Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σας μπράβο σε όλες τς κοπέλες πάμε δυναμικά 🤰 . Σας διαβάζω απλά τρέχουμε αυτές τς μέρες με την γιορτή του σχολείου και υπάρχει λίγο τρέξιμο. Εμείς σήμερα Σάββατο 9 εβδομάδων και 3 ημερών σταματήσαμε την prolutex και το ένα από τα 6  cyclacur  ανά δύο μέρες θα σταματάμε ένα cyclogest και ένα cyclacur. Την προγεστερόνη θα την έχουμε σταματήσει μέχρι την Τετάρτη που θα είναι 10 εβδομάδων . Με μισή καρδιά το κάνουμε αλήθεια πιστεύουμε ότι δεν κάνουμε καλά και ότι είναι νωρίς. Μα από την 10 τελοσ τα φάρμακα; Έχουμε και τους φίλους μασ όλοι τα σταμάτησαν την 12 . Δεν μπορούμε όμως να πούμε στην γιατρό αααα εμείς θέλουμε να τα πάρουμε. Βασικά το είπαμε αχααχαχαχα απλά μασ λέει όχι τελοσ. Απλά αυτό το τελοσ είναι που μασ φοβίζει αχααχαχαχα αχααχαχαχα αχααχαχαχα Καλή δύναμη σε όλους μας

      Αααα και δεν ξέρω για εσάς εγώ μετά από τόσα χρόνια προσπαθειών είναι η πρώτη εγκυμοσύνη με αποτέλεσμα το έχω πει παντού γελάνε και τα αυτιά μου. Πάω να πάρω παπούτσια καλησπέρα η γυναίκα μου είναι έγκυος αχααχαχαχα αχααχαχαχα αχααχαχαχα 

      Δεν έχουμε χαρεί γιατί και οι γιατροί μασ λένε ότι αν δεν κάνει το nipt δεν ξέρουμε ότι είναι καλά το παιδί επειδή υπάρχει αυτό στον καρυότυπο αλλά ρε παιδιά δεν μπορώ θέλω να το φωνάξω στους φίλους μασ 😅😅😅 κάθε μέρα το λέμε και σε έναν 

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

Αυτό σκέφτομαι ότι η μικρή μας είναι υγιέστατο μπεμπακι. Δεν μπορείτε να φανταστείτε ούτε καν άλλαξα έφυγα με την πιτζάμα μες τα αίματα αλλά ευτυχώς μόλις πήγαμε ακούσαμε και την καρδούλα ανακουφιστηκα. Τώρα έχω μετακομίσει στο σαλόνι γιατί δεν βολεύει το κρεβάτι έχω και μια πείνα όλη μέρα άστα να πάνε αλλά μου έδωσε και διατροφή ο γιατρός για να πηγαίνω πιο εύκολα τουαλέτα να μην ζορίζω την μήτρα.[/QUO

μπράβο κορίτσι μου ! σωστά σκέφτεσαι ! όλα θα πάνε καλά ! πώς είσαι ; πώς νιώθεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε babyblue που τελικα εισαι babypink τι επαθες; προσεξτε βρε κοριτσια ουφ τι ζεστη λοιπον εμεις εχουμε υπερηχο τελος του μηνα παλι να δουμεβεπιτελους τι αγορι ειναι εεεεε τι φυλο ηθλα να πω χιχιχι ειναι τρέα ηρεμο ζουζουνι δε με ενοχλει καθολου. Πηγαμε για δυο μπανακια και γυρισαμε και θελω κι αλλα... Ουφ ζεστη...το πινακακι που εξαφανιστηκε παλι;

χιχιχιχιχ κάποια θέλει αγόρι ..

ούφ ζέστη δε λές τίποτα ! εύχομαι αύριο να ναι καλύτερα αλλιώς θα τη βγάλουμε στη μπανιέρα ..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

Αγγελινα γιατι τι εγινε? δεν ειναι υψηλα τα ποσοστα? τι σου ειπε ο γιατρος?

Maria αυτη την Πεμπτη εχεις ραντεβου? λιγες μερες μειναν...εγω παω 2 βδομαδες μετα! θα ειμαι στη 13 βδομαδα....ψιλοαργα μου εκλεισε το ραντεβου :(

eleniart η κουραση ειναι μονιμη και για εμενα! ειδικα στο γραφειο που καθομαι τοοοσες ωρες....δεν αντεχω ειλικρινα! θελω αδεια!

αχ ποσο σε καταλαβαινω!!! εγω εντελως το αντιθετο!! η δουλεια μου επιβαλλει ορθοστασια 9 ωρες στη καλυτερη περιπτωση κ δουλευω εξω στη ζεστη!!! εδω βαραμε ηδη 38 βαθμους.. οποτε η κατασταση ειναι δραματικη!! δεν ξερω πως θα τα καταφερω!!!

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι για τις καλές αυχενικές σας!!! :) εμάς η μεγαλύτερη μέτρηση μας ειναι 2,7 και η μικροτερη 2,3. εκλαιγα πολυ αλλά τωρα το ξεπερασα!!!

Επισης το σεξ με ρεγουλα :P

Επιπλέον περαστικες οι αποκολλησεις και γρήγορη αναρρωση!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι σημαινει αυτο αγγελινακι; τι σας ειπε ο γιατρος; τι θα κανεις δηλαδη;

ο πρωην γιατρος μου ειπε πως αν θελω ενα τελειο μωρο να ξαναπροσπαθησω. Η γιατρος που μας εκανε την αυχενικη μου ειπε οτι η μικρη ειναι υγιεστατη και να μην ανησυχω. Η πιθανοτητα που μας εδωσε 1/114. Με pap-a οι πιθανοτητες ειναι 1/1061. Ο γιατρος μου ( τον πρωην εννοω- ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ) μου εστειλε με mail τα αποτελεσματα και δεν μου εξηγησε τιποτα απολυτως, ουτε επικοινωνησε μαζι μου. Mε περιμενει 21/7 αλλα δεν θα παω

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται κοπελια οι γιατροι δε κρινουν μονο απο ενα παραγοντα αυτη που εκανε την αυχενικη ξερει καλυτερα ουτως η αλλως ψαξε το συντομοτερο να βρεις καποιον αλλον και παρε γνωμες.

Link to comment
Share on other sites

Babyblue λυπάμαι πολύ. Καλή ανάρρωση! Ελπίζω σύντομα να αποκατασταθεί και να μην μείνεις πολύ καιρό ξάπλα. Πρέπει να προσέχουμε πολύ. Δόξα τω Θεω η αυχενική καλή.

Αύρα συγχαρητήρια για την αυχενική!

Σχεδόν κάναμε όλες ε;

Είμαι διακοπές και δεν έχω πρόσβαση σε Ίντερνετ συνέχεια. 27 επιστρέφουμε για να κάνουμε μετακόμιση σε μεγαλύτερο σπίτι. Σεπτέμβριο η αρχές Οκτώβρη ο πολιτικός. Όλα βιαστικά και με άγχος!

Σας φιλώ όλες και εύχομαι υγεία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...

Αχ βρε αγγελινα μου αυτοί οι γιατροί είναι τραγικοι!!!

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου σίγουρα είναι όλα καλά..

Εγώ ξύπνησα τα ξημερώματα με καφέ λίγα ίσα ίσα που φαίνονταν αλλά ο φόβος είναι φόβος..κ επισήμως από σήμερα διανυω τον 4ο μήνα. Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό με τα καφέ μετά από ένα μήνα ξαναεμφανιστηκαν..κ μια λογική εξήγηση δεν υπάρχει σκέφτομαι μήπως έχω πάλι αποκολληση γτ είχα τα ίδια πονακια κ την τελευταία φορά.. Κ μίλησα με τη γιατρό αλλά είναι στην καρακοσμαρα της.. Αυτό που ξέρει να μου λέει είναι να μην αγχώνομαι κ να μου δίνει 6 ουτροτζεσταν την μέρα.. Της λέω θα έρθω αύριο να με δείτε μήπως έχω πάλι αποκολληση κ μου λέει θα δούμε πως θα είσαι.. Τι θα δούμε κυρά μου;;μπορεί να έχει συμβεί το οτιδήποτε!!!! Μακάρι αύριο που θα μιλήσω το απόγευμα με τον καινούριο γιατρό να μου πει να πάω μέσα στην εβδομάδα να με δει κ να μείνουμε ευχαριστημένοι. Δεν μπορώ να έχω συνέχεια αμφιβολίες για τον γιατρό..

Παραλήρημα με έπιασε :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κοιταξτε να εμπιστευεστε το γιατρο σας ειναι βασικο αν οχι αλλαξτε τον αμεσως εγω χτες τρομαξα γιατι με πιασε βηχας με εμετο συνεχομενο το καλο ειναι πως το μικρουλι ταραχτηκε αρχισε να καμει τουμπες και το ενοιωσα πηρα πρωι πρωι το γιατρουλη μου και του το πα με καθησυχασε αλλα χτες τα χρειαστηκα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!!

μπραβο, μια χαρα το αποτελεσμα της αυχενικης! μαλλον κορτισι δεν σου ειχαν πει Aura

Ναι ναι κορίτσι μας έχει πει κατά 80% .. θα θελα να το επιβεβαιώσουμε για να σιγουρευτώ. Όμως δεν βιάζομαι κιόλας. Είμαι πολύ χαρούμενη ο,τι φύλο κι αν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελίνα μου τί είναι αυτές οι κουβέντες.. τέλειο μωρό;;;; και πώς κρίνει αυτός τα μωρά;;;; με ποιά ιδιότητα; θα ναι όλα καλά με το μωρό σου, τα ποσοστά είναι καλά. Αν θυμάμαι καλά από 3,5 και πάνω είναι επικίνδυνα πολύ τα πράγματα. Μη σκέφετεσαι καν τα ποσοστά. Έχε πίστη στο παιδί σου και να χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου. Και σε παρακλαλώ άλλαξε γρήγορα γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Babyblue λυπάμαι πολύ. Καλή ανάρρωση! Ελπίζω σύντομα να αποκατασταθεί και να μην μείνεις πολύ καιρό ξάπλα. Πρέπει να προσέχουμε πολύ. Δόξα τω Θεω η αυχενική καλή.

Αύρα συγχαρητήρια για την αυχενική!

Σχεδόν κάναμε όλες ε;

Είμαι διακοπές και δεν έχω πρόσβαση σε Ίντερνετ συνέχεια. 27 επιστρέφουμε για να κάνουμε μετακόμιση σε μεγαλύτερο σπίτι. Σεπτέμβριο η αρχές Οκτώβρη ο πολιτικός. Όλα βιαστικά και με άγχος!

Σας φιλώ όλες και εύχομαι υγεία!

Ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια! Συγχαρητήρια και σε σένα για όλα αυτά τα ευχάριστα που έρχονται.. Με το καλό ο γάμος σας. Μην αγχώνεσαι έχετε καιρό μέχρι το Σεπτέμβρη. Απλά και εύκολα. Μην κάνεις πολλές προετοιμασίες, εσείς να το χαρείτε εσύ κι ο άντρας σου κι οι φίλοι σας. Όλα τα καλά μαζί. Και δύο παιδάκια με μιας! μμμ.. καταλαβαίνω και το άγχος σου βέβαια. το δικαιούσαι.

Πώς είναι στις διακοπές; Περνατε καλά; Από συμπτώματα πώς είσαι με τα δίδυμα; είναι πιο έντονα;

Ευχές πολλές να περάσετε όμορφα!

Link to comment
Share on other sites

Μαρία 1989, με το καλό ο 4ος μήνας! Καταλαβαίνω την αγωνία σου. Πώς είσαι; έχεις πολλά καφέ; ή μόνο στο σκούπισμα μετά την τουαλέτα; και αυτά τα πονάκια; υποχώρησαν;

χαλαρα όλα , ξεκουράσου όσο περισσότερο γίνεται. και μην σε παίρνει από κάτω, λίγα καφέ είναι, θα περάσουν. δεν ξέρω, δουλεύεις; έχεις αναρρωτική από τη δουλειά σου;

Link to comment
Share on other sites

αχ ποσο σε καταλαβαινω!!! εγω εντελως το αντιθετο!! η δουλεια μου επιβαλλει ορθοστασια 9 ωρες στη καλυτερη περιπτωση κ δουλευω εξω στη ζεστη!!! εδω βαραμε ηδη 38 βαθμους.. οποτε η κατασταση ειναι δραματικη!! δεν ξερω πως θα τα καταφερω!!!

μμμ.. χαράς στο κουράγιο σου !! μπράβο σου κοπέλα μου με τόση ζέστη και ορθοστασία.. ! τι δουλειά κάνεις;

αλλά είναι καλό που δουλεύεις. εύχομαι τουλάχιστον να χεις καλούς συναδέλφους που να σε βοηθούν και να υπάρχει καλό κλίμα μεταξύ σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...