Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό! Φτάσαμε αισίως τα 661 γρ. !😊 Όλα καλά ευτυχώς. Έχασα 2 κιλά. Αυτό δεν το περίμενα...

Επίσης, συζητήσαμε λίγο για τη γέννηση και επειδή πέρισυ τον Νοέμβρη είχα κάνει ένα χειρουργείο, πάμε σίγουρα για καισαρική 15-20 Νοεμβρίου. ☺☺☺ 3 μήνες έμειναν... απίστευτο μου φαίνεται...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέραααααα μανούλες!!!

Ziliher κοιταξα και εγω τα χαρτιά που μου εδωσαν χθες, όντως και μενα εχει ενα διαγραμμα που γραφει οτι στις 40 εβδομαδες θα ειναι περιπου 4κιλά!!!!

Πω πω!!!! Πως θα το βγάλω δεν ξερω ειμαι και φοβιτσιαρα βλεπεις!!!!

Ρε κορίτσια μήπως θυμαστε στον τελευταιο υπέρηχο που κανατε ποιο ηταν το μηκος του τραχηλου;

Εμενα μου βγηκε 31mm, και ηταν 33 πριν 3 βδομαδες.

Ο γιατρος ειπε ολα καλα αλλα Μήπως ειμαι οριακα;

Αχ..θα μας καταστρεψει αυτο το ιντερνετ...μη διαβάζεις γλυκο μου γιατι μας αγχωνει...

Αφου ο γιατρος σου δε σου ειπε τιποτα μην αγχωνεσαι!εμενα την 21εβδ ηταν 4.5εκ.

Zilher περναει γρηγορα ο καιρος!!!

Μια χαρα τα γραμμαρια σας!!!:-)

Σε ποιο μαιευτήριο γεννας?

Εχετε ρωτησει ποσο στοιχίζει η γεννα??

Link to comment
Share on other sites

Αχ..θα μας καταστρεψει αυτο το ιντερνετ...μη διαβάζεις γλυκο μου γιατι μας αγχωνει...

Αφου ο γιατρος σου δε σου ειπε τιποτα μην αγχωνεσαι!εμενα την 21εβδ ηταν 4.5εκ.

Zilher περναει γρηγορα ο καιρος!!!

Μια χαρα τα γραμμαρια σας!!!:-)

Σε ποιο μαιευτήριο γεννας?

Εχετε ρωτησει ποσο στοιχίζει η γεννα??

Κορίτσια, εγώ μένω στο Ηράκλειο Κρήτης και ο γιατρός μου συνεργάζεται με το ΜΗΤΕΡΑ μόνο. Δεν έχω άλλη επιλογή. Θα έχουμε ένα δίκλινο δωμάτιο (με χρέωση μονόκλινου) , παρέχει δηλ. κρεβάτι κ φαγητό στο συνοδό και όλες τις εξετάσεις του μωρού, αναισθησιολόγο, για 3 βράδυα. Εκτός μόνο η αμοιβή του γιατρού μας. Είναι μια πονεμένη ιστορία γενικά γιατί εγώ πάντα ήθελα το δημόσιο νοσοκομείο, αλλά εδώ δυσκολεύομαι να εμπιστευτώ τους γιατρούς των δημόσιων (έχουν γίνει πολλά δυσάρεστα). Αν ήμουν Αθήνα όπου μεγάλωσα, σίγουρα σε δημόσιο -κυρίως για το κόστος. Εμάς θα μας κοστίσει το μαιευτήριο περίπου 3300 ευρώ!

Αλήθεια... για βλαστοκύτταρα το σκέφτεστε;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε,

Zillher 3000 μονο το μαιευτήριο η κακο γιατρος μεσα? πολλα μωρε ειναι, εγω στο Ελενα τελικα για οικονομικούς λογους αλλα σε μονόκλινο.θα δωσω και κατι στο γιατρο συμβολικό.

Ειναι πολυ δυσκολα στην Ελλαδα ειδικα τα τελευταια δυο χρονια δυστυχως. Υγεια να εχουμε ομως και εχει ο θεος.

Η μπεμπα ευτυχως τωρα που μπηκα 21 εβδ. Αρχίζει και κανει ολο και πιο αισθητή την παρουσία της το καλο μου με κλωτσιδι και μπουνιδακια.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εγώ μένω στο Ηράκλειο Κρήτης και ο γιατρός μου συνεργάζεται με το ΜΗΤΕΡΑ μόνο. Δεν έχω άλλη επιλογή. Θα έχουμε ένα δίκλινο δωμάτιο (με χρέωση μονόκλινου) , παρέχει δηλ. κρεβάτι κ φαγητό στο συνοδό και όλες τις εξετάσεις του μωρού, αναισθησιολόγο, για 3 βράδυα. Εκτός μόνο η αμοιβή του γιατρού μας. Είναι μια πονεμένη ιστορία γενικά γιατί εγώ πάντα ήθελα το δημόσιο νοσοκομείο, αλλά εδώ δυσκολεύομαι να εμπιστευτώ τους γιατρούς των δημόσιων (έχουν γίνει πολλά δυσάρεστα). Αν ήμουν Αθήνα όπου μεγάλωσα, σίγουρα σε δημόσιο -κυρίως για το κόστος. Εμάς θα μας κοστίσει το μαιευτήριο περίπου 3300 ευρώ!

Αλήθεια... για βλαστοκύτταρα το σκέφτεστε;

Πιστεύω οτι καπου στα 3000 θα πληρωσω και εγω Ziliher..(δε τον εχω ρωτησει ακομη..)

Ο γιατρος μου ειναι στο Λητώ.

Εχω ακουσει πως στον Αγιο Νικολα εχει απο τις καλύτερες κλινικες..ισχυει??αλλα εσυ εισαι μακρια για εκεθ...σωστα?

Εμεις λεμε να μην κρατήσουμε...δε το εχουμε ξανασυζητησει βεβαια και δεν εχουμε καταληξει σιγουρα...εσεις τι σκεφτεστε να κανετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιστεύω οτι καπου στα 3000 θα πληρωσω και εγω Ziliher..(δε τον εχω ρωτησει ακομη..)

Ο γιατρος μου ειναι στο Λητώ.

Εχω ακουσει πως στον Αγιο Νικολα εχει απο τις καλύτερες κλινικες..ισχυει??αλλα εσυ εισαι μακρια για εκεθ...σωστα?

Εμεις λεμε να μην κρατήσουμε...δε το εχουμε ξανασυζητησει βεβαια και δεν εχουμε καταληξει σιγουρα...εσεις τι σκεφτεστε να κανετε?

Ο Άγ. Νικόλαος είναι 70 χλμ από εδώ, αλλά οι περισσότερες γυναίκες από εκεί έρχονται Ηράκλειο.

Για βλαστοκύτταρα το ψάχνω, αν κ υποψιάζομαι ότι δεν είναι ό,τι υπόσχονται. Σκέφτομαι αν δεν τα δώσω για ιδιωτική εταιρεία, να τα δωρίσω στην Ακαδημία Αθηνών να αξιοποιηθούν γισ άλλους.

Sweetberry δυστυχώς μόνο το μαιευτήριο... Υγεία πάνω απ όλα... αναγκαστικά θα στερηθούμε από αλλού, αλλά οκ!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,και εγώ για δημόσιο έλεγα λόγω οικονομικών αλλά επειδή με κάποια θέματα δεν έμεινα ευχαριστημένη + ότι θέλω να προσπαθήσω για vbac είπαμε με τον άντρα μου να δανειστούμε κάποια χρήματα αν χρειαστεί και να πάμε ιδιωτικά,ετσι έχω κλείσει σε λίγες μέρες ραντεβού με έναν ιδιωτικό γιατρό και βλέπουμε.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι καλυτερο για τα μωρα μας εννοειται πανω απ ολα εμπιστοσυνη στο γιατρο μας και ολα θα πανε καλα.

Το νιώθετε καθε μερα το μωρο σας? εγω ειμαι 21 εβδ κ 3 ημερων μεχρι χθες το πρωι το ακουγα απο κει και περα μεχρι τωρα τιποτα....εινια λογικο?

Τι σοκολάτες εφαγα, τι παγωμένα νερα ηπια, τι πορτοκαλάδα με ανθρακικό!ΤΙΠΟΤΑ


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι καλυτερο για τα μωρα μας εννοειται πανω απ ολα εμπιστοσυνη στο γιατρο μας και ολα θα πανε καλα.

Το νιώθετε καθε μερα το μωρο σας? εγω ειμαι 21 εβδ κ 3 ημερων μεχρι χθες το πρωι το ακουγα απο κει και περα μεχρι τωρα τιποτα....εινια λογικο?

Τι σοκολάτες εφαγα, τι παγωμένα νερα ηπια, τι πορτοκαλάδα με ανθρακικό!ΤΙΠΟΤΑ

Εμένα μου χει τύχει να μην ακούσω το μωρό για κανένα 12ωρο όταν ήμουν έξω και περπατούσα όλη μέρα, έκανα δουλειές κτλ.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έχω απο εχθες και σημερα ολη μερα, αυριο θα παω για υπερηχο σε εφημερευον νοσοκομειο. Ανησυχω παρα πολυ.

αν εχεις αγχος παρε το γιατρο σου να σε καθησυχασει ! μπορει και να κοιμαται το μωρο γι αυτο δε τ ακους! ξαπλωσε στο πλαι για λιγο , να δεις αν θα κουνηθει, οπως κανουν στο καρδιοτοκογραφημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω απο εχθες και σημερα ολη μερα, αυριο θα παω για υπερηχο σε εφημερευον νοσοκομειο. Ανησυχω παρα πολυ.

Επίσης όταν είναι μπρούμυτα δεν την καταλαβαίνω.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sweetberry κ σε εμενα εχει συμβεί αυτο.προσπαθησε να χαλαρώσεις κ θα το ακουσεις οσο αγχωνεσαι το νιώθει το μικρο σου κ δεν κανει τπτ.

Χθες εκανα τη β επιπέδου, για 17 ηταν το ραντεβου αλλα ο γιατρος μου ηθελε αθτη τη βδομαδα κ ετσι το άλλαξα κ πηγα εχθες. Ολα τελεια, 634 γραμμάρια, οπίσθιος ψηλός πλακούντας κ βαθμός 0. Ολα καλα παει κ αυτο ουφ!!

Καπου τελη σεπτεμβρη με αρχές οκτωβρη θα κανω ξεκαθάρισμα στα ρουχα της κόρης μου να δω τι εχω σε ουδέτερο χρωμα κ τιθα χρειαστω να παρω.

Πλησιαζει ο καιρος κοριτσια. Εμενα με εβαλε τελευταια βδομαδα Νοεμβρίου μεχρι 1δεκεμβρη να γεννησω, θα γεννησω με καισαρικη λογω προβλήματος στη καρδια. οποτε μωρακι Νοεμβρίου το βλεπω να ειναι.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...