Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Κορίτσια 355 η δεύτερη χοριακή!!!!

      Μπορεί να μην σε ξέρω αλλά πραγματικά σας εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια σου εύχομαι μόνο καλά νέα από εδώ και πέρα. Πρέπει να κάναμε μαζί την εμβρυομεταφορα Παρασκευή. Πρώτη χοριακη Σάββατο (9ημερα) 27 κάτι Δεύτερη χοριακη Δευτέρα (11 ημέρα) 69 κάτι Τετάρτη σήμερα (13 ημέρα) 227 πιστεύεις έχουμε ελπίδα;;; Φοβάμαι γιατί ξεκίνησε με μικρή χοριακη. Φοβάμαι για χρωμόσωμα που έχω μη δεν πάει κάτι καλά. Κορίτσια σε όλες εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια είναι δύσκολος ο δρόμος μασ αλλά θα τα καταφέρουμε 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

απο εδω και περα θα του ζηταω να μου γραφει. ηταν και δικο μου λαθος που το αφησα τοσο. τωρα η αληθεια ειναι οτι εμαθα!! δε ζαλιζομουνα , το τελευταιο καιρο κουραζομουνα λιγο περισσοτερο αλλα νομιζα οτι ειναι και απο τη ζεστη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με το φεροσανολ λενε πως δεν εχεις τοοοσο μεγαλο θεμα με τη δυσκοιλιοτητα...

Ωχ..προβλημα αυτο με τα χαπια....

Εγω οπως γραφω και πιο πανω...περνω απο την αρχη της εγκυμοσυνης φυλλικο.κανενα προβλημα δεν εχεις!!

Στις καουρες τι κανεις???

zamia μου με τι καουρες παιρνω μαλοξ μασομενο.. βεβαια οταν ειχα τις πολλεεες καουρες μαζι με στομαχι την εβγαζα ξαπλα και νηστικη.. διοτι σαν χαζο δεν με εκοβε να ζητησω κατι αλλο για τις καουρες..μου ειχε δωσει ποσιμο μαλοξ αλλα δεν κατεβαινε..το πινα και με επινε..το πηρα στραβα απο γευση και λογω εμετων παλι.. ασε...ειμαι τοσο στραβοξυλο.. η γευση του κ η οψη του μ προκαλουσε ναυτια.. οποτε ειτε το παιρνα ειτε οχι..δεν εσιαχνα.. ε οταν τα ειπα τα προβληματα μ στη γιατρο μ εδωσε το μαλοξ χαπι με το οποιο σωθηκα.. (να σημειωθει οτι τα μαλοξ χαπια τα ειχα παρει μονη μ στην αρχη της εγκυμοσυνης.. και επειδη δεν εγραφε πουθενα μασομενο προσπαθουσα να τα καταπιω.. εκεινο ομως το γαιδουρι καταπινεται? και να οι εμετοι με τα μαλοξ να στεκονται στο λαιμο..και να κλαιω εγω οτι θα πεθανω απο τα χαπια..ημουν τραγικη... ωσπου πριν λιγο καιρο μ ανοιξε τα ματια η γιατρος μ..:tongue::tongue::tongue: )

γεια σας κοριτσια!!!

εχω καιρο να σας γραψω αλλα σας παρακολουθω καθε μερα!

πολυ χαιρομαι που ακουω καλα αποτελεσματα για τη β επιπεδου. εγω εχω ραντεβου Δευτερα πρωι!

melitoula κι εγω 2 βδομαδες εχω που παιρνω σιδηρο. παρολο που στις πρωτες εξετασεις ειχα 31 αιματοκριτη δεν μου ειχε δωσει ο γιατρος γιατι μου ειχε πει οτι αφου ο σιδηρος ειναι καλος δεν χρειαζεται. για 2 μηνες μου ελεγε το ιδιο.. τελικα ηρθα στο χωριο μου πριν 2 εβδομαδες και μολις με ειδε η μαμα μου που ημουν ασπρη στο προσωπο με πηγε για εξετασεις και μου ειχε πεσει στο 24. παλι δεν ηθελε να μου δωσει γιατι ο σιδηρος δεν εχει πεσει αλλα επεμενα εγω και τελικα παιρνω το ταρτιφερον και εχω αρχισει να συνερχομαι!

εξετασεις αιματος για σιδηρο - αιματοκριτη σας γραφουν να κανετε καθε μηνα??

xara11 περιμενουμε νεα!! ναι..καθε μηνα..και ουρα οπως λεει και η zamia.. και εμενα με βαζει να κανω και το σακχαρο γιατι στην αρχη το ειχα στο οριο κ μ ελεγε ν προσεχω.. οποτε εκοψα τα πολλα γλυκα και αμυλα.. γι'αυτο και το βλεπουμε καθε μηνα..αν και κατεβηκε χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια μπορω να πω.. δεν στερηθηκα γλυκο οταν το ηθελα..

Πλησιάζει και το ραντεβού με τον γιατρό (11/8 )! Για να δούμε, θα βγάλουμε καμιά καλή φωτογραφία;

με το καλοοο...στο ευχομαι παντως!! ο δικος μας μας εκανε ντροπες και ολο κ καποιο χερι εβαζε παντα μπροστα του..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω?? τις πολλαπλες απαντησεις πως τις κανετε..γιατι παιδευτηκα λιγο... εγω παταω απαντηση σε διαφορετικο παραθυρο, μετα αποκοπη, επικολληση σε νεο για να μπορω να δω και να αποκοπτω το ποστ που θελω να απαντησω.. γινεται με πιο ευκολο τροπο μηπως??:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω?? τις πολλαπλες απαντησεις πως τις κανετε..γιατι παιδευτηκα λιγο... εγω παταω απαντηση σε διαφορετικο παραθυρο, μετα αποκοπη, επικολληση σε νεο για να μπορω να δω και να αποκοπτω το ποστ που θελω να απαντησω.. γινεται με πιο ευκολο τροπο μηπως??:confused::confused:

Ναι, πατάς το 'κουμπάκι' με τα εισαγωγικά δίπλα στο quote σε όσα μηνύματα θες να απαντήσεις και όταν φτάσεις στο τελευταίο, πατάς quote και στα βγάζει όλα μαζί.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πατάς το 'κουμπάκι' με τα εισαγωγικά δίπλα στο quote σε όσα μηνύματα θες να απαντήσεις και όταν φτάσεις στο τελευταίο, πατάς quote και στα βγάζει όλα μαζί.

θεεεενκςςς!!!!!:):):):D:D:D ευχαριστω πολυ!! και αναρωτιομουν πως γινεται.. να σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xara11 περιμενουμε νεα!! ναι..καθε μηνα..και ουρα οπως λεει και η zamia.. και εμενα με βαζει να κανω και το σακχαρο γιατι στην αρχη το ειχα στο οριο κ μ ελεγε ν προσεχω.. οποτε εκοψα τα πολλα γλυκα και αμυλα.. γι'αυτο και το βλεπουμε καθε μηνα..αν και κατεβηκε χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια μπορω να πω.. δεν στερηθηκα γλυκο οταν το ηθελα..

ναιι θα σας πω τη Δευτερα! το σακχαρο ηταν καλο και παρολο που ειμαι αρκετα γλυκατζου απο οταν εμεινα εγκυος δεν μπορω να φαω γλυκα. που και που καμια σοκολατα αλλα και παλι θα φαω 3 - 4 κομματακια. δεν του αρεσουν και πολυ του μπεμπη :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

xara11 περιμενουμε νεα!! ναι..καθε μηνα..και ουρα οπως λεει και η zamia.. και εμενα με βαζει να κανω και το σακχαρο γιατι στην αρχη το ειχα στο οριο κ μ ελεγε ν προσεχω.. οποτε εκοψα τα πολλα γλυκα και αμυλα.. γι'αυτο και το βλεπουμε καθε μηνα..αν και κατεβηκε χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια μπορω να πω.. δεν στερηθηκα γλυκο οταν το ηθελα..

ναιι θα σας πω τη Δευτερα! το σακχαρο ηταν καλο και παρολο που ειμαι αρκετα γλυκατζου απο οταν εμεινα εγκυος δεν μπορω να φαω γλυκα. που και που καμια σοκολατα αλλα και παλι θα φαω 3 - 4 κομματακια. δεν του αρεσουν και πολυ του μπεμπη :P:p:p

Χαρα και εγω ειμαι πολυ γλυκατζου!αλλα ο μπεμπουλης δε θελει γλυκα....και αναγκαστικα τα σταματησα!

Αν φαω που και που με πιανει αναγουλα..

Με το φεροσανολ λενε πως δεν εχεις τοοοσο μεγαλο θεμα με τη δυσκοιλιοτητα...

Ωχ..προβλημα αυτο με τα χαπια....

Εγω οπως γραφω και πιο πανω...περνω απο την αρχη της εγκυμοσυνης φυλλικο.κανενα προβλημα δεν εχεις!!

Στις καουρες τι κανεις???

zamia μου με τι καουρες παιρνω μαλοξ μασομενο.. βεβαια οταν ειχα τις πολλεεες καουρες μαζι με στομαχι την εβγαζα ξαπλα και νηστικη.. διοτι σαν χαζο δεν με εκοβε να ζητησω κατι αλλο για τις καουρες..μου ειχε δωσει ποσιμο μαλοξ αλλα δεν κατεβαινε..το πινα και με επινε..το πηρα στραβα απο γευση και λογω εμετων παλι.. ασε...ειμαι τοσο στραβοξυλο.. η γευση του κ η οψη του μ προκαλουσε ναυτια.. οποτε ειτε το παιρνα ειτε οχι..δεν εσιαχνα.. ε οταν τα ειπα τα προβληματα μ στη γιατρο μ εδωσε το μαλοξ χαπι με το οποιο σωθηκα.. (να σημειωθει οτι τα μαλοξ χαπια τα ειχα παρει μονη μ στην αρχη της εγκυμοσυνης.. και επειδη δεν εγραφε πουθενα μασομενο προσπαθουσα να τα καταπιω.. εκεινο ομως το γαιδουρι καταπινεται? και να οι εμετοι με τα μαλοξ να στεκονται στο λαιμο..και να κλαιω εγω οτι θα πεθανω απο τα χαπια..ημουν τραγικη... ωσπου πριν λιγο καιρο μ ανοιξε τα ματια η γιατρος μ..:tongue::tongue::tongue: )

xara11 περιμενουμε νεα!! ναι..καθε μηνα..και ουρα οπως λεει και η zamia.. και εμενα με βαζει να κανω και το σακχαρο γιατι στην αρχη το ειχα στο οριο κ μ ελεγε ν προσεχω.. οποτε εκοψα τα πολλα γλυκα και αμυλα.. γι'αυτο και το βλεπουμε καθε μηνα..αν και κατεβηκε χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια μπορω να πω.. δεν στερηθηκα γλυκο οταν το ηθελα..

με το καλοοο...στο ευχομαι παντως!! ο δικος μας μας εκανε ντροπες και ολο κ καποιο χερι εβαζε παντα μπροστα του..:rolleyes:

Mertoula μανίκι αυτες οι καουρες......εμενα με πιανουν οταν τρωω αργα...πινω λιγο γαλα για να ηρεμησω και υστερα κοιμαμαι.....

Χαχαχα και εμας ο μπουμπουκος μας τα ιδια κανει..βαζει τα χερακια στο προσωπακι του και στην β επιπεδου εβαλε και το ποδι..χαχαχα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα!!!!!!!

Τα θαυματουργά μάλοξ τα έπινα πολύ στην πρώτη εγκυμοσύνη! Τώρα ακόμα δεν χρειάστηκε γτ ελέγχω τις καούρες με το τι τρώω και πίνω. Όχι πάντα, τουλάχιστον προσπαθώ. χεχεχε Συνήθως τις ξεπερνώ με πολύ παγωμένο νερό και τσίχλες!

Δεν έτυχε να βγάλω γάλα ποτέ αλλά ξέρω ότι συμβαίνει. Τουλάχιστον δεν θα ανησυχείς ότι δεν έχεις! Αφού ξέρεις ότι έχεις ;)

Εγώ έχω ακόμα για την Β, στις 24, αλλά μου έβαλε και επαναληπτικές γενικές στις 05/09 μαζί με 3ώρη ανοχή γλυκόζης. Πάντως από σήμερα ξανάρχισα να μετρώ από μόνη μου το σάχαρο, έτσι για να το ελέγξω λίγο


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ξερετε τι κανει η panatheo το Rozaki το ELSAKI

Χαθηκαν μερικα κοριτσια απο το φορουμ αν μας διαβάσουν ας μας πουν τα νεα τους.

Κατα τ αλλα ηρεμια θα κανω καμπύλη σακχάρου τελη του μηνα για να δουμε...


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια!!!

καναμε την β επιπεδου σημερα και ολα ειναι μια χαρα! φτασαμε τα 400γρ!! αλλα ηταν λιγο ντροπαλος ολο τα χερακια του ειχε μπροστα και δεν μπορεσαμε να δουμε καθαρα το προσωπακι του. πλεον κι εγω τον καταλαβαινω οταν ξαπλωνω και μετα το φαγητο!

το μονο που μενει τωρα ειναι να περασει και ο γαμος για να αρχισω να σκεφτομαι τι χρειαζομαι απο ψωνια και γενικα να ηρεμισουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες!

Ελειψα λιγες μέρες, ειχα παει στο Αίγιο κ τωρα παλι πισω, μαλλον στις 20 θα ξαναφυγουμε καμια βδομαδα.

Η μπέμπα μας καθε μέρα δίνει το παρον κυριως απο το απόγευμα κ μετα! Πλεον την καταλαβαινει και ο μπαμπας μας! :) Αύριο εχουμε και την β επιπεδου και ανυπομονώ!!

Εχθές πήρα στα χερια μου και το φορεμα που θα βάλω στον πολιτικό μας γαμο και πολυ χαρηκα γιατί ήρθε κουτί πάνω μου!

Χαρα βλεπω και εσυ ετοιμαζεσαι για τον γαμο σας, με το καλο κοπελα μου!

Οι υπολοιπες τι κάνετε; τα νεα σας;


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες!

Ελειψα λιγες μέρες, ειχα παει στο Αίγιο κ τωρα παλι πισω, μαλλον στις 20 θα ξαναφυγουμε καμια βδομαδα.

Η μπέμπα μας καθε μέρα δίνει το παρον κυριως απο το απόγευμα κ μετα! Πλεον την καταλαβαινει και ο μπαμπας μας! :) Αύριο εχουμε και την β επιπεδου και ανυπομονώ!!

Εχθές πήρα στα χερια μου και το φορεμα που θα βάλω στον πολιτικό μας γαμο και πολυ χαρηκα γιατί ήρθε κουτί πάνω μου!

Χαρα βλεπω και εσυ ετοιμαζεσαι για τον γαμο σας, με το καλο κοπελα μου!

Οι υπολοιπες τι κάνετε; τα νεα σας;

Καλημέρα!

Με το καλό η β επιπέδου! Κοίτα να φας κάτι γλυκό για να μπορέσετε να δείτε καλά την μπεμπούλα. Εγώ είχα πιει μόνο ένα χυμό πορτοκάλι και δεν μας έκανε το χατήρι τόσο πολύ... Είχα 2 σοκολατάκια στην τσάντα μου για παν ενδεχόμενο, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι έπρεπε να είχα φάει μια ολόκληρη σοκολάτα!

Και μας, ο μπαμπάς μας έχει ενθουσιαστεί που πλέον έχει αρχίσει να μιλάει στην κοιλιά μου! χαχαχα

Γιατρό εμείς έχουμε την Πέμπτη. Θα επαναλάβω και τις γνωστές εξετάσεις - αίματος και ούρων. Την προηγούμενη φορά ήταν λίγο αυξημένα τα πυοσφαίρια στα ούρα και μου πε να πίνω πολύ πολύ νερό. Πάνω από 2,5 λίτρα δεν μπορώ πάντως - για να δούμε τι θα δείξει αυτή τη φορά.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...