Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!

Άντε σιγά σιγά τα κοριτσάκια αρχίζουν και παίρνουν κεφάλι!

Εύχομαι να έχουμε όλες καλή εγκυμοςυνη απο εδώ και στο εξής και να κάνουμε γερά παιδάκια!

Εμένα ο γιατρός δεν με αφήνει ούτε σεξ, ούτε μπάνια, ούτε βάψιμο μαλλιά και νύχια!

αυστηρος ο γιατρος σου! ουτε τα νυχια??? πως το δικαιολογει?

Καλησπέρα κορίτσια!!!! και εγώ ανυπομονώ να πάω την Παρασκευή 22 Ιουλίου για την αυχενική. Την προηγούμενη φορά μας είχε πει 90% αγόρι. Οταν θα πάω όμως θα του πω να μην μου πει, δεν θέλω να ξέρω. Ούτε στην προηγούμενη ήθελα αλλά μας το είπαν, βέβαια δικό μου λάθος γτ δεν είχα ενημερώσει. τώρα είμαι 11 εβδ. κ 5 ημ., οι αναγούλες έφυγαν αλλά η υπνηλία και η κούραση συνεχίζονται.

με το καλο sokolata η αυχενικη! θα αντεξεις τοσους μηνες χωρις να ξερεις?

εμενα δυστυχως συνεχιζονται οι καουρες κ η δυσπεψια...οι αναγουλες μπορω να πω οτι δεν με πιανουν τοσο συχνα πλεον


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και καλώς ήρθες Phot.

Barbou γεια σου κούκλα μου . Έχεις κι εσύ ενα μικρό κορίτσι, από ό,τι βλέπω 1,5 χρονών. Να σου ζήσει!! Και τώρα έρχεται κι ο γιος.. ωραία με το καλό ! Εμένα δεύτερη τσούπρα όπως φαίνεται κι αν είναι γλυκειά κι εξυπνη όπως η πρώτη θα πάθει ζάχαρο ο άντρας μου.. χιχιχιχιχ όπως λέει ο ίδιος.

Να σε ρωτήσω.. πώς έβαλες και τα δύο τικεράκια; αν δεν είναι πολύ παίδεμα να μου γράψεις.. γιατί το προσπαθούσα χθες και τίποτα δεν κατάφερα.

Aura μου, όσον αφορά τα τικεράκια σου έστειλα προσωπικό μήνυμα. Το είδες? Κ εγώ παιδεύτηκα αρκετά για να μπορέσω να τα βάλω και τα δύο!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!

Άντε σιγά σιγά τα κοριτσάκια αρχίζουν και παίρνουν κεφάλι!

Εύχομαι να έχουμε όλες καλή εγκυμοςυνη απο εδώ και στο εξής και να κάνουμε γερά παιδάκια!

Εμένα ο γιατρός δεν με αφήνει ούτε σεξ, ούτε μπάνια, ούτε βάψιμο μαλλιά και νύχια!

Yota, ωραία τα νέα για την αυχενική σου..για να ηρεμήσεις λίγο τώρα! Ο γιατρός σου όντως είναι λίγο αυστηρός που λέει και η marirene. Εντάξει όλα τα άλλα, αλλά τα νύχια γιατί όχι βάψιμο?

Εν τω μεταξύ, εγώ σήμερα έκλεισα ραντεβού για β'επιπέδου στις 18 Αυγούστου. Καθώς έχω ΠΗΤ 1/1, πάω λίγο μπροστά στις εξετάσεις....


4zf9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!

Άντε σιγά σιγά τα κοριτσάκια αρχίζουν και παίρνουν κεφάλι!

Εύχομαι να έχουμε όλες καλή εγκυμοςυνη απο εδώ και στο εξής και να κάνουμε γερά παιδάκια!

Εμένα ο γιατρός δεν με αφήνει ούτε σεξ, ούτε μπάνια, ούτε βάψιμο μαλλιά και νύχια!

Γιατί; Υπάρχει κάποιο ζήτημα στην εγκυμοσύνη σου;

Link to comment
Share on other sites

Barbou ζηλευω, σταματα! εγω δεν εχω παει ακομα για αυχενικη, και εσυ εκλεισες για β επιπεδου! διακοπες θα πατε νωριτερα ή αργοτερα?

μη ζηλεύεις κορίτσι μου .. όλες θα πάρουμε.. (δε γλυτώνουμε εξέταση για εξέταση.. )

χιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Barbou ζηλευω, σταματα! εγω δεν εχω παει ακομα για αυχενικη, και εσυ εκλεισες για β επιπεδου! διακοπες θα πατε νωριτερα ή αργοτερα?

Καλά λέει η Aura. Τι ζηλεύεις? Από εξετάσεις άλλο τίποτα...όλες θα πάρουμε!! :tongue:

Όσον αφορά διακοπές, εγώ μένω Πάτρα (ενώ είμαι από Αθήνα.. ας όψεται ο άντρας ο Πατρινός..χαχαχα) οπότε έχουμε νοικιάσει για όλο τον Αύγουστο ένα σπίτι μισή ώρα μακριά από κέντρο, το οποίο είναι καλοκαιρινό θέρετρο. Οπότε, τσουπ θα πεταχτώ για την β'επιπέδου και ξανά πίσω.

Το Σεπτέμβρη θα πάμε 5 μέρες Κυλλήνη σε ένα ξενοδοχείο που είναι ότι πρέπει για μικρά παιδάκια. Αυτά από εμένα για τις διακοπές μου!! Εσείς?


4zf9p3.png
Link to comment
Share on other sites

αυστηρος ο γιατρος σου! ουτε τα νυχια??? πως το δικαιολογει?

Μα τι είναι αυτά που λες marirene μου ; κοτζάμ γιατρός επιστήμονας άνθρωπος να δικαιολογηθεί; επ ουδενί! να σου πω εγώ.. που είχα παρόμοια εμπειρία στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.. σε κάθε ρβ μου έλεγε : " και.. προσοχή ! όχι επαφές ! όχι επαφές ! " Με αποτέλεσμα, να απομακρυνθούμε με τον άντρα μου, για 2-3 μήνες, (τον είχε τρομάξει η ατάκα του γιατρού τι να κάνει ο άνθρωπος;) ώσπου κάναμε αυτό που θέλαμε από τι στιγμή που είχα μια υγιέστατη εγκυμοσύνη.

Την θέλει αγνη κι αμόλυντη την Γιώτα.. ! χιχιχι (συγνώμη Γιώτα μου) κάνω λίγο χιουμορ.

Ευτυχ'ως ο γιατρός που επέλεξα τώρα είναι πα΄ρα πολύ καλός , ζεστός και χαλαρός σε όλα αυτά που πραγματικά δεν είναι αίτιο αποβολής αν δεν συντρέχει άλλος λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Α πολύ ωραία ! Θα χαρείτε τη θάλασσα όλο το καλοκαίρι. Εγώ δουλεύω μέχρι τέλος Ιουλίου. Έτσι, αρχές Αυγούστου θα πετάξουμε με την κόρη για Θεσσαλονίκη κι από κει Χαλκιδική (όπου έχει ένα εξοχικό η οικογένειά μου) κι όπου θα μαστε όλοι μαζί η μητέρα μου, η γιαγιά μου, η μική μου αδερφή. μετά από ένα 10ήμερο θα ρθει να μας βρει κι ο σύζυγος που θα δουλεύει ως τότε. Μετά θα περάσουμε στο γυρισμό 2-3 μέρες από τα Τρίκαλα που ναι η καταγωγή του συζύγου και κατά τις 25 πάλι πίσω στο σπιτάκι μας. Τις περιμένω πώς και πώς τις διακοπές πρώτη φορά με τη μικρή μου και τόσες πολλές μέρες σερί. Περιμένω πώς και πώς και τη βοήθεια που θα χω εκεί ώστε ν α χαλαρώσω λιγάκι και να ξεκουραστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Ναι ειναι πολύ αυστηρός. Δεν υπάρχει πρόβλημα πέραν της δίδυμης κύησης. Η θάλασσα με πειράζει πιο πολύ.θελω να βουτηξω. Μετά τα μαλλιά μου έχουν τελικά πιο πολλές άσπρες απο οτι νόμιζα. Την παλεύω προς το παρόν με κορδέλες. Θα τα βάψω με ανταύγειες όταν θα κάνω τον πολιτικό γάμο. Έτσι σκέφτομαι. Ίσως όμως να βάλω καπέλο γιατί είμαι ενοχική και δύσκολα θα παραβώ τις συστάσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Αύρα όσον αφορά στο σεξ διευκρίνησε δε οτι όταν λέει όχι σεξ εννοεί κάθε είδους!!!

Ούτε μόνη μου!!!! Χαχαχα κάγκελο εγώ. Δεν ήθελε να γίνει υπερδιέγερση της μήτρας η να υπάρχουν σπασμοί λόγω οργασμού απο ο,τι κατάλαβα. Θέλω τώρα να τον ρωτήσω μήπως αυτά ίσχυαν για το πρώτο τρίμηνο και τώρα που το κλείσαμε μήπως ειναι πιο safe. Για τα υπόλοιπα γιατί για το σεξ είπε καθόλη την διάρκεια της κύησης!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ!

Ναι ειναι πολύ αυστηρός. Δεν υπάρχει πρόβλημα πέραν της δίδυμης κύησης. Η θάλασσα με πειράζει πιο πολύ.θελω να βουτηξω. Μετά τα μαλλιά μου έχουν τελικά πιο πολλές άσπρες απο οτι νόμιζα. Την παλεύω προς το παρόν με κορδέλες. Θα τα βάψω με ανταύγειες όταν θα κάνω τον πολιτικό γάμο. Έτσι σκέφτομαι. Ίσως όμως να βάλω καπέλο γιατί είμαι ενοχική και δύσκολα θα παραβώ τις συστάσεις του.

Τι να πώ Γιώτα μου ! Ναι είναι πολύ αυστηρός! Υπομονή αλλά ... Μπορείς να πάρεις και καμια γνώμη ακόμη αν θέλεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα μας !! Τι κάνετε; πώς είστε; εγώ χθες τα παιξα από την κούραση και κοιμήθηκα από τις 10,30. Ο άντρας μου να ναι καλά ανέλαβε τη μικρή και κοιμήθηκα ένα βράδυ σαν άνθρωπος ! Ξυπνάει ακόμα πολύ συχνά μες στο βράδυ.. δεν ξέρω τι της φταίει.. τα δοντάκια ίσως που βγαίνουν αυτό τον καιρό. Εσείς με τα πρώτα σας παιδάκια πώς τα πάτε με τον ύπνο;

Σήμερα έχω την αυχενική μου (μου άλλαξαν μέρα λόγω κάποιου προβλήματος στο μηχάνημα). Θα σας πω νέα το βραδάκι. Σας φιλώ και πάω να πιάσω δουλειά (μαγείρεμα, συμμάζεμα, ρούχα -μεγάλη πληγή)

Link to comment
Share on other sites

Αύρα όσον αφορά στο σεξ διευκρίνησε δε οτι όταν λέει όχι σεξ εννοεί κάθε είδους!!!

Ούτε μόνη μου!!!! Χαχαχα κάγκελο εγώ. Δεν ήθελε να γίνει υπερδιέγερση της μήτρας η να υπάρχουν σπασμοί λόγω οργασμού απο ο,τι κατάλαβα. Θέλω τώρα να τον ρωτήσω μήπως αυτά ίσχυαν για το πρώτο τρίμηνο και τώρα που το κλείσαμε μήπως ειναι πιο safe. Για τα υπόλοιπα γιατί για το σεξ είπε καθόλη την διάρκεια της κύησης!!

χιχιχιχιχιχιχ υπομονή !! ε φαντάζομαι τώρα στο 2ο τρίμηνο κάτι θα επιτρέπεται.. ήθελα να ξερα έτσι κάνουν όλες οι διδυμομανούλες.. ; στη στέρηση; μπορείς κορίστσι μου να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη αν θέλεις. είναι φοβισμένος ο γιατρός σου, θέλει όλα να πάνε καλά και θα το εξασφαλίσει ακόμα κι αν χρειάζεται να σε κλείσει σε μια γυαλα να μη σε αγγίζει κανείς.. (τι να πω; συγνώμη κάνω χιούμορ και πάλι)..

μα δεν ξέρει ότι η έγκυος πάνω από όλα καλό είναι να χαίρεται τη ζωή; για να νιώθει καλά και αυτό να μεταδίδεται και στο παιδί ή τα παιδιά της; αχ αυτοί οι γιατροι .. τι να κάνουμε.. τους έχουμε ανάγκη (αλλά πάντα έχουμε την επιλογή.. )

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

εγω διακοπες εχω απο 6/8 μεχρι 28/8....θα παμε ευβοια, ευτυχως θα εχω βοηθεια εκει οποτε θα ξεκουραστω. η θαλασσα ειναι κατω απο το σπιτι οποτε δεν θα εχουμε πολλες μετακινησεις....χαλαρωση! κ θα παμε κ 4 μερες μονοι μας στην Κρητη σε ενα καλεσμα που εχουμε.

Όσον αφορά διακοπές, εγώ μένω Πάτρα (ενώ είμαι από Αθήνα.. ας όψεται ο άντρας ο Πατρινός..χαχαχα) οπότε έχουμε νοικιάσει για όλο τον Αύγουστο ένα σπίτι μισή ώρα μακριά από κέντρο, το οποίο είναι καλοκαιρινό θέρετρο. Οπότε, τσουπ θα πεταχτώ για την β'επιπέδου και ξανά πίσω.

Το Σεπτέμβρη θα πάμε 5 μέρες Κυλλήνη σε ένα ξενοδοχείο που είναι ότι πρέπει για μικρά παιδάκια. Αυτά από εμένα για τις διακοπές μου!! Εσείς?

Barbou θελω να μου πεις λεπτομερειες για το ξενοδοχειο στην Κυλληνη. Ηταν να παμε και εμεις μια βδομαδα αλλα τελικα ακυρωθηκε λογω καλεσματος στην αλλη ακρη της χωρας!

Ευτυχ'ως ο γιατρός που επέλεξα τώρα είναι πα΄ρα πολύ καλός , ζεστός και χαλαρός σε όλα αυτά που πραγματικά δεν είναι αίτιο αποβολής αν δεν συντρέχει άλλος λόγος.

εγω και στην πρωτη τον ιδιο γιατρο ειχα... χαλαρος και ηρεμος οπως λες! κ σε καμια περιπτωση αγχοτικος!

αλλα, να συμπληρωσω οτι στη Γιωτα ισως λογω δυδιμων να ειναι διαφορετικα τα πραγματα. βεβαια για τα μαλλια κ τα νυχια δεν το καταλαβαινω... εγω απο μονη μου δεν βαφω τα μαλλια το πρωτο 3μηνο, αλλα ουτως ή αλλως εγω βαφω στο φυσικο μου μονο 5 τριχες που ειναι λευκες...οποτε απλα αφηνω μεγαλυτερο διαστημα αυτη την περιοδο.

Ευχαριστώ!

Ναι ειναι πολύ αυστηρός. Δεν υπάρχει πρόβλημα πέραν της δίδυμης κύησης. Η θάλασσα με πειράζει πιο πολύ.θελω να βουτηξω. Μετά τα μαλλιά μου έχουν τελικά πιο πολλές άσπρες απο οτι νόμιζα. Την παλεύω προς το παρόν με κορδέλες. Θα τα βάψω με ανταύγειες όταν θα κάνω τον πολιτικό γάμο. Έτσι σκέφτομαι. Ίσως όμως να βάλω καπέλο γιατί είμαι ενοχική και δύσκολα θα παραβώ τις συστάσεις του.

ποτε με το καλο ο γαμος Yota?

νομιζω μετα το πρωτο 3μηνο, μια φυτικη βαφη δεν βλαπτει....

και τα νυχια επισης να τα βαφεις αφοβα! δεν απορροφαται κατι απο το νυχι που να επηρεασει τα εμβρυα


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Aura εγω καθε βραδυ κοιμαμαι αυτη την ωρα! χαχα

ειμαι πτωμα καθημερινα! κ κατ' εξαιρεση χθες κολλησα με μια ταινια κ κοιμηθηκα αργοτερα.

εμενα η μικρη μου ειναι αρκετα μεγαλυτερη (σωστα δεν θυμαμαι?), οποτε κοιμαται τις περισσοτερες μερες σερι. τωρα υπαρχουν τα εξης δεδομενα, ή να κοιμηθει στην κουνια της σερι ή να ξυπνησει μια φορα οποτε κ την παιρνω στο κρεβατι για να μην ξενυχτησω. ειμαι υπναρου...ή να κοιμηθουμε απο την αρχη αγκαλιτσα. γενικα εγω βολευτηκα παρα πολυ απο την αρχη με τη συγκοιμηση. ειδικα οσο θηλαζα, σωθηκα!

περιμενουμε τα νεα σου απο την αυχενικη!


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...