Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Ααα ωραια! Χαχα!, οσον αφορα το μει ται σκεφτομουν κι εγω να παρω αστερακι. Παντως το ring sling το βολευτηκα πολυ στο γιο μου μεχρισ περιπου 18 μηνων, μονο εκει κοιμοταν. Απλως πιστευω το μει ται θα ειναι πιο χρησιμο για να ειναι ευκολο να εχω ελευθερα και τα 2 χερια και να κραταω και τον μικρο.

Εμεις το πρωτο εξαμηνο 2-3φορες μεχρι την παιδιατρο η μαρκετ.απο 6-15μηνων παρα πολυ.κ γω αστερακι παιρνω.αφου δ ειχα πολλα ψωνια ειπα να επενδυσω σε εναν ακομη μαρσιπο αλκα τελικα θα μου το παρει η μελλουσα νονα του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοιλουμπες!!τι κάνετε? ?μπαίνετε σιγά σιγά στο μήνα σας λογικά! !κορίτσια δεν έχω χρόνο ούτε να αναπνεύσω. Είμαι μόνη και τρέχω για όλα.Δεν μου φτάνει και το γάλα έχω τρελαθεί. Δε θέλω να αρχίσω φόρμουλα. Θέλω το μητρικό για το μπέμπη! !!

Ειρήνη τι κάνει η μπέμπα? Πώς είναι? ?

izambella μου ολη μέρα στήθος για να σου αυξήσει παραγωγή! κ όταν αποκοιμιέται πάνω στο στήθος να τον ξυπνάς με χάδια στο αυτάκι και δίπλα στο στοματάκι!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κοιλουμπες!!! Τι κανετε???

Με επιασε κ εμενα σημερα το συνδρομο φωλιας πρωι πρωι!

Ξεσκονισα, ξεκαθαρισα, τακτοποιησα, επλυνα τα υφασματινα μερη απο το καθισματακι αυτοκινητου, επλυνα κατι εσωρουχακια και καλτσακια που εφεραν δωρο στη μπεμπα και εβαλα και πλυντηριο κουβερτακια και 2-3 λουτρινα (της εποχης μου) τα οποια θα βαλω στο δωματιακι της, ξανακοιταξα τη βαλιτσα, προσθεσα μερικες σερβιετες μεγαλες περα απο της λοχειας και καθαρισα εξωτερικα τα νεσεσερ μας (της μπεμπας και το δικο μου) για ακομη μια φορα με μωρομαντηλο πριν ερθει η ωρα να κλεισουν...

Φυσικα δεν εχω τελειωσει ακομη...κανω και τα διαλλειμματα μου χαχαχα

Δε νιωθω κουραση σημερα, και απορω...

Αντε φευγει και η 36w...νομιζω εχει πια πραγματικα ξεκινησει η αντιστροφη μετρηση, δεν ξερω αν εχουν μεινει μερες ή εβδομάδες!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ Μ Κ ΟΜΟΡΦΕ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΣ.

ΡΑΝΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΕ ΤΗ ΣΥΖΥΓΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΑΡΑΞΕΙ. ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ Τ ΓΙΟΥ Μ Κ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΓΩ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑ ΤΡΙΣΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΟΝ ΣΥΓΧΑΙΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ Τ.

Η ΜΠΕΜΠΑ Μ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΜΕ Κ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΧΤΕΣ Κ ΤΗΝ ΒΡΗΚΕ Κ ΑΥΤΟΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ 2220 ΓΡ Κ ΖΩΗΡΟΥΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ Κ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΙΖΑΜΠΕΛΑ Μ ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ Τ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ Μ ΛΕΣ Κ ΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ Μ ΑΡΚΕΙ, ΚΑΙ ΣΤΗΘΟΣ Η ΜΙΚΡΗ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ Η ΘΗΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσοπουλα και μωρακια καλησπεραααα!!!!!!!!

εφτιαξε παλι ο καιρος!!!!!εγω εκανα λιγες δουλιτσες και τωρα καθισα!!!!

Ιζαμπελλα για την παραγωγη γαλακτος και εγω εχω διαβασει οτι θελει συνεχεια στηθος.μην αγχωνεσαι.αν τα βρισκεις σκουρα επικοινωνησε με καποιον συμβουλο θηλασμου.

Ειρηνη μια χαρα η μπουμπου.ειναι μικροσκοπικουλα;;;;;;θα παρει τα πανω της που θα παει;;;;;οσο για τον μικρο ενταξει πολλα αδερφακια ζηλευουν.δεν ξερω πως ειναι να εχεις 2 η και παραπανω παιδια αλλα θελει να τραβηξει την προσοχη σου.εισαι η ΜΑΜΑ του.νιωθει οτι απειλειται μωρε απο την μπεμπουλα τωρα!!!σου λεει:δικια μου ηταν η μαμα τοσο καιρο!!!!!εχουν και πλακα.προσπαθησε να του αφιερωνεις χρονο και να ασχολεισαι μαζι σου οσο φυσικα γινεται.

Κοριτσια τι σερβιετες εχετε παρει;;;;;;εγω πηρα ενα πακετο χθες αλλα μου φαινονται μικρες.

Παιρνω τις every d..... και πηρα τις πιο μεγαλες που ειχε στο ραφι.αλλα ξερω γω;;;μου φαινονται μικρες ή ειναι ιδεα μου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου εχει ενα τσαι η weleda που βοηθαει στην παραγωγη η μπορεις να παρεις τα διαφορα αφεψηματα που το αποτελουν.γενικα υγρα,πολυ νερο κ σουπες.χαπια μαγια μπυρας κ η δομπεριδονη.αλλανα μιλησεις με συμβουλο.

Μαμμυ εγω παιρνω τις always τις πιο μεγαλες κ απορροφητικες.λεει νυκτος.αφου βγεις απο το μαιευτηριο συνηθως αρκουν.αναλογα κ τη ροη που ειχες κ στην περιοδο.για τις πρωτες μερες τα βρακακια ειναι βολικα.αν κανεις καισαρικη θελει τα παμπερς.

Εδω ειχε συννεφια το πρωι,τωρα εβγαλε λιγο ηλιο.αν μεινει καλος ο καιρος θελω βολτα.δ εχω ορεξη για δουλειες

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου εχει ενα τσαι η weleda που βοηθαει στην παραγωγη η μπορεις να παρεις τα διαφορα αφεψηματα που το αποτελουν.γενικα υγρα,πολυ νερο κ σουπες.χαπια μαγια μπυρας κ η δομπεριδονη.αλλανα μιλησεις με συμβουλο.

Μαμμυ εγω παιρνω τις always τις πιο μεγαλες κ απορροφητικες.λεει νυκτος.αφου βγεις απο το μαιευτηριο συνηθως αρκουν.αναλογα κ τη ροη που ειχες κ στην περιοδο.για τις πρωτες μερες τα βρακακια ειναι βολικα.αν κανεις καισαρικη θελει τα παμπερς.

Εδω ειχε συννεφια το πρωι,τωρα εβγαλε λιγο ηλιο.αν μεινει καλος ο καιρος θελω βολτα.δ εχω ορεξη για δουλειες

Με τις alw...s εχω θεμα.παντα μου προκαλουσαν φαγουρα.γι αυτο παιρνω τις αλλες.αλλα πηρα τις πιο πιο μεγαλες που ειχε.με το καλο να ερθει εκεινη η ωρα και βκεπουμε πως θα ειναι.

Να πας βολτα να ξεσκασεις.ουτε εγω εχω καμια ορεξη.καθομαι αφου εκανα δουλειες και μαγειρεμα.καθε μερα τα ιδια.δεν αλλαζει τπτ.απλα πλεον κανω τον μ.....κα!!!και να δω οτι κατι εχει πεσει στο πατωμα.....ουτε καν.προσπερναω και κανω λες και εχω δεν ξερω και γω ποσους βαθμους μυωπιας!!!!!χαχαχαχαχαχα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου εγω αυτο σκεφτομαι και θελω να πιστευω πως θα ειμαι ψυχραιμη στις ζηλειες. Πηρα σημερα και στρωμα για την κουνια. Παλι ειχα μια καλη συσπαση σημερα. Η κπελα στο μαγαζι τα χρειαστηκε! Αλλα ηταν μια και καλη, κανενα 2λεπτο. Πηρα και τον γιο μου απο το σχολειο. Με 38.2 πυρετο! Τελεια! Τουλαχιστο. Ο γιατρος μου ηταν ηρεμος, ουτε στο αν αρρωστησω φρικαρε ουτε στο αν γεννησω. Ολα καλα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια Ιζαμπελα και Ειρηνη, καλυτερα να συμβουλευτειτε ειδικους συμβουλους διοτι τα μωρακια σας ειναι ακομη λιγο μικρουλια και σιγουρα κουραζονται να ρουφανε, λογικα θα αποκοιμουνται στο στηθος στην προσπαθεια τους.

Γενικοτερα οι οδηγιες δινονται κυριως για τελειομηνα βρεφη οποτε ισως να μην ειναι απολυτα σωστες για τα μωρακια σας.

Αλλα πιστευω αξιζει γιατι το μητρικο γαλα δε συγκινεται με κανενα!

Αχ μακαρι να τα καταφερω κ εγω να θηλασω, εχω ριξει το διαβασμα της ζωης μου λεμε...

Αλλα εχω καταληξει οτι ειναι σε μεγαλο βαθμο θεμα θελησης, γιατι απαιτει τεραστια υπομονη...Και στην αρχη που ειναι τα δυσκολα δεν εχουμε ολες υπομονη...

Μαμμυ εγω δεν εχω θεμα με τις always, πηρα μεγαλη ροη night για νοσοκομειο αλλα πηρα και τις everyday ειδικων χρησεων (sanilady sensitine no5 γραφει απ εξω και η συσκευασια ειναι καπως μωβ προς ροζ απ εξω...), πρεπει να ειναι τεραστιες, ανοιξα τη συσκευασια να βαλω μερικες στη βαλιτσα και η καθε μια ειναι διπλασια απο την πανα του μωρου!!

Ρανια περαστικα στον μικρο σας!! Την εστειλες αδιαβαστη την πωλητρια?? χαχαχα

Το ειχα παθει πριν λιγο καιρο στο praktiker, κατι ρωτουσαμε τον πωλητη και μας επιασε την κουβεντα, εκει αρχισα να μη την παλευω, λεω πρεπει να καθισω καπου με πιεζει και το μωρο...

Αλλαξε χιλια χρωματα ο ανθρωπος, το ιδιο και ο αντρας μου με πηρε αρων αρων και φυγαμε μηπως τους γεννησω εκει χαχαχαχα

Τωρα που εχει συνηθισει, θα ερθει η ωρα και θα μου πει ξεκουρασου λιγο, θα περασει...

Και μετα θα τρεχουμεεε...!

Ερχονται μεγαλες στιγμες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η αληθεια οτι στις πανες ακρατειας μπορειτε να βρειτε κτ για τις πρωτες μερες.εγω πχ εχω βαλει κ 2νυκτος σε μεγαλη ροη απλης περιοδου

Μαμα.μια ενημερψση κ υποστηριξη.να ακουτε το ενστικτο σας.πολυ σημαντικα για το θηλασμο

Ξερω περιστατικο που λεει η εγκυος στο συζηγο.ποναω γενναω παμε νοσοκομειο.οχι της λεει αυτος.εφαγες βαρια.παμε για περπατημα.νυχτα.ξημερωματα.εκει που περπατουσαν βλεπει αυτη ενα περιπολικο το σταματαει κ τους λεει πατε με νοσοκομειο.γενναω κ αυτος μ εβγαλε για περπατημα.γεννησε εννοειται η κοπελα:shock::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια οτι στις πανες ακρατειας μπορειτε να βρειτε κτ για τις πρωτες μερες.εγω πχ εχω βαλει κ 2νυκτος σε μεγαλη ροη απλης περιοδου

Μαμα.μια ενημερψση κ υποστηριξη.να ακουτε το ενστικτο σας.πολυ σημαντικα για το θηλασμο

Ξερω περιστατικο που λεει η εγκυος στο συζηγο.ποναω γενναω παμε νοσοκομειο.οχι της λεει αυτος.εφαγες βαρια.παμε για περπατημα.νυχτα.ξημερωματα.εκει που περπατουσαν βλεπει αυτη ενα περιπολικο το σταματαει κ τους λεει πατε με νοσοκομειο.γενναω κ αυτος μ εβγαλε για περπατημα.γεννησε εννοειται η κοπελα:shock::tongue:

Χαχαχα :tongue: τον εφαγε η βεβαιοτητα τον κυριο!!

Στην πραγματικοτητα ο δικος μου πιστευω θα παθει πανικο, ειδικα αυτο που "φοβαται" κυριως -οπως κ εγω- ειναι το ξαφνικο σπασιμο των νερων!!!!!! Πρεπει καπως αμεσα να κανεις το μπανακι σου να παρεις τα μπογαλακια σου κ εφυγες...

Δε σου δινει προθεσμια ρε παιδι μου οπως με τα πονακια που μετρας και περιμενεις την οποια εξελιξη!!

Βικακι στο δημοσιο οπου γενναω δε δινουν σερβιετες!!!...κομμενα κονδυλια βλεπεις :rolleyes:

Δε θα θελα να ψαχνομαι αν τυχει κατι βραδιατικο.

Οσο για το θηλασμο συμφωνω, ενημερωση και υποστηριξη και υπομονη και αυτοπεποιθηση.

Να μη τα καταπινουμε ολα αμασητα επειδη ισως βρεθουμε ευαλωτες...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα :tongue: τον εφαγε η βεβαιοτητα τον κυριο!!

Στην πραγματικοτητα ο δικος μου πιστευω θα παθει πανικο, ειδικα αυτο που "φοβαται" κυριως -οπως κ εγω- ειναι το ξαφνικο σπασιμο των νερων!!!!!! Πρεπει καπως αμεσα να κανεις το μπανακι σου να παρεις τα μπογαλακια σου κ εφυγες...

Δε σου δινει προθεσμια ρε παιδι μου οπως με τα πονακια που μετρας και περιμενεις την οποια εξελιξη!!

Βικακι στο δημοσιο οπου γενναω δε δινουν σερβιετες!!!...κομμενα κονδυλια βλεπεις :rolleyes:

Δε θα θελα να ψαχνομαι αν τυχει κατι βραδιατικο.

Οσο για το θηλασμο συμφωνω, ενημερωση και υποστηριξη και υπομονη και αυτοπεποιθηση.

Να μη τα καταπινουμε ολα αμασητα επειδη ισως βρεθουμε ευαλωτες...

Εμενα το χειρροτερο μου ηταν να σπασουν τα νερα βραδυ που θα δουλευει ο αντρας μου.αυτα μεχρι τον 7ο.μετα φοβομουν γενικα οτι θα σπασουν τα νερα κ θα γεννησω με το γυψο.οταν μπηκα στο μηνα μου κ εβγαλα το γυψο παρακαλουσα να σπασουν τα νερα κ ας δουλευε ο αντρας μου.κουτσα κουτσα θα κατεβαινα να παρω ταξι

Μην το λες.απο το σπασιμο νερων εχεις ενα διωρακι.επισης κ ντουζ να κανεις να ξερεις οτι μπορει να συνεχισεις να χανεις.απο τη λιγη εμπειρια κ φιλες.επισης μπορει να σε πθασουν κατευθειαν πονοι αν 10λεπτο!

Κ γω σε δημοσιο.ξερω.να σου πω δ με νοιαζει.απο το να χω το ιδιωτικο που σου πασαρουν τη σκονη μαζι με το πυρεξακι προτιμω να αγορασω τις σερβιετες.εμενα μου εδωσαν δυο απο αυτα τα παμπερς.δ ειχα παρει.δ τα ηξερα

Μικρους στοχους.θα προσπαθησω στο νοσοκομειο που δ εχω κ τπτ καλυτερο να κανω.η θα το προσπαθησω για 40μερες τουλ.συνηθως μεχρι τοτε στρωνει.ετσι σιγα σιγα το πηγαμε εμεις 2χρονια.αν μου το λεγε κανεις οσο ημουν εγκυος στην κορη θα σοκαριζομουν.

Ειναι κ οι ορμονες που θα μας κανουν να τα βλεπουμε τραγικα.γ αυτο λεω υποστηριξη.αν καποιος θελει να βοηθησει να ρθει να κανει καμια δουλεια κ να φερει κανα φαι.οχι να καθεται με το μωρο αγκαλια κ να λεει δωσε λιγο πιπιλα η σκονη να ξεκουραστεις η πανε κοιμησου κ θα το φροντισω εγω.υπομονη λιγο καιρο.μετα θα ξαναστρωσει κ ο υπνος.

Ετσι κ αλλθως ολο παραπονιομαστε οτι δ κοιμομαστε..συχνοουρια,αλλαγμα πλευρου,πονοι..κ δ εχουμε κ τα μωρα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το χειρροτερο μου ηταν να σπασουν τα νερα βραδυ που θα δουλευει ο αντρας μου.αυτα μεχρι τον 7ο.μετα φοβομουν γενικα οτι θα σπασουν τα νερα κ θα γεννησω με το γυψο.οταν μπηκα στο μηνα μου κ εβγαλα το γυψο παρακαλουσα να σπασουν τα νερα κ ας δουλευε ο αντρας μου.κουτσα κουτσα θα κατεβαινα να παρω ταξι

Μην το λες.απο το σπασιμο νερων εχεις ενα διωρακι.επισης κ ντουζ να κανεις να ξερεις οτι μπορει να συνεχισεις να χανεις.απο τη λιγη εμπειρια κ φιλες.επισης μπορει να σε πθασουν κατευθειαν πονοι αν 10λεπτο!

Κ γω σε δημοσιο.ξερω.να σου πω δ με νοιαζει.απο το να χω το ιδιωτικο που σου πασαρουν τη σκονη μαζι με το πυρεξακι προτιμω να αγορασω τις σερβιετες.εμενα μου εδωσαν δυο απο αυτα τα παμπερς.δ ειχα παρει.δ τα ηξερα

Μικρους στοχους.θα προσπαθησω στο νοσοκομειο που δ εχω κ τπτ καλυτερο να κανω.η θα το προσπαθησω για 40μερες τουλ.συνηθως μεχρι τοτε στρωνει.ετσι σιγα σιγα το πηγαμε εμεις 2χρονια.αν μου το λεγε κανεις οσο ημουν εγκυος στην κορη θα σοκαριζομουν.

Ειναι κ οι ορμονες που θα μας κανουν να τα βλεπουμε τραγικα.γ αυτο λεω υποστηριξη.αν καποιος θελει να βοηθησει να ρθει να κανει καμια δουλεια κ να φερει κανα φαι.οχι να καθεται με το μωρο αγκαλια κ να λεει δωσε λιγο πιπιλα η σκονη να ξεκουραστεις η πανε κοιμησου κ θα το φροντισω εγω.υπομονη λιγο καιρο.μετα θα ξαναστρωσει κ ο υπνος.

Ετσι κ αλλθως ολο παραπονιομαστε οτι δ κοιμομαστε..συχνοουρια,αλλαγμα πλευρου,πονοι..κ δ εχουμε κ τα μωρα

Εγω ως πρωταρα εξακολουθω να φοβαμαι τα νερα χιχχιχιχι

Πωπω και με γυψο πως την παλεψες!!!

Τελικα τι εγινε εσπασαν τα νερα ή ξεκινησαν πονοι?

Συμφωνω απολυτα στα υπολοιπα!!! Και οντως αν στηριζει ο συζυγος ολα γινονται πιο ευκολα!!

Μετα το 40ημερο οντως στρωνει ή ειναι σχετικό? Μπορει να παρει και πολυ παραπανω η εδραιωση του θηλασμου? Ρυθμιζεται η παραγωγη ή τρεχουμε να προλαβουμε αλματα απο δω κ αλματα απο κει?

Αυτο λιγακι με προβληματιζει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...