Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

λοιπον θελω να ρωτησω κατι μηπως και καποια μανουλα ξερει θα ρωτησω και τον γιατρο φτσικα αυριο. στον υπερηχο το μωρο διχνει μικροτερο από την ηλικια κυησης αρχικα είχαμε πει για αυχενικη στις 27 αλλα μας ειπε τελικα ότι το μωρο ισως είναι μικρο και δεν φανουν όλα οσα θελει οποτε ισως την παμε λιγο αργοτερα εχω τωρα διβασα ότι πρεπει να γινει μεχρι την 13 εβδομαδα αν περασει δηλαδή αυτή η ηνερομηνια το αποτέλεσμα δεν είναι ασφαλη? να επιμενω για τις 27?

στις 17!! λαθος διορθωνει και αριθμούς τωρα το λεξικο?:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Babyblue συμφωνα με αυτά που διάβασα εγώ μπορεί να γίνει 11η με 14η εβδομάδα. Συνυπολογίζεται και η ηλικία της κύησης και η ηλικία της μητέρας και το βάρος της μητέρας. Όποτε ειναι ασφαλή τα συμπεράσματα. Επιπλέον ο γιατρός υπολογίσει καλύτερα μέσω υπερήχου την ηλικία του εμβρύου απο ότι εμείς με την τελευταία περίοδο. Μπορεί να υπήρξε καθυστερημένη σύλληψη. Η γνώμη μου ειναι να μην επιμείνεις. Που θα την κανεις;

Link to comment
Share on other sites

babyblue πραγματικα απιστευτο αυτο που σας συνεβει!

η αυχενικη εγω εχω διαβασει οτι γινεται απο 11-η ως 14η βδομαδα. και εγω θα ειμαι 12+6 οταν την κανω.... στον πρωτο υπερηχο και εμας το σπορακι βγηκε μικροτερο απ' οτι σε σχεση με την τελευταια περιοδο και αλλαξαμε ΠΗΤ.


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασικα κι εγω για δεκατητεταρτη ξερω και αφου ειναι μικρουλη δε σε νοιαζει εγω ειχα θεμα με τον πρωτο που ηταν πολυ μεγαλο μωρο καο καμαμε αυχενικη νωρις νωρις για να τον προλαβουμε και δε φαινοταν αυτο στον υπερηχο πριν γιατι στον ογδοο μηνα γινονται συνεχως υπςρηχοι εχω σοκαριστει. Στα μεγεθη του ηταν ακριβως σρο προβλεπομενο το πρωτο μου ηταν ντερεκι το δευτερο μινιατουρα και τωρα κανονικο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ!! στο μητερα θα την κανω ειχα μια ανησυχια μιας δεν τα εχει υπολογισει καλα ο γιατρος και περασουμε την ημερομηνια που πρεπει στο μητερα θα την κανω!

sangreluna 5 μερες πριν στον υπερηχο όλα ηταν φυσιολογικα το μωρο υγιεστατο απλα ατυχο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα - καλημέρα!

Βρε babyblue μου, διάβαζα για την ατυχία σας και λυπήθηκα πολύ.... Τώρα όμως πρέπει να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά. Σε λίγους μήνες θα κρατάς το αγγελούδι σου! Δουλεύεις και από το σπίτι τώρα οπότε θα είσαι πιο ξεκούραστη!

Yota1 μην ανησυχείς για τα συναισθήματά σου.. Οι ορμόνες κάνουν άσχημα παιχνίδια με τις σκέψεις μας. Εγώ τώρα στο δεύτερο ακόμα σκέφτομαι μήπως και δεν το αγαπήσω όπως το πρώτο, μήπως χάνω στιγμές από το πρώτο που πρέπει να ξεκουράζομαι και σκέψεις, άγχη και ξανά σκέψεις..:-P


4zf9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ Barbou! Εύχομαι με το καλό όλες μας! Εσείς που κάνατε αυχενική μάθατε και το φύλο η δεν φαινόταν;

Εμένα φύλο δεν φαινόταν...Αν και δεν το ψάξαμε και πολύ. Δώσαμε πιο πολλή προσοχή στην αποκόλληση που είχα....


4zf9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Είχες αποκόλληση; Τι συνέστησε ο γιατρός; Σου έδωσε προγεστερονη; Εσυ είχες καταλάβει ότι κάτι συνεβαινε η το είδαν πρώτη φορά στον υπέρηχο;

Εμένα η αγωνία μου ειναι άλλη. Ο γιατρός είπε οτι πιθανότατα μοιράζονται και τον ίδιο σάκο και τον ίδιο πλακούντα. Περιμένω την αυχενική να το καταρρίψει αυτο. Αλλιώς ειναι πολύ επικίνδυνη κύηση (και σπάνια 1/10.000). Ο γιατρός μας είπε για πιθανότητες θνησιμότητας 45 τοις εκατό. Στο διαδίκτυο μιλάνε για 54. Όποτε ελπίζω να έχει κάνει λάθος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είχες αποκόλληση; Τι συνέστησε ο γιατρός; Σου έδωσε προγεστερονη; Εσυ είχες καταλάβει ότι κάτι συνεβαινε η το είδαν πρώτη φορά στον υπέρηχο;

Εμένα η αγωνία μου ειναι άλλη. Ο γιατρός είπε οτι πιθανότατα μοιράζονται και τον ίδιο σάκο και τον ίδιο πλακούντα. Περιμένω την αυχενική να το καταρρίψει αυτο. Αλλιώς ειναι πολύ επικίνδυνη κύηση (και σπάνια 1/10.000). Ο γιατρός μας είπε για πιθανότητες θνησιμότητας 45 τοις εκατό. Στο διαδίκτυο μιλάνε για 54. Όποτε ελπίζω να έχει κάνει λάθος.

Yota οντως δυσκολη περιπτωση...δεν ειναι ομως κ δεδομενο οτι θα ειστε σε αυτο το ποσοστο. πως κ εχετε διδυμα? εχετε κληρονομικοτητα? τι σας ειπε ο γιατρος?


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Είχες αποκόλληση; Τι συνέστησε ο γιατρός; Σου έδωσε προγεστερονη; Εσυ είχες καταλάβει ότι κάτι συνεβαινε η το είδαν πρώτη φορά στον υπέρηχο;

Εμένα η αγωνία μου ειναι άλλη. Ο γιατρός είπε οτι πιθανότατα μοιράζονται και τον ίδιο σάκο και τον ίδιο πλακούντα. Περιμένω την αυχενική να το καταρρίψει αυτο. Αλλιώς ειναι πολύ επικίνδυνη κύηση (και σπάνια 1/10.000). Ο γιατρός μας είπε για πιθανότητες θνησιμότητας 45 τοις εκατό. Στο διαδίκτυο μιλάνε για 54. Όποτε ελπίζω να έχει κάνει λάθος.

Το είχα καταλάβει ναι, είδα λίγο αίμα, απλά η αυχενική το επιβεβαίωσε. Μου συνέστησε ξεκούραση πολύ και να μην σηκώνω ούτε φύλλο χαρτιού. Προγεστερόνη δεν πήρα γιατί φαίνεται πως θα κλείσει σιγά-σιγά. Έπαιρνα salospir πριν λόγω παλιού ιστορικού με γερασμένο πλακούντα και αυτά δεν αφήναν το αίμα να πήξει....Οπότε τώρα τα έκοψα κ ίσως βοηθήσει στο να επουλωθεί γρηγορότερα.

Εσένα όντως σπάνια περίπτωση, αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να παραμένεις ήρεμη. Παίζει τεράστιο ρόλο η ψυχολογική σου κατάσταση. Καταλαβαίνω πόσο άγχος μπορεί να έχεις αλλά κάνε υπομονή μέχρι την αυχενική να δεις τι γίνεται. Πότε κάνεις αυχενική?


4zf9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 μου γιαγιάδες είχαν κάνει δίδυμα αλλά δεν ήταν μονοζυγωτικά. Ήταν 1 αγόρι και 1 κορίτσι και στις 2, άρα απο 2 διαφορετικά ωάρια. Εμένα ειναι μονοζυγωτικά δηλαδή 1 γονιμοποιημένο ωάριο που κάποια στιγμή χωρίστηκε. Άρα πιο πολύ το θεωρώ τυχαίο γεγονός και όχι κληρονομικότητα. Τον γιατρό δεν τον ρώτησα σχετικά γιατί την πρώτη φορά είχα πάθει σοκ απο την ανακοίνωση οτι ειναι 2 (είχα πάει και μόνη μου) ενώ την 2η φορά είχα πάθει σοκ απο την ανακοίνωση της περίπτωσης δίδυμων και των κινδύνων που ¨εγκυμονει ¨

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...