Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Πήγες; Όλα καλά,ε; 😚❤

Καλημέρα, δεν εκλεισα ματι το βραδυ με πηρε στις 7 λιγο ο υπνος τωρα ξυπνησα και παω!

Αν δεν απαντησω το μεσημερι σημαινει οτι θα εχω αυτοκτονήσει!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!

Sweetberry ολα θα είναι καλα, το πιο πιθανό ειναι να κοιμάται το μωρό σου! Έχει συμβεί και σε μενα καταλαβαίνω την αγωνια σου! Στειλε να μας πεις τα νεα σου!!

Χαιρομαι που βλέπω οτι όλες μας οι β επιπεδου ειναι μια χαρα, οντως κοριτσια πλησιαζουμε σιγα σιγα!!!!


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!!

Sweetberry και εγω απο χθες δε τον νιωθω πολυ...ισα που δίνει το παρον..μην αγχωνεσαι..μιλησε και με τον γιατρο σου!τα νινακια ακομη κοιμουνται πολυ.

Μπραβο για τις τελειες Β επιπεδου!!!!:-) :-) :-) :-) :-)

Για ψωνακια ποτε ξεκινατε??

Ziliher πραγματικα 3000 μονο το μαιευτηριο ειναι πολλα λεφτα...δε καλύπτει η ασφαλεια σου καποιο μερος?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τωρα ξεμπερδέψαμε το μωρο ειναι καλα εφτασε τα 448 γραμ. Απλα ο πλακούντας μου ειναι ακομα αρκετα χαμηλός μεταξυ Επιχειλιος και παραχειλιος ξεκουραση πολλή μαγνήσιο κλπ...

Το μωρο κουνιόταν αλλα λεει ειναι μικρο για να το καταλαβαινω ακομα καθε μερα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου τωρα ξεμπερδέψαμε το μωρο ειναι καλα εφτασε τα 448 γραμ. Απλα ο πλακούντας μου ειναι ακομα αρκετα χαμηλός μεταξυ Επιχειλιος και παραχειλιος ξεκουραση πολλή μαγνήσιο κλπ...

Το μωρο κουνιόταν αλλα λεει ειναι μικρο για να το καταλαβαινω ακομα καθε μερα.

μπραβο πολυ χαρηκα με τα νεα !! ολα καλα να σου πανε !!!:P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τωρα ξεμπερδέψαμε το μωρο ειναι καλα εφτασε τα 448 γραμ. Απλα ο πλακούντας μου ειναι ακομα αρκετα χαμηλός μεταξυ Επιχειλιος και παραχειλιος ξεκουραση πολλή μαγνήσιο κλπ...

Το μωρο κουνιόταν αλλα λεει ειναι μικρο για να το καταλαβαινω ακομα καθε μερα.

Τελεια!!!!!!να μην αγχωνεσαι γιατι το νιωθει....εγω εθχα απο χθες να τον νιωσω καλα.εφαγα ενα γλυκακι..χαλαρωσα και του εβαλα μελωδίες!!!παρτυ εκανε ο μπουμπουκος μου και χαρηκε η μανουλα του!!!!!

Εγω τον νιωθω πιο έντονα απο την 21 και μετα..πριν δεν τον ενιωθα καθε μερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλιτσες!!!

Sweetberry χαίρομαι που ολα είναι καλά, τουλάχιστον ηρεμησες!

Ζαμια και εγω απο την 20η εβδομαδα και μετα την νιωθω καθε μερα πλέον, τα ζουζουνια μας!!!

:)


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οπως σας ειπα ειμαι νεα στο φορουμ.θελω να κανω 2 ερωτησουλες .... 1) την πεμπτη 20κ5 εκανα την β επιπεδου και μου ειπε η εμβρυολογος και μετα ο γυναικολογος μου ολα τελεια . τιποτα αλλο... αλλα εγω διαβασα μετα βαρος εμβρυου 450 γραμμαρια. μηπως ειναι λιγο? γιατι διαβαζω απο αλλες κοπελες 650 γραμμαρια κλπ.. οποια ξερει ας με κατατοπισει. 2)κανατε καθολου ψωνια για τα μωρακια σας? εμενα ειναι το δευτερο ολο και κατι θα χρειαστω αλλα ακομα δεν πηρα κατι


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οπως σας ειπα ειμαι νεα στο φορουμ.θελω να κανω 2 ερωτησουλες .... 1) την πεμπτη 20κ5 εκανα την β επιπεδου και μου ειπε η εμβρυολογος και μετα ο γυναικολογος μου ολα τελεια . τιποτα αλλο... αλλα εγω διαβασα μετα βαρος εμβρυου 450 γραμμαρια. μηπως ειναι λιγο? γιατι διαβαζω απο αλλες κοπελες 650 γραμμαρια κλπ.. οποια ξερει ας με κατατοπισει. 2)κανατε καθολου ψωνια για τα μωρακια σας? εμενα ειναι το δευτερο ολο και κατι θα χρειαστω αλλα ακομα δεν πηρα κατι

Κι εμένα στη β επιπέδου στην 21+ εβδομάδα ηταν 480γρ. . Μια χαρά μου φαίνονται και τα 450γρ.

Όσο για ψώνια , εμένα είναι το 1ο και έχω αρχίσει να κοιτάω για κούνια, καρότσι και τα πρώτα του ρουχαλάκια/εσωρουχάκια. Ψώνισα 2-3 φορμάκια. Αυτά! :D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Alexia και το δικο μου ειναι 448 στην 21+4 εβδ. Χθες το μετρήσαμε μια χαρα ειναι το δικο σου τοσο στην 20η, τα 600 συνηθως εχουν τα μωρακια στην 23-24 εβδ, μην δινεις τοση σημασια αν δεν ανησυχει ο γιατρος και η ανάπτυξη ειναι φυσιολογική. Μια χαρα τρέφεται το μωρακι σου.

Εγω ηρεμησα απο χθες ευτυχως που πηγα και με ειδαν, κοριτσια καλυτερα η πρόληψη σε ολα και ας μην συμβαινει τιποτα...


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

/+

Κι εμένα στη β επιπέδου στην 21+ εβδομάδα ηταν 480γρ. . Μια χαρά μου φαίνονται και τα 450γρ.

Όσο για ψώνια , εμένα είναι το 1ο και έχω αρχίσει να κοιτάω για κούνια, καρότσι και τα πρώτα του ρουχαλάκια/εσωρουχάκια. Ψώνισα 2-3 φορμάκια. Αυτά! :D

εχεις καταληξει σε κατι συγκεκριμενο?εγω καροτσι εχω απο το μικρο μου.καθισμα αυτοκινητου θα παρω και καποια ψιλοπραγματα βρεφαναπτυξης.

ρουχα εχω γιατι πρωτα ο θεος θα γεννηθουν ακριβως ιδια εποχη με 2 χρονια διαφορα.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Alexia και το δικο μου ειναι 448 στην 21+4 εβδ. Χθες το μετρήσαμε μια χαρα ειναι το δικο σου τοσο στην 20η, τα 600 συνηθως εχουν τα μωρακια στην 23-24 εβδ, μην δινεις τοση σημασια αν δεν ανησυχει ο γιατρος και η ανάπτυξη ειναι φυσιολογική. Μια χαρα τρέφεται το μωρακι σου.

Εγω ηρεμησα απο χθες ευτυχως που πηγα και με ειδαν, κοριτσια καλυτερα η πρόληψη σε ολα και ας μην συμβαινει τιποτα...

αν και δεν γνωριζομαστε χαρηκα πολυ που εισαι καλα μαζι με το νινακι σου. αν και ημουν σιγουρη οτι καποια στιγμη αργοτερα θα το ακουσεις.... ;) και εγω δεν ακουσα καποιο σχολιο μονο εισαι καλα προχωραμε μια χαρα και μετα ειδα 450 γραμ και θορυβηθηκα αλλα ενταξει ολα καλα :)...


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

/+

εχεις καταληξει σε κατι συγκεκριμενο?εγω καροτσι εχω απο το μικρο μου.καθισμα αυτοκινητου θα παρω και καποια ψιλοπραγματα βρεφαναπτυξης.

ρουχα εχω γιατι πρωτα ο θεος θα γεννηθουν ακριβως ιδια εποχη με 2 χρονια διαφορα.

Χαιρεται!!!να σου ζησει το παιδακι σου!!με το καλο και το δευτερο!!

Είδα οτι αγχωνεσαι για τα γραμμάρια.Πολυ καλα ειστε!!!Εμεις 410(καπου εκει)21εβδ.μια χαρα μου ειπε ο γιατρος!

Αν ειναι )κατι ανησυχητικό θα μας το πει ο ντοκτορ μας!!

Για καροτσι που ρωτησες εμεις ειμαστε αναμεσα στο peg perego book plus 51 3 σε 1 και στο inglesina trilogy 3 σε 1!

Πιο πολυ κλεινουμε στο inglesina γιατι κλεινει σαν ομπρελα και χωραει καλυτερα στο αμαξι.

Εσυ τι καροτσι εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλιτσες!!!

Sweetberry χαίρομαι που ολα είναι καλά, τουλάχιστον ηρεμησες!

Ζαμια και εγω απο την 20η εβδομαδα και μετα την νιωθω καθε μερα πλέον, τα ζουζουνια μας!!!

:)

Τι κανουν τα κοριτσια?:D

Θυμαμαι που το συζηταγαμε Αναστελλα γιατι δε τα ακούγαμε...τωρα ομως??!!:-) :-) :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...