Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

ΡΑΝΙΑ Μ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ Η ΜΕΣΗ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝΤΕΧΩ, ΛΟΧΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΧΩ ΛΙΓΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.

ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ Μ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΗΣ Κ ΕΔΩ Κ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 9.3 ΜΕ 10 Κ ΤΟ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΜΑΝΑ Μ Κ ΣΗΜΕΡΑ Μ ΛΕΕΙ Η ΜΑΝΑ Μ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕ Ο ΓΙΟΣ Σ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΔΙΟΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΖΙ Σ Κ ΝΑ ΚΑΘΕΣΤΕ ΚΑΤΩ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ Μ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΝΑ ΞΑΠΛΩΝΕΙΣ! Κ ΝΑ ΠΩ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΑΠΛΑ ΞΑΠΛΩΝΩ ΛΙΓΟ Π ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ Μ ΚΑΙ Π ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΜΕ Ο ΓΙΟΣ Μ ΞΥΠΝΑΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ Π ΕΙΝΑΙ Κ ΑΡΡΩΣΤΟΣ

Χα, βρε μπας και σου εστειλα τη μανα μου;;Αν σε πει και χοντρη πριν σαραντησεις τοτε ειναι σιγουρα η δικη μου. Η μεση ειναι κλασικο μετα τη γεννα! Περαστικα στον μικρουλη σου. Εγω τον ειχα με 39.3 το βραδυ. Σημερα μου εκανε μεχρι 38.2. Ελπιζω απο αυριο να ηρεμησει γιατι ειναι πολυ γκρινιαρης γαμωτο!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαμμυ ετσι να κανεις.μετα ολοι προσφερονται οταν ειναι ετοιμα

Ακριβως!!!!και μετα που λες κολλαει η συζητηση η προηγουμενη περι επισκςψεων αφου γεννησουμε με το καλο!!!το εγγονι και το εγγονι!!!!!!χαχαχαχα;)

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα στα μικρα σας βρε κοριτσια!να μην κολλησει καμια σας κ να γινουν γρηγορα καλα..ταλαιπωρουνται τα καημενουλια

Εμενα απλα ηταν υποτονικη μια φορα που ειχε 38,5-39

Μαμμυ κ πρωτομανουλες να σας προειδοποιησω οτι καποιες μαμαδες κ πεθερες μεταλλασσονται με την αφιξη του εγγονιου.κ συνηθως με τα αγορια

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το φαγητο ειναι φοβερη βοηθεια.να σου γεμισει καταψυξη-ψυγειο με φαγητα

Ειναι κ η υποστηριξη.να μην κανουν τπτ κ να μηνεχουν κ εναν καλο λογο;

Στην περίπτωσή μας, ο άντρας μου θα πάρει 2 μέρες άδεια από τη δουλειά, εγώ θα προσπαθώ να έχω την μικρή στο στήθος όσο μπορώ περισσότερο μέρα και νύχτα και η μάνα μου που θα χει έρθει 10 μέρες πριν την γέννα, θα με ρωτάει τι μαγειρέψαμε για να φάμε. Μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι μόνο που το σκέφτομαι... :mrgreen:


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην περίπτωσή μας, ο άντρας μου θα πάρει 2 μέρες άδεια από τη δουλειά, εγώ θα προσπαθώ να έχω την μικρή στο στήθος όσο μπορώ περισσότερο μέρα και νύχτα και η μάνα μου που θα χει έρθει 10 μέρες πριν την γέννα, θα με ρωτάει τι μαγειρέψαμε για να φάμε. Μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι μόνο που το σκέφτομαι... :mrgreen:

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΛΗ Μ ΖΙΛΙΧΕΡ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΨΩΝΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΣΒΕΡΚΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΕΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα στα μικρα σας βρε κοριτσια!να μην κολλησει καμια σας κ να γινουν γρηγορα καλα..ταλαιπωρουνται τα καημενουλια

Εμενα απλα ηταν υποτονικη μια φορα που ειχε 38,5-39

Μαμμυ κ πρωτομανουλες να σας προειδοποιησω οτι καποιες μαμαδες κ πεθερες μεταλλασσονται με την αφιξη του εγγονιου.κ συνηθως με τα αγορια

Ωχ, πώς μεταλλάσονται; προς το κακό ή το καλό; έχουμε καμιά ελπίδα;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζιλιχερ καλεσε της ενα ταξι,κλειστης κ το εισιτηριο κ στειλτην σπιτι της

Παντα προς το χειροτερο.ειδικα αν ειχαν αποθυμενα απο τα παιδια τους πχ επειδη δουλευαν κ δ τα χαρηκαν.η μια αγορομανα με εγγονουλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οσες εχετε βοηθεια πραγματικα ειναι σημαντικο, και για τωρα και για μετα και για τη συνεχεια. Εγω δεν θα εχω πουθενα να αφησω το παιδι μου για να κοιταξω για δουλεια!!

Εκτος αν το στειλω επαρχια να το προσεχει η μανα μου...τοσο καλα.

Ομως επειδη δεν παιζει ουτε να το παω στην επαρχια ουτε να μην κοιταξω για δουλεια, θα πρεπει να βρω και να πληρωνω ανθρωπο να το φυλαει μεχρι και αφου βρω τη δουλεια.

Δηλαδη ακομη και για συνεντευξη να θελω να παω που αφηνω το μωρο???

Εχω ηδη παρει αποφαση οτι απο βοηθεια εχω χορτασει οσο δεν παει.

Για να μην πω για τα "δωρα" και τα "καλα" της πεθερας.

Δεν αντεχω πια να ασχολουμαι με κ@λοανθρωπους κοριτσια, εχω τοσο κουραστει...

Υποκρισια, παρτακισμος πφφφ

Φυσικα το παιδι μου δε θα το εμπιστευομουν στιγμη να το κρατησει...και στο νοσοκομειο ελπιζω να ειναι αρρωστη (συνηθιζει να ειναι κατα φαντασιαν ασθενης) για να γλιτωσω και να μην ερθει. Ασε που τρεμω τη γρουσουζια και τη γλωσσοφαγια της. Δε θελω καν να δει το μωρακι μου!!!!!

Η μανα μου θα ερθει προσεχως(σε λιγες μερες, ελπζω να προλαβει πριν γεννησω) και θα μεινει μετα τη γεννα λιγες μερες να μας μαγειρευει, συμμαζευει ωστε εμεις να εχουμε μονο το μωρο.

Και ο αντρας μου 1 εβδομαδα ευτυχως θα παρει αδεια.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωσή μας, ο άντρας μου θα πάρει 2 μέρες άδεια από τη δουλειά, εγώ θα προσπαθώ να έχω την μικρή στο στήθος όσο μπορώ περισσότερο μέρα και νύχτα και η μάνα μου που θα χει έρθει 10 μέρες πριν την γέννα, θα με ρωτάει τι μαγειρέψαμε για να φάμε. Μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι μόνο που το σκέφτομαι... :mrgreen:

Απορω πως αντεχετε κοριτσια, Ziliher και εσυ Ρανια και Ειρηνη...εμενα η μανα μου ειναι Αγιος ανθρωπος, δοξα το Θεο, αλλα η καημενη ειναι μακρια και τρεχει γενικα...

Και η αλλη η μαλ@κισμενη περιμενει τραπεζια και ιστοριες ...δεν προσφερει τιποτα και ποτε. Αλλα εχει μαραζωσει απο τη ζηλια της και καλα να παθει..

Τεσπα συγχιζομαι...δε λεω αλλα!!

Απλα αν ειχα τετοια συμπεριφορα απο τη μανα μου θα ετρωγε ενα ωραιοτατο Χ, την αλλη ανεχομαι -οσο αντεχω φυσικα-για χαρη του αντρα μου διοτι εχει βαλθει απειρες φορες να μας χωρισει... :(

Link to comment
Share on other sites

Μαμα.μια δυσκολο.εμενα η δουλεια του ειναι σε βαρδιες.εσυ απλα θα ψαξεις για νταντα για κτ εκτακτο.οπως πχ αν ηθελες να βγεις ενα βραδυ

Το να βγω βραδυ ειναι το τελευταιο που με απασχολει.

Αλλα ποιος ξερει ποσες συνεντευξεις θα πρεπει να περασω (και δεν ξερω κ αν κ ποτε με καλεσουν) μεχρι να βρω δουλεια...

Βεβαια θα αφησω να περασει ενα 6μηνο σιγουρα το λιγοτερο και μαλλον αρχικα θα κοιταξω τιποτα part time απογευματα αλλιως δε βγαινει... (ασχετα απο το αντικειμενο μου αλλα τι να κανω)

Link to comment
Share on other sites

Το να βγω βραδυ ειναι το τελευταιο που με απασχολει.

Αλλα ποιος ξερει ποσες συνεντευξεις θα πρεπει να περασω (και δεν ξερω κ αν κ ποτε με καλεσουν) μεχρι να βρω δουλεια...

Βεβαια θα αφησω να περασει ενα 6μηνο σιγουρα το λιγοτερο και μαλλον αρχικα θα κοιταξω τιποτα part time απογευματα αλλιως δε βγαινει... (ασχετα απο το αντικειμενο μου αλλα τι να κανω)

Δ εννοω αυτο.εννοω οτι θα χεις μια κοπελα εκτακτα.οχι νταντα 5μερες/τη βδομαδα ενα τετραωρο το πρωι μηπως κ σε παρουν τηλ.συνεντευξεις γινονται κ απογευματα κ σαββατα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...