Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα!! πως ειστε? μου λειψατε!! σας διαβαζα αλλα ειχαμε πολυ τρεξιμο! εμεις ειμαστε πλεον ετοιμοι φτιαξαμε το παιδικο και το δικο μας δωματιο, στρωσαμε χαλια, καναμε καποιες αλλαγες στο σπιτι, τελειωσαμε και με τα ψωνια του μικρου!! ολα ετοιμα! ο μπεμπουλης μεγαλωνει απο κιλα εφτασα πλεον τα 5 και ολα στην κοιλια πραγμα που με δυσκολευει αρκετα! την επομενη εβδομαδα εχουμε και ραντεβουυ για doppler

αρχικα να πω οτι οπως διαβασα το μηνυμα σου καταλαβα οτι το μωρο ειναι 5 κιλα κ τρελαθηκα! χαχα

5 κιλα ειναι μια χαρα! εχουμε μπει κ στον 7ο πια! αλλα να σου πω οτι κ εμενα με ενοχλει η κοιλια μου ειδικα στο σκυψιμο...

μπραβο για την ετοιμοτητα σας! εμεις ακομα περιμενουμε τις παραλαβες των καινουριων επιπλων κ φυσικα απο ψωνια δεν εχω κανει τιποτα.

Καλημέρα κούκλες!

Εγώ Doppler 16/11 πριν μια βδομάδα στο γιατρό ήταν 1 κιλό η καθεμία. Παλεύω με το διαβήτη, φουλ μετρήσεις και διατροφή αυστηρή, πονάνε κλασικά τα πλευρά μου και, κερασάκι στην τούρτα, μια ίωση που έφερε ο σύζυγος σπίτι με δέκατα, λαιμό και ισχυρό βήχα. Κοντεύω δέκα μέρες τώρα. Βήχω τόσο δυνατά που φοβάμαι μήπως σπάσουν τα νερά. Επιπλέον ο αιματοκρίτης ακόμα χαμηλός. Θελω να βρω όλες αυτές που μου έλεγαν οτι η εγκυμοσύνη ειναι η ομορφότερη περίοδος στη γυναίκα και να τις χτυπήσω!

Χαχαχα και μετά την απαραίτητη γκρίνια ας περάσουμε σε πιο ευχάριστα. Nataliag εμένα μου αρέσει το Μαγια. Σοκολάτα πως ειναι η καμπύλη; ανέβηκε ο αιματοκρίτης; Aura να σου στείλω π.μ. για κάτι πληροφορίες που θελω σχετικά με το Αλεξάνδρα;

Άντε να πάρετε άδεια και οι τελευταίες να ξεκουραστείτε.

Εσείς που είστε ήδη μανούλες ειναι μαγικό αυτο που συμβαίνει με τα αδερφάκια. Marirene και γενικά όσες κάνατε καισαρική βάλατε ζώνη μετά;

Και κάτι τελευταίο έχει αγοράσει καμία κάθισμα αυτοκινήτου; ποια να πάρω; κάθε συμβουλή δεκτή!

��

Yota για μενα η πρωτη εγκυμοσυνη ηταν σουπερ περιοδος! κ ηρεμη ημουν κ δεν ειχα κανενα συμπτωμα σοβαρο...την απολαυσα! μην βαρεσεις :tongue:

σωματικους πονους ειναι λογικο να εχουμε, αλλαζει ολο το σωμα για να χωρεσει μεσα τα εμβρυακια μας...ποσο μαλλον εσυ που εχεις κ διδυμα! εμενα ειναι 1100 βαρος κ εσυ εχεις 2 κοριτσακια απο ενα κιλο! δεν ειναι κ λιγο! υπομονη χριεαζεται...

μετα την καισαρικη δεν εβαλα ζωνη κ ουτε ξερω σε τι χρησιμευει...

απο καθισματα αυτοκινητου εχω 2 be safe και 1 bebe confort... το πρωτο καθισμα (το αυγο) ειναι be safe... για το πρωτο καθισμα δεν εχω να σε συμβουλευσω κατι...ολα ιδια μου φαινονται, ολα κοιτανε προς τα πισω. μετα ειναι θεμα εταιρειας...ποιες θεωρουνται καλυτερες... ισως να βρεις καποιο που τοποθετειται κ στο καροτσι...αν κ εσυ με καροτσι για διδυμα δεν ξερω ποσο εφικτο ειναι....


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Marirene σε ευχαριστώ! Τα κοίταξα τα be safe φαίνονται πολύ καλά. Όντως τα καρότσια δίδυμων δεν βγαίνουν πολυμορφικά.

Αυτο με την ζώνη ειναι παλιά τακτική. Υποτίθεται οτι μετά την καισαρική βοηθάει νά επανέλθουν οι μύες της κοιλιάς. Πλέον οι γιατροί δεν την συστήνουν. Άκουσα όμως πρόσφατα μια κοπέλα να την παινευει πολύ. Για αυτο ρώτησα.

Σε ευχαριστώ και για την ψυχολογική υποστήριξη! :D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!! Πώς είστε??

εμείς μια χαρά, μόλις γυρίσαμε από βόλτα με τα κορίτσια, η μικρή με ξεθέωσε στο τρέξιμο..εν τω μεταξύ περνάει μια φάση κολλήματος με εμένα, όταν δε λείπει σχολείο είμαστε αυτοκόλλητα.. μόνο στην αδερφή της τη μεγάλη πάει καμιά φορά -άλλο μεγάλο κόλλημα αυτό-

Yota1 δίδυμα κοριτσάκια περιμένεις? τι ωραία!! :wink:


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! καλη εβδομαδα!

Yota η κοιλια για να επανελθει θα παρει μηνες! εγω κ με γυμναστικη κ μετα το χρονο ειδα διαφορα...

nataliag κ η δικη μου τρομερη προσκοληση...θελει μονο εγω να της φτιαξω το γαλα, μονο εγω να την παρω αγκαλια κτλ...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! καλη εβδομαδα!

Yota η κοιλια για να επανελθει θα παρει μηνες! εγω κ με γυμναστικη κ μετα το χρονο ειδα διαφορα...

nataliag κ η δικη μου τρομερη προσκοληση...θελει μονο εγω να της φτιαξω το γαλα, μονο εγω να την παρω αγκαλια κτλ...

καλημέρα σε όλες!!!

marirene ακριβώς έτσι κι η δικιά μου! Αν έχεις λύση, πες μου την κι εμένα!! :-P


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καμια απολυτως λυση... νομιζω εσεις ισως εισαστε ενα τικ καλυτερα γιατι ηδη υπαρχουν αδερφακια, εστω κ αν ειναι μεγαλυτερα...

πρεπει να αρχισω πιο εντονες συζητησεις μαζι της για το τι θα αλλαξει απο δω κ περα... για το καινουριο της δωματιο, για το οτι ο μικρος θα παρει την κουνια της, να μαζεψουμε καποια παιχνιδια γι αυτον κτλ...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

ααα και κατι αλλο... εχει πεταχτει ο αφαλος μου προς τα εξω! το εχει καμια σας? ο γιατρος μου ειπε οτι λογικα θα επανελθει μετα την εγκυμοσυνη... αναρωτιεμαι ομως μηπως με την πιεση επιδυνωνεται. ξερετε κατι?


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017

apapa ΠΗΤ 02/01 (Ρέα) - it's a girl! (1ο)

foinix ΠΗΤ 06/01 - it's a girl! (1ο)

mamachita1978 ΠΗΤ 06/01- it's a boy! (2ο)

Αγγελινα87 ΠΗΤ 08/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - it's a girl! (1ο)

sangreluna ΠΗΤ 08/01 (Ρέα) - it's magaki (3ο)

elena87 ΠΗΤ 10/01 - it's a girl! (1ο)

phot ΠΗΤ 11/01 - it's a boy!

babyblue ΠΗΤ 12/01 (Βενιζέλειο, Κρήτη) - it's a boy! (1ο)

elia ΠΗΤ 12/01 - it's a boy! (1ο)

behitze ΠΗΤ 13/01 - it's a girl! (2ο)

aggeliki-xal ΠΗΤ 15/01 - it's a boy!

Aura ΠΗΤ 17/01 (Αλεξάνδρα) - it's a girl! (2ο)

Coccinelle ΠΗΤ 19/01 - it's a girl! (2ο)

MIMIKA79 ΠΗΤ 20/01 - it's a boy! (2ο)

Yota1 ΠΗΤ 20/01 (Αλεξάνδρα) - they are twin girls!

Maria.1989 ΠΗΤ 24/01

Mariadimi ΠΗΤ 25/01 - it's a boy! (3ο)

Sweetalecia ΠΗΤ 25/01 - it's a girl! (1ο)

eleniart ΠΗΤ 26/01 - it's a boy!

Lidisa ΠΗΤ 28/01 (Γαία) - it's a girl! (2ο)

sokolata84 ΠΗΤ 28/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - (2ο)

ntinani ΠΗΤ 30/01

marirene ΠΗΤ 31/01 (Λητώ) - it's a boy! (2ο)

nataliag ΠΗΤ 02/02. - it's a girl! (4ο)


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Nαι marirene, σίγουρα με τα αδερφάκια είναι καλύτερα, γτ έχει μάθει ότι δεν είναι το μόνο κέντρο προσοχής μας...απλά έχει μάθει να είναι η μικρότερη, κι αυτο τώρα θα αλλάξει...νομίζω απλά φοβάται ότι θα έρθει το μωρό, πιο γλυκό κ μικρούλι από αυτήν κ θα κλέψει τις εντυπώσεις...η δικιά σου πιο πολύ θα ζοριστεί, αλλά θα συνηθίσει επειδή είναι μικρούλα θα το ξεπεράσει εύκολα...Η μεγάλη μου ήταν 5,5 όταν γεννήθηκε το νο2 κι είχαμε δράματα!

ΠΗΤ έχουμε 02/02


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω... και πιστευω με σωστη προετοιμασια κ πολυ κουβεντα, μειωνονται τα δραματα! καπου διαβασα και το οτι ειναι διαφορετικου φυλλου βοηθαει...

το Σαββατο πηρα και το πρωτο φορμακι στον μπεμπη! :P

πού θα γεννησεις?


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


συμφωνω... και πιστευω με σωστη προετοιμασια κ πολυ κουβεντα, μειωνονται τα δραματα! καπου διαβασα και το οτι ειναι διαφορετικου φυλλου βοηθαει...

το Σαββατο πηρα και το πρωτο φορμακι στον μπεμπη! :P

πού θα γεννησεις?

marirene, μένουμε στο εξωτερικό, οπότε δε θα γεννήσω στην Ελλάδα...οι 2 μεγάλες μου βέβαια έχουν γεννηθεί στην Ελλάδα!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

τωρα προσεξα οτι γραφεις παρισι... χαχα... παρατηρητικοτητα 0!

και παρολο που εισαι στο εξωτερικο, δεν προσπαθησαν φυσιολογικο τοκετο? τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει...οτι αποφευγουν τις καισαρικες.


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

τωρα προσεξα οτι γραφεις παρισι... χαχα... παρατηρητικοτητα 0!

και παρολο που εισαι στο εξωτερικο, δεν προσπαθησαν φυσιολογικο τοκετο? τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει...οτι αποφευγουν τις καισαρικες.

ναι, προσπάθησαν πολύ μπορώ να πω!

απλά η μυωπία μου είναι πολύ μεγάλη, δε τους άφηνε πολλά περιθώρια!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

ααα και κατι αλλο... εχει πεταχτει ο αφαλος μου προς τα εξω! το εχει καμια σας? ο γιατρος μου ειπε οτι λογικα θα επανελθει μετα την εγκυμοσυνη... αναρωτιεμαι ομως μηπως με την πιεση επιδυνωνεται. ξερετε κατι?

Καλησπερα κοριτσια !! marirene και εμενα..το παρατηρουσα χθες..ειναι στο οριο του να πεταχτει προς τα εξω.. την αλλη βδομαδα που θα παω στο γιατρο μου θα τον ρωτησω..δεν νομιζω παντως να ειναι κατι το ανησυχητικο. φυσιολογικο μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...