Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου!!Εμάς μας βοήθησαν πολύ οι profertil, είχαμε κατακερματισμο και ολιγοασθενοτερατοσπερμια και τελικά συλλάβαμε φυσιολογικα!Βέβαια είναι πανάκριβες αλλα θεωρώ ότι μας βοηθήσανε πολυ!!!Πως είναι η μπουμπου σου??Με το καλό εύχομαι το δευτερο όσο το δυνατόν συντομότερα και ανώδυνα!!!!!!

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μια χαρά είναι η μπέμπα,μεγάλωσε πολύ,18μηνων τώρα πια❤️ Να χαίρεσαι και εσύ το παιδάκι σου❤️

      Ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια και ο γιατρός μας είπε πως οι βιταμίνες θα βοηθήσουν,απλα έχω τρομάξει με τις τιμές,είναι πανάκριβες..Δεν το γλιτώνουμε το 200€

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ καλά! ☺ Σήμερα παρέλαβα τα πρώτα φορμάκια της μπεμπούλας και έχω τρελαθεί! ☺☺☺

Απο που τα αγορασες???εγω σκεφτομαι απο αρχες Σεπτεμβρη να ξεκινησω αγορες!!!

Ντιακανα χαιρομαι που ειστε καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο που τα αγορασες???εγω σκεφτομαι απο αρχες Σεπτεμβρη να ξεκινησω αγορες!!!

Ντιακανα χαιρομαι που ειστε καλα!!!!

Από τη σελίδα yoox.com. Είχε καλή έκπτωση σε κάποια χαριτωμένα ροζ φορμάκια. 😀😍😍😍 Αλλιώς βέβαια να τα βλέπεις στην πραγματικότητα κ να φαντάζεσαι το κορμάκι μέσα σε αυτά!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Εδω απο ψωνια τιποτα ακομα. Με βλεπω να παραγγέλνω ονλαιν τελευταια στιγμη.

Ξερει καποια κοπελα απο σας καλο δερματολόγο στην αθηνα για τις ραγάδες εγκυμοσυνης? δεν εχω βγαλει ακομα στη κοιλια αλλα εχω προδιάθεση ο πωπός μου ειναι γεμάτος ραγαδες άσπρες απο παλια.... Χαλια ναι. Οποτε λεω να αρχισω να κανω έρευνα τιμών γιατι με βλεπω για λέιζερ μετα την γεννα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μανούλες!

Καλή εβδομάδα!

Για μένα αυτή η εβδομάδα ξεκίνησε κάπως.... Από το πρωί αισθάνομαι βαριά και ασήκωτη, με πονάει το αριστερό μου πόδι στο ύψος του προσαγωγού και λίγο πιο ψηλά, λαχανιάζω πολύ εύκολα και κουράζομαι σχεδόν αμέσως. Αποτέλεσμα είναι να είμαι συνέχεια στον καναπέ (ευτυχώς!). Θα ξεκουραστώ καλά σήμερα και βλέπουμε από αύριο για τις δουλειές που έχω προγραμματίσει. Πρέπει να πάω και για το μηνιαίο τσεκ απ για να είμαι έτοιμη την 1-9 που έχουμε γιατρό.

Η μπέμπα δίνει ρεσιτάλ και μάλιστα νομίζω ότι έχει δυναμώσει. Την αισθάνομαι πια να αλλάζει και θέσεις και είναι λίγο περίεργο.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα! Εδω απο ψωνια τιποτα ακομα. Με βλεπω να παραγγέλνω ονλαιν τελευταια στιγμη.

Ξερει καποια κοπελα απο σας καλο δερματολόγο στην αθηνα για τις ραγάδες εγκυμοσυνης? δεν εχω βγαλει ακομα στη κοιλια αλλα εχω προδιάθεση ο πωπός μου ειναι γεμάτος ραγαδες άσπρες απο παλια.... Χαλια ναι. Οποτε λεω να αρχισω να κανω έρευνα τιμών γιατι με βλεπω για λέιζερ μετα την γεννα.

Απ΄ ό,τι ξέρω και σε αυτό ελπίζω είναι ότι δεν είναι απαραίτητο να κάνεις ραγάδες, ακόμα κι αν έχεις ήδη από πριν. Βάζεις κάποια κρέμα να βοηθήσεις το δέρμα σου;

Είναι το πρώτο σου παιδάκι; Ρωτώ γιατί υπάρχει περίπτωση να εμφανιστούν ραγάδες σε επόμενη εγκυμοσύνη μετά το λέιζερ.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μανούλες!

Καλή εβδομάδα!

Για μένα αυτή η εβδομάδα ξεκίνησε κάπως.... Από το πρωί αισθάνομαι βαριά και ασήκωτη, με πονάει το αριστερό μου πόδι στο ύψος του προσαγωγού και λίγο πιο ψηλά, λαχανιάζω πολύ εύκολα και κουράζομαι σχεδόν αμέσως. Αποτέλεσμα είναι να είμαι συνέχεια στον καναπέ (ευτυχώς!). Θα ξεκουραστώ καλά σήμερα και βλέπουμε από αύριο για τις δουλειές που έχω προγραμματίσει. Πρέπει να πάω και για το μηνιαίο τσεκ απ για να είμαι έτοιμη την 1-9 που έχουμε γιατρό.

Η μπέμπα δίνει ρεσιτάλ και μάλιστα νομίζω ότι έχει δυναμώσει. Την αισθάνομαι πια να αλλάζει και θέσεις και είναι λίγο περίεργο.

Zilher εχω και εγω θεμα με τον γοφο μου..κουτσαινοντας

Πηγαινω ωρες ωρες...πονο εχω πιο πανω απο τον προσαγωγο ειδικα οταν παω να σηκωθω..τωρα τελευταία με αφησε λιγο..ανυπομονω να παμε την παρασκευη στον ντοκτορ να δουμε τον μπουμπουκο μας και να μου λυσει καθε απορια..

Παντος αντοχες δεν εχω πολλες...κουραζομαι πολυ ευκολα:-( με πιανει και ταχυκαρδία..

Και εμενα κλωτσαει για τα καλα!!!τον βλεπω ωρες ωρες να καθεται απο τη μια μερια στη κοιλια!!φουσκωνει πιο πολυ σε εκεινο το σημειο..ομως οταν θα βαλω το χερι μου θα φυγει και θα παει απο τη αλλη μερια!χιχιχι τι πλακα εχουν!!

Απο ψωνακια ξεκινησες???εμεις λεμε απο την αλλη βδομαδα!!!!!!τα περιμενω πως και πως!!!

Κοριτσια καλημερα! Εδω απο ψωνια τιποτα ακομα. Με βλεπω να παραγγέλνω ονλαιν τελευταια στιγμη.

Ξερει καποια κοπελα απο σας καλο δερματολόγο στην αθηνα για τις ραγάδες εγκυμοσυνης? δεν εχω βγαλει ακομα στη κοιλια αλλα εχω προδιάθεση ο πωπός μου ειναι γεμάτος ραγαδες άσπρες απο παλια.... Χαλια ναι. Οποτε λεω να αρχισω να κανω έρευνα τιμών γιατι με βλεπω για λέιζερ μετα την γεννα.

Sweetberry και εγω εχω λιγες παλιες ραγαδες στους γοφούς..θελω να πιστευω πως δεν θα γινουν περισσότερες...εγω με την εγκυμοσυνη εχω γεμισει ευρυαγγειες..:-(

Λέιζερ αποτριχωσης στο cosmetic derma medicine ειναι κοντα στο χιλτον.εκει πηγαινω για λέιζερ αποτριχωση..ρωτησα και για λειζερ στις ευρυαγγειες.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!! Καλη λευτερια σε ολες μας, και εγω μανουλα Δεκεμβριου.

Ηθελα να ρωτησω, καρότσι ειδατε??

Εγω χθες εριξα μια ματια απο κοντα ( τοσο καιρο ημουν φαν του maclaren) αλλα ειδα κ το inglesina trilogy και κου αρεσε.

Βασικα δε θελω 3 σε 1 το θεωρω πεταμενα λεφτα γιατι χειμωνιατικα δεν εχω σκοπο να βγαλω το μωρο.

Ειπαμε να δωσουμε 350-400 το πολυ.

Επισης ειδα κ καθισματακι ( μαλλον εκει θα χρειαστουμε 2 τμχ μεχρι το παιδι να μεγαλωσει.). Για πειτε γνωμες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!! :)

Ζαντενα καλως μας ηρθες, εγω απο καροτσι να σου πω την αληθεια δεν εχω κοιταξει γιατι θα μου δωσει η κουνιαδα μου το δικο της. Παντως αν επαιρνα νομιζω πως δεν εδινα 600 ευρω για καροτσι....δεν ξερω ετσι πιστευω!

Για τις ραγαδες strawberry δεν ειναι απαραιτητο οτι θα κανεις, βαζε τις κρεμες σου και μετα την γεννα βλεποντας και κανοντας!

Εγω την αλλη βδομαδα θα παω σε κατι μαθηματα θηλασμου/τοκετου. 3 ημερες απο δυο ωρες την μερα.

Κατα τα αλλα κ εγω λαχανιαζω αρκετα, κουραζομαι σχετικα ευκολα, αλλα το πιο βασανο ειναι ο υπνος. Δεν βολευομαι, δεν κοιμαμαι...!

Ζαμιακο, ευρυαγγειες κ εχω εβγαλα γαμωτο!!! Τι γινετε με αυτες; Φευγουν;


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Zilher εχω και εγω θεμα με τον γοφο μου..κουτσαινοντας

Πηγαινω ωρες ωρες...πονο εχω πιο πανω απο τον προσαγωγο ειδικα οταν παω να σηκωθω..τωρα τελευταία με αφησε λιγο..ανυπομονω να παμε την παρασκευη στον ντοκτορ να δουμε τον μπουμπουκο μας και να μου λυσει καθε απορια..

Παντος αντοχες δεν εχω πολλες...κουραζομαι πολυ ευκολα:-( με πιανει και ταχυκαρδία..

Και εμενα κλωτσαει για τα καλα!!!τον βλεπω ωρες ωρες να καθεται απο τη μια μερια στη κοιλια!!φουσκωνει πιο πολυ σε εκεινο το σημειο..ομως οταν θα βαλω το χερι μου θα φυγει και θα παει απο τη αλλη μερια!χιχιχι τι πλακα εχουν!!

Απο ψωνακια ξεκινησες???εμεις λεμε απο την αλλη βδομαδα!!!!!!τα περιμενω πως και πως!!!

Zamia Ευτυχώς ήταν παροδικός ο πόνος και σήμερα ήμουν καλύτερα. Πήγα και για τις εξετάσεις (τσεκ απ γυναικολόγου-ενδοκρινολόγου) οπότε αύριο θα είμαι οκ με αυτές. Τη μικρή κι εγώ την καταλαβαίνω και μάλιστα έχει γίνει νυχτερινός τύπος τελευταία.... :D:D:D

Για ψώνια δεν πήγα, λέμε για την επόμενη εβδομάδα να πάμε να παραγγείλουμε την κούνια της μικρούλας. Συρταριέρα θα χρησιμοποιήσω μια που ήδη έχω από ΙΚΕΑ και θα ακουμπάω είτε εκεί την αλλαξιέρα είτε πάνω στο πλυντήριο στο μπάνιο, που μου χουν πει ότι βολεύει και όταν θα την κάνουμε μπάνιο. Έτσι κι αλλιώς, σκοπεύω να την πλένω όταν την αλλάζω - τα μωρομάντηλα θα τα αφήσω για χρήση εκτός σπιτιού κυρίως.

Παράγγειλα από το ιντερνετ 2-3 φανταστικά φορμάκια, που κάθε λίγο ανοίγω το κουτί τους και τα χαζεύω και ένα φανελάκι για να φορέσει στο νοσοκομείο την ημέρα εξόδου (το μοναδικό μικρό). Αργότερα, θα της πάρω από κατάστημα ό,τι άλλο χρειάζεται ώστε να προλάβω να τα πλύνω και να τα σιδερώσω. Εντωμεταξύ εδώ έχουν ακόμα εκπτωτικά και είναι καλοκαιρινά και δεν εξυπηρετούν για το μήνα μας. :)

Για καρότσι ακόμα δεν ξέρω... έλεγα να πάρω το trilogy 3 σε 1, αλλά λυπάμαι τα 700 ευρώ, ειδικά όταν 2 από τα 3 κομμάτια θα χρησιμοποιηθούν ελάχιστα επειδή έχουμε χειμώνα μπροστά μας. Θα προτιμούσα να πάρω ένα καρότσι που να πέφτει η πλάτη του εντελώς (σαν πορτ μπεμπέ) και ένα καλό κάθισμα αυτοκινήτου που είναι από 0-36 κιλά. Και είναι μια απόφαση που θα πάρω μόνη μου μου φαίνεται γιατί ο άντρας μου θέλει ΚΑΘΕ φορά σεμινάριο να ξεχωρίσει το πορτ μπεμπέ από το καρότσι, το τράβελερ από το ρηλάξ, την κούνια από το παρκοκρέβατο... πολλές άγνωστες λέξεις και βαριέται ο καημένος! χαχαχα

Αφήστε που εδώ δεν είναι όπως τα καταστήματα της Αθήνας. Δεν υπάρχει τόση ποικιλία ούτε σε καρότσια ούτε σε κρεβατάκια. Και φυσικά, μη συζητήσω για τα ανύπαρκτα outlet...

Για τις ραγάδες που λέτε κορίτσια, βάζουμε την κρεμούλα και τώρα και για λίγο καιρό μετά τη γέννα γιατί μερικές κάνουν την εμφάνισή τους τότε. Έχει να πέσει όμως και γυμναστική μετά....


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γεια σας!! Καλη λευτερια σε ολες μας, και εγω μανουλα Δεκεμβριου.

Ηθελα να ρωτησω, καρότσι ειδατε??

Εγω χθες εριξα μια ματια απο κοντα ( τοσο καιρο ημουν φαν του maclaren) αλλα ειδα κ το inglesina trilogy και κου αρεσε.

Βασικα δε θελω 3 σε 1 το θεωρω πεταμενα λεφτα γιατι χειμωνιατικα δεν εχω σκοπο να βγαλω το μωρο.

Ειπαμε να δωσουμε 350-400 το πολυ.

Επισης ειδα κ καθισματακι ( μαλλον εκει θα χρειαστουμε 2 τμχ μεχρι το παιδι να μεγαλωσει.). Για πειτε γνωμες!!

Καλως την!καλη λευτερια να εχουμε!!

Ποσο εβδομαδων εισαι?

Εμεις σκεφτόμαστε το trilogy 3 σε ενα!την καλαθουνα την θελουμε οπωσδηποτε στις αρχες!η αληθεια ειναι πως ειναιμλιγο ακριβο...αλλα μας αρεσει τοσο πολυ που εκει καταληγουμε!:-)

Καλημερα κοιλιτσες!! :)

Ζαντενα καλως μας ηρθες, εγω απο καροτσι να σου πω την αληθεια δεν εχω κοιταξει γιατι θα μου δωσει η κουνιαδα μου το δικο της. Παντως αν επαιρνα νομιζω πως δεν εδινα 600 ευρω για καροτσι....δεν ξερω ετσι πιστευω!

Για τις ραγαδες strawberry δεν ειναι απαραιτητο οτι θα κανεις, βαζε τις κρεμες σου και μετα την γεννα βλεποντας και κανοντας!

Εγω την αλλη βδομαδα θα παω σε κατι μαθηματα θηλασμου/τοκετου. 3 ημερες απο δυο ωρες την μερα.

Κατα τα αλλα κ εγω λαχανιαζω αρκετα, κουραζομαι σχετικα ευκολα, αλλα το πιο βασανο ειναι ο υπνος. Δεν βολευομαι, δεν κοιμαμαι...!

Ζαμιακο, ευρυαγγειες κ εχω εβγαλα γαμωτο!!! Τι γινετε με αυτες; Φευγουν;

Καλο μου τι κανεις??τελειωσαν οι διακοπες?που ειναι τα μαθηματα??και τι ωρες??

Αχ...και εγω κουράζομαι πολυ...και βεβαιως βεβαιως δε με χωραει το κρεβατι:-(

Δυστυχως μονο λέιζερ για τις ευρυαγγειες...για κρεμα δε νομιζω να υπαρχει..που εχεις βγαλει??εγω στο ενα χερι..λιγες στο ενα ποδι..και δυο πολυ μικρες στο προσωπο..

Τι κανει η μπεμπα??:-)

Link to comment
Share on other sites

Και είναι μια απόφαση που θα πάρω μόνη μου μου φαίνεται γιατί ο άντρας μου θέλει ΚΑΘΕ φορά σεμινάριο να ξεχωρίσει το πορτ μπεμπέ από το καρότσι, το τράβελερ από το ρηλάξ, την κούνια από το παρκοκρέβατο... πολλές άγνωστες λέξεις και βαριέται ο καημένος! χαχαχ

Axaxaaaa εμένα εχει γίνει ειδικός στα καρότσια κ καθισματακια αυτοκινήτου!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες....τι κανετε???βλεπω σκεφτοσαστε πλεον τι ψωνια να κανετε ε? εγω το ειχα πει και σε παλιο ποστ οτι ειναι οτι καλυτερο το inglesina trilogy αλλα και ακριβο.. 630 ευρω το πηρε μια φιλη απο τα prenatal τελευταιο εκθεσιακο κομματι.εγω πλεον εχω stokke που επισης ειναι ποιοτικο αλλα και πολυ ακριβο δεν αξιζει στις μερες μας μια τετοια δαπανη πιστευω...απο εκει και περα εγω επειδη ιανουαριο του 2015 γεννησα τον πρωτο μου γιο εχω οτι χρειαζομαι απο ρουχα και θα κατεβασω να πλυνω τα ρουχαλακια εσωτερικα εξωτερικα αργοτερα προς το τελος οκτωβριου.(ειναι και πολλα γιατι δεν στεγνωναν μεσα στο χειμωνα και εχω αρκετη δουλεια). και μαλλον αρχες νοεμβρη αφου εχω βαψει θα στησω το δωματιο του! :) εσεις σκεφτηκατε ποτε περιπου θα τα στησετε ολα???


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες....τι κανετε???βλεπω σκεφτοσαστε πλεον τι ψωνια να κανετε ε? εγω το ειχα πει και σε παλιο ποστ οτι ειναι οτι καλυτερο το inglesina trilogy αλλα και ακριβο.. 630 ευρω το πηρε μια φιλη απο τα prenatal τελευταιο εκθεσιακο κομματι.εγω πλεον εχω stokke που επισης ειναι ποιοτικο αλλα και πολυ ακριβο δεν αξιζει στις μερες μας μια τετοια δαπανη πιστευω...απο εκει και περα εγω επειδη ιανουαριο του 2015 γεννησα τον πρωτο μου γιο εχω οτι χρειαζομαι απο ρουχα και θα κατεβασω να πλυνω τα ρουχαλακια εσωτερικα εξωτερικα αργοτερα προς το τελος οκτωβριου.(ειναι και πολλα γιατι δεν στεγνωναν μεσα στο χειμωνα και εχω αρκετη δουλεια). και μαλλον αρχες νοεμβρη αφου εχω βαψει θα στησω το δωματιο του! :) εσεις σκεφτηκατε ποτε περιπου θα τα στησετε ολα???

Μαλλον το trilogy που λες ειναι το 3 σε 1 , υπαρχει και το σκετο που ειναι σχεδον μιση τιμη.

Ειμαι αναμεσα σε αυτοκ μακλαρεν. ( τα perperego στα ιδια χαρακτηριστικα με το inglesina βγαινουν πιο ακριβα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...