠΗΤ 29/9..Μου εδωσε και αδεια απο την δουλεια γιατι ειχα χθες βραδυ βλεννες καφε στο σκουπισμα!! Τωρα σκεφτομαι να το πω στην μικρη η οχι ακομα?? Απο συμπτωματα εχω τα παντα, πονακια χαμηλα πρησμενο στηθος ζαλαδες,πολλες αναγουλες και μια περιεργη γευση στο στομα..Πολυ απαισιο γιατι δε μπορω να καταλαβω τι τρωω!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου.Καρδουλες βλεπω...αντε με το καλο σε ολα τα κοριτσια να ακουσουν!Dorra κι εγω ετσι ειμαι αλλα εγω εχω και εμετους,σε καταλαβαινω χαλια κατασταση.Χθες κοριτσια παρατηρουσα την κοιλια μου στον καθρεφτη.Ειναι πιο στρογγυλεμενη και λιγο πιο φουσκωτη,νωρις δεν ειναι ομως για να φανει;Ο αντρας μου λεει....απορω πως φουσκωνει αφου ολη μερα δεν μενει τιποτα στο στομαχι σου!


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...