Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Δ ξερω βρε κοριτσια.εγω ειμαι πιο χαλαρη.δ θα βαλω κανεναν να κανει το αντιγριπικο πχ.ουτε η νεα παιδιατρος ουτε η παλια το θεωρουσαν απαραιτητο.οι παππουδες μου εμαθα θα το κανουν τυχαια

Παπουτσια πλεον που εχω παιδια βγαζουν ολοι στο χωλ κ παντα πλενουν χερια

Καλα ειρηνη εννοειται πως ειχες δικιο φουλ

Εγω δ ξερω αν θα δεχτω επισκεψεις.αν ειμαι καλα ναι.αλλιως μονο η μαμα μου για βοηθεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θελει προσοχη.και ναι στο κατω κατω ας φανω εγω η κακια.το τι θα κανω με το παιδι μου ειναι δικο μου θεμα.απλα απορω με το ο.τι εγω παντα σεβομουν τους αλλους και ειδικα στην περιπτωση γεννας φανταζομαι η καθε γυναικα πρεπςι να ηρεμησει.ειτε στο σπιτι ειτε στο νοσοκομειο.δεν εχει να λεει.και ναι ειδαμε οτι ΟΛΟΙ αυτοι χαιρονται πραγματικα μς τη χαρα σου.του κ@λου τα εννιαμερα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ποιους δεχόμαστε για επισκεψη πχ μονο γονεις κ πεθερικα η και αυτους τους λεμε να περιμενουν 40 μερες? αδερφια δεχόμαστε δικα μας? παιδια ντρεπομαι αλλα ειναι εποχη ιώσεων και γεννάω χειμωνα ακομα χειροτερα!

Τι τους λεμε? στο μαιευτήριο θα ερθουν οι δικοι μου και οι γονεις του αντρα μου κ ισως και τα αδερφια του.

Οποιους θες.εγω εχω τον αντρα μου κ τη μαμα μου για βοηθεια.οι αλλοι θα ερθουν αφου παρουν τηλεφωνο αν ειμαι οκ κ οχι να ρθουν κ να περιμενουν τραπεζωματα.επισης το μωρο το βλεπουν μοα φορα κ μετα αν κοιμαται θα ναι στο δωματιο.αλλα δ ειναι αναισθητοι.δ ερχονται αρρωστοι,βγαζουν παπουτσια κ πλενουν χερια.οι αγκαλιες ελαχιστες κ για λιγο με την πανουλα.εγω θελω γενικα κοσμο.δ αντεχω χωρις παρεα.τους λες οτι κρατας το 40ημερο.

Επισης εγω σκεφτομαι σε πολυ κοντινους να ερθουν για ενα γεια κ μετα να πανε για καφε με τον αντρα μου να βγει βολτα κ η μικρη

Link to comment
Share on other sites

Ισως Βικυ μου εισαι πιο χαλαρη γιατι απο οτι εχω καταλαβει η μαμα σου και ο αντρας σουειναι συνεχεια εκει οτι κι αν χρειαστει οποτε δεν εχεις αγχος αν αρρωστησει το ενα παιδι η το αλλο παιδι η εσυ η ιδια. Εγω πχ που ειναι αρρωστος ο μικρος σταυροκοπιεμαι να μην αρρωστησω γιατι ποιος θα τα κανει ολα, ποιος θα μαγειρεψει και ποιος θα κραταει τη μαιμου που ειναι ολη την ωρα αγκαλια; Αν αρρωστησω ο μικρος κλαιει, δεν επιτρεπεται να ξαπλωσω και θα μεινουμε ολοι νηστικοι. Εδω τωρα αγχωνομαι ποιος θα κρατησει το παιδι οταν γεννησω.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ρανια αυτο ειναι αληθεια.ο αντρας μου κανει τα παντα κ οταν γεννησω θα καθεται για δυο βδομαδες.επισης η μανα μου ειναι ικανη για ενα τριμηνο να κανει καθε μερα μισηωρα να ρθει 50χλμ απο αλλη πολη ναερχεται να κανει δουλειες,αλλαγματα κ μπανια τα παιδια,βολτα την κορη κ να ξαναφευγει.

Σημερα που ειχα μια ατονια κ χαλια το στομαχι κ ο αντρας μου δουλευει ως το βραδυ ετυχε κ πηρε κ μιλησε μαζι του κ της το πε.αμεσως ειπε να στειλει τον μπαμπα μου να με παρει

Οσο ειμαι στο νοσοκομειο εχω τρελη ομαδα για παρεα στην κορη.ο αντρας μου κ η μαμα μου εναλλαξ γτ ο αλλος θα ναι σε μενα.η αδερφη μου κ ο ανηψιος,η νονα της που θα ρθει απο θεσ/νικη κ το πατρικο μου ειναι σε μια πολυκατοικια που εχουμε κλειδια ο ενας απο το σπιτι του αλλου.οποτε 3γειτονισσες,η κορη της μιας με τον μπεμπη της κ η κορη της αλλης που ειναι γυμνασιο κ την εχουμε σαν νταντα.ειμαι σιγουρη οτι θα καλοπερναει κ μες στη μερα ουτε θα με σκεφτεται.τα βραδυα δ ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλο θεμα η βοηθεια!!!!!!!εστω και να βρεις ενα πιατο φαι!!!!!και εμενα ο αντρας μου κανει οτι μπορει.η μανα μου ειναι 500χλμ μακρια.απο την πεθερα μου δεν πςριμςνω τπτ που ειναι κοντα!!! Και οταν γεννησω θα κατσει η μανα μου 10μερες και μετα πρεπςι να φυγει με τον πατερα μου.τεσπα.την υγεια μας να εχουμε και κουτσα στραβα θα τα βγαλουμε περα!!!!να ειμαστε καλα μονο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρανια αυτο ειναι αληθεια.ο αντρας μου κανει τα παντα κ οταν γεννησω θα καθεται για δυο βδομαδες.επισης η μανα μου ειναι ικανη για ενα τριμηνο να κανει καθε μερα μισηωρα να ρθει 50χλμ απο αλλη πολη ναερχεται να κανει δουλειες,αλλαγματα κ μπανια τα παιδια,βολτα την κορη κ να ξαναφευγει.

Σημερα που ειχα μια ατονια κ χαλια το στομαχι κ ο αντρας μου δουλευει ως το βραδυ ετυχε κ πηρε κ μιλησε μαζι του κ της το πε.αμεσως ειπε να στειλει τον μπαμπα μου να με παρει

Οσο ειμαι στο νοσοκομειο εχω τρελη ομαδα για παρεα στην κορη.ο αντρας μου κ η μαμα μου εναλλαξ γτ ο αλλος θα ναι σε μενα.η αδερφη μου κ ο ανηψιος,η νονα της που θα ρθει απο θεσ/νικη κ το πατρικο μου ειναι σε μια πολυκατοικια που εχουμε κλειδια ο ενας απο το σπιτι του αλλου.οποτε 3γειτονισσες,η κορη της μιας με τον μπεμπη της κ η κορη της αλλης που ειναι γυμνασιο κ την εχουμε σαν νταντα.ειμαι σιγουρη οτι θα καλοπερναει κ μες στη μερα ουτε θα με σκεφτεται.τα βραδυα δ ξερω..

Ε βρε κοριτσι μου τι αγχος να εχεις μετα; μια χαρα ειναι ετσι!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΡΑΝΙΑ Μ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ Η ΜΕΣΗ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝΤΕΧΩ, ΛΟΧΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΧΩ ΛΙΓΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.

ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ Μ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΗΣ Κ ΕΔΩ Κ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 9.3 ΜΕ 10 Κ ΤΟ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΜΑΝΑ Μ Κ ΣΗΜΕΡΑ Μ ΛΕΕΙ Η ΜΑΝΑ Μ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕ Ο ΓΙΟΣ Σ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΔΙΟΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΖΙ Σ Κ ΝΑ ΚΑΘΕΣΤΕ ΚΑΤΩ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ Μ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΝΑ ΞΑΠΛΩΝΕΙΣ! Κ ΝΑ ΠΩ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΑΠΛΑ ΞΑΠΛΩΝΩ ΛΙΓΟ Π ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ Μ ΚΑΙ Π ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΜΕ Ο ΓΙΟΣ Μ ΞΥΠΝΑΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ Π ΕΙΝΑΙ Κ ΑΡΡΩΣΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι βρε,εγω χαλαρη ειμαι.το μονο που με απασχολει ειναι να περασει καλα η μικρη οσο ειμαι νοσοκομειο.να μαι μονη στο δωματιο για να χω ηρεμια.κ πως θα αντιδρασει η μικρη στον αδερφουλη.κ η λογικη κλεισουρα που θα φαμε γτ εχει συνηθισει εξω κ αν δ βγουμε μια μερα ειναι σαν αγριμι.βεβαια οσο πιο γρηγορα ανταπεξερχομαι τοσο καλυτερα να μην τους εχωπανω απο το κεφαλι μου.εδω στην πρωτη με τοσα θεματα στο διμηνο ημουν μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω μια γυναικα να μου κανει μια γενικη και να στρωσω κιολας την αλλη εβδομαδα και τελος.δεν περιμενω τπτ απο κανεναν.γι αυτο προχθες τα πηρα και εκατσα σκουπισα σφουγγαρισα ολο το σπιτι.εννοειται πως δεν κανει αφου ο γιατρος μου ειπε να μην κανω τπτ.αλλα λεω τι θα παθω;;;;και η πλακα;;;;;;ερχεται χθες το απογευμα η πςθερα μου επισκεψη τουριστρια και ειχα απλωμενα σκουρα.και μου λεει:δεν με επαιρνες μωρε να στα πλυνω εγω;;;;;και να στα σιδερωσω κιολας;;;;;και τι να σου κανω;;;;;το πατωμα ειναι καθαρο να σου σκουπισω να σου σφουγγαρισω!και της λεω:ε καποιος πρεπςι να τα κανει.σκουπισα και σφουγγαρισα εγω δεν επαθα τπτ.

αν ηθελε βρε κοριτσια εμενα περιμενε να την παρω τηλ για τα ρουχα;;;;η για σκουπισμα;;;;απο τον μαρτη που ξερω πωςειμαι εγκυος δεν θα ειχα βαλει κανενα πλυνρηριο;;;;η τα φοραμε λερωμενα;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ΡΑΝΙΑ Μ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ Η ΜΕΣΗ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝΤΕΧΩ, ΛΟΧΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΧΩ ΛΙΓΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.

ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ Μ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΗΣ Κ ΕΔΩ Κ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 9.3 ΜΕ 10 Κ ΤΟ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΜΑΝΑ Μ Κ ΣΗΜΕΡΑ Μ ΛΕΕΙ Η ΜΑΝΑ Μ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕ Ο ΓΙΟΣ Σ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΔΙΟΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΖΙ Σ Κ ΝΑ ΚΑΘΕΣΤΕ ΚΑΤΩ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ Μ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΝΑ ΞΑΠΛΩΝΕΙΣ! Κ ΝΑ ΠΩ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΑΠΛΑ ΞΑΠΛΩΝΩ ΛΙΓΟ Π ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ Μ ΚΑΙ Π ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΜΕ Ο ΓΙΟΣ Μ ΞΥΠΝΑΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ Π ΕΙΝΑΙ Κ ΑΡΡΩΣΤΟΣ

ΜΑΛΙΣΤΑ:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...