Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλα τι να πρωτοσχολιασω δεν ξερω!!!!

δεν σας προλαβαινω και δεν εχω και χρονο να μπαινω μιας και ειμαστε ολη μερα στη γυρα και στη θαλασσα!

κι ο τιμος εχει ξεσαλωσει τρελα κοψαμε και τα αλεσμενα δεν μπορω να πω οτι σκαει στο φαγητο αλλα κατι τρωει δεν μενει και νηστικος!

σημερα πηρα και τα αποτελεσματα απο την καλλειεργεια ουρων του θοδωρακο μας και ειναι αρνητικη ουφ μου εφυγε κι αυτη η ιδεα!

Ηλιανα μου τι αποφασησατε τελικα;ευχομαι ολα να ερθουν βολικα!

Μαρινα μου φτου φτου σας να πατε στο βραχατι και να περασετε τελεια!

φιλακι μου τελεια η νυφουλα μου που να δεις τον γαμπρο σου θηριο ανημερο εχει γινει!

σαρδελινα μου τι να πω για την φιλη σου δεν ξερω κριμα πολυ κριμα να εισαστε διπλα της και να την εμψυψωνεται!

συγχωρεστεμαι δεν θυμαμαι αλλα κι εχω να σας πω τοσα πολλα που τα ξεχναω φιλακια σε ολες!!!

παω με τον καλο μου στο μπαλκονι να αραξουμε τα δυο μας!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Αν βρείτε πουθενά τίποτα πεδηλάκια του Γώγου μου είναι φυλάξτε τα δεν ξέρω βάλε βγάλε πού τα παραχώσαμε ή μήπως τα παραπετάξαμε!

Αχ έτσι είχα πετάξει και εγώ κάτι βρεφικά παππουτσάκια της Αλεξάνδρας και ακόμα τα κλαίω. Με το καλό να φύγετε αύριο και να περάσετε καλά.

Βρε αθεόφοβη Πετρούλα :tongue::tongue: δεν είχες βάλει ακόμα σε άλμπουμ τις φωτογραφίες του παιδιού; Δύο (από 600 φωτο το καθένα) έχω γεμίσει μέχρι στιγμής, συν το άλμπουμ της βάφτισης, συν δεν ξέρω πόσα dvd (γιατί δεν τις εμφανίζουμε και όλες :tongue::tongue:) συν δύο βιβλία που γράφω τα κατορθώματά της και βάζω φωτογραφίες.

Βατραχάκι μου κάντε εσείς τις βόλτες σας και άσε μας εμάς. Να περνάς καλά μικρή μου.

Κορίτσια όσον αφορά την ομοιοπαθητική, εμείς πήγαμε ήδη με την Αλεξάνδρα σε μία γιατρό. Κατ' αρχήν ζήτησε να μάθει πολλές πληροφορίες για το παιδί, τι αρρώστιες έχει περάσει, την καθημερινότητά του, τις αντιδράσεις της, αν γεννήθηκε φυσιολογικά ή με καισαρική, αν ιδρώνει, αν πήρε πιπίλα, τι φαγητά τρώει, πώς παίζει, πώς κοιμάται κλπ, κλπ, κλπ. Στη συνέχεια της έκανε κάτι ασκησούλες στα ποδαράκια και στο κεφαλάκι και εκεί η μικρή μου έκατσε Παναγία και χαλάρωσε εντελώς, και μας υπέδειξε και εμάς μία άσκηση - παιχνίδι για να τη βοηθάμε να ηρεμεί και να σκέφτεστε. Τώρα, επειδή η συγκεκριμένη γυναίκα μένει μόνιμα Γερμανία, θα μας δώσει μία αγωγή για να τη βοηθήσουμε να δυναμώσει το ανοσοποιητικό της και θα μας προμηθεύσει και με κάποια άλλα 'φάρμακα' που πιθανόν θα χρειαστούμε το Χειμώνα. Πριν όμως χρησιμοποιήσουμε τίποτα θα μιλάμε τηλεφωνικά. Φυσικά μας τόνισε ότι τον πρώτο λόγο έχει ο παιδίατρος και αυτός θα κρίνει αν κάποια στιγμλη χρειαστεί αντιβίωση ή όχι. Σε αυτή την περίπτωση όμως θα την ενημερώνουμε. Η ίδια είναι της άποψης ότι ο άνθρωπος μέχρι τα 7 του χρόνια πρέπει να αρρωσταίνει περίπου 5-6 φορές το χρόνο, έτσι ώστε να δημιουργούνται αντισώματα από τις ιώσεις που περνάει. Αν αρρωσταίνει παραπάνω, σημαίνει ότι το ανοσοποιητικό είναι πολύ πεσμένο και αυτό επηρρεάζει την ανάπτυξη.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ Γιοβάνα πολύ ενδιαφέροντα τα όσα σας είπε η ομοιοπαθητικός κρίμα που είναι μακρυά! Θα το ψάψω κι εγώ σίγουρα!

Πετρούλα μακάρι να καταφέρετε να έρθετε τότε και να τα πούμε κι από κοντά! Κι εγώ είμαι 7 μήνες πίσω σε τακτοποίηση φώτο και ότι το σκεφτόμουνα!

Βατραχάκι πολύ χαίρομαι που περνάτε έτσι καλά οι 4 σας!

Πεδηλάκια βρέθηκαν μένουν όμως 2 πλυντήρια σίδερο, μάζεμα και κάμποσες εξωτερικές δουλίτσες. Δε φεύγουμε αύριο αλλά Παρασκευή, αύριο μαζεύουμε, Πέμπτη θα πάω με τα παιδιά από το μεσημέρι στα πεθερίξ να τα δούνε λίγο αφού ο σύζυξ δουλεύει ολημερίς και θα έρθει να μας παραλάβει από εκεί Παρασκευή μεσημερι και να την κάνουμε!

Τα λέμε αύριο καλό βράδυ σε όλες! Με 38 την πέσαμε πάλι για ύπνο.


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι ο τιμος εχει ξεσαλωσει τρελα κοψαμε και τα αλεσμενα δεν μπορω να πω οτι σκαει στο φαγητο αλλα κατι τρωει δεν μενει και νηστικος!
Με κούφανες τώρα, ακόμα αλεσμένα έτρωγε; Eίχε κολλήσει με τα αλεσμένα;
που να δεις τον γαμπρο σου θηριο ανημερο εχει γινει!
Πολύ μου δίνετε κουράγιο πάλι αλλά θέλω να τα δω τα θηριάκια σας από κοντά για να συγκρίνω και να πιστέψω. Μια φίλη αποκαλεί θηρίο τον γιό της που όπου τον βάλεις κάθεται, σαν τα δικά μας είναι σε ηλικία, τώρα, πού το είδε το θηρίο, δεν ξέρω...

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια είναι της άποψης ότι ο άνθρωπος μέχρι τα 7 του χρόνια πρέπει να αρρωσταίνει περίπου 5-6 φορές το χρόνο, έτσι ώστε να δημιουργούνται αντισώματα από τις ιώσεις που περνάει.
Ου τέλεια λοιπόν, είμαστε σε πολύ καλό δρόμο!!!!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ου τέλεια λοιπόν, είμαστε σε πολύ καλό δρόμο!!!!

Η Αλεξάνδρα μου αρρώστησε από το Δεκέμβρη και μέχρι σήμερα 9 - 10 φορές. Νομίζω έχουμε ξεπεράσει το όριο :?:?:?:?

Μαρινάκι μου περαστικά σας. Νομίζω ότι είναι θετικό ότι δεν ανεβαίνει πάνω από 38+


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

η ζεστη χθες αλλο πραγμα ...ηδη σήμερα απο το πρωι ειναι καλυτερα τα πραγματα ...να δουμε..

giovanna καλη ακουγεται η ομοιοπαθητικος..εμεις φετος τωρα που τα μετραγα αρρωστησαμε 8 φορες και εμεις περασαμε το οριο ...

Μαρινακι καλα να περασετε στις διακοπουλες σας!!!και ευχομαι και τα 2 μωρα να ειναι απυρετα και καλα !!!

Φιλακι περαστικα στην Ναταλιτσα ...περι θηριων τι να πω ..εμεις απο νεογεννητο δεν εχουμε κατσει ποτε σε μια καφετερια , απο 3 μηνων ειχαμε το καροτσι στην καθιστη θεση ..ευελπιστω οτι θα εχουμε μια ηρεμη εφηβεια ..

Εγω παιδια φωτο περα απο της βαφτισης δεν εχω αλλο αλμπουμ ολα τα αλλα τα εχω σε cd ...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Σημερα το αγριμακι μου ξυπνησε απο τις 7.30 και σηκωθηκαμε όλοι μαζι, ετσι μαγειρεψα πρωί πρωί το μπριαμ και τωρα ειμαι ανετη..

Μαρινα πως ειναι ο Γιωργος??

Ιωαννα και η Αλεξανδρα καμποσες φορες αρρωστησε το πουλακι μου..Ας ελπίσουμε αυτος ο χειμωνας να ειναι καλύτερος για ολα τα παιδακια μας!!!!

Αχ Ιωαννα (joa) περιμενω και εγω πως και πως την ημερα που θα βγουμε μια βολτιτσα και θα κατσουμε ηρεμα χωρις να κυνηγαμε, αλλα οταν ερθει και αυτη η ωρα για τον Ανασταση πάλι θα εχουμε κυνηγητό, με τον δεύτερο τότε...χαχα

Βατραχακι γυριστε τωρα που μπορειτε και το επιτρεπει και ο καιρός..Τον μικρο τον παίρνεις μαζι σου ή τον αφηνεις με τις γιαγιαδες??

Οσο για τις φωτο τις εχω και εγω ολες αυτες σε cd και αλλες τοσες αλλα μου αρεσει καποιες απο αυτες, τις πιο αντιπροσωπευτικες να τις εχω και εκτυπωμενες και με τα σχετικα σχολια..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πετρουλα αυτο σκεφτομασταν με τον ανδρα μου ..τρεχουμε σαν παλαβοι με τον χρηστο εδω και 2 χρονια απο τα χριστουγεννα που θα ειναι 2 τι θα κανουμε οεο ????

αλλα πανω απο ολα γερα παιδακια να ειναι και τρεχατε ποδαρακια μου ..

τελικα κατι ξερουν που λενε κανε μικρος παιδια....


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από μενα .

Και πάλι στα γρήγορα σας διάβασα.

Τα δικά αμς.Χθες πήγαμε στον παιδιατρο για επανεξεταση και μου είπε οτι ειναι καλα η μικρή.Περασε μια απο τις χειρότερες ιωσεις η οποια "χτυπάε" αναπνευστικο , πεπτικό και μυικο.

Επειδη εχει κοψει τελειως το φαγητο και το γαλα μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο και ο οργανισμος θελει τουλαχιστον μια εβδομαδα μετα που υποχωρουν τα συμπτώματα για να επανερθει.

Εγω δεν εχσω συνερθει ακόμα και η μαμα μου παρολο που δεν εχει πλεον συμπτωματα ειναι παρα πολυ καταβεβλημενη.

Μου την εδωσε καλοκαιριατικα.

Α συζήτησα και με το γιατρό το θεμα της ζωγραφικής και την βαλαμε εκει να κανει κατι .Μου είπε οτι αυτα που σχεδιαζει ειναι πολύ προχωρημενα και να το ενισχύσουμε οσο μπορούμε.

Εγώ αυτην την εβδομαδα δουλευω και μετα περνω αδεια γαιτι οι γιαγιαδες (ευχομαι να ειναι καλα βεβαια η μανουλα μου) φευγουν διακοπές.

Εμείς λεμε γυρω στις 27 να φυγουμε για Χαλκιδική.Αλλα με τοσα που περάσαμε φοβαμαι και λεω οτι μας ξημερωσει.

Πετρούλα και εγω εχω παρα πολλές φωτο σε cd αλλα τις εκτυπωμενς δεν αξιωθηκα να της φτιαξω.

Εχω ξεκινησει ενα αλμπουμ ακομα και τους υπερηχους εχω βαλει μεσα αλλα να δω ποτε θα το τελειωσω.

filaki μου αν σε παρηγορεί και η δικια μου εχει μεταλαχθει σε ταρζανακι.

Α και οσο για τα Χανιά τελεια ε?Η μαμα μου ειναι από εκεί και οπως καταλαβαινεις εχω γυρισει τα παντα.

Πετρούλα γιατι εχεις θεμα με τους ανθρώπους βρε?

Μαρινάκι καλα να περάσετε γλυκεια μου.

Πολλα φιλια σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Σουλίτσα τι διαβάζω;;; Λες να έχουμε μια μικρή ζωγράφο σην παρέα;!!!! Μπραβο σας!!!:D:D Άντε και με το καλό να ξεμπερδέψετε απο την παλιοίωση :twisted:

Ιωάννα μην αγχώνεσαι για το πόσο θα τρέχεις... ο πρώτος καιρός είναι εύκολος, τώρα περιμένω να δω τι θα γίνει που ο μικρός δείχνει σημάδια ότι θέλει να μπουσουλίσει...:rolleyes::rolleyes:

όσο για τις φωτογραφίες... είναι όλες στον υπολογιστή... ελάχιστες έχω εκτυπώσει...:roll:


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια Ιωάννα μου...

Τώρα τρώει μήλο-αχλάδι, κότα, κατσίκι, πατάτα, ρύζι, καρότο, κολοκύθι, φασολάκι και θα του δοκιμάσω αρακά... Προς το παρόν τρώει δηλαδή ότι έτρωγα και εγώ όταν τον θήλαζα...31/8 έχουμε ραντεβού με την γαστρεντερολόγο να δούμε τι θα μας πει (μάλλον θα βάλουμε τα δημητριακά) και έχω σκοπό αν δεν μας δώσει να κάνουμε τα ραστ τεστ που γίνονται συνήθως να του τα κάνω ούτως ή άλλως ..όχι ότι θα είναι σίγουρα τα αποτελεσματα αλλά τουλάχιστον αν δούμε σε τι ποσοστό είναι αλλεργικός...:roll: Προς το παρόν πάντως με αυτά είναι καλά, πήγαμε κ στον παιδίατρο και σε 1 μήνα και 10 μέρες πήρε 830 γρ και 5 πόντους οπότε νομίζώ ότι παμε καλά... είναι πλέον 8200 και ασήκωτος!!!:-D:-D


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...