Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια !! Έκανα αρκετό καιρό να σας γράψω. Είμαι τώρα στην 12η εβδομάδα. Κατά 80% είναι κορίτσι ! Έχουμε και μια κορούλα 10 μηνών ! Αύριο είναι η μέρα της αυχενικής . Εύχομαι όλα να είναι καλά. Πώς είστε από συμπτώματα; εγώ στην αρχή είχα πολλε΄ς αναγούλες. Τώρα έχουν υποχωρήσει σχεδόν εντελώς. Μόνο η κόπωση και η υπνηλία έχει παραμείνει. Με το καλό όλες οι αυχενικές. Να χαρούμε το καλοκαίρι και την εγκυμοσύνη μας !

ολα καλα να πανε με την αυχενικη! να μας πεις τα νεα σου αυριο!

Marienne ειναι ενος ετους και τριων ετων

οποτε τα εχεις προσφατα τα μπεμπεδιστικα! :P

κοριτσια μπανια στη θαλασσα κανετε?


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ολα καλα να πανε με την αυχενικη! να μας πεις τα νεα σου αυριο!

οποτε τα εχεις προσφατα τα μπεμπεδιστικα! :P

κοριτσια μπανια στη θαλασσα κανετε?

Πολύ πρόσφατα τα χω. Σα να μην υπήρξε παύση νιώθω ανάμεσα στις δύο εγκυμοσύνες.. Αλλά είμαι χαρούμενη !

Μπάνια ναι κάνω ! Σε καθαρή θάλασσα. Κάνει και πολύ καλό η κίνηση γενικά.

Link to comment
Share on other sites

και εγω κανω μπανια, απλα οι περισσοτερες που ξερω δεν κανουν/καναν μπανιο στη διαρκεια της εγκυμοσυνης και εχω μπει σε σκεψεις...μηπως πρεπει να ειμαι πιο προσεκτικη


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω κανω μπανια, απλα οι περισσοτερες που ξερω δεν κανουν/καναν μπανιο στη διαρκεια της εγκυμοσυνης και εχω μπει σε σκεψεις...μηπως πρεπει να ειμαι πιο προσεκτικη[/QUO

Τα μπάνια κάνουν πολύ καλό. Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έκανα μπάνια μέχρι τη μέρα που γέννησα (8/9/15). Αυτά ότι δεν πρέπει να κάνουμε μπάνιο και ότι δεν πρέπει να κάνουμε sex και ότι δεν πρέπει να ταξιδεύουμε.. δεν ισχύυουν σε μια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα. Απλά πολλοί γιατροί έχουν ιατρικοποιήσει μια κατάσταση όπως την εγκυμοσύνη και τον τοκετό που είναι απόλυτα φυσιολογική. Μην φοβάσαι αν δεν έχεις επιπλοκές δεν υπάρχει λόγος να στερηθεις τη θαλασσα.

Προσοχη στον ηλιο. Καπελο κ αντηλιακο να αποφυγεις τις παναδες.

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μου μου ειπε μπανιο μονο 20 λεπτα (δεν ειμαι κανενα δελφινι, θα το αντεξω )και μετα αλλαγη του μαγιο. παντως ακομη δεν μπηκα σε θαλασσα. για πισινα εχετε ακουσει κατι? λενε πως δεν κανει. Καλη επιτυχιά με τις αυχενικές σας!!! γιατι η δική μου δεν ήταν και η καλύτερη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ marirene μετράω τις μέρες σαν φαντάρος.. Κ νόμιζα ότι είμαι μόνο εγώ έτσι..έχω μια αγωνία τρελή..εν τω μεταξύ από τότε που μπήκα στην 11η εβδομάδα μου άλλαξαν όλα τα συμπτώματα (όχι ότι πριν δεν είχα άγχος :tongue:) κ έχω που κ που καμία αναγουλα κ αν κάνω εμετό αλλά όχι κάθε μέρα...

Συγχαρητήρια όσα κοριτσάκια έκαναν την αυχενικη τους!! Κι εγώ έχω την Πέμπτη θα έχω μπει στην 13η εβδομάδα πρώτα ο Θεός!!

Για τα μπάνια είχα ρωτήσει κ εγώ τη γιατρό μου αν επιτρέπεται κ μου είπε ναι..αλλά λόγω καφέ,λόγω αποκολλησης δεν έχω πάει κ δεν νομίζω να πάω γιατί τώρα φοβάται ο άντρας μου..αλλά ξέρω κι εγώ ότι η θάλασσα πρέπει να είναι καθαρή..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ απο εμενα. Εμεις ειμαστε 11w5d. Τα συμτωματα τα ελαχιστα που ειχα εχουν υποχωρησει! Το μονο προβλημα ειναι οτι πλεον κουραζομαι αρκετα στη δουλεια, ισως κ απο τη ζεστη!! Αυχενικη θα κανουμε σε μια εβδομαδα κ μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα αγχωμενη!! Μπανακια κανουμε κανονικα ηδη μετραμε 4. Δεν μου το εχει απαγορευσει ισα ισα! Απλα οχι στον ηλιο, οχι μονη μεσα στη θαλασσα κ αλλαγη μαγιο! Αυτα απο εμας!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

ο γιατρος μου μου ειπε μπανιο μονο 20 λεπτα (δεν ειμαι κανενα δελφινι, θα το αντεξω )και μετα αλλαγη του μαγιο. παντως ακομη δεν μπηκα σε θαλασσα. για πισινα εχετε ακουσει κατι? λενε πως δεν κανει. Καλη επιτυχιά με τις αυχενικές σας!!! γιατι η δική μου δεν ήταν και η καλύτερη...

Αγγελινα γιατι τι εγινε? δεν ειναι υψηλα τα ποσοστα? τι σου ειπε ο γιατρος?

Κι εγώ marirene μετράω τις μέρες σαν φαντάρος.. Κ νόμιζα ότι είμαι μόνο εγώ έτσι..έχω μια αγωνία τρελή..εν τω μεταξύ από τότε που μπήκα στην 11η εβδομάδα μου άλλαξαν όλα τα συμπτώματα (όχι ότι πριν δεν είχα άγχος :tongue:) κ έχω που κ που καμία αναγουλα κ αν κάνω εμετό αλλά όχι κάθε μέρα...

Συγχαρητήρια όσα κοριτσάκια έκαναν την αυχενικη τους!! Κι εγώ έχω την Πέμπτη θα έχω μπει στην 13η εβδομάδα πρώτα ο Θεός!!

Για τα μπάνια είχα ρωτήσει κ εγώ τη γιατρό μου αν επιτρέπεται κ μου είπε ναι..αλλά λόγω καφέ,λόγω αποκολλησης δεν έχω πάει κ δεν νομίζω να πάω γιατί τώρα φοβάται ο άντρας μου..αλλά ξέρω κι εγώ ότι η θάλασσα πρέπει να είναι καθαρή..

Maria αυτη την Πεμπτη εχεις ραντεβου? λιγες μερες μειναν...εγω παω 2 βδομαδες μετα! θα ειμαι στη 13 βδομαδα....ψιλοαργα μου εκλεισε το ραντεβου :(

Γεια σας κοριτσια κ απο εμενα. Εμεις ειμαστε 11w5d. Τα συμτωματα τα ελαχιστα που ειχα εχουν υποχωρησει! Το μονο προβλημα ειναι οτι πλεον κουραζομαι αρκετα στη δουλεια, ισως κ απο τη ζεστη!! Αυχενικη θα κανουμε σε μια εβδομαδα κ μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα αγχωμενη!! Μπανακια κανουμε κανονικα ηδη μετραμε 4. Δεν μου το εχει απαγορευσει ισα ισα! Απλα οχι στον ηλιο, οχι μονη μεσα στη θαλασσα κ αλλαγη μαγιο! Αυτα απο εμας!!

eleniart η κουραση ειναι μονιμη και για εμενα! ειδικα στο γραφειο που καθομαι τοοοσες ωρες....δεν αντεχω ειλικρινα! θελω αδεια!


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια μου!

ο γιατρος μου μου ειπε μπανιο μονο 20 λεπτα (δεν ειμαι κανενα δελφινι, θα το αντεξω )και μετα αλλαγη του μαγιο. παντως ακομη δεν μπηκα σε θαλασσα. για πισινα εχετε ακουσει κατι? λενε πως δεν κανει. Καλη επιτυχιά με τις αυχενικές σας!!! γιατι η δική μου δεν ήταν και η καλύτερη...

Τι έγινε Αγγελίνα μου με την αυχενική σας? Τι σας είπε ο γιατρός?

Γεια σας κοριτσια κ απο εμενα. Εμεις ειμαστε 11w5d. Τα συμτωματα τα ελαχιστα που ειχα εχουν υποχωρησει! Το μονο προβλημα ειναι οτι πλεον κουραζομαι αρκετα στη δουλεια, ισως κ απο τη ζεστη!! Αυχενικη θα κανουμε σε μια εβδομαδα κ μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα αγχωμενη!! Μπανακια κανουμε κανονικα ηδη μετραμε 4. Δεν μου το εχει απαγορευσει ισα ισα! Απλα οχι στον ηλιο, οχι μονη μεσα στη θαλασσα κ αλλαγη μαγιο! Αυτα απο εμας!!

Και εγώ μία από τα ίδια. Η κούραση στη δουλειά είναι περισσότερη, αλλά μάλλον είναι λόγω ζέστης. Όσο για τη θάλασσα και μένα ο γιατρός μου είπε ίσα ίσα να κάνω μπάνιο στη θάλασσα, αρκεί να είναι καθαρή, όχι στον ήλιο κ αλλαγή μαγιό!

Πολύ πρόσφατα τα χω. Σα να μην υπήρξε παύση νιώθω ανάμεσα στις δύο εγκυμοσύνες.. Αλλά είμαι χαρούμενη !

Μπάνια ναι κάνω ! Σε καθαρή θάλασσα. Κάνει και πολύ καλό η κίνηση γενικά.

Aura μου, συγχαρητήρια!! Χαράς το κουράγιο σου να μείνεις τόσο γρήγορα και πάλι έγκυος! Θα μεγαλώσουν μαζί τα δύο μπουμπουκάκια σου!! :)


4zf9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα

Ναι marirene την Πέμπτη αυτή έχω την αυχενικη κι εγώ θα έχω μπει στην 13η εβδομάδα. Μια χαρά σου έκλεισες ο γιατρός την αυχενικη.. Εμένα μου είχε κλείσει στην 11η αλλά ήταν πιο μικρό κ δεν γινόταν ν την κάνεις τελικά το μεταφέραμε 10 μέρες μετά.

Εγώ χθες το βράδυ πριν κοιμηθώ έκανα εμετό κ σήμερα πλάι με το που ξύπνησα το ίδιο κ δεν είχα φάει κ τίποτα..έβγαλα ότι υγρά είχα :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρααα

Ναι marirene την Πέμπτη αυτή έχω την αυχενικη κι εγώ θα έχω μπει στην 13η εβδομάδα. Μια χαρά σου έκλεισες ο γιατρός την αυχενικη.. Εμένα μου είχε κλείσει στην 11η αλλά ήταν πιο μικρό κ δεν γινόταν ν την κάνεις τελικά το μεταφέραμε 10 μέρες μετά.

Εγώ χθες το βράδυ πριν κοιμηθώ έκανα εμετό κ σήμερα πλάι με το που ξύπνησα το ίδιο κ δεν είχα φάει κ τίποτα..έβγαλα ότι υγρά είχα :cry:

ωχ, ειναι βασανο ο εμετος! ελπιζω να σου περασει γρηγορα!

μωρε, ο γιατρος καλα εκλεισε το ραντεβου, εγω ομως ηθελα νωριτερα! :D

εχει περασει τοσος καιρος απο το τελευταιο ραντεβου! :(


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

ωχ, ειναι βασανο ο εμετος! ελπιζω να σου περασει γρηγορα!

μωρε, ο γιατρος καλα εκλεισε το ραντεβου, εγω ομως ηθελα νωριτερα! :D

εχει περασει τοσος καιρος απο το τελευταιο ραντεβου! :(

Καλά εγώ όταν πήγα την προηγούμενη εβδομάδα είχα να πάω ακριβώς 3 εβδομάδες κ κοντεύω να σκάσω..ειδικά την τελευταία εβδομάδα δεν άντεχα καθόλου.αν μπορούσα κ αν με άφηνε θα πήγαινα κάθε εβδομάδα για να βλέπω ότι είναι καλα:-D...το πρώτο σου παιδάκι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου κι από μένα ! ή να πω καλησπέρα καλύτερα.. ώρα που ναι..

Ακούω αγωνίες πολλές.. μαντεύω είστε πρωτομανούλες όσες αγωνιάτε πολύ.. αχ τα ίδια ένιωθα κι εγώ την πρώτη φορά. κάθε μέρα σκεφτόμουν το παιδάκι μου ! και αγχος και να μην κοιμάμαι πριν από τις εξετάσεις.. αλλά όλα καλά πήγανε είχα μια όμορφη εγκυμοσύνη.. έτσι θα πάνε και για σας. χαλαρώστε απολαύστε τις περιποιήσεις των άλλων και την ξεκούραση όσο γίνεται με βάση τις υποχρεώσεις σας.. γιατί στη δεύτερη εγκυμοσύνη δεν έχεις αυτές τις πολυτέλειες αλλά ούτε και το άγχος είναι τόσο μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μου μου ειπε μπανιο μονο 20 λεπτα (δεν ειμαι κανενα δελφινι, θα το αντεξω )και μετα αλλαγη του μαγιο. παντως ακομη δεν μπηκα σε θαλασσα. για πισινα εχετε ακουσει κατι? λενε πως δεν κανει. Καλη επιτυχιά με τις αυχενικές σας!!! γιατι η δική μου δεν ήταν και η καλύτερη...[/quote

Καλημέρα Αγγελίνα ! Τι έγινε με την αυχενική σου;

Link to comment
Share on other sites

Barbou γεια σου κούκλα μου . Έχεις κι εσύ ενα μικρό κορίτσι, από ό,τι βλέπω 1,5 χρονών. Να σου ζήσει!! Και τώρα έρχεται κι ο γιος.. ωραία με το καλό ! Εμένα δεύτερη τσούπρα όπως φαίνεται κι αν είναι γλυκειά κι εξυπνη όπως η πρώτη θα πάθει ζάχαρο ο άντρας μου.. χιχιχιχιχ όπως λέει ο ίδιος.

Να σε ρωτήσω.. πώς έβαλες και τα δύο τικεράκια; αν δεν είναι πολύ παίδεμα να μου γράψεις.. γιατί το προσπαθούσα χθες και τίποτα δεν κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...