Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Απλά το καλοκαίρι πιστεύω δεν είναι τόσο καλή περίοδος με ζεστη κλπ άντε να δούμε

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Χαιρεται!!!να σου ζησει το παιδακι σου!!με το καλο και το δευτερο!!

Είδα οτι αγχωνεσαι για τα γραμμάρια.Πολυ καλα ειστε!!!Εμεις 410(καπου εκει)21εβδ.μια χαρα μου ειπε ο γιατρος!

Αν ειναι )κατι ανησυχητικό θα μας το πει ο ντοκτορ μας!!

Για καροτσι που ρωτησες εμεις ειμαστε αναμεσα στο peg perego book plus 51 3 σε 1 και στο inglesina trilogy 3 σε 1!

Πιο πολυ κλεινουμε στο inglesina γιατι κλεινει σαν ομπρελα και χωραει καλυτερα στο αμαξι.

Εσυ τι καροτσι εχεις?

Κι εγώ μεταξύ των 2 είμαι. Απ ό,τι έχω καταλάβει και οι τιμές είναι παντού οι ίδιες... άσε που σε ένα χρόνο θα αγοράζουμε πάλι καθισματάκι αυτοκινήτου.

Κρεβατάκι θέλω να πάρω στο χρώμα του ξύλου και είμαι μεταξύ 2. Ένα στο baby city και το άλλο στο mothercare.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγω αλεξία νομιζω οτι μια χαρά ειναι το βαρος για αυτη την εβδομαδα, μην αγχωνεσαι αδικα.

Εκανα κατι δουλειες στο σπιτι σημερα, τι το ηθελα. Με εχει πιασει ενας πονος απο τον αγκωνα του δεξιου χεριού και κατω κ μουδιαζει το χερι μου.

Ξαπλωσα λιγο λεω να ξεκουραστω να κοιμηθω αλλα μπα, ματι δεν κλεινω.

Ζαμιακο είδες; και που εισαι ακομα!!!!


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μεταξύ των 2 είμαι. Απ ό,τι έχω καταλάβει και οι τιμές είναι παντού οι ίδιες... άσε που σε ένα χρόνο θα αγοράζουμε πάλι καθισματάκι αυτοκινήτου.

Κρεβατάκι θέλω να πάρω στο χρώμα του ξύλου και είμαι μεταξύ 2. Ένα στο baby city και το άλλο στο mothercare.

Ναι σχεδόν ιδιες ειναι οι τιμες...

Σιγουρα θα χρειαστούμε καθισματακι μετα το χρονο!αλλα μετα θα παρουμε ενα και "τελος".

Εμεις κουνια κοιταμε μια στο anatello σε χρωμα μπεζ-καφε η οποια γινεται και 3 κρεβατακι και ίδια συρταριερα.στην αρχη λεγαμε πολυμορφικη (πηγαμε και ειδαμε στο motherbaby)αλλα μου φανηκε πολυψευτικη...πολυ μελαμινη ειχε..

Και εγω αλεξία νομιζω οτι μια χαρά ειναι το βαρος για αυτη την εβδομαδα, μην αγχωνεσαι αδικα.

Εκανα κατι δουλειες στο σπιτι σημερα, τι το ηθελα. Με εχει πιασει ενας πονος απο τον αγκωνα του δεξιου χεριού και κατω κ μουδιαζει το χερι μου.

Ξαπλωσα λιγο λεω να ξεκουραστω να κοιμηθω αλλα μπα, ματι δεν κλεινω.

Ζαμιακο είδες; και που εισαι ακομα!!!!

Μη κουραζεις το κοριτσι σου στις δουλιτσες!χαλαρωσε και θα περάσει..εμενα η πλατη με πιανει κανοντας δουλιτσες και η μεση..

Σεμιναρια ανωδυνου και θηλασμου μανουλιτσες θα κανετε τιποτα???????

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται!!!να σου ζησει το παιδακι σου!!με το καλο και το δευτερο!!

Είδα οτι αγχωνεσαι για τα γραμμάρια.Πολυ καλα ειστε!!!Εμεις 410(καπου εκει)21εβδ.μια χαρα μου ειπε ο γιατρος!

Αν ειναι )κατι ανησυχητικό θα μας το πει ο ντοκτορ μας!!

Για καροτσι που ρωτησες εμεις ειμαστε αναμεσα στο peg perego book plus 51 3 σε 1 και στο inglesina trilogy 3 σε 1!

Πιο πολυ κλεινουμε στο inglesina γιατι κλεινει σαν ομπρελα και χωραει καλυτερα στο αμαξι.

Εσυ τι καροτσι εχεις?

1000 ΦΟΡΕΣ INGLESINA! ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΩΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΤΡΟΜΕΡΑ.ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΠΕΡΣΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΧΩΡΙΣ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ ΜΕ ΦΟΥΛ ΛΑΚΟΥΒΕΣ ΜΕ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ STOKKE XPLORY (ΣΚΕΤΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ).ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΑΛΛΑ ΤΟ INGLESINA EIΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ! ME TO KAΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια τα πιστευω τα καροτσια 3σε1. εκτος απο το καθισμα που ενταξει μετα τους 6 μηνες εγω το αλλαξα γιατι δεν χωρουσε το παιδι με τιποτα. και ενα σχετικα καλο κρεβατακι ειτε προεφηβικο ειτε μετατρεπομενο προεφηβικο μια χαρα βολευει. εγω βεβαια στο πρωτο παιδι μαζεψα πολυ πραμα αλλα οτι και να πηρα τωρα στο δευτερο θα το χρησιμοποιησω. σημασια βεβαια εχει παντα η υγεια γερα να ειναι δε το συζητω αλλα και εμεις οι μαμαδες θελουμε το καλυτερο .ψαχνουμε απο εδω απο εκει και καλα κανουμε :)


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρονια πολλα! Καλη λευτεριά να χουμε κοριτσια.

Απο αγορές μονο ρουχαλακια θα χρειαστω ολα τα υπολοιπα τα εχω. Καροτσι καλαθουνα, καθισματάκι αυτοκινήτου απο 0-18 το οποιο εφαρμόζει και στο καροτσι. Πηρα καροτσι με το σκεπτικό να χωραει ανοιχτο στο ασανσέρ το οποιο ειναι μικρο το ασανσέρ και να ειναι ελαφρύ και με εχει βολέψει πολυ.

Περιμενω τα καινουρια αλουμίνια μπαλκονόπορτες και παντζουριών για να μεταφερω τη κορη μου στο δωματιο της αυτα πιυ χουμε ειναι παμπάλαια και τα ανοιγει ευκολα και φοβαμαι τη νυχτα μη παει πουθενα και μενουμε στο τριτο όροφο τουλαχιστον να υπαρχει μια ασφαλεια, μονο τα μεσημέρια την αφηνω να κοιμαται στο κρεββατι της και το βραδυ στο δωματιο μας οπου εχουμε ακομα τη κουνια.

Αυτο που με απασχολεί ειναι ο θηλασμός θελω πολυ να τα καταφερω αυτη τη φορα

Θα δειξει.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δε θηλασα το πρωτο παιδι αν και το παλεψα με το νοσοκομειακο θηλαστρο για 45 μερες μετα κουραστικα (αποστειρωση ανα 3 ωρες 8 ανλτησεις την ημερα ). λιγο οτι γεννηθηκε 37 εβδομαδες αν και δεν αντιμετωπισαμε κανενα θεμα ,λιγο οτι ηταν 3020 και φοβομουν μη χασει βαρος λιγο οι επιπεδες θηλες ολα συνετελεσαν στο να μη θηλασω.

τωρα στο δευτερο ελπιζω να μου δωσει ο θεος δυναμη να τα καταφερω!

υπαρχει καποια μανουλα που να ειναι απο θεσσαλονικη και να γενναει γενεσις?


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε?σας διαβαζω απο κινητό απλα λογω χρόνου κ λογω απουσίας λαπτοπ δεν γραφω..είμΑι με κινητό κ μ σπαει τ νευρα ν γραφω απο τη μικρή οθονιτσα.. Sweetberry δοξα τω Θεω γτ σεδιαβαζα και αγχωθηκα και εγω.. αλεξια το μπεμπε σ εαι μιαχαρα..σκεψου εμενα 23η εβδομάδα και κατι κ ήταν 490..αν υπήρχε θεμα οπως ειπαν κ τα κορίτσια θ σ το λεγε η γιατρός. Εγω γενναω γενεσις πρώτα ο Θεος..

Κοριτσια εμας μας είπε οτι ολα μαζι βγαίνουν γυρω στο χιλιαρικο..μ φανηκαν πολυ λιγα στην εποχη μας..

Εν τω μεταξύ ειχα κ ενα ατύχηματακι.. μ έπεσε βραστό νερο στη κοιλιά κ ξεφλούδιστηκε..εκανε ενα εγκαυματακι..ο μπόμπιρας μάλλον φοβήθηκε γτ απο το πρωι κουνήθηκε παλι το Βράδυ..τεσπα δοξα τω Θεω κατα τ'αλλα.. να ειστε καλα!!θ σας διαβαζω κ παλι, απλα φεύγουμε διακοπές κ θ ειναι δύσκολο ν γράφω.. σας φιλω.. και εσας κ τα μπεμπεδακια σας!!:P

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε?σας διαβαζω απο κινητό απλα λογω χρόνου κ λογω απουσίας λαπτοπ δεν γραφω..είμΑι με κινητό κ μ σπαει τ νευρα ν γραφω απο τη μικρή οθονιτσα.. Sweetberry δοξα τω Θεω γτ σεδιαβαζα και αγχωθηκα και εγω.. αλεξια το μπεμπε σ εαι μιαχαρα..σκεψου εμενα 23η εβδομάδα και κατι κ ήταν 490..αν υπήρχε θεμα οπως ειπαν κ τα κορίτσια θ σ το λεγε η γιατρός. Εγω γενναω γενεσις πρώτα ο Θεος..

Κοριτσια εμας μας είπε οτι ολα μαζι βγαίνουν γυρω στο χιλιαρικο..μ φανηκαν πολυ λιγα στην εποχη μας..

Εν τω μεταξύ ειχα κ ενα ατύχηματακι.. μ έπεσε βραστό νερο στη κοιλιά κ ξεφλούδιστηκε..εκανε ενα εγκαυματακι..ο μπόμπιρας μάλλον φοβήθηκε γτ απο το πρωι κουνήθηκε παλι το Βράδυ..τεσπα δοξα τω Θεω κατα τ'αλλα.. να ειστε καλα!!θ σας διαβαζω κ παλι, απλα φεύγουμε διακοπές κ θ ειναι δύσκολο ν γράφω.. σας φιλω.. και εσας κ τα μπεμπεδακια σας!!:P

Melitoula σε ευχαριστω πολυ!!! Και ολα τα κοριτσια εδω για το ενδιαφερων.

Οχι οτι το ακουω περισσοτερο πλεον απλα ειμαι ηρεμη οτι ειναι ολα ενταξει συμφωνα με τον υπερηχο και συνεχίζουμε εξαλλου οτι περναει απο το χερι μου το κανω απο κει και περα...

Αχ πλησιαζει ο καιρος μας τι εμεινε λίγοι μηνες έμειναν!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου τι κανετε?σας διαβαζω απο κινητό απλα λογω χρόνου κ λογω απουσίας λαπτοπ δεν γραφω..είμΑι με κινητό κ μ σπαει τ νευρα ν γραφω απο τη μικρή οθονιτσα.. Sweetberry δοξα τω Θεω γτ σεδιαβαζα και αγχωθηκα και εγω.. αλεξια το μπεμπε σ εαι μιαχαρα..σκεψου εμενα 23η εβδομάδα και κατι κ ήταν 490..αν υπήρχε θεμα οπως ειπαν κ τα κορίτσια θ σ το λεγε η γιατρός. Εγω γενναω γενεσις πρώτα ο Θεος..

Κοριτσια εμας μας είπε οτι ολα μαζι βγαίνουν γυρω στο χιλιαρικο..μ φανηκαν πολυ λιγα στην εποχη μας..

Εν τω μεταξύ ειχα κ ενα ατύχηματακι.. μ έπεσε βραστό νερο στη κοιλιά κ ξεφλούδιστηκε..εκανε ενα εγκαυματακι..ο μπόμπιρας μάλλον φοβήθηκε γτ απο το πρωι κουνήθηκε παλι το Βράδυ..τεσπα δοξα τω Θεω κατα τ'αλλα.. να ειστε καλα!!θ σας διαβαζω κ παλι, απλα φεύγουμε διακοπές κ θ ειναι δύσκολο ν γράφω.. σας φιλω.. και εσας κ τα μπεμπεδακια σας!!:P

Στην κλινική Γένεσις στο Χαλάνδρι; Και μόνο το κόστος της κλινικής να είναι τόσο, είναι πολύ καλά...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοιλιτσες!!!!!

Τι κανετε???πως ειστε?:-) :-) :-)

Εγω εχω αρχισει και δε μπορω να φαω καλα..με πιανει μια περίεργη ενοχληση στο στομαχι μου..:-(

Εχω συνεχεια μια εξαντληση...κουραση...θελω να κανω εξετασεις να δουμε ποσο εχει παει ο αιματοκρίτης.θελω να πιστευω πως εχει ανεβει με τον καινουριο σιδηρο.

Την αλλη βδομαδα εχουμε γιατρο και ανυπομονώ να δω τη φατσούλα μας!!!πλεον δινει παρον καθε μερα και πιο πολυ οταν χαλαρωνω το βραδυ!!!

Σιγα σιγα τον Σεπτέμβρη λεμε να βαψουμε το δωματιο του μπουμπουκο μας και υστερα να παραγγειλουμε τα πραγματακια του!:wink:

Ερώτηση στις ηδη μανουλες...φανελακια μακρυμανικα βαζουμε?

Και απο θεμα παιδιατρου εχετε κατι στο νου σας?

Γνωρίζετε παιδιατρο-συμβουλο θηλασμου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...