Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα δοκιμασω τις γρανιτες, γιατι το γαλα το σιχαινομαι...αλλα κ παλι, δεν μπορω να ειμαι με γρανιτες οοοολη μερα

Διαβάζω τώρα σε ένα βιβλίο ότι βοηθούν πολύ οι φρυγανιές και το νερό με λεμόνι δοκίμασε τα αν και σιγά σιγά λογικά θα σε εγκαταλειψουν οι καουρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω κοριτσια για τις συμβουλες!

ερωτηση: στη δουλεια σας το εχετε πει για την εγκυμοσυνη?

Καλημέραααα!!!

Εγώ στη δουλειά δε θα μπορούσα να μην το έχω πει γιατί διευθυντή μου έχω τον άντρα μου!! :tongue::tongue::tongue: Μια λογίστρια που έχουμε ακόμα της το έχουμε πει για να με βοηθάει όσο μπορεί. Τώρα οι υπόλοιποι γύρω-γύρω μάλλον θα το καταλάβουν όπου να'ναι. Δε ξέρω για εσάς αλλά εμένα στην 2η εγκυμοσύνη η κοιλιά πετάχτηκε κατευθείαν. :rolleyes:


4zf9p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημεεερα καλημεεεερα!!!!

πως ειστε κοιλιτσες?εμεις καναμε χθες την αυχενικη μας και ειναι ολα τελεια!!!!!!

εχουμε αγοραρο !!!!!!!!!!!

ευχομαι συντομα ομορφα νεακια απο ολες τις αυχενικες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Θα γινω και εγω νεα μανουλα στο πρωτο μου παιδακι πρωτα ο θεος να πανε ολα καλα με πητ 15/1. Χτες καναμε την αυχενικη και το μονο θεμα που εχουμε ειναι ανεπαρκεια τριγλωχινας βαλβιδας..ο γιατρος ειπε οτι δν χρειαζεται να κανουμε κατι λογω του οτι ειμαι 28 και με αποτελεσμα 1:488 αλλα η γυναικολογος μας ειπε ολες τις περιπτωσεις για να ειναι καλυμμενη κ ετσι καταστεναχωρεθηκα, δλδ να κανουμε αμνιοκεντηση ή να περιμενουμε την β επιπεδου να δουμε αν θα εχει φτιαξει η βαλβιδα.. αλλα μας ειπε οτι αμα δν εχει φτιαξει τοτε δν γλιτωνουμε την αμνιοκεντηση και αν δειξει κατι ασχημο θα πρεπει να αποφασισουμε αν θελουμε να το κρατησουμε η οχι.. πιεστηκα τοσο πολυ που ανοιξε η μυτη μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!! εγω σημερα πηγα να κανω τις πρωτες εξετασεις...

Καλημέραααα!!!

Εγώ στη δουλειά δε θα μπορούσα να μην το έχω πει γιατί διευθυντή μου έχω τον άντρα μου!! :tongue::tongue::tongue: Μια λογίστρια που έχουμε ακόμα της το έχουμε πει για να με βοηθάει όσο μπορεί. Τώρα οι υπόλοιποι γύρω-γύρω μάλλον θα το καταλάβουν όπου να'ναι. Δε ξέρω για εσάς αλλά εμένα στην 2η εγκυμοσύνη η κοιλιά πετάχτηκε κατευθείαν. :rolleyes:

κ εμενα η κοιλια εχει πεταχτει....ειμαι στην 11η βδομαδα κ τετοια κοιλια ειχα στον 4ο μηνα στην πρωτη εγκυμοσυνη. ειδικα αν εχω φαει κιολας, ειναι πολυ πιο εντονη.

εγω θα ηθελα να περιμενω την αυχενικη για να το πω στον προϊσταμενό μου, αλλα δεν ξερω αν θα μπορεσω λογω κοιλιας! ηδη μια συναδελφος με ρωτησε αν ειμαι εγκυος! κ εκανα την κινεζα...

καλημεεερα καλημεεεερα!!!!

πως ειστε κοιλιτσες?εμεις καναμε χθες την αυχενικη μας και ειναι ολα τελεια!!!!!!

εχουμε αγοραρο !!!!!!!!!!!

ευχομαι συντομα ομορφα νεακια απο ολες τις αυχενικες!!!!!!

τι καλα! μπραβο! με το καλο το αγορακι σας!

Καλημερα κοριτσια!! Θα γινω και εγω νεα μανουλα στο πρωτο μου παιδακι πρωτα ο θεος να πανε ολα καλα με πητ 15/1. Χτες καναμε την αυχενικη και το μονο θεμα που εχουμε ειναι ανεπαρκεια τριγλωχινας βαλβιδας..ο γιατρος ειπε οτι δν χρειαζεται να κανουμε κατι λογω του οτι ειμαι 28 και με αποτελεσμα 1:488 αλλα η γυναικολογος μας ειπε ολες τις περιπτωσεις για να ειναι καλυμμενη κ ετσι καταστεναχωρεθηκα, δλδ να κανουμε αμνιοκεντηση ή να περιμενουμε την β επιπεδου να δουμε αν θα εχει φτιαξει η βαλβιδα.. αλλα μας ειπε οτι αμα δν εχει φτιαξει τοτε δν γλιτωνουμε την αμνιοκεντηση και αν δειξει κατι ασχημο θα πρεπει να αποφασισουμε αν θελουμε να το κρατησουμε η οχι.. πιεστηκα τοσο πολυ που ανοιξε η μυτη μου..

γεια σου aggeliki! δεν ξερω τι ακριβως ειναι αυτο που αναφερεις και σε τι θα βοηθουσε η αμνιοπαρακεντηση. θα εδειχνε αν το προβλημα οφειλεται σε συγκεκριμενο συνδρομο? θα εδειχνε οτι πολυ πιθανο να εξαφανιστει μεχρι τη γεννηση? θα σου ελεγα να απευθυνθεις σε εναν ειδικο για το συγκεκριμενο θεμα, αν δλδ το προβλημα ειναι στην καρδια, υπαρχουν ειδικοι σε τετοια θεματα στα εμβρυα. ισως ειναι η καλυτερη κινηση. κ μετα βλεπετε τι θα σας συστησουν εκει. παντως να ξερεις οτι η αμνιο σαν διαδικασια δεν ειναι κατι... ευχομαι ο,τι καλυτερο!


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!να έχουμε μια υπέροχη εγκυμοσύνη όλες!

Είμαι 27 χρόνων κ είμαι έγκυος στο 1ο μου παιδάκι κ έχω πητ 24/1.ειχαμε πάει την Δευτέρα για την αυχενικη αλλά ήταν ακόμα μικρούλη κ θα την κάνουμε τελικά την Πέμπτη 14/7.τη Δευτέρα ήμουν ακόμα στην 11η εβδομάδα αλλά τα προσόντα του έξειχαν ..οπότε μου έιπε η γυναίκολογος ότι είναι αγοράκι..έχω πάρα πολύ αγωνία..

Από αναγουλες καλά πάω από την αρχή κ την Κυριακή έκανα κ τους πρώτους εμετους..

Από την 5 εβδομάδα κάθομαι δεν πάω στη δουλειά γιατί μια έχω καφε μια δεν έχω είχα κ μια αποκολληση την 8η εβδομάδα.. Μετά την αποκολληση ευτυχώς δεν έχω ξαναδεί τίποτα αλλά δεν κάνω κ απολύτως τίποτα μόνοξάπλα.κ την Δευτέρα είδαμε ότι έχω χαμηλό πλακουντα άρα θα πρέπει να συνεχίσω να προσεχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε Αγγελική και Μαρία! Εύχομαι να ξεπεραστούν τα προβλήματα σας σύντομα. Αγγελική θεωρώ οτι ο γιατρός που σας έκανε την αυχενική έχει μεγάλη εμπειρία και αφού ειναι καθησυχαστικός δεν θα ανησυχούσα στη θέση σου.

Το έχω πει και εγώ στην δουλειά αναγκαστικά αφού έχω άδεια απο την 10η εβδομάδα. Για τις καούρες δεν ξέρω τίποτα... με τις αναγούλες παλεύω ακόμα.

Φιλια σε όλες β?οΈ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...