Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιανουάριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Με την πάνα τι λες να κάνεις!!! Εγώ σκέφτομαι να αρχίσω την προσπάθεια να την κόψουμε το καλοκαιράκι. Τώρα, δεν τον βλέπω και πολύ πρόθυμο να την βγάλει!!

ΘΑ την κόψουμε το καλοκαίρι. Εμένα βλέπει κ τον μεγάλο οπότε ξέρει ακριβώς το πως. Κ το άλλο είναι πως πλέον μου ανακοινώνει όποτε κάνει τσίσα ή κάκα. Εκ των υστέρων βέβαια αλλά τουλάχιστον τα καταλαβαίνει άρα μάλλον είμαστε σε καλό δρόμο. Τον Σεπτέμβρη θα τον στείλω κ σταθμό οπότε καλύτερα να έχει μάθει!!


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια χαθήκαμε, βλέπετε ιώσεις κρυώματα , βρογχίτιδες κτλ.

Λοιπόν εμείς την πιπίλα την κοψαμε τον Σεπτέμβριο γιατί με το που ξεκινήσαμε τον παιδικό αρρωστήσαμε και νοσηλευτήκαμε οπότε μου έλεγαν διάφορα εκεί για την πιπίλα και αποφασίστηκε ότι είχε έρθει η ώρα ,βέβαια έχουμε δαχτυλοπιπίλισμα την ώρα του ύπνου αν και μας πήρε καιρό να το κάνουμε μόνο τότε.Τώρα έχουμε ξεκινήσει με την πάνα και μέτα απο οδηγίες που μου έδωσε η δασκάλα της απο το σχολείο στείλαμε και βρακάκια τώρα για να προχωρήσει καλύτερα η διαδικασία:-DΤι να πω ελπίζω να τα καταφέρουμε ευκολα θα σας πω σύντομα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια χαθήκαμε, βλέπετε ιώσεις κρυώματα , βρογχίτιδες κτλ.

Λοιπόν εμείς την πιπίλα την κοψαμε τον Σεπτέμβριο γιατί με το που ξεκινήσαμε τον παιδικό αρρωστήσαμε και νοσηλευτήκαμε οπότε μου έλεγαν διάφορα εκεί για την πιπίλα και αποφασίστηκε ότι είχε έρθει η ώρα ,βέβαια έχουμε δαχτυλοπιπίλισμα την ώρα του ύπνου αν και μας πήρε καιρό να το κάνουμε μόνο τότε.Τώρα έχουμε ξεκινήσει με την πάνα και μέτα απο οδηγίες που μου έδωσε η δασκάλα της απο το σχολείο στείλαμε και βρακάκια τώρα για να προχωρήσει καλύτερα η διαδικασία:-DΤι να πω ελπίζω να τα καταφέρουμε ευκολα θα σας πω σύντομα .

Μπράβο βρε κοριτσάκια!!! Με τα χαλιά τι γίνεται;; Την προλαβαίνεις;;;

Εγώ λέω όταν ξεστρώσω να ξεκινήσουμε...


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα τι κάνετε είχα να μπω πολύ καιρό.

και εγώ για όταν ξεστρώσουμε λέω να τον ξεκινήσω αλλά δεν τον βλέπω πολύ δεκτικό από κάτι απόπειρες που έκανα το γιο γιο δείχνει να το φοβάται:confused: και δεν το πλησιάζει. εντωμεταξύ είμαι και έγκυος και σκέφτομαι με τι κουράγιο θα την κόψουμε.

την πιπίλα πάντως την έκοψε από το καλοκαίρι μόνος του ένα βράδυ την πέταξε και δεν την ξαναπήρε βέβαια απ'την αρχή έδειχνε ότι δεν του πολυάρεσε.

ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι από δόντια τα έχουνε βγάλει όλα γιατί εμένα τους κυνόδοντες πάνω και κάτω δεν τους έχει βγάλει μήπως πρέπει να ανυσυχώ;

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτ΄σακι και εγώ το ιδιο πρόβλημα έχω...είμαι και εγκυος και θελω να τις κοψω οσο γινεται νωριτερα να εχει ενα 4μηνο-5μηνο διαστημα μεχρι να ερθει το μωρο για να μην εχουμε πισωγυρισματα...Εγω σκέφτομαι να τα μαζεψω τα χαλιά εξάλλου ζεστό σπιτι εχουμε... κι εμένα παντως δεν δειχνει ετοιμη, μου λεει ξεκαθαρα εγω θελω τις πανες μου και οχι βρακάκια.... και εκτος απο τις μεσημεριανες καμια φορα δεν ξυπνάει ποτε στεγνη... τα κακα παντως καθεται σε σταση βαθυ καθισμα και τα κανει , και ενω ειχαμε αρχισει με το προστατευτικο στη λεκανη σνα παιχνιδι και εκανε τσισα τωρα βερεθηκε και δεν θελει... το γιογιο μαλλον σαν παιχνιδι το βλεπει...πηρα μια κουκλα απο το τζαμπο που κατουραει να τη δει, και με βρακια και μαζεματα των ατυχηματων και οτι γινει....ετσι το βλέπω... αρχικα στον υπνο θα της φοράω πανα....και βλέπουμε...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια λοιπόν έχουμε κλείσει σχεδόν μια βδομάδα και μπορώ να πω ότι πάμε καλά.Ατυχήματα είχαμε μόνο το Σάββατο αλλά ευτυχώς όχι στα χαλία ,εξάλλου αφού ο καιρός έιναι έτσι ψυχρός μέχρι να περάσουν τα τσισάκια απο το φανελάκι το παντελόνι κάλτσες και παντόφλες και να φτάσουν στο πάτωμα είνε σχεδόν αδύνατο (πετάξαμε ενα βρακάκι με κακάκια ):-DΒέβαια το βράδυ κανονικά με πάνα κοιμόμαστε δεν μπορώ να αντέξω να σηκώνομαι και να την αλλάζω την νύχτα αν και ούτως η αλλώς σηκώνομαι γιατί η μικρή δεν έιναι του ύπνου παιδί .Σκέφτομαι να την αφήσω την πάνα μέχρι να ξυπνάει στεγνή :?Αν και όλοι μου λένε ότι κανονικά θέλει ταυτόχρονα μαχαίρι θα δούμε αν ανοίξει και ο καιρός γιατί δύσκολο είναι να πλένουμε και παπλώματα και σεντόνια τέτοιες εποχές.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εγώ διαφωνω με το ταυτοχρονα... καλυτερα την νυχτερινή πανα απο καλοκαρι...

Εγώ σημερα της εβαλα βρακακι, και αφου κατουρησε οταν της το εβαζα στην αλλαξιερα

(που ποτε δεν εχει κανει) κατουρησε και αμεσως μετα! Σκουρα τα βλέπω...

Τεσπα σε κανα 2 εβδομαδε θα αρχισω λεω...και ας κατουρησει τον τοπο!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέω και εγώ το βράδυ από το καλοκαίρι πια να βγάλουμε την πάνα .

Πάντως μου κάνει τρομερή εντύπωση ότι στο σχολείο δεν έχει καθόλου ατυχήματα δηλ.όπως την στέλνω έτσι ακριβώς γυρνάει με τα ίδια ρούχα και το ίδιο βρακάκι δεν έχει κανένα πρόβλημα στο σπίτι όμως εχτές και σήμερα είχαμε 2-3φορές τα ατυχηματάκια μας και ερχόταν με άνεση και νεύρα μάλιστα και απαιτούσε " Μαμά άλλαξε με κατουρήθηκα βάλε μου καθαρά ρούχα και στεγνό βρακάκι":twisted:Αλλά στο σχολείο κυρία μη την κοροιδεύουν τα άλλα παιδάκια .:evil::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Αχ κορίτσια τι έχω τραβήξει. Ο μικρός έπαθε ανεμοβλογιά και τρέχω και δε φτάνω. Το καημένο έχει γεμίσει το κορμάκι του σπυράκια! Σαν μωσαϊκό έχει γίνει. Τον πιάνει φαγούρα, γκρινιάζει, δεν κοιμάται καλά το βράδυ λόγω της φαγούρας. Να δούμε πόσο θα κρατήσει αυτό το μαρτύριο. Την μεγάλη ευδομάδα είχε αρρωστήσει η μεγάλη μου αλλά έβγαλε τρία σπυράκια κι αυτό ήταν όλο. Σαν να μην αρρώστησε!! Τώρα είναι δέκα φορές χειρότερα. Τον μικρό τον πήρε πιο βαριά. Να δούμε πότε θα τρελειώσει!!!


line_flow1_beg_girl_time_1118980800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif

line_m123_beg_17_time_1201064400_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά...τουλάχιστον θα εχει αντισώματα...

Ειχατε κάνει το εμβόλιο? Ο παιδιατρος μου ισχυριζεται πως δεν κολλας αν κανεις το εμβολιο, εγώ διαφωνω, θυμαμαι που κι εγώ το ειχα κανει αλλα την περασα κανονικά....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περαστικά...τουλάχιστον θα εχει αντισώματα...

Ειχατε κάνει το εμβόλιο? Ο παιδιατρος μου ισχυριζεται πως δεν κολλας αν κανεις το εμβολιο, εγώ διαφωνω, θυμαμαι που κι εγώ το ειχα κανει αλλα την περασα κανονικά....

Το εμβόλιο θα το έκανε η κόρη μου την Μ. Δευτέρα αλλά την Παρασκευή πριν τη Μεγάλη Εβδομάδα κόλλησε τελικά και έτσι δεν πρόλαβε να το κάνει!!! Άμα είσαι γκαντέμης!!! Ο μικρός φυσικά δεν το είχε κάνει!!!


line_flow1_beg_girl_time_1118980800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif

line_m123_beg_17_time_1201064400_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια τι έχω τραβήξει. Ο μικρός έπαθε ανεμοβλογιά και τρέχω και δε φτάνω. Το καημένο έχει γεμίσει το κορμάκι του σπυράκια! Σαν μωσαϊκό έχει γίνει. Τον πιάνει φαγούρα, γκρινιάζει, δεν κοιμάται καλά το βράδυ λόγω της φαγούρας. Να δούμε πόσο θα κρατήσει αυτό το μαρτύριο. Την μεγάλη ευδομάδα είχε αρρωστήσει η μεγάλη μου αλλά έβγαλε τρία σπυράκια κι αυτό ήταν όλο. Σαν να μην αρρώστησε!! Τώρα είναι δέκα φορές χειρότερα. Τον μικρό τον πήρε πιο βαριά. Να δούμε πότε θα τρελειώσει!!!

Περαστικά κ ελπίζω τώρα να είσαστε καλύτερα!!!


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαστε καλύτερα. Απλά πρέπει να μην τον βγάζουμε στον ήλιο για δέκα ημέρες. Κάνουμε υπομονή λοιπόν. Κι έχει τόσο ωραίο καιρό!!! Τα σπυράκια βέβαια θα αργήσουν λίγο να φύγουν εντελώς. Τι να κάνουμε όμως. Ευτυχώς τα δύσκολα πέρασαν.


line_flow1_beg_girl_time_1118980800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif

line_m123_beg_17_time_1201064400_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαστε καλύτερα. Απλά πρέπει να μην τον βγάζουμε στον ήλιο για δέκα ημέρες. Κάνουμε υπομονή λοιπόν. Κι έχει τόσο ωραίο καιρό!!! Τα σπυράκια βέβαια θα αργήσουν λίγο να φύγουν εντελώς. Τι να κάνουμε όμως. Ευτυχώς τα δύσκολα πέρασαν.

Όντως κρίμα!!! Τώρα που έφτιαξε ο καιρός ήταν να το πάθει;;;

Τέσπα αφού όλα καλά, την καλοκαιρία θα την βρει κ αργότερα!!!


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...