Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ήρθαμε κι εμείς για πόσο θα δείξει! Δυστυχώς δεν είμαστε καλά και πάλι, ο ευαισθητούλης μου από κάπου τσίμπησε λαρυγγίτιδα πόσο πια να τον προσέχουμε και είναι με 38 τώρα το απόγευμα ξεκίνησε αλλά είχε λίγες μέρες με βραχνάδα και λίγο βήχα. Να δούμε πόσο θα πάει κι αυτό! Είναι η 1η φορά που σκέφτομαι πολύ σοβαρά ότι θα έπρεπε να είχα ψάξει για γυναίκα και να είχαμε αποφύγει τον παιδικό για φέτος και το παιδάκι μου θα είχε γλιτώσει όλη αυτή την ταλαιπωρία τώρα μας έχουν πάρει αμπάριζα οι ιώσεις και δεν ξέρω πού θα πάει! Κατά τα άλλα θα τον δαγκώσω, είναι υπερβολικά γλυκός με όλους μας, μέσα στα φιλιά και στις αγκαλιές, αλλά η μεγάλη αδυναμία του παραμένει η αδερφή του! Ακόμα και όταν του τραβάει τα μαλλιά με δύναμη αφού εγώ τη μαλώνω όταν το κάνει σε μένα, αυτός κάθεται και δεν την πειράζει ακόμα κι αν τον πάρουν τα κλάματα! Το αγαπημένο μου είναι να κυλιόμαστε όλοι μαζί στο κρεβάτι! Ας είναι γερά ρε κορίτσια τα παιδάκια μας και όλα τα άλλα...

Καλωσήρθατε οι ταξιδιάρες και καλά να περνάτε όσες διακοπεύεται ακόμα!

Σαρδελίνα μου....πραγματικά δεν ξέρω τι να πω για τη φιλενάδα σου. Κουράγιο!

Ελπίζω να προλάβω αύριο να τα πούμε καλύτερα!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Πετρούλα μου ταλαιπωρείται η Αλεξάνδρα με τα δόντια Γιατί τώρα έχουν σκληρύνει τα ούλα της. Η γλυκιά μου δεν παραπονιέται απλά έχει συνέχεια τα χεράκια στο στόμα της, και το μεσημέρι, που είχε αφόρητη ζέστη, την είχε πιάσει τρελή γκρίνια. Την μάλωσα και εγώ λίγο, κακούργα μάνα :(, και μετά την έπιασε το παράπονο. Τελικά για να κοιμηθεί ξαπλώσαμε στο κρεβάτι μαζί και έκανε την κοιλιά μου μαξιλάρι. Όταν ξύπνησε το απόγευμα, στον ύπνο της ακόμα, μου είπε 'Σ' ΑΓΑΠΩ ΜΑΜΑ'.

Μαρινάκι μου έχετε ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ με τις ιώσεις, αλλά δεν νομίζω ότι φταίει ρε κορίτσι μου ο παιδικός. Το παιδί έχει πε΄ριπου 2 μήνες να πάει σωστά; Έχεις σκεφτεί να κάνεις κάτι για να ενισχύσεις λίγο το ανοσοποιητικό του; Εγώ θα ξεκινήσω στην Αλεξάνδρα ομοιοπαθητική......δεν έχω να χάσω τίποτα........150 ευρώ μόνο. Παρακολούθησα μια συζήτηση πρόσφατα και σκεφτήκαμε με το σύζυγο να δοκιμάσουμε.

Ηλιάνα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου.

Νατάσα άλλαξε το τικεράκι σου!!!!!!!


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι κι εγώ Γιοβάννα μου για ομοιοπαθητική και θέλω να το ψάξω. Πες μου αν θες για ο,τι μάθεις! Από αυριο ξεκινάμε σίδηρο κάτι άλλο δε φαίνεται να του λείπει γιατί τρώει αρκετά υγιεινά.Για το σταθμό απλά νομίζω ότι επειδή πήγε μικρός εξασθέησε ο οργανισμός του και τώρα με τη λοιμώδη που κι αυτό μάλλον από το σταθμό το τσιμπήσαμε τα έχει παίξει τελείως το ανοσοποιητικό του!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααααα

Μαρινακι μου τι διαβαζω πολυ αρρωστος ο μικρος ??τι ειναι αυτο το πραγμα φετος ???το εχουν ξεσκισει το παιδι οι ιωσεις ...εμας ευτυχως ο χρηστακης ,αν εξαιρεσεις ενα βηχαλακι που ειχαμε εχουμε να αρρρωστησουμε απο τον Μαιο που ειχαμε κανει μια μινι λαρυγγιτιδα ...τι να πω??περαστικα σας και ευχομαι να επανελθει γρηγορα ο μικρος ..

Φιλακι καλως μας ηρθες ...

Giovanna ειχε κανει ενα παιδακι στην λαμια ομοιοπαθητικη που ειχε προβλημα με τα λαιμα του και ειχε τρελαθει στις αντιβιωσεις και ειναι γεγονος οτι εδω και αρκετα χρονια δεν ξαναειχε προβλημα..παντως να μας ενημερωσεις σχετικα ..

Κωνκων μου ειμαι ο εντελως ασχετος ανθρωπος με τον θηλασμο αλλα επειδη το θελεις πολυ ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις ..φιλια στην μικρη μπουμπουκα..

Κικο μου για το ξενοδοχειο αυτο , αν ψαξεις θα βρεις απο ταξιδιωτικα γραφειο πολυ πιο χαμηλες τιμες

http://www.i-travel.gr/travel_packages/index.php

αυτο το σαιτ εχει πακετα διακοπων σε πολυ καλες τιμες σε καλα ξενοδοχεια με ημιδιατροφη ...ειναι πολυ πιο οικονομικα απο οτι να τα κλεισεις μονη σου ..

Κοριτσια παντως για την πιπιλα δοκιμαστε αυτο που εκανα στον Χρηστο ..του εκοψα την πιπιλα μπροστα με ψαλιδι και μετα δεν την ηθελε ..Αυτο δεν ειναι πιπι μου ελεγε ...να παρει αλλο ο μπαμπας ..του ειπα οτι ειναι κλειστα τα μαγαζια και πλεον δεν την ζηταει καθολου ..εχουν περασει κιολας 2 εβδομαδες ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Αμάν βρε Μαρινάκι...περαστικά στον Γώγο σου.... Ελπίζω να είναι και το τελευταίο που τον βρίσκει...:?

Γιοβάννα μου και η αναστασία το ίδιο είναι με τα δόντια...

Ηλιάνα τι εξελίξεις είναι αυτές;; Ελπίζω όλα να πάνε καλά..:D

Ιωάννα και εγώ το ίδιο κόλπο έκανα με την πιπίλα!:cool:

Τα λέμε μετά...


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!!

τι κανετε;

σας εχασα λιγο αυτες τις μερες να ευχηθω χρονια πολλα στην πανμαρ μας και στον παναγιωτακι μας!!!

ελπιζω να μποερεσω να μπω αργοτερα να σας διαβασω φιλια σε ολες!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Αχ κοριτσια τι ζεστη ειναι αυτη?? Εχουμε λιωσει πια... Ανυπομονω να μπει ο Σεπτεμβριος να δροσιστουμε λιγο... Στο μεταξυ βλεπω και την αδερφη που ειναι στην Αγγλια μεσω skype να φοραει το πουλοβερακι της και σκαω απο την ζηλια μου...

Μαρινακι μου ελεος πια! Τρελαθηκε το παιδι στις ιωσεις... Ξερεις τι γινεται? Ειναι εξασθενημενος ο οργανισμος του και αρπαζει τα παντα. Φαυλος κυκλος ειναι, δεν μπορεις να κανεις κατι, μου το εχει εξηγησει ο παιδιατρος. Η μονη σου επιλογη ειναι να το κλεισεις μεσα στο σπιτι για κανα μηνα, να παρει λιγο τα πανω του.. Αλλα μηπως και μπορει να γινει αυτο? Κουραγιο κανε, τι αλλο να σου πω? Οταν με το καλο επιστρεψετε θα το στειλεις παιδικο κατευθειαν?

Γιοβαννα μου κι εμενα ο μικρος ακομα να βγαλει τα τελευταια πισω δοντια. Εχει ασπιρισει το ουλο, αλλα δε λεει να βγει το δοντι.

Με αυτα και με τα αλλα περναμε φαση τρελης αφαγιας, στις δε διακοπες μας τρελανε! Τρεφοταν μονο με γαλα, χυμους και σαλατα (οπου ειναι ικανος να φαει ολα τα κρεμμυδια και τις πιπεριες απο τη χωριατικη)... Κρεας ουτε για δειγμα, μακαρονια 2-3 μπουκιες και καμια πατατα τηγανιτη... Αυτη ηταν η διατροφη του! Τωρα εδω ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα, αλλα του κανω τα αγαπημενα του φαγητα μπας και τσουπωθει λιγο. Για πρωτη φορα στη ζωη του μου τον ειπαν αδυνατο... Ε, αυτο δεν πιστευα ποτε οτι θα το ζωσω!:mrgreen::rolleyes:


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νατασσακι ισως τον εππηρεαζει και η ζεστη και δεν πολυτρωει ...το ελεγα και στην αρμα οτι ο χρηστος την προηγουμενη εβδομαδα δεν εβαζε μπουκια στο στομα μονο γαλα το πρωι ,χυμους,ατελειωτα αγγουρια και τσιτσι (ψητο δλδ )...ποιο το δικο μου παιδι ??τον ματιασα η κακουργα τρωει και τρωει ...

απο αυριο δροσιζει λιγο με ανωτερη θερμοκρασια τους 39 βαθμους (μεχρι σημερα ηταν 41)


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αστα Ιωαννακι μου, τα ιδια λεω κι εγω... Το ματιασα το παιδακι μου, ολο χοντρουλη τον ελεγα... Παιδι μου φαινονται τα πλευρα του, τι αλλο να σου πω? Εγω πιστευω οτι ειναι λιγο δοντια, λιγο η ζεστη και λιγο το οτι μεγαλωνουν και εχουν αποψη σε ολα...:twisted::mrgreen:

Αντε να δροσισει να συνελθουμε λιγο... Σ'ευχαριστουμε πολυ μετεωρολογε μας!:D:D:D


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α, και τωρα που το θυμηθηκα κι εχω και ησυχια στο γραφειο.... Κοψαμε το γαλα σκονη! Πινει πλεον Ολυμπος βιολογικο σκετο! 700 ml την ημερα. Πολλα ειναι, αλλα δεν πολυτρωει ολη μερα, οποτε λεω να μην του κοψω το γαλα. Τιποτα δεν καταλαβε! Το ρουφηξε κι αυτο στο λεπτο...:mrgreen:

Καλε δεν ειναι καμια ευκαιρη να πουμε καμια κουβεντα???:tongue:


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλα με την την πανα αργουμε ακομη.....προς το παρον του αρεσει να ποτιζει το γκαζον του παππου και τα κατουραει σε καθε ευκαιρια..παει τρεχοντας..τωρα στην Αθηνα δεν εχουμε γκαζον δεν ξερω τι θα ποτιζει..

Το Ολυμπος το βιολογικο ειναι πολυ καλο αλλα φερνουν λιγα κομματια στο σμ εμεις πινουμε νουνου κιντ


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...